Barbie a poníková akadémia

• Česko Barbie a Poníková akademie (viac)
všetky plagáty

BarbieTM a její sestry se vydávají na dobrodružnou výpravu do majestátních švýcarských Alp a těší se, až si tu užijí báječné léto v jezdecké škole! BarbieTM se už nemůže dočkat, až si zpátky do Malibu přiveze nového koně. StacieTM se chystá dokázat, že je úžasná jezdkyně. ChelseaTM se nespokojí s žádným obyčejným poníkem a Skipper TM... řekněme, že ta o krásách přírody raději píše, než by si je užívala na vlastní kůži. Začátek léta se sice neobejde bez potíží, ale když BarbieTM v lesích objeví tajemného divokého koně, jejich prázdniny získají skutečné kouzlo. (oficiálny text distribútora)

blondboss

Ohľadom tohto dielu som bol dosť skeptický už len názvom - Poníková akadémie. Ale vykľula sa z toho fakt pekná moderná rozprávka s moderným a zaujímavým vizuálom zasadená do nádhernej alpskej prírody. Dejovo to nebolo nejaké terno, ale u týchto rozprávok sa to dá odpustiť, keďže človek pri nich skutočne vypne od reality. A ústredná pieseň proste nádherná. 60 % ()

NinadeL

Poníková akademie je ultimátní klasika. Film přesně takový, jak si to všichni představují, Barbie a koně s růžovou hřívou. Bohužel klasika taky je, že český název poněkud mystifikuje, protože originