Meg 2: Návrat do hlbín

• Česko Meg 2: Příkop (viac)

Pripravte sa, že vám stúpne adrenalín na maximum! Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno nedopadne celkom podľa plánov. Chaos prepukne vo chvíli, keď do ich misie zasiahnu aktivity podmorských baníkov. V stávke sa ocitnú životy všetkých zúčastnených a naši hrdinovia budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. Nalaďte sa s filmovou novinkou na vlnu vzrušenia a ponorte sa za neľútostnými predátormi do hlbín vlastného strachu! (Continental film)

dyfur

.....išlo tam o život (akože), ale mne to bolo jedno.....nudné .....J.S. ako vždy - bol tam....ostatní dosadení dľa súčasného vzorca .............ale hlavne triky - pôsobili nechcene komicky = slabota a to je rok 2023 a film s  veľkým rozpočtom....možno viac peňazí pre "trikárov" a menej pre hercov.....na nudné poobedie v TV ok..... ()

verbal odpad!

Paryby pro pablby. Odborným termitem „Slaboduše přeplácané pyré pro markantní idioty“ kategorizuje moderní filmově – teoretická věda takový audiovizuální počin, do něhož bez ohledu na žánrovou konzistenci či elementární vkus jeho paautoři, ve snaze neurovegetativně iritovat to nejretardovanější či asijské publikum, přitrouble pomelou jakoukoliv sebevětší, sebetrapnější a sebekýčovitější debilitu, která se jim při kreaturivním procesu objeví v müsli. A toto je učebnicový příklad ryzí definice výše zmíněné kategorizace. Již první díl, jakž takž snesitelný, pokud jeden hodil deku přes detektor přitroublých kokotin, hodně balacoval na hraně mezi „vinným potěšením” a „nevinnou lobotomií”, ovšem držel se alespoň žánrového schématu a vesměs se vyhýbal trapným ťamanským o-pičárnám a ryžožroutskému pýči. Satanžel díl druhý byl už zjevně plně financován výhradně chüjany, tudíž výsledkem je mimořádně pohlupavý eintopf nevkusné Ce-tung oligofrenie, kýčovitých, klišovitých a mentálně atrofovaných pičovin, žinantního rádoby tumoru, ztrapňování se Jasoně, ukrutného přehrávání protekčních žlutých a hnědých neherců, papundeklových paryb a hnusného digitálního mrdníku, spatlaného patrně v upirátěné kopii Sonny Fekas. ()

Lima

Pitomina pevně přisátá k čínským ceckám plných chechtáků a s hlavou až po uší zaraženou v její zadnici. V omalovánkových kulisách se tu prohánějí digitální potvory a vás to má asi napnout, vyděsit, nebo co vlastně. Ano, mě vyděsila myšlenka, že potenciálně existujou diváci, kteří u něčeho podobného zažívají napětí či zábavu, já bych raději místo toho strčil do akvárka svoji ruku a nechal si ožužlávat palec murénou. Dříče Stathama mám rád, ale kdyby jeho roli tady převzal nějaký no name Číňan, nic by se nestalo. Jasone, tebe raději v Ritchieho stáji, na tyhle kraviny je tě škoda. ()

MrHlad

Jason Statham si podruhé vyšlápl na vládce pravěkých oceánů. A ačkoliv je Meg 2 béčkovější a méně vážný než jednička, není bohužel o moc lepší. Hlavní problém tkví ve snaze narvat tam co nejvíc témat, nápadů, odboček a konin, které nikam nevedou, což má za následek přeplácanost, která je chvílemi až unavující. A obstojné finále zase kazí dětinský humor. I v rámci letních výplachů je druhý Meg přinejlepším průměrný. ()

T2

║Rozpočet $129miliónov║ Tržby USA $74,432,805║ Tržby Celosvetovo $352,532,805▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Ako hlboko sme až klesli. Neskutočný pád na dno. Tento krát žiadne letné osvieženie neprichádza. Je to otravnejšie než ktorékoľvek lacné žraločie béčko. /20%/ ()

