Nabídka

USA, 2022, 9 h 41 min (Minutáž: 51–69 min)

Filmový a televizní producent Albert S. Ruddy se spolu s Francisem Fordem Coppolou v roce 1972 pouštějí do natáčení filmu Kmotr, a to navzdory četným produkčním neúspěchům a střetům s italsko-americkou mafií. (SkyShowtime)

luka4615

Dokonale zpracovaná dramatizace výroby jednoho z nejlepších filmů všech dob. Tak asi nějak takto lze v jedné větě popsat seriál The Offer, který se do pomyslné hollywoodské továrny na sny zanořuje opravdu důkladně. Veškeré myslitelné atributy jsou zde totiž absolutně podřízeny vysoké míře realističnosti - byť samozřejmě s několika příběhovými, lehce povrchními zkratkami. Z každého políčka na Vás tedy dýchá neopakovatelná dobová atmosféra, kterou navíc ještě tvrdí drsné kontury nelítostných zákulisních hollywoodských machinací, díky kterým je "porod" mistrovského díla Francise Forda Coppoly o to více intenzivnější. V této části je záhodno zmínit herecké výkony, jenž jsou precizně vyumělkované (Miles Teller a Matthew Goode!) a do celkového vyznění příběhu dokonale zapadají. Sladkou třešničkou na dortu jsou pak drobné pomrknutí směrem k divákovi, které zahřejí snad každého filmového fanouška u srdce. Co tedy dodat na závěr? Pokud si všechny výše zmíněné ingredience sečtete dohromady, vyjde Vám opulentní desetihodinová jízda, v níž si každý filmový nadšenec opravdu něco najde. Všechno zde funguje jako dobře promazaný stroj, pročež Vám tento vybroušený klenot mohu s čistým svědomím jen a jen doporučit. No a já? Já si jdu znovu pustit epickou ságu rodu Corleone! (SkyShowtime) „Maybe We Don't Kill, But Maybe This Book Is About Finding The Reason We Would.“ ()

BrooksW.Here

"I'm gonna make him an offer he can't refuse." _____________ Jeden z najlepších a najpútavejších "seriálov o filme", aký som kedy videl! The Offer ma vcuclo už v prvých minútach pozerania a nepustilo ma to až do samotného konca. Takmer vôbec som sa nenudil, tempo rozprávania bolo výborné a ubiehalo neskutočne rýchlo... Okrem toho táto miniséria doslova srší bezchybnou feel-good, atmosférou, ktorá je však v niektorých scénach šikovne striedaná s tou dramatickou zložkou (niekoľkokrát mi dokonca dokázala nahnať husinu, najviac asi pri záverečnom odovzdávaní Oscarov). Herci sa predviedli v tom najlepšom možnom svetle, svoje postavy zahrali dokonale (prvú priečku u mňa s istotou obsadili Miles Teller a Mathew Goode) a spolu s nimi je aj v každom jednom zábere vidno, s akou láskou pre remoslo bolo The Offer tvorené... A samozrejme, príbeh o tom, ako vznikal (a takmer nevznikol) jeden z najznámejších filmov všetkých čias je tu spracovaný nesmierne zaujímavo a pri konci každej jednej epizódy som mal obrovskú potrebu pustiť si ďalšiu, aby som mohol vedieť, čo sa stane ďalej. Pokojne ma za to ukameňujte, ale práve tento fakt pomohol výslednému dojmu úplne najviac, a preto môžem s čistým svedomím povedať, že The Offer je pre mňa ešte lepším dielom ako samotný Krstný otec... Okrem toho je to spolu s finálnou sériou Better Call Saul asi najlepší seriálový počin roku 2022... Dávam 9,5 konských hláv z 10... PS: Tie úvodné titulky sú skvostné! _____________ "We need hits!" ()

