Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

Slasher

Repete celé trilogie ve verzi The Coppola Restoration a hodnotím za 4*. Během všech tří částí jsem pozoroval nedostatky s posloupností, nepřehlednosti kdo-je-kdo, nelogičnosti a (pochopitelně) zastaralost ve filmařině/ herectví. Ve finále mi pak řada momentů nedala jak měla a vztah k většině postav byl vlažný. Potěšení po stránce lokací a pořád zážitek, přesto kacířský verdikt: Not that impressed. ()

BadoXXII

Je mi to ľúto, ale nezdieľam nadšenie z ukončenia ságy rodiny Corleonovcov. Jedná sa o varenie z vody. Tak neskutočne ťahavé tempo som už dávno nevidel. Prvá časť bola po všetkých stránkach veľmi kvalitná, pútavá - excelentná a chápem jej vysoké umiestnenia v rebríčkoch najlepších filmov. Druhá časť bola zaujímavá poukázaním na Vitove detstvo a jeho vybudovanie sa, ale tempo sa už veľmi ťahalo aj tam a úprimne - jej vysoké umiestnenie v top 200 nechápem. Tretia časť je najslabšia a tak neskutočne ma znechutila, že ju už vidieť nechcem. ()

Gemini

Odchod Michaela Corleona ze scény je i odchodem největší mafiánské ságy všech dob, a je odchodem velmi důstojným. Nastupující generace v čele s Andy Garciou se předvádí ve výborném světle a konečně někdo doplivnul až do Vatikánu. Co víc k tomu dodat? Snad už nic kromě toho, že je úžasné jak se podařilo Coppolovi dát znovu dohromady tu sestavu úžasných hvězd, která z velké části udělala Kmotra tím čím je a už navždy bude. ()

Matty

Nejdiskutabilnější díl trilogie by mohl nést podtitul „pokání“. Měl vzniknout? Neměl? Film jako by se lámal do dvou odlišných polovin. Ta první, situovaná do New Yorku, je plná zbrklých střihů, nevhodného humoru a nesympatických nových postav. Ve druhé, sicilské polovině nesympatické tváře zůstávají, ale Coppola se vrací k osvědčené soustředěné režii a budování atmosféry za pomoci dlouhých záběrů a Pacinova charismatu. Tento vnitřní boj mezi moderní režií a snahou o návrat ke kořenům vrcholí nejdelší a nejlepší gradací ze všech Kmotrů. Předposlední scéna, kdy je za pomoci několika flashbacků naposledy zdůrazněn symbol ženy-trpitelky, patří k těm nejlepším z celé trilogie. Všemi (právem) kritizovaná Sofia vystupuje jako snaživá holčička, která se chce mermomocí zavděčit tatínkovi – jenom chuděra neumí vůbec hrát. O něco talentovanější Andy Garcia svou nejasnou hereckou polohou korzuje mezi několika hereckými typy, ale nejblíže má k nevydařené kopii svého filmového otce Sonnyho aka Jamese Caana. Návrat ke kmotrovské tématice po mnohaleté pauze mohl dopadnout hůř, pravdou ovšem zůstává, že Kmotr a Kmotr 2 by klidně mohli existovat bez Kmotra 3. 85% Zajímavé komentáře: Legas, wipeout, pjotr76, MadBigMax ()

GilEstel

Třetí díl je jednoznačně nejslabší ze série. Slušná mafiánská podívaná bledne vedle nedostižných prvních dvou dílů. Po takové odmlce měl film vzniknout nezávisle a pod jiným označením. Všichni ale známe prodejní potenciál magie římských číslic. Z první části filmu jsem byl hodně zklamán. Návrat na Sicílii byl pak záchranou. Není nad italský venkov. Návrat k rodinným kořenům byl i návratem atmosféry starého dobrého kmotra. Závěrečná pasáž zúčtování Corleonovi rodiny, doprovázená krásou opery, byla famózní. Beze sporu vylepšení celkového dojmu. 73% ()

• Tržby v USA za první víkend: 6 387 271 amerických dolarů (1820 kin). Náklady na výrobu: 54 milionů dolarů. (Steew)
  • Mary Corleone měla původně hrát Julia Roberts, ale protahované natáčení kolidovalo s dalšími projekty stoupající hvězdy, proto se rozhodla odejít. O roli projevila zájem zpěvačka Madonna, ale Coppolovi se pro Mary zdála být příliš stará. (kenny.h)
  • Pohřeb Michaela Corleone (Al Pacino) byl ve scénáři, několikrát se zkoušel, ale nikdy nebyl natočen. (don corleone)

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)