Buzz Lightyear

• Česko Rakeťák (viac)

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň  aj veľkým fenoménom strieborného plátna. Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve. Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty. Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na  močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte. (CinemArt SK)

Necrolock

Hodně příjemný animák, který překvapil poměrně solidním příběhem a absencí na sílu roztomilých chujovin, jimiž se ohání většina moderní animované produkce. ()

kramatos odpad!

Kdybych se na to netěšil, dal bych alespoň jednu hvězdičku... NEBERTE NA TO DĚTI !!! SPOILERS: Naprosto debilní a nesympatický postavy - totální dementi a hovada, stupidní otočka o 180 stupňů Buzze, kdy v podstatě spácha sebevraždu, a celé je to korunované LBGT a BLM propagandou, černochů je možná polovina postav a LGBT černoška má s další lesbou dítě, to je na potlesk, zmuchlání a hození do koše. ()

Tomko87

Že to je zbytočný fim, to by mi nevadilo. Ale to spracovanie. Je to zúfalo nudné, rozťahané, a na silu vtipné. Sice to nie je sračka ako Auta 2. Ale aj tak.. ()

F2003F

Fajn animák, ktorý môže vďačiť najmä dávke nostalgie (napr u Toy Story 4 nefunkčnej). Pixar nestagnuje, pre mňa to bolo oveľa viac než som čakal, lenže ak som dal plný výnimočnému pohladeniu s názvom Soul veľmi nerád by som latku znevážil. ()

Tomas_PO

Príliš komplikovaný príbeh, málo emócie, a veľká škoda potenciálu, ktorý to malo. Po technickej stránke skvelé, no akosi sa nepodarilo vystupňovať dramaturgiu a spojenie s postavami. Pritom klasická sci-fi obohratá téma, ktorá vie byť stále napínavá. Nepomohol tomu ani samotný záver, ktorý bol nemastný-neslaný. ()

Karbos

Chtěl jsem, fakt jsem chtěl aby se mi to líbilo a vyloženě zklamaný nejsem, ovšem člověk musel hmouřit oči kudy chodil. Základní příběhová zvratová premisa s hlavním záporákem byla naprosto WTF. A ještě dlouhé minuty po údajném vysvětlení jsem jen zmateně mával rukama ve stylu Travolty, jak že se tam ten borec vzal. V pohádce skousnu hodně nelogičností a scenáristických berliček ale nepohlídat si smysl úplně základní dějové linky to je fakt mazec. To bych si ty oči musel vydloubat a zakopat 3 metry pod zem, abych je měl dost přivřený. Což jsem možná udělat měl. Protože při pohledu na dvě afrolesby, který si v pixarovském podání udělají dítě tak samozřejmě a přirozeně, že proti tomu slepice tlačící vejce vypadá jako nechutný zločin proti přírodě, jsem se začal bát, že se ráno vzbudím těhotnej i já a nebo, že začnu taky tlačit místo bobku vejce. Vypadá to totiž, že otěhotnět může i párek v rohlíku, stačí když si to brokolice v lednici bude přát. Co hodnotím kladně jsou animace a celkový vizuál, ovšem chvílemi jsem se docela nudil a Buzz neměl šťávu, charisma ani vtip, toho z Toystory. Pár úsměvných kousků předvedla jen kyber-kočka. Jinak to celé působilo genericky a kýčovitě, obávám se že Pixar úplně rezignoval na všechno, co ho dělalo nejepším animačním studiem a bude vypouštět naprosto stejný nudný, šablonový prefabrikáty jako Disney, to převzetí bude lampy smrt ()