Lacike

Once Upon a Time in Hollywood + Godfather = Offer. Skvelý retro seriál o natáčaní prvého Kmotra behom ktorého nazrieme do fungovania Paramountu na začiatku sedemdesiatych rokov a samozrejme nesmie chýbať ani ostré mafiánske korenie. Čím viac sa človek v kinematografii z tej doby orientuje, tým viac to bude pre neho opojnejšie. Ja som priemerne zorientovaný, aby som si užil kopu odkazov, ale zároveň som u niektorých vecí netušil jak dopadnú. Takže som si to užil tak akurát. Opomeniem skvelú technickú stránku, výpravu a celkovo vydarenú atmosféru. Síce to nie je samozrejmosť, ale je to základ, ktorý tu funguje bezchybne. Hlavné sú postavy a zápletka. Zápletka nie je len sledom odkazov a cameo výstupov, ale samostatne sama o sebe je skvele funkčná po každej stránke a neustále neskutočne graduje až do dojímavého finále. A postavy si ma získali už behom prvého dielu. Charizmatický hlavný hrdina, začínajúci producent, ktorý má gule ale aj rozum, jeho verná sexi sekretárka, všetci tí rôzni šéfovia štúdia, ktorí sa radi miešajú do filmu a samozrejme charizmatický mafián Ribisi, ktorý zo začiatku pôsobil ako vtipná karikatúra, ale postupne sa z neho stal človek z mäsa a kostí. Zmienku si ešte zaslúži komediálne duo Puzo - Coppola. Celý seriál ma akurát sral Colin Hanks ako typický otravný účtovník, ktorý sa snaží obmedziť všetky kreatívne trochu drahšie rozhodnutia, aby ho nakoniec v poslednej časti rehabilitovali do tej miery, že som si ho skoro obľúbil. Zo všetkých tých hercov, ktorý hrajú slávnejšie predobrazy mi nesedela len mladá verzia Ala Pacina, ktorá to s napodobnením Alovho hlasu prehnala natoľko, že komicky šušlal. Na druhej strane Brando bol dokonalý. Celkovo som sa na seriál strašne tešil, ale mal som veľké obavy o kvality a o zmysel tohto seriálu. Ale je to absolútna pecka, ktorú si užije každý, kto má rád filmy o natáčaní filmov a staré dobré gangsterky. P.S: V celom seriály sa absolútne ani raz nerieši gender alebo rasizmus. Ide to aj dnes bez toho. 9/10. ()

Padme_Anakin

Skvělý, tohle je prostě skvělý, všechno se povedlo, herecký ansámbl nesmírně sympatický, zejména tedy pánové Miles Teller jako Al Ruddy a Matthew Goode v roli šéfa studia.. Příběh o natáčení filmu Kmotr je poutavý, zajímavý, místy strhující (např. obsazení Al Pacina nebo střet s mafií).. Přijala jsem tuto sérii jako poctu tvořivým a nespoutaným umělcům, kteří nechtějí a možná ani neumějí být svázaní pravidly či zažitými postupy.. Krásný zážitek, plná palba.. ()

ledzepfan

Je to kvalitně natočená, vždy po srsti klouzající, nepřekvapivá a komfortní pocta. Herecky je to mnohdy karikatura (což někdy vůbec nevadí a jindy začne po pár dílech otravovat). Kdo by čekal něco více než pohádku (jako třeba já) ten bude ve výsledku minimálně mírně zklamán.. Ze začátku super, poslední díl už jsem protrpěl. ()

slord

Príbeh o tom, ako uzrel svetlo sveta jeden z najlepších filmov všetkých čias - Krstný otec, dozvedáme sa tu o tom čo sprevádzalo natáčanie tohto snímku a nebola to veru prechádzka ružovou záhradou. Seriál je pojatý veľmi atraktívne a pútavo, atmosférou a hudbou dokáže diváka preniesť do 70. rokov veľmi ľahko. Herecky je to špičkové, hlavným ťahúňom je Miles Teller ako producent Al Ruddy, ktorému držíte palce celý čas a prajete mu, aby mu to vyšlo, ďalej je tu Dan Fogler, ktorý si skvelo strihol Coppolu a spolu s Mariom Puzom tvoria fajn komické duo, a samozrejme mohol by som pokračovať aj ďalej, lebo väčšina castu si to dáva parádne, niekedy sú vyobrazené postavy síce až karikatúrne, ale nevidel som v tom problém. Pocta legendárnemu snímku akú si právom zaslúži, je v tom cítiť lásku k filmom ako takým a fanúšikovia filmu si prídu na svoje. 9/10 ()

