Buzz Lightyear

• Česko Rakeťák (viac)

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň  aj veľkým fenoménom strieborného plátna. Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve. Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty. Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na  močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte. (CinemArt SK)

sml41 odpad!

chudak Buzz bojuje proti vlastnemu "ja" z buducnosti pricom mu pomáha vnučka jeho kamaratky-lesby.... wtf? chore! toto sa podava deťom ..? co nas caka nabuduce? Pribeh Andyho z ktoreho sa po rokoch stala bukvica? ()

tank4488

Rakeťák je zajímavý a poutavý animovaný film, který nabízí unikátní sci-fi příběh a fantastickou technickou stránku. Hlavní postavy, Rakeťák a kočička Sox, jsou zábavné a charismatické, což přináší do filmu dostatek zábavy. Akční scény jsou skvěle natočené a mimozemská krajina vypadá naprosto fantasticky. Nicméně, někteří diváci mohou být zklamaní z dějové linie, která se týká Toy Story. Úvod filmu nemusí dávat smysl. Navíc, někteří diváci mohou být naštvaní kvůli velkému zvratu. Pokud máte rádi sci-fi filmy, určitě byste si tento film měli užít. Vizuální stránka filmu je skvělá a nabízí pěkné akční scény, a postavy jsou poměrně sympatické.  Celkově lze říci, že Rakeťák je unikátní animovaný film, který stojí za shlédnutí a určitě nezklame fanoušky sci-fi žánru a Toy Story. I když nedokázal naplnit očekávání všech diváků, nabízí zajímavý příběh a skvělou technickou stránku, které jsou typické pro filmy od Pixaru. ()

emde odpad!

Takže Disney narazil. Žeby ľuďom už vadilo chodiť do kina s deťmi pozerať na čierno-biele gender korektné hovná?  Toto už je vážne len na odpad! ()

MrMartinTm

I když si myslím, že Pixar má své nejlepší roky již dávno za sebou, na Rakeťáka jsem se relativně dost těšil. A na jednu stranu mě ten film příjemně překvapil. Fantastický audiovizuál, který zahrnuje famózně vypadající animaci a skvělý sound design, relativně příjemný děj, který má sice pár nelogičností a pár pofiderních momentů, jinak je ale dost fajn a vlastně jsem si užil celou tu základní premisu o experimentálních letech, který posouvají Buzze v čase. Na druhou stranu, film působil neskutečně zkráceně. Ocenil bych o 20 minut více scén s nějakým backstory, nějaký dodatek k tomu úvodu, který mi fakt připadal hrozně rychlý. Taky, téměř žádná hlavní postava, kromě samotného Buzze, mi nepřišla zajímavá, některé mě vyloženě iritovali. A na závěr, hlavní záporák Zurg, který byl naprosté zklamání. Nejenom to, jak málo měl vlastně prostoru, ale i odhalení jeho identity, i jeho plán a motivace, všechno bylo prostě zvláštní a takové nepromyšlené. Jinak ale fajn film, který neurazí, ale ani nijak extra nenadchne. 6/10 ()

MarekTulen

Možná i kdyby tam nebyl Rakeťák a nebyl by to spin-off, dopadlo by to reálně líp. Tohle je další film,  který má zisky jen kvůli značce a ne kvůli tomu samotnému filmu. Čekal jsem že to ale bude větší odpad, a proto je to na koukání příjemné a když se od ignorují nedostatky (což je dost obtížné), se film dá nějak dokoukat a možná i užít. ()

AJensen

Po dlouhé době dobrá disneyovka, bohužel dost opomíjená. Solidní příběh, vtipy a hlavně artstyle. Nebýt "roztomilých" hlav/obličejů mohlo by se to vydávat za adaptaci ze světa Halo, či Starship Troopers. ()

555borac555

Vizuálně je film opravdu pěkný. Příběhově to je (hlavně na poměry pixaru) trošku slabší. Na lore Buzze rakeťáka šlo vymyslet rozhodně i něco silnějšího. Humor úplně nevytrhne ze židle, ale zase je správně decentní a není zbytečně přehnaný. Pro lidi co mají rádi scifi a animované filmy, tak to ne není úplně špatná volba. Jenom od toho nesmíte očekávat tak vysokou kvalitu jako u starších pixarovek. Dávám 7/10. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)