Je čas vydať sa s rozprávkou Barbie Princezná z ostrova na plavbu za dobrodružstvom v celovečernom filmovom muzikále, ktorého súčasťou je aj deväť úplne nových fantastických piesní. Keď bola Rosella ešte malé dievča, stoskotala na ostrove a naučila sa tam rozprávať sa a spievať s rodinou milých zvieratok: červenou pandou menom Sagi, pávom Azulom a sloníčaťom Tikou. Ale potom ich tropický raj našiel princ Antonio a Rosellu prepadla túžba spoznať prvdu o svojej minulosti. Preto s princom odchádza do jeho zámku. Spoločne so svojími zvieracími priateľmi skúma nástrahy civilizácie a naviac odhalí zlý plán na ovládnutie kráľovstva. Na konci, ktorý každého zahreje pri srdci, Barbie Princezná z ostrova dokazuje, že s láskou sú zázraky na dosah. (oficiálny text distribútora)

kristyy

Překrásná muzikálová pohádka plná exotiky barev, písniček a roztomilostí. Holčičky možná nadchne více než kluky, pro své růžové a sladké prostředí. Maminky u této pohádky se svými princeznami také vydrží. Barbie bydlí na překrásném exotickém ostrově se svými kamarády – pandou, pávem a slonem. Zvířátka jsou nadmíru roztomilá! A nebyla by to pohádka, kdyby se na ostrově neobjevil krásný princ. Barbie Rosella se ocitne na princově zámku a společně se zvířátky odhaluje v království zlo. Dojemná pohádka, kde samozřejmě dobro zvítězí a ještě poodkreje něco z Roselliny minulosti. ()

Pythonator

Jeden z těch lepších ze série hrozných Barbie žump od Mattela. Tarzanka Barbie z džungle vyrůstala se slonem, žrala mravence a válela se v bahně, ale přesto měla přešminkovaný ksicht jako z epizody Barbie jako pipina na molu. Vím, že je to jen pro malé holčičky, ale doufám, že ani ty nejsou tak blbé, aby si toho detailu nevšimly. Jinak celkově příjemná pohádka s roztomilýma zvířátkama, která nezanechá tak hluboké psychické stopy jako jiné epizody. ()

Yalka

Mix Robinsona, Tarzana a My Fair Lady v Barbie muzikálu. Na téhle pohádce mě neskutečně irituje královna, která je myšlena jako kladná postava i když trochu úzkostná. Má tři malé dcerky, ale v celém filmu nemají spolu jedinou interakci (!) a královna si hledí jen své pitomé rozmazlené opice. Je to sice zcela vedlejší linie, ale vždycky znovu mě to naštve. Zbytek v pohodě, asi takto: žádná velká sláva ani žádný velký propadák, je tam několik zvratů, děj je kapku nepřehledný. Písničky jsme si doma docela oblíbili, nejvíc asi I Need To Know. U tohoto filmu mě zaujalo, že k němu byly vyrobené a prodávaly se mj. panenky, které v ději vůbec nehrály roli, ty postavy se tam mihly na pár sekund. Zajímalo by mě, čím je to způsobené: prostá nedomyšlenost? Změny ve scénáři až poté, co se zadal návrh a výroba panenek? ()

Big Bear

Ideální pohádka pro malé holčičky plná zvířátek se slavnou panenkou Barbie, která tentokráte ztroskotá na ostrově. Co oceňuji je skutečně velké množství písniček přezpívaných do češtiny i bonusový materiál na DVD včetně karaoke. Animace se mi až tak nelíbily, ale nejsem cílovou skupinou a respektuji to .-). * * * ()

• Jeden čas se uvažovalo o názvu „Barbie as Princess of the Animals“. (fiLLthe3DD)