Meg 2: Návrat do hlbín

• Česko Meg 2: Příkop (viac)

Pripravte sa, že vám stúpne adrenalín na maximum! Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno nedopadne celkom podľa plánov. Chaos prepukne vo chvíli, keď do ich misie zasiahnu aktivity podmorských baníkov. V stávke sa ocitnú životy všetkých zúčastnených a naši hrdinovia budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. Nalaďte sa s filmovou novinkou na vlnu vzrušenia a ponorte sa za neľútostnými predátormi do hlbín vlastného strachu! (Continental film)

maddy

Kto dal preboha režírovať pokračovanie Meg práve Benovi Wheatleymu? Režisérovi britských podivných filmov ako In the Earth alebo High-Rise. A Ben bohužiaľ nijako nevyniká ani v tých podivnostiach, keďže ani jednu jednohlasne neprijali ani kritici, ani diváci. Čakať od neho zázrak pri niečom ako je Meg mohol len málokto a presne tak to aj dopadlo. Zatiaľ čo Jon Turteltaub ako skúsený režisér dobrodružných a komediálnych filmov dokázal držať prvý Meg presne na tej hranici zábavnosti, trápnosti a úplnej prestrelenosti (a ja som si ten film v roku 2018 prekvapilo užil), dvojka je už len zbytočne prestrelená, s tisíc zbytočnými dejovými odbočkami ktoré absolútne nevedú a trápna s množstvom tých najdementnejších vtipov bez poriadneho timingu alebo aspoň správne podaného odľahčenia. Laťka tu nebola nastavená vysoko a chcel som dostať len rovnako tupú, zábavnú ujetost ako naposledy. Ujetosť som síce dostal, ale tentoraz iba s prívlastkom tupá. CELKOVO: 4/10 ()

agentmiky

Tak tohle byl děs a hrůza! Kdyby se ve filmu hlavní role neujal Statham, mohlo se tohle zařadit mezi další díla z filmového studia Asylum. Jako co to bylo? Fakticky utrpení tohle dokoukat. Nechápejte mě špatně. Už jednička nepatřila mezi bůhvíjak promyšlená díla, ale alespoň jsem při sledování nekrvácel ze všech tělesných otvorů. Takových nelogičností a blbostí na jednom místě, to jsem dlouho neviděl. Už první polovina odehrávající se v 7,5km hloubce zkoušela mou trpělivost (musel jsem se hlasitě smát...fakticky chci ten matroš, který se na place prodával...to musel být silný přípravek). Samotná akce velice zle nasnímaná, z těch střihů mě bolela hlava, člověk nic neviděl. A i to CGI za moc nestálo....Člověk alespoň mohl doufat v to, že se to celkově zlepší při přesunu příběhu na pláž. Ale ne...Ono se to ještě obrátilo k horšímu :D Závěr s likvidací krakatice a trojice obřích megů tomu dala pomyslnou korunku. Nebýt tam Statham, dám snad odpad. Za mě dávám 2,5/10 ()

movieband

Tohle ne. Jednička byla fajn popcornovka, na kterou se čas od času znovu rád povídám. Příkop ale upadne v zapomnění. Dvojce žraločího dobrodružství se určitě nedá upřít fajn nápad s vytěžováním mořského dna. Ani efekty tu nejsou mimo. Bohužel celé stathamovo přepálené dobrodružství postrádá dušičku. A když se i nejdrsnější plešoun tváří stylem "doufám, že mě tentokrát ta sardinka sežere", tak je někde problém. První díl byla sranda, a člověka to bavilo. Tady se přiznám, usnul sem před koncem. A to je u mě většinou signalizace opravdu špatného filmu. Takže závěr? Přepáleně přepálená nuda, která chce být zábavnější, větší a agresivnější. Bohužel nikdo z účinkujících tenhle cíl při natáčení pravděpodobně neměl. ()

Steven47

Druhý Meg je v jádru strašná blbost, ale s tím se tak nějak musí počítat. Úvodní expozice je možná zbytečně dlouhá a film se dost marně snaží tlačit do popředí osobnější linky. Úvodní pasáž pod vodou je sice místy nepřehledná, ale často zdaleka nejvíce napínavá. Poté se totiž přejde do plně odlehčeného a uvědomělého finále, na které jsem se těšil. Paradoxně nejlepší z něj je hned akce na stanici uprostřed moře. Následné dění na ostrově je totiž plné cool momentů, hlášek i naprosto absurdních scén, přišlo mi však, že nedokáže naplno využít potenciálu tři žraloků + obří chobotnice a dalších tvorů. Nicméně stopáž pěkně ubíhá, člověk se nemá příležitost nudit, sem tam se zasměje a na konci odejde víceméně spokojený. Jen mi jednička přišla celkově soudržnější. Tady bych volil buď klasický survival thriller, nebo čistě odlehčenou komedii, na kterou lákaly upoutávky, a ne jakýsi mišmaš obojího. 5/10 ()