Mangano

Má to akčnější momenty, kterým by slušelo více, byly-li by výplní nějakého ač ulítlého tak dospělého Sci-Fi. Tady to nějak nefunguje. Velkým charakteristickým znakem filmů od Pixaru je jakási jejich dětská "útulnost". Což je scénaristická laťka kvality, kterou se tomuto snímku dosáhnout nepodařilo. Animaci hodnotím jako dobrou ač nudnou, hudbu jako podprůměrnou. Příjde mi, že nám tu někdo usnul...no tak, proberem se a jedem! ()

roswell47

Pixarovský Lightyear je jedna z mála Pixaroviek ktorá ma pobavila, zaujala a hlavne dojala. Lightyear je vyslovene určený pre väčšie deti ktoré majú lepšie skúsenosti s rozprávkami. Mňa to tiež pobavilo, pretože nevťahuje sa to na žiadny Toy Story príbeh. A pre toto som sa tejto novej Pixarovky obával. Nečakal som z toho nič veľa a oplatilo sa to. Presne ako pri Doctorovi Strangovi 2 som nič extra neočakával, no ale... príbeh našeho Buzz Lightyeara sa tu pekne rozvil bez žiadnych obmedzení ako má byť. Sympatická postava ako všetky, a to hlavne cením. Na efektoch už hneď vidieť že to nie je taká klasická Pixarovka, a to ma v dobrom prekvapilo. Celkovo animácie hodnotím super pretože ma prekvapili a hlavne, som ich obdivoval. Miestami také priemerne nudné scény ale myslím si že animácie, efekty a postavy to vedeli nahradiť niečím dobrým. Finálne hodnotenie filmu Lightyear je 9/10 čiže 5... fakt dobrých hviezdičiek. ()

Jaroslaw

7/10 Opět parádní jízda,tentokráte ve vesmíru.Je skvělé,že si Raketák bere inspiraci z jiných filmových vesmírných dobrodružství a je také skvělé, že snímek má i poctivý starosvětský feeling i atmosféru,díky kterému jsem si toto dobrodružství užil.Ano kromě Buzze,Soxe,Aishi a i Izzy,kteří tvoří jádro filmu,jsem měl problém s vedlejšími humornými postavami,kteří na mě moc nefungovali,avšak co bych zde chtěl hodně pochválit je nádherný vizuál a je neuvěřitelné,co animátoři v dnešní době tvoří,pač i když po příběhové stránce se nejedná o nic jinde neviděného,hlavní postavy a chemie mezi nimi,popř.Buzzovo uvědoměmí,které zde hodně funguje a dohromady s parádní animací se jedná o další důkaz,že Pixar je úplně jinde,velice dopočuju,pač pokud máte rádi Sci-fi dobrodružství,film si opravdu užijete. ()

matous20063

Za mě je to velké překvapení! Nápaditý, technicky brilantní, dějové sice trochu suchý animák pro každého! Film mě i díky své dílce bavil od začátku až do konce. Vtip zde také nechybí. A závěrečné poselství mě navrátilo do dětských let, škoda že nové animáky takovéto poselství nepředávají. Za mě super podívaná pro celou rodinu 70% ()

Brvis

Pro mě osobně jeden z nejlepších, nejzajímavějších a nejhezčích animáků, který jsem kdy viděl! Jde vidět, že se mírně inspirovali. tenhle animák řadím velice vysoko, protože co scéna, tak to nové možnosti. Naprosto parádní sci-fi, které si prostě užije jak dítě, tak dospělí. Příběh je sice mírně složitý na animák, ale to vůbec ničemu nevadí. Všechny postavy mají vlastní charakter, takže jsi každou postavu zamilujete a vzhledem k tomu, že jich tam je hodně, tak si každý může vybrat tu svoji nejoblíbenější. Zajímavý koncept příběhu je ten, že celý příběh se veze na hrdinově chybě a tenhle styl příběhu je na animák nezvyklý a úžasný. Naprostým nečekaným zvratem, který jsem absolutně nečekal bylo odhalení, kdo je vlastně ten hlavní záporák. Za co se musí film pochválit je vzhled, kdy jsem ještě nikdy neviděl tak úžasný vzhled animáku. Reálný rozdíl mezi animací a hraným filmem je velmi malý a za pár let ten vzhled animáku bude naprosto boží. Vzhled filmu si užíváte od začátku až do konce. Ty textury, nasvícení, barvy nebo snad i ty nejmenší detaily, to všechno u vás naprosto zaboduje. Zároveň vás celý film doprovází soundtrack od srdcaře Guacchina, což rozhodně potěší. Sumasumárum: rakeťák je naprosto zajímavý a perfektní animák, ten nápad zajišťuje to, že jsem si tenhle film naprosto užil a oblíbil. Mohu jen doporučit a to naprosto všem, kterým nevadí sci-fi a trochu humoru. 8/10. P.S. Vy co se na to budete dívat, nebo vy, co jste na to neměli čas nebo jste jen na to nebrali důraz, tak berte v potaz, že tenhle film obsahuje tři podtitulkové scény, tak je nezapomeňte omrknout ;) ()