FilmFan24

Tak tohle byla dokonalá seriálová jízda o jednom z nejdokonalejším filmu všech dob, který v roce 2022 oslavil už padesát let od premiéry v kinech. Ano, “The Godfather” je po všech stránkách filmem dokonalým, který nestárne ba naopak každým rokem zraje jako víno a tento televizní seriál je vlastně hraným filmem o filmu z kterého se dozvíte jak to tenkrát bylo a jaké problémy stály u vzniku kultovního filmu o jedné obyčejné gangsterské rodině. ()

grogodil

Videl som tie percentá, čakal som, že to bude asi dobré. Ale že to bude jeden z najlepších seriálov dekády a že bude tento hraný "film o filme" strhujúcejší, než samotný filmový kult, ktorému vzdáva hold, to som nečakal. Samotného Krstného otca som videl ako jeden z prvých filmových restov, ktorý som si považoval za povinnosť napozerať, keď som to pred viac, než 20 rokmi s tou záľubou k filmom začal mysliet trochu serióznejšie. Odvtedy bez reprízy. A pravdepodobne som ho vtedy ešte nevedel doceniť po zásluhe, lebo rozhodne som z neho nepadol na prdel ako celý svet a ani tak, ako teraz z The Offer. Nikdy ma nič nevtiahlo a nedýchlo na mňa intenzívnejšou a hmatateľnejšou dobovou atmosférou hollywoodskych štúdií. Fascinujúci pohľad na ťažké pôrodné komplikácie zrodu jednej filmovej legendy. Aj ked určite trošku prifarbený a pritiahnutý tu a tam. Ale kto rád nakúka za oponu tejto branže, že kto všetko ťahá za nitky a aké kompromisy a strety záujmov môže sprevádzať ten celkový tvorivý proces, ten bude tejto bezkonkurenčnej hereckej zostave zobať z ruky každé slovo. Bezchybné. ()

M.i.k.e

kus starosvětské filmařiny o tom jak se točil jiný kus starosvětské filmařiny, který je i po padesáti letech oprávněně považován ze jeden z nejlepších filmů všech dob. Fanoušci Kmotra, kteří ho nejen viděli, ale zajímali se i o pozadí jeho vzniku se sice nic až tak zásadně nového nedozví a spíš si zopakují známá fakta, ovšem nelze zastřít, že bylo víc než fajn si o tom jen nečíst, ale i se podívat jak to všechno bylo a čím vším si museli tvůrci projít aby mohl Kmotr vzniknout...80% ()

William_

Seriál o tom, jak se natáčel jeden z nejikoničtějších filmů. Že to zní nudně a nezajímavě? Ani náhodou! Lepší seriál jsem totiž už dlouhou dobu neměl možnost vidět. Herecké obsazení naprosto bravurní a kromě 4. epizody která mi osobně moc nesedla, jsem se ani chvilku nenudil a pokud jste aspoň několikrát legendárního kmotra viděli, budete si užívat všech těch zmínek, zajímavostí a věcí, co mohlo/nemohlo ve filmu být. Soundtrack byl (i v seriálu, i ve filmu) znamenitý a ikonický. Není nic, co bych mohl vytknout. Pro diváka, kterému nestačí laciný a tupý seriály na Netflixu apod., a rád si užívá dobovou atmosféru, kostýmy a celkový feel 70. let USA je tento počin sesláním z nebes. Bez dalších keců házím plný počet. ()