FilmFan24

Ani ryba ani rak. Sci-fi? Horror? Akční thriller či rodinný film? Přeplácané a otravné tak, že Stathamovo charisma je pro smích všem podmořských potvorám. Nečekané filmové překvapení v tom horším smyslu. ()

grogodil

Statham, hrajúci ako po mrtvici, znovu v hlbinách. Už vlastne tak nejak na dne, lebo moc hlbšie už klesnúť nejde. Bohužiaľ, ani tma v šiestich kilákoch pod hladinou neskryje, aký to je vizuálne hnusný digitálny brak. Ostatne ako všetko Made in China, čo je určené hlavne pre nich. A že sa veru snažia to prvú hodinu kamuflovať tou hlbokou čiernou čiernotou, keďže tam je fakt prd vidieť. Keby to aspoň bola taká priznaná ustrelená asylumácka žraločia zábava pre masochistov, ale snažiť sa v tom neprehľadnom tmavom bordeli zorientovať, je iba otravné a hrozne nudné. ()

M.i.k.e

jednička byla svého času překvapivě zábavná blbina. Dvojka je už ale bohužel jenom blbina, na které je hodně vidět, že vznikla primárně za čínské peníze. Za ty sice vznikl i první díl, ale na něm to není tolik znát a dvojka se mnohem víc přibližuje specifickým nárokům asijského obecenstva. Místo jednoho žraloka jich je tu tak hned několik (a jeden větší než druhý) a k tomu je tu ještě obří chobotnice a něco jako dinosauři a logika tu dostává na pr*el asi tak 3x víc než v prvním filmu. Třetí hvězdu dávám za to, že sem se párkrát dost slušně zasmál, jen to asi nebylo na místech kde to tvůrci zamýšleli. Odlehčenost sice k těmhle MEGa béčkům patří, ale ne vždy to funguje ve prospěch filmu a to je přesně tenhle případ...50% ()

Vyhy

Jedničku jsem hodnotil dvěma hvězdami, takže zde jsem logicky musel jít ještě níž. Je to bizárek, fajn bizárek, který může zabavit, ale je to hodně úsměvné a přetažené. Jestli to byl záměr, kdo ví, ale Statham je tu takový borec, že bych se nedivil, kdyby v nějakém dalším pokračování ty Megy uškrtil holýma rukama... :) ()

Rocky88 odpad!

Intro jak z Sharknada (žralok vyskočivší z ani ne metrové hloubky), následované proslovem v čínštině, třemi megy, dinosaury a pln spousty dalších chujovin, které stačí na neoperativní lobotomii. I ten Jason je trapnej jak prd do šuku. Střídavě jsem u toho usínal (opravdu zde není nic, co by upoutalo) a nemám absolutně žádnou chuť si to pustit znovu, abych alespoň dokoukal prospané scény. Pokud se chcete pobavit, přečtěte si oficiální text distributora. ()

bourec

Takže to mám za sebou. Odpad tomu nedám, protože ač úplně děsná kravinka, asi existujou, a budou ještě natočený další a větší hovadiny. Film snad fungoval na úrovni možná dvacet, třicet minut. Po kolizi už se tam namotali ty hledači nerostů, a film se začal ubírat směrem do prdele. A poslední půlhodina byla mix Jackieho Chana, Čelistí, Piraňí a ještě Jurskýho parku. Takže digi bordel, s bláznivým humorem. Napětí 0, akce občas. Ovšem v tomhle filmu jsem jí nehledal. Ben Wheatley je blb, a blbem zůstane. 30%. ()

Adaamos21

A jednoznačným vítězem ceny pro nejdebilnější kinofilm roku 23 se stává.......Meg 2!!! První půlhodinku jsem si i myslel, že tomu dám o 1 hvězdici víc než jedničce, tedy 3, ale byl jsem rychle vyveden z omylu. S přibývající stopáží roste debilita filmu geometrickou řadou až k nevídaně debilnímu finále. Tohle je prostě film debil. ()

C0r0ner

Logika a fyzika jdou absolutně stranou, už se to nesnaží zachovat jakoukoli tvář pomyslné realističnosti a navíc je to zbytečně moc dlouhé. Na průměr to zachraňují aspoň celkem dobré fóry ke konci, ale jinak je to teda pořádně hovadské béčko. 50% ()