LIVINGDEAD

Slabých 50% a na konci filmu jsem už zaspával :-( Jason Statham si hraje na tátu šeredné holčičce... Z horroru se tak stal rodinný film. ()

EvilPhoEniX

Meg 2 je za mne slabším pokračováním zábavnější jedničky. Ben Wheatley nebyla pro mne nejlepší režisérská volba, tenhle kontrovérzní režisér pomalých slowburnů a divných indýček nemohl přinést žádnou jiskru zábavnému žraločímu blockbusteru a taky, že ne. Jason Statham je pořád sympaťák a Wu Jinga vždy rád vidím ( škoda, že nedostal žádný fight), zbytek postav vůbec nezaujme. Vizuálně je to ok ( občas CGI sice drhlo, ale ve strávitelné formě), atmosféra zde chybí úplně, přišlo mi, že to není ani tak napínavé jak jednička ( ta měla i nespočet fajn jumpscarů, které zde vůbec nefungují), humor se nepovedl ( kdežto v jedničce hláškující černoch byl TOP), zde to bylo poněkud sušší, potěší, že přibyly nová monstra (Chobotnice však mohla dostat více prostoru a rozhodně mohli přidat více zvířat z podmořského světa), Megové jsou fajn, ale přišlo mi, že nebyli na scéně tak často, jak bych si přál. Zbytečně se film zaobírá lidskými záporáky, na které zde nikdo nebyl zvědavý. První půlka v Trenchi je fajn, jakmile se to přehoupne do druhé půlky, tak zábava klesá, rozhodně šlo cítit, že Wheatley zkrátka neumí natočit zábavný film utržený z řetězů. Je to koukatelné, ale o chlup slabší než zábavnější jednička. 55% ()

novoten

Dokud se s baterkou hledí do tmy a pochoduje se po mořském dně, vzpomínal jsem na nedávné a zapomenuté Pod vodou a divil se, proč se nepřidá na množství atrakcí a nadsázky. A pak Jason Statham aktivuje svoje cheaty a přijde ještě daleko větší ohňostroj, než v jaký jsem se odvažoval doufat. Přiznaný zamilovaný přístup k béčkům, jaký žene hlavního hrdinu ke schopnostem Supermana, dost možná není možné překonat a pokoušet se o to v podobném měřítku může být i trochu škoda. ()

tron

„Poďte ho smelo objať. Pošteklite ho. Ľudí fakt miluje.“ Jednotka ma nečakane bavila, takže som sa na dvojku tešil. Zaujala ma zmena na stoličke režiséra, ale asi nad tým zbytočne premýšľam, pretože veď koho iného najmete na natočenie vysokorozpočtového rodinného hororového blockbustru, ak nie tvorcu nízkorozpočtových anglických umeleckých folk hororov? Zarazilo ma, že „megovia“ sa do toho naplno oprú v podstate až 20 minút pred koncom (a aj potom majú skôr len väčšie cameo, keďže na scénu prichádzajú nové hrozby a to ako ľudské, tak zvieracie): nejak extra mi to ale nevadilo, lebo postavy boli síce hovadské, ale istým zvrhlým spôsobom ma bavili a páčilo sa mi striedanie prostredí, pričom v niektorých okamihoch mi snímka dokonca pripomenula moje obľúbené vecičky Zradná hlbočina, Pod vodou s Kristen Stewart a samozrejme Deep Star Six. Pri hercoch som nemal problém ani tak v tom, aké príšerne klišé postavy museli hrať, ale to, že boli prinútení skĺzavať k trápnemu humoru, takže pôsobilo divne, keď nejaký borec po namakanom akčnom kúsku urobil niečo detsky vtipné. Snímka je v prvej polovici prekvapivo komorná. Nevyzerá ako niečo, čo stálo 129 miliónov dolárov. Jednotka stála len o jeden milión viac, ale v skutočnosti akoby stála 200 a dvojka 85. Dokonca plus-mínus absentuje „avatarovský“ rozprávkový podmorský svet z jednotky. Vo finále sa filmári utrhnú z reťaze a spravia z toho čosi medzi Jurskými parkami/svetmi a Kongom: Ostrovom lebiek. ()