vydumnica

The Offer je pre mňa jednoznačne miniséria roka a keďže som sa k nej dostala s ročným oneskorením, možem povedať, že je to najlepšia miniséria za posledné dva roky! Bože, ja som si tie postavy tak obľúbila, nechcem sa s nimi už lúčiť. Počas finálnej epizódy som mala v očiach slzy. Je to Love Letter to The Godfather. Úžasne natočené. Všetko tu funguje výborne. Epizódy sú vyvážené a všetky na rovnakej kvalitatívnej úrovni. Herecké výkony sú bezchybné a vlastne ani neviem, či som doteraz v nejakom seriáli také herecké výkony videla, wow! Miles Teller, Matthew Goode, fuuu to bolo niečo, ale aj ostatní - Fogler, Gallo, Ippolito, Temple, Ribisi super!!! Hudba je tiež parádna, perfektný výber skladieb na vytvorenie potrebnej atmosféry a často trefa do čierneho. Ďalej kamera, výprava a kostýmy, ach kostýmy som sa toľko naobdivovala. Neviem koľko percent je len fikcia, ale aj tak The Offer je dokonalo odvedená práca, nad ktorou až žasnem. Nevedela som, čím všetkým si tvorcovia filmového klenotu The Godfather museli prejsť, je to až neuveriteľné. Nikdy mi nenapadlo, že tou hlavnou osobou za tým všetkým je Al Ruddy, klobúk dolu. Mám teraz ešte väčší rešpekt k celej trilógii, až mám chuť pozrieť si ju znova. The Offer má viacero skvelých a nezabudnuteľných momentiek, môžem len vrelo odporúčiť. Tých 10 hodín sa veru oplatí tomuto projektu venovať, pretože vás odmení veľmi veľmi príjemným pocitom. Hneď by som brala pokračovanie. Ruddy (about the cinema experience): "It's about the experience of it. You got 300 people all watching the same thing, reacting in real time...You can't get that experience in television. You're just in your living room, looking at a small fucking box." 90%. Dodatok: Chýbali mi tu len skutočné zábery z filmu, ale chápem, že asi nemali právo ich použiť, filmovú hudbu asi tiež nie. (júl - august 2023) 💙💙💙 ()

Streeper

Kmotr je pro mě mistrovským dílem, naprosto dokonalým filmem, který by měl dle mého názoru vidět každý filmový fanoušek, aby zjistili, jak se to správně dělá. Seriál byl tedy pro mě must see a jsem z něho nadšená. Herecké obsazení naprosto skvělé. Překvapilo mě kolik věcí museli tvůrci řešit, aby se film vůbec natočil. Představa, že by Al Pacino v Kmotrovi nehrál je pro mě naprosto nemyslitelná a překvapilo mě, že se tak proti němu stavěli. Zkušební scéna rodinné večeře mě naprosto odrovnala a považuji jí za nejlepší scénu z celéhé seriálu, měla jsem husinu po celém těle. Místy mi ale přišlo, že má seriál trochu pomalejší tempo a nelíbilo se mi, že docela zazdili linku s Ribisem, takže jsme se o něm už moc nedozvěděli, ale jinak super. 4,5. ()

Nach

Minisérie, která mě bavila snad víc, než celý Kmotr. A to už je samo o sobě co říci. Nabídka je právě s Kmotrem úzce spjata, protože mapuje preprodukční a produkční peripetie, které tvůrci s tímto dílem měli. Respektive s prvním filmem. Uvidíte tak téměř všechny příhody o kterých jste mohli s jeho tvorbou slyšet. Jak to bylo s hlavou koně. Jak italská mafie bojovala proti tomuto filmu, aby ho záhy podpořila. Bizarní osobnost Marlona Brandona a F.F.Coppoly. To a mnoho dalšího. Opravdu nemusíte být znalcem, abyste si tento film užili. Pokud chcete vědět, jak to v Hollywoodu dříve chodilo, dejte Nabídce šanci. Chytne vás a nepustí po celých deset epizod. 95% ()

moviefreak

Pre fanúšikov Krstného otca - povinnosť, ktorá vám prerozpráva až neuveriteľný príbeh vzniku tohto legendárneho filmu. Očné bulvi budú doslova neveriacky čumieť. Pre fanúšikov tvorby Hollywoodskych filmov - povinnosť, ktorá nádherne ilustruje život onej doby, a prezradí množstvo veci, ktoré ste ani netušili, a nebude sa vám chcieť veriť, že sa to tak naozaj stalo. Tlieskam hlavne kástingu, ktorý dokonalo našiel všetkých hercov, hrajúcich legendárnych hercov, producentov, ale aj reálnych mafiánov. Kto miluje filmy, bude milovať tento seriál!!! ()

