My Scene

Eric Fogel

Scenár:

Elise Allen

NinadeL

Na přelomu devadesátek a milénia se v Mattelu odehrálo hodně změn. Byla ukončena slavná éra Super Star Barbie plná fantazie, nadýchaných účesů a růžové nádhery. Nový narativ Generation Girl představil partu středoškolaček navštěvující mezinárodní školu v New Yorku. A už tehdy, v roce 1998, byla ta parta skutečně pestrá. Barbie se stala jen jednou z mnoha postav, další jako Nichelle, Tori, Chelsie, Lara a Ana představovaly různá etnika. Linie hraček byla doplněna sérií 12 románů, promyšlené to bylo do posledního detailu. Vše se zdálo ideální, nicméně předčasný konec Generation Girl zavinil 9/11. Tehdy byl nutný restart. V roce 2002 tedy přišel koncept My Scene. New York zůstal, Barbie jako jedna z mnoha postav také. Tentokrát se její parťáci jmenovali podle lokací v New York City: Kennedy, Madison, Chelsea, Delancey, Nia a Hudson. A tehdy poprvé začaly k linii hraček od Mattelu vycházet webové epizody animovaného seriálu, později doplněné o samostatné filmy. Epizody vycházely na webové stránce My Scene, filmy na VHS/DVD jako doplněk k panenkám a souběžně byly k vidění také na Nickelodeonu. Dnes je něco takového samozřejmostí, díky YouTube jsou podobné seriály globální záležitostí a i na krabicích hraček bývá upozornění, s jakým animovaným seriálem je hračka propojená. K nám se tento koncept dostal později, samostatnou distribuci v češtině měl až poslední film My Scene - Hvězdy Hollywoodu. Jaký tehdy byl tehdejší seriál? Na svou dobu překvapivě dobrý. Účel byl jasný, představit jednotlivé postavy, vztahy mezi nimi a zobrazit módní styl, ve kterém bylo možné panenky najít v obchodech. Základní série skončila v roce 2005 po 23 epizodách. Na přelomu let 2008/2009 Mattel zkusil nasadit nový styl animace, ale nových 10 epizod už nemělo takový úspěch, jaký se čekal. Postavu Barbie nahradila její dvojnice Kennedy a nikdo se v takovém chaosu už nevyznal. Tehdy navíc vrcholil spor s konkurenční firmou MGA a panenkami Bratz, což později vedlo k ukončení My Scene i Bratz a na scénu mohly přijít zase jiné novinky. ()