choze

Ta samá blockbusterová zívačka co minule, jen s více monstry, které se ale bohužel nerovnají více zábavy. Nulový zájem o postavy, nulové napětí, nula hlášek a humor pro mimina. Jen tu a tam nějaký cool béčkový moment. Tipuju, že Ben Wheatley shrábl režisérský honorář a zase se spokojeně vrátil ke svému typu filmů. ()

Gilmour93

„It's a meg, and you're a snack!“ Ale kdepak.. Úvod sice naznačí, že ta hovadská paryba byla v Juře na vrcholu potravinového řetězce, ale nyní v periodě Stathama bude už jen „under pressure“. Teda pokud se vůbec dostane ke slovu.. Díky za vtipnost postavy Cliffa Curtise, jinak je to nechutně digitální mršina plná nastrčených čínských figurek, bezkrevnosti a povětšinou debilní jak dítě vesnického idiota a poslankyně ANO. Jsem megproof, Wheatley svou osobitost napsal na Kill List.. ()

Eliott

Asi už mne přehnané akční scény na efekt přestávají bavit. Buď to a nebo byl tento počin opravdu velmi slabý a nezáživný. Skoro dvě hodiny a nakonec mi stejnak připadá, jako by se ve filmu neodehrálo vůbec nic zajímavého. Průzkum příkopu jsme si přeci odbyli již v jedničce a tentokrát byl zahalen do mnohem větší tmy a obohacen pouze světelnými záblesky, které nepochybně potěšily každého epileptika. Nebavil jsem se a po 40 minutách jsem měl již velmi silná nutkání odejít. Odpad sice nedávám, ale narozdíl od ucházející jedničky to byl velmi překvapivý propadák. Co mohu alespoň pochválit a obhájit si tu jednu hvězdu? No, pokud na tom někomu záleží, alespoň speciální efekty u příšer vypadaly moc hezky a občasné humorné příhody potlačily mé rostoucí choutky rozmlátit televizi a ukončit tak to trápení..... 20% ()

zelvopyr odpad!

V kterém vesmíru tahle fyzika a hydrodynamika existuje? Ke konci už se nedalo ani smát, jen to bolelo. P. S. v závěrečných titulcích byly neskutečné zástupy executive producerů. ()

3DD!3

Smál jsem se až jsem se za břicho popadal. Hned na začátku jsem si uvědomil, že si z prvního dílu nepamatuju ani ň. No možná že si Statham prozpěvoval tu veselou písničku... Takže mě překvapilo těžení čehosi v nějaké tepelné puklině... příkopu, kde žijou krom velkých žraloků i obří olihně a krvežízniví... leguáni? Dobrá půlka filmu tvoří blbnutí pod tlakem (Stathamovi stačí pořádně vydechnout a neimploduje!) a popichování se s Jackym Woo pro radost čínského publika. Závěrečná řachanda na Fun Islandu je pak čistokrevná žrací zábava. Statham harpunující listem rotoru vrtulníku nabírá téměř Conanovského mýtu. Zahlásí něco o delfínech, titulky, písnička. Za mě dobrý. ()

