Barbie Thumbelina

• Česko Barbie uvádí Thumbelina (viac)

Seznamte se s drobnou dívkou jménem Malenka, která žije v harmonii s přírodou v kouzelném světě Twillerbees™, který se nalézá skrytý mezi divokými květinami. Jednoho dne je však kousek louky, na kterém Malenka se svými přáteli žije, kvůli rozmarům jedné rozmazlené dívky, vykopán a převezen do okázalého bytu ve městě. Tady se Malenka dozvídá o stavebních plánech, které mohou zničit celou zemi Twillerbees™! Proto Malenka využívá kouzla přírody a opět jednou dokazuje, že i ten nejmenší človíček může dokázat velké věci. (oficiálny text distribútora)

blondboss

Mňa akosi tieto fantasy Barbie animáky naozaj nechytajú. Pre malé dievčatká je to iste terno, ale dospelák sa podľa mňa pritom musí neskutočne nudiť. V tomto snímku aspoň badať zaujímavý ekologický motív, čo kvitujem a je to milé. Ale celkovo ten dej ma jednoducho nenadchol ako napr. v Kúzelných Vianociach, ktoré sa mi veľmi páčili. 45 % ()

Yalka

Hezká pohádka, skoro úplně bez záporných postav a bez strašidelných scén, moje dcera ji proto označovala docela dlouho za svoji nejoblíbenější. Dějově je pohádka dost chudá a dost tísnivě na mě působil ten aseptický byt a ty holčiny z města, ale celkem vzato: spokojenost. Hračky byly úplně v jiném duchu, než k jiným Barbie filmům, myslím, že to bylo spíše na škodu, přišly mi nepovedené, některé i nekvalitní. Viděla jsem je pak opakovaně ve výprodejích, asi nešly moc na odbyt. ()

NinadeL

V nevšední andersenovské adaptaci je v názvu obsaženo spojení "Barbie presents", které napovídá, že ona sama v příběhu nebude hrát hlavní roli. Hraje pouze sama sebe a je vypravěčkou celého toho skvělého Malenčina dobrodružství. Nechybí ekologický podtext (což podporuje i skutečnost, že panenky ze série k tomuto filmu jsou prodávané v recyklovaných papírových krabicích). Velmi dobrý nápad. ()

(Z)denny

Filmy s Barbie obecně považuji za kýč nejhoršího kalibru a ze strany firmy Mattel se nejedná o nic jiného, než o poutavou reklamu svých výrobků, ale tento snímek mě dostal svojí údernou proekologickou náplní. Nebojím se ho proto postavit hned vedle Cameronova Avatara. Pravda Avatar měl propracovanější grafiku. Hold je vidět, že panenky tolik nevydělávají.. ()