Sopholojong

Pixarovsky Interstellar. Aspon v jeho prvej polovici... A vyborny myslienkami i pribehom! Zaujimave existencialne motivy, cestovanie casom, "neznesitelna pominutelnost bytia", doveryhodne priatelstvo, pocit zmaru a smutku i komedialne prvky (nezbedna rastlina, stahujuca kazdeho pod zem)... aby vzapati nastupila polovica druha a preplo sa do nevitaneho "star-wars" modu, plneho znamych zvukovych, vizualnych a hudobnych efektov, "pajacovskych" sidekickov s prazdnymi (infantilnymi) charaktermi a jednym "lacinym" twistom menom Zorg. V prvotnom nadseni pocit najlepsieho animaku od "covidovskeho" Soulu, aby nasledovala studena sprcha vo forme kazdeho druheho priemerneho dobrodruzstva od Dream Works, Blue Sky, alebo universalskeho minion-universa. PS: Intelektualna kyberneticka macka na Oscara. ()

DeJiF

Jelikož jsem internetový Jack Sparrow a při každém zhlédnutí filmu online brouzdám na vlnách ilegality, musím se v tomto případě mého řádění ospravedlnit a říct, že jsem na Lightyeara do kina fakt jít chtěl, jenže to by to nesmělo být jen s CZ dabingem (a ne Disney plus mě nezajímá). Abych ale pravdu řekl, jsem nakonec rád, že jsem na tohle nepřispěl ani korunu, protože tady Pixar šlápnul fakt hodně vedle. A začalo to celý vlastně celkem pěkně, film fascinoval svým vizuálem a po asi prvních pět minut jsem doufal v značně vydařený sci-fi film. Jenže pěkné scenerie a dramatické dění je zničehonic přerušeno trapným vtipem. No a takhle to zhruba funguje po zbytek filmu. Upozorňuju na spojlery. Lightyear je s celou svojí posádkou tak nějak navždy zaseklej na neznámé planetě, kde havaroval. Aby se dostali zpátky na Zemi, musí získat jakýsi hyper-ultra-mega-cosi-krystal, který vyrobí ze zdrojů na planetě. Aby si ale ověřil, jestli vlastně funguje, musí ho otestovat, každý test ho ale bude stát časový posun. Tohle upřímně vypadá jako docela slibná dějová linka, která by se mohla s plnou vážností zabývat tím, jak Buzz obětoval život se svými blízkými pro misi, díky časovým posunům. Jenže z pro mě nepochopitelných důvodů každá, ale opravdu snad každá scéna je hned zabitá nějakou další akcí nebo tupým humorem pro děti od -3 let (kdyby to teda aspoň bylo čistě jen pro děti že, to by tam ale nemuseli cpát ten LGBTQ+-*/ pár, protože upřímně vysvětlovat malému fakanovi, jak to, že dvě ženy mají najednou dítě, nebude asi dvakrát fajnová záležitost, ale nechci tohle nějak dál rozpitvávat, aby si hned někdo nemyslel, že to hejtim jenom kvůli tomuhle). Potom, co Buzz krystal úspěšně otestuje, zjistí, že planetu obléhají jakýsi roboti a přichází tak další část filmu, a tak se spolu s vesmírnou babičkou, jejíž jméno jsem buď zapomněl, nebo ani nebylo zmíněno, úplným retardem, jehož nejlepší zbraní je propiska, a vnučkou Lightyearovy zemřelé parťačky, vydávají zničit robotí loď a dostat lidi domů. Celá tahle pasáž je provázena hloupostí maximálního kalibru, nesnesitelnými "vtipy", nelogičností a tak strašně otravným chováním postav, že jsem každou chvilku jen zoufale lomil rukama a se znechucením dál sledoval, co se děje. Jenže film plyne tak rychle, že pomalu ani nemám šanci to nějak pobrat a kdykoli se na chvíli zpomalilo nebo měla přijít třeba i nějaká informace o tom, co se zatraceně děje, došlo na další infantilní scénu, které jsem se měl jakože zasmát. Finále o tom ani nemluvím, Zurg nebo-li Buzz z budoucnosti se tam zjevil nevím jak a dovršuje to pitomost celého scénáře. Po jeho poražení a zničení krystalu si Buzz řekne, že vlastně stejně je na tý planetě doma a proto smrt všech jeho blízkých a sto let promrhaných v jedné hloupé misi, nechává za sebou a zůstane na planetě s těma nejhůř napsanejma postavama. Hodina a tři čtvrtě čistého utrpení, infantilního humoru, nelogického scénáře a ohavně zrealizovaných charakterů. Tohle všechno tvoří smrtící kombo pro jakýkoli dojemný moment a víceméně tak pro celý film, který je bez jakéhokoli ponaučení, či zprávy, které si z toho vzít, jak je u Pixaru zvykem. Skutečně nerozumím tomu, kde udělali chybu, ale kromě animace na tom fakt nevidím nic dobrého. () (menej) (viac)