Spiker01

Půlku filmu jsem si říkal, že je to jasná tří hvězda, stejně jako jednička, na které jsem byl kdysi v kině a podvodní pasáže mě až tak nezaujaly. Má to ale pěkný vizuál, čínský balík peněz je na filmu vidět a nakonec to dopadlo tak, že jsem si ujasnil, že se, hlavně díky finále, jedná o natolik zábavnou blbost, že si to tu čtvrtou zaslouží. Velkým tahákem je samozřejmě i tentokrát Jason Statham, který zde předvádí i kumšt svého bojového stylu a jeho závěrečný fight s megem rozhodně stojí za to a mohutně mě rozesmál. Kvalitativně to samozřejmě není nijak dobře napsaný blockbuster, ovšem já nejsem kritik a nemám problém uštědřit neškodnou sedmičku i snímku, který je zkrátka ptákovina, která mě však hodně bavila. A nebýt podvodní anabáze, možná bych šel i výše, paradoxně jsem i výše než u přízemnější jedničky. Třeba si ji dám někdy znovu v tandemu, což o mnohých filmech co za rok vidím dobrovolně říci nemohu. ()

Nevka

Nový Meg sráží na kolena hlavně zbytečně dlouhá "úvodní" pasáž z příkopu, která je v té tmě hrozně nepřehledná a ubírá tak filmu extrémně na napětí. Obsahuje sice jednu velmi nepříjemnou smrt, ale jinak nepředvede víceméně nic. Vedlejší postavy mizí jedna po druhé bez toho, aniž byste vlastně poznali, kdo to zrovna vypustil duši (protože je tam tma) a vy jen čekáte, kdy už to začne být ten zábavný popcorn, na který jsme se všichni těšili. Ta pravá sranda tak nastává až v poslední třetině filmu. Chemie mezi postavami je funkční a správně přiblblá, hlášky fungují a konečně vás to začne bavit. Ve finále z toho tak vyleze aspoň průměrné zábavná letní žánrovka, která je pro fanoušky žraločích honiček fajn, ale pro zbytek? To už je na delší debatu. ()

castor

Tvůrci před pěti lety prostě splnili nijak sofistikované zadání. Čistokrevný popcorn, hladoví přerostlí žraloci, opatrný rating, dětinskost, poklonkování Číně, béčkový scénář... Dvojka je prakticky totéž, jen se v první polovině zbytečně moc pohybujeme pod vodou, pár solidních momentů to sice má, ale vesměs jsem se jen ujišťoval, že mě to vlastně nijak extra nebaví. Máme tu víc megalodonů, obří chobotnici, jakési po souši běhající pravěké potvory... ale tenhle skoroprůšvih znovu začíná hlavně scénářem, který je prostě blbý. Jakmile se ale dostaneme nad hladinu, konečně se začneme drápat ke třem hvězdám. I když je to celé hloupé, místy až směšné, zápletky bez nějakého řádu se objevují a mizí a rovněž postavy jsou snadno zapomenutelné. Samozřejmě vyčnívá Jason Statham, který se vždy v poslední vteřině zjeví, udělá nějakou superhrdinou koninu, a zatímco koupající se dovolenkáře nějaká ta příšera v mžiku zhltne, u postav, na kterých Stathamovi záleží, pokaždé dojde k nějakému „ale“. Co nicméně zamrzí nejvíc, je znovu zoufale chybějící ostřejší/krvavější akce. A nedostatek emocí a humoru. ()

*CARNIFEX*

Jurský Park s prerastenými ropuchami. Kým jednotka aspoň ako tak dávala zmysel, toto je kurva scenáristický paskvil, ktorý nezachráni ani rolami upadajúci "Kuriér". ()

D.Moore

Na rozdíl od jedničky jsem se bavil. Nečekaně hodně. A to je u filmu, jehož námět nemůže snad nikdo myslet vážně, určitě plus. Meg 2 díky té béčkové upřímnosti z mého pohledu trumfnul například druhý i třetí Jurský svět a ze všeho nejvíc mi připomněl asi Emmerichovu Godzillu. Ať se děje, co se děje, víte, že to dobře dopadne, a když je režisér šikovný, dovede vás i díky tomu několikrát překvapit, může si dovolit odkazovat na Čelisti, Jurský park, Ztracený svět i Indianu Jonese a nabídnout i několik fakt skvělých momentů, jako je ten s kamerou uvnitř veležraločí tlamy. ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023