Terry Noonan (Sean Penn) se po deseti letech vrací domů do New Yorku, do irské čtvrti Hell´s Kitchen. Brzy se dává dohromady s kamarádem z dětství Jackiem Flannerym (Gary Oldman), který je členem irského mafiánského gangu, vedeného jeho bratrem Frankiem Flannerym (Ed Harris). Bratři Terryho najmou jako vymahače dluhů. Nikdo z nich ale netuší, že Terry je policistou. (Magic Box)

sharky

Příběh o jednom bývalém gangsterovi, jednom hodném gangsterovi a jednom zlém gangsterovi, o přátelství, o pomstě a jedné krásné dívce, která jakoby z oka vypadla Jenny z Forresta Gumpa:)...dost dobrý kus filmařiny po všech stránkách, výborná je hlavně závěrečná přestřelka říznutá slavnostním pochodem v den svatého Patricka. ()

Faye

Tenhle styl a žánr mi vyhovuje a když mi navíc poskytne tak perfektní obsazení jako tady, nemám co řešit.Sean Penn, který musí odmítnout spoustu vzpomínek, aby si uvědomil, na čí straně stojí a na co všechno musí zapomenout, aby vůbec došel z jednoho konce dne na začátek toho druhého. Věčně umaštěný Gary Oldman, který se snaží být prostě, muž činu.Navíc několik nezapomenutelných situací, např. běh hořícím domem. ()

Figu

Ze Stavu milosti po pár minutách přímo tryská velkej podvod, špína a krapet té prolité krve! Navíc co herec, to celebritka, takže mejdlo může začít! Robin Wright je hezounká, že si člověk říká, škoda, že stárnem, páč hodit na ní oko v devadesátkách stálo určitě za to. No a to co tady předvádí mistr pan Gary Oldman, to je minimálně na flašku Republicy za zlatej rám! Ostatně, on když se do svojí role pustí, vždycky to šíleně moc přidá na kvalitě filmu! 75% ()

Rob Roy

Příběh je zajímavý, přestože ne originální. Podobné filmy tu již byly ( např. Krycí jméno Donnie Brasco ). Ale dovolil bych si silně nesouhlasit s Garym, podle mě je největší chyba filmu právě to, že příběh nemá spád a taky romantická rovina. Z herců je jednoznačně nejlepší Gary Oldman, Ed Harris mi v roli "velkého mafiána" moc nesedl. Potěší Morriconeho hudba. Škoda. Lepší tři. ()

Fiftis

Výborný mafiánsky film, ktorý dokázal, že dobrý mafiánsky film môže byť aj bez častého popravovania a strieľania. Najlepší herecký výkon určite Gary Oldman ktorý všetkých zatienil. Z Eda Harrisa ide strach a z mladučkej Robin Wright sexepíl ako sviňa. Príbeh je kvalitný, plottwist prekvapí. Neznámy Phil Joanou odviedol v réžií prekvapujúco skvelú robotu a ešte viac je prekvapivé, že film nezískal žiadne ocenenia. Snímka je sprevádzaná veľmi slušivým hudobným sprievodom od Ennioa Morriconeho. Ľutujem, že sa ku mne film nedostal skôr v mojom detstve, keď som si často požičiaval VHS kazety. ()

• Když při závěrečné přestřelce skáče Terry Noonan (Sean Penn) za bar, je vidět, že dopadne na záda. V dalším záběru zpoza baru ale vidíme, že dopadá na břicho. (šerminator)
  • Stav milosti svedl dohromady Seana Penna (Terry Noonan) a Robin Wright (Kathleen Flannery). Dcera Dylan Frances se jim narodila 2 roky po natáčení, syn Hopper Jack přišel na svět o další 2 roky později. Od dubna 1996 do června 2010 tvořili tito dva herci manželský pár. (klukluka)
  • Slovo "fuck" zazní ve filmu 210x. (D3VIL)