Polux

7/10 | Na film jsem se těšil, protože mám ve velké oblibě sérii Toy Story (která jiná série si u všech svých dílů udržuje tak neuvěřitelně vysokou kvalitu?) a byl jsem zvědavý, jaké dobrodružství Buzz - hračka - zažije, tentokráte bez své družiny věrných. Po zhlédnutí traileru, kdy jsem pochopil, že vůbec nepůjde o hračku Buzze, ale o postavu ve "filmu", podle které hračka vznikla, můj zájem dost opadl a očekávání nebyla posazena příliš vysoko. | Obavy naštěstí nebyly na místě a nyní už chápu, proč se v Toy Story postava filmového Buzze stala novou oblíbenou hračkou, která kovboje Woodyho odsunula do pozadí:-), protože film samotný je hodně příjemná žánrová záležitost s parádním vizuálem (tak jak to Pixar umí), sympatickými postavami v čele s neohroženým Buzzem (nicméně vede pochopitelně Buzzův čtyřnohý společník, aneb víceúčelový kocour do každé domácnosti:-)), poctivým sci-fi příběhem, který obsahuje pár překvapení (byť jako celek nejde o nic, co bychom už někde jinde někdy jindy neviděli), nepostradatelným morálním poučením na závěr (které naštěstí nebije do očí) a pro Pixar tak typickou snůškou jak verbálních, tak vizuálních vtípků a easter eggů, plus stopáž je tak akorát, aby to dětské publikum vydrželo a dospělí se příliš nenudili (nebo naopak). | Trochu mě překvapilo, že stran zmíněných vtípků se Pixar docela držel na uzdě a divák jimi není bombardován každých deset sekund, počet lokací, na kterých se děj odehrává, je nezvykle skromný a příběh jako takový je svými proprietami (cestování v čase do budoucnosti i minulosti, různé verze téže postavy, atd.) pro cílové diváctvo možná až příliš komplikovaný/ambiciózní, ale možná právě proto se mi poslední počin Pixaru líbil (zatímco primární cílovce podle všeho nikoliv a proto se film nedočkal extra finančního úspěchu) a beze všeho bych si dal přídavek v podobě pokračování, případně dalšího spin-offu, tentokráte z divokého západu (mrk, mrk):-). | PeZet ()

slovan.mma odpad!

Dalsia ultra woke sračka z dielne Disney studios aká Pixaru.  Absolútne im nie je nič sväté a pokojne budú našim deťom pchať svoje lgbtxyz propagandy krkom aj v rozpravke. Rodičom s deťmi silno neodporúčam. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)