V pokračování filmu Barbie Fairytopia putuje Elina (ztvárněna panenkou Barbie) do Mermaidie, aby zachránila svého přítele - mořského prince Nalu. Prince někdo unesl, když se pokoušel nalézt místo, na kterém rostou zvláštní plody. Jejich účinky by z Laverny udělaly nejmocnější bytost celé Fairytopie – dokonce mocnější než je samotná Enchantress! Teď je na Elině, aby tomu zamezila. Ale sama to nedokáže. Bude potřebovat pomoc tvrdohlavé mořské panny Nori. Ta ale cizákům nedůvěřuje a s Elinou nechce mít nic společného. Přesvědčit Nori není snadné, ale Elinu čeká ještě mnoho jiných překážek. A k záchraně samotného Nalu bude možná muset obětovat i to nejdůležitější: její vlastní křídla. Podaří se jí to nebo Fairytopia padne jednou provždy do rukou Laverny? (oficiálny text distribútora)

blondboss

Táto vília miniséria z dielne Barbie mi vôbec nesedí a celkovo ten dej mi prišiel až moc fantasy hádam aj pre malé deti, nie to ešte pre dospeláka. Nemastné-neslané s trápnymi animáciami. Dej sa oproti prvej Fairytopii veľmi neposunul a tým pádom tento animák neponúkol v podstate nič nové. Veľmi podpriemerný diel, pri ktorom som sa značne nudil. 25 % ()

NinadeL

Druhý film FairytopieMermaidie je o mořských pannách a já ho mám z téhle řady rozhodně nejraději. Totiž, i pro dospělé diváky skýtá poměrně hodně dobrých hlášek i rozumně napínavé dobrodružství. Navíc mi silně připomíná Disneyo Malou mořskou vílu, což sice asi byl záměr, ale rozhodně to tedy není na škodu. Spíše naopak. ()

• Poslední díl video série s Barbie, který byl vydán na VHS, další filmy už vycházely na DVD. (fiLLthe3DD)