Flynn

Naprosto vynikající seriál. Člověk co má rád Kmotra, ale i obyčejný divák, je nadšen. Dobová stylovka s množstvím faktů, které člověk znal a se spoustou dalších, které jsou novinka. Okolo natáčení byl solidní šrumec a toto zpracování to vystihlo naprosto skvostně. Člověk pak má chuť si Kmotra hned zase pustit, což jsem udělal a vychutnával si v něm ty drobnosti o kterých se v seriálu hovořilo. Skvělé obsazení, úžasní herci. Hned to zapadlo mezi mé nejoblíbenější seriály vůbec. Navíc jsem rád, že je to jednosériová záležitost a nevzniká tak z toho vaření z vody. Skvělé, skvělé, skvělé! ()

BoXBe

Obavy, jestli je taková látka vůbec potřeba, trochu rozptýlilo vysoké hodnocení tady na CSFD a pár pozitivních recenzí ze zahraničních webů. No a nakonec jsem té upřímné lásce k Puzově a Coppolově dílu podlehl (a bránil jsem se chvíli jako vždycky, když kvalitu předběhne hype). Láska tvůrců seriálu The Offer k filmu Kmotr je ale více než přesvědčivá (včetně potitulkových scén z natáčení) a kdo má Kmotra rád (mám ho v TOP2 společně s dvojkou), je tady doma. Břitkost dialogů nešetřící slovíčkem fuck na každém rohu dělá ze seriálu solidní komedii Scorseseho typu. Výjimečné scény (setkání s Marlonem Brandem, večeře před začátkem natáčení, výstupy naspeedované asistentky v podání Juno Temple a snad každá scéna s Matthew Goodem v roli Roberta Evanse - životní role?) ujišťují, že dramaturgové o seriálu přemýšleli, chtěli doručit zážitek a zasazení do historických reálií je baví. Co se týče produkce samotného seriálu, tak tam vyhrává na celé čáře nadšení všech zúčastněných a přebíjí jinak standardní nedostatky produkce pro televizní obrazovky. The Offer je seriál, který v životě rád uvidím i vícekrát, protože se u něj dobře bavím po celou jeho dálku s úsměvem na rtech :) A samozřejmě, že po shlédnutí si člověk musí pustit i Kmotra samotného, ne-li celou trilogii a má chuť i na všechny filmy Marlona Branda a Al Pacina a Francise Forda Coppoly a nakonec i Paramountu. A ten to udělal sakra dobře, protože tím předpokládám zvelebil půlku své databáze na online VOD portále. A do toho sedlo, že zrovna čtu životopis George Lucase, který s Coppolou strávil nemálo času :) Hollywood v plné parádě! P.S. I nad tím sebepochvalným pojetím Ruddyho jde přimhouřit oči :) ()

dr.fish

Na dnešní dobu odfláknutých seriálů je to pozoruhodné dílko. Výprava je skvělá, všechno to oblečení, interiéry, prostě paráda. Celý příběh je oslavou Hollywoodu, lidí kteří v něm pracují, je to povýšeno skoro na duchovní práci, to producentství. Chápu, že když Paramount točí o Paramountu, nebudou se zbytečně kritizovat. Takže je tam všecko hladké, bezkonfliktní a dobře vypadající. To ostatně publikum doma u TV očekává. V každém případě tu dostáváme slušné řemeslo a to se cení. Juno Temple je třešničkou na dortu. Hodnocení 92% jasně vypovídá o nízké kvalitě současné seriálové tvorby, kdy jsou hladoví diváci naprosto nadšení z díla, které je prostě jen standardem předchozí dekády, a sázejí tomu jednu pětihvězdu za druhou. 75% ()

