Buzz Lightyear

• Česko Rakeťák (viac)

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň  aj veľkým fenoménom strieborného plátna. Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve. Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty. Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na  močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte. (CinemArt SK)

EvilPhoEniX

Za mne moc příjemné překvapení. Lightyear je parádní animovaná Sci-Fi jízda napříč časem i prostorem s fakt úžasnou technickou stránkou  ( CGI je až revoluční), zábavnými postavami ( Rakeťák i kočička Sox hodně válí), skvělá akce ( Roboti- Warhammer style- to jsem čuměl), alien brouci, působivá mimozemská krajina, dostatek humoru i jeden nečekaný zvrat. Přišlo mi to nejen zábavné, ale i dost refrešující v žánru animovaných filmů.  Měl jsem pocit, že sleduji nový Sci-Fi blockbuster s poutavým příběhem i cool akcí, než pohádku pro děti. Nejsem od plného počtu daleko. 8/10. ()

Anderton

Tvorcovia pochopili, že keď sa volá ich hrdina Lightyear, tak by mal absolvovať vo svojom vlastnom filme cestu naprieč svetelnými rokmi. Ono to nakoniec bude ešte zložitejšie a film sa vyberie v záverečnej tretine pomerne odvážnymi, na animák, naratívnymi cestičkami. Ale odvahu ísť proti prúdu nám ukáže scenár oveľa skôr, tu by som ale tiež nerád spoileroval. Pokiaľ by tu neboli štylizované animované postavy, tak by som si ani nevšimol, že ide o animovaný film. Myslím, že ide o veľkú poklonu tímu za počítačmi, otázne ale je, či tento mega pokrok ocenia všetci. ()

Spiker01

Netypický Pixar, který už ovšem pravděpodobně nikdy neuvidíme, jelikož evidentně lidi nezajímal dle návštěvnosti v kině ani dle sledovanosti na Disney+. Příběh hraček jsem měl vždycky rád, ovšem postavu Rakeťáka nijak zvlášť a je úplně jedno, jestli jí dabuje Tim Allen nebo tentokrát Chris Evans, rozdíl v tom extra nevidím a můj oblíbený herec tu nepředvedl žádný extra výkon. Příběhově mě nový animák prokleté lampičky taky ničím nepřekvapil, ovšem co se týče vizuálu a nově přidaného Imax formátu to pro mě byla poměrně epická podívaná. Ne sice po celou dobu a po polovině tomu docela citelně spadne řetěz, přičemž to vyvrcholilo do poměrně předvídatelného finále. Od Pixaru jsme možná zvyklí čekat něco více, možná už to jen zkrátka není pro mě a mám až moc nakoukáno, leč mě to nepohltilo. Pořád je to ale vrchol animace a dost mě mrzí, že zrovna tento kousek docela výrazně propadl, a to nejen na vysoké poměry Disneyho. ()

DJ_bart

Aha, takže kvůli tomu že militantní heterosexuálové a homofobní čuráci jsou uřvaný sněžný vločky který nemohou vystát když se na jednu sekundu vykousnou dvě báby, má tenhle pixarovský animák na IMDb naprosto absurdní rating 5.3/10 a je zakázanej v několika zemích? Reálně je to fakt marginálie a absolutní výsměch kterej si Buzz Rakeťák nezasloužil, protože jeho sólovka je skvělý old-schoolový dobrodrůžo a ideální adept na nejzábavnější blockbuster letošní okurkový sezóny – kam se hrabe nějakej Top Gun: Maverick.... Není to dokonalý, v mnoha ohledech je to až moc dětinský, přímočarý, klišovitý a scénaristicky repetitivní (protože Taika Waititi je suverénně nejhorší a nejdebilnější postava filmu kvůli který se ústřední parta dostane ihned do několika průserů) a lze tomu zcela legitimně vyčítat, že konceptuálně to není moc originální a poutavý – jakože co si budem, kdyby byl celej film stylizovanej jako vesmírný road-movie kde Buzz cestuje skrz kosmos a nejrůznější planety, šlo by o mnohonásobně zajímavější biják. Ale ať už co se týká famózní animace, sci-fi prvků, či příběhových leitmotivů, je Rakeťák výbornou Pixarovkou se vším všudy. Kdo nevyrůstal na Toy Story, nepochopí. Polibte mi raketu, já si to fakt užil...... [VERDIKT: Do nekonečna a ještě dál! 8 robo-kocourů z 10] 🚀🌌 PS: Woodyho sólovku bych uvítal s otevřenou náručí a chřestýšem v botě. ()

MrHlad

Pixarovka Rakeťák je velká pocta klasickým sci-fi filmovým dobrodružstvím a nostalgicky zábavná podívaná pro každého, kdo si jednou za čas pustí Hvězdné války. Starosvětská podívaná plná skvělé akce se sympatickým hrdinou, který je trošku jiný než jeho kolega z Toy Story. S nečekaně menším množstvím vtípků a humoru, ale zato docela zajímavým a ve správných místech dojemným příběhem, nenucenou retro atmosférou, našláplým tempem a natočená s tím správným fanouškovským nadšením. ()

• Film obsahuje 3 potitulkové scény. (orionn12)
  • V žádném filmu od Pixaru nemůže chybět odkaz na Pizza Planet pick-up. Auto je možné spatřit během Buzzova úprku na raketovou základnu. (vojacekr)
  • Jedná se teprve o první spin-off studia Pixar. (PaTeXx)

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)