Martrix

Jednička mě bavila. Blbinka, která se nebrala moc vážně, atraktivní prostředi, Statham a samozřejmě Mega dodon, který všem zatápěl. Takže jsem se na dvojku těšil...tedy než vyšlo najevo, kdo ji bude dělat. Bohužel z výše popsaných dobrých přísad, má Meg 2 jen Stathama. Ale dokonce ani jeho postava Jonase neunikla "vylepšení". Tentokrát není v roli lehce zahořklého profipotápěče, ale za akčního vytloukače mozků a vodního Ramba. Misto souboje s megaparybou, tady máme konflikt s hamižnými lidmi a megouni jim vcelku dlouho dělají křoví. Tohle už tady bylo v různých variacích mockrát. Podmořský svět miluju, ale pasáž na a kolem podmořské stanice...to je díky jistým omezením dost nuda. Jednička Meg byla letní jednoduchá jednohubka, Meg: Příkop, je zbytečně přeplácané polobéčko, jehož obsah je omšelý a tím pádem nezřídka nudný. Klasický případ nešvaru podobných sequelů....nacpat tam všeho víc, než bylo v jedničce. Víc megů, víc dalších potvor, víc akce, víc minut.... jen humorem, který přitom nic nestojí, tím šetřili. Dabing jen zdůrazňuje, jak moc hloupý film to je. Jsem otrávenej. ()

Ondatra

U prvního dílu jsem si říkal, na co to ten Statham zase kývl a modlil jsem se, aby nepřišel druhý díl. A ono se stalo. Scény se žralokem mi přijdou až komické a spíš mi to připomíná nafukovací model než dříve žijícího žraloka z hlubin. Chápu, že záměrem nebylo natočit oskarový snímek, ale tohle bylo na mě už moc. Teď se budu jen modlit, ať nepřijde ještě třetí díl :D 4/10 ()

Juto

,,Meg 2: Návrat do hlbín" je vtipné a zábavné pokračovanie filmu ,,Meg" (2018). Dej je intenzívny, plný akcie a s tými najabsurdnejšími scénami, presné takto si predstavujem blbý béčkový film. Je zábavné čítať kritikov na ČSFD, ktorí očakávajú, že film s Jasonom Strathamom bude shakespearovskou drámou alebo dokumentom. Ak vidím film Jaason Stratham s názvom „Meg 2: ,,Návrat do hlbín“, viem, čo očakávam, že uvidím, a som veľmi spokojný s tým, čo som videl. 6,5/10 ()

PROCESOR

Když jde o zábavu, jde logika stranou. Rozumím, že si pouštím kravinu, ale museli vybrat tak šerednou holčičku do hlavní role? Za dvě hodinky dostanete tak 20. min. zábavy a to je fér ne? Dál to asi nemá smysl rozpatlávat. ()

SeanLSD

MEG 2: Ten film až do konca stále viac presviedča o zaradení do kategôrie “nemiestna zlátanina žánrov”, ktorá je ale v tej čínskej snahe pokryť všetko a všetko v blockbusterovo zodpovedajúcej kvalite aj v kategorii “Nesmierne zábavná sprostosť". Akurát že ja som chcel ísť na niečo iné… Nie na Džejsna a jeho “stathamovku” so žralokmi... - očakával som viac toho príslovečneho “megalodona”, pripadne “trenchu / ambisu / priekopy”, ktorých prieskum by každopádne prispel k mojej väčšej spokojnosti. Toto je totiž skorej taký mišmaš… ako čínsky mikromarket na Balkáne. Nemiestny alebo inak povedané “zvláštny”, či “potrhlý” humor je tu popri žánri, na ktorý som pôvodne šiel, zastúpený v epických rozmeroch. Plus prvky rodinného filmu vlepené podľa nejakej posratej produkčnej príručky, tie sú skoro vždy na facku. PACIFIC RIM 2 vyzeral pod taktovkou ázijských financiérov podobne absurdne. Zvykajme si, lebo tie prachy tam fakt vidieť. A keďže som to sledoval v kine v Novom Sade, srbské titulky ešte pridali na bizarnej zábavnosti, takže sa to pre mňa stalo miesto svojho originál názvu výstižnejším pomenovaním: “Stetem i Ajkula, ili Džejsn, njegovi prijatelji, neprijatelji a tri ajkule, i protiv skakučim gušterom a isto tako golemoj hobotnici”. ()

Deyw

Tvle, ja nevim..tady proste nefunguje nic..clovek se tesi na pokracovani a ze to bude vic crazy a statham umlati Mega pestma, ale ono je to uplne jine..zacatek je asi to nejlepsi z celeho filmu - ten trex... nevim jestli ten meg z 2018 byl taky cinsko americkej ale tady se stim fakt neserou... prvni cast je tvle jak nejaka bondovka akorat pod vodou a zraloci jsou tam jen bokem, druha cast je zase nejaka bondovka a akcni film se zralokama ve vedlejsi roli, kdy uz zbyva 30min do konce a melo by se vybalit to nejvetsi finale, kde ale zase jde spis o akcni komedii s jesterama tvle a vsim moznym..takze statham vs zralok tu je celkem maximalne 5minut ??? vubec nechapu wtf..herci nudny,trapny,nezazivny...statham je porad buh a vizual to ma v topu, ale ty sceny, kdy sli pod vodou a byla tam akce bylo tak nohovno sestrihano, ze jsem nevedel co se deje a najednou byly u vchodu tvle..no jako jsem na 1-2hvezdach, fakt jsem cekal neco jineho..zatim bez hodnoceni, musim to prelouskat jeste minimalne 1x. 🥹😞 ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023