Triple H

Asi najlepšia dramatizácia vzniku nejakého filmu akú kedy celuloid, resp. televízna obrazovka uzreli a asi najprekvapivejší fan service, ktorých sa posledné roky rodí dosť, ale naozaj by som nečakal, že nerdovskú radosť budú mať fanúšikovia ani nie možno najprioritnejšie Krstného otca ako filmu (logicky ale aj tí), ale skôr fanúšikovia, ktorí dobre poznajú tento Hollywoodsky folklór a nespočetnekrát opísaný príbeh o tom ako film vznikal. Dnes už si to možno človek ani neuvedomí, ale začiatkom 70-tych rokov gangsterské/krimy filmy boli ako žáner niekde predsa len inde - skôr komerčné, zábavné a spotrebnejšie záležitosti, ktoré málokto vnímal ako prestíž - spravidla žánrovky tak ako sú nimi dnes akčňáky so Stathamom, slashery á la Halloween. Aj preto Krstnému otcovi počas vzniku cestu hatilo toľko prekážok - trojhodinová dráma o gangsteroch s ambíciami a záberom pomaly antickej tragédie? A v hlavnej úlohe s už dlhšie za zenitom polobláznom Brandom čo mal za sebou sériu prepadákov a kadejakých verejných/profesionálnych faux pas, a s neznámym talianskym (aby som citoval) "skrčkom" Pacinom, a na režisérskej stoličke tvorca jedného lacného hororu, komédie, muzikálu a akéhosi dramatického čohosi, z čoho určite nebolo zjavné že pre adaptáciu tejto knihy je práve on ten pravý? No kto by tomu vtedy veril, že táto zostava s týmito ambíciami dá dokopy film, ktorý formálne, obsahovo a inak budú kopírovať a vykrádať mnohí aj 50 rokov od jeho vzniku a ktorý sa vo svojom čase stane najúspešnejším filmom v histórii?  Paramount nemohol dať sebe a fanúšikom na 50. výročie Krstného otca krajší darček - všetky známe momenty, či povinné zastávky, ktoré by človek čo ten príbeh pozná čakal tam sú a aj veľa navyše. Je trochu prekvapivé že to bez problémov vydá až na 10 epizód a ani sa nevarí z vody a nenaťahuje, ale je to tak. Má to vtip, švih, a síce človek logicky vie ako to dopadne, ale napriek tomu je zábavné celý proces sledovať. Je to aj pekné okienko do old school Hollywoodu alebo filmového biznisu ako takého a toho aký je to cvokhaus. Herecky je to tiež až prekvapivo silné na všetkých frontoch - Matthew Goode Roberta Evansa vystrihol tak, že to hádam bude jeho životná úloha. Celkovo je zjavné, že za minisériou stáli ľudia, ktorí mali dobrý cit a odhad ako celú vec poňať, kde pridať, ktorý moment nechať vyniknúť. ()

Motinski

Brilantné. Objektívne možno nie bezchybné ale láska ku Kmotrovi u mňa tú piatú * obhají. Vidieť natáčanie obľúbených scén z filmu a ešte k tomu s tak dokonalým kastingom bol zážitok. Zážitok aký som nemal pri seriály veľmi dlho. The Offer je energický, nápaditý a vyrozprávaný s láskou a citom pri detailoch. Herci si to neskutočne užívajú a ajkeď najviac kraľuje Miles Teller a Matthew Goode, tak napríklad stvárnenie Copollu alebo Al Pacina ma v dobrom rozosmialo a žasol som nad tou podobnosťou. Naťahovanie sa s mafiou aj vedením Paramountu, istá súhra náhod aj šťastia, no proste príbeh čo chcete vidieť. Jediné čo mi trochu vadilo bolo že pri väčšine problémov stačilo ísť za najväčším šéfom a zrazu sa všetko vyrieši. Ale presne toto je vec ktorú som odpustil keďže sa jedná o pozadie toho ako vznikol jeden z mojich obľúbených filmov. 9/10 ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

29.12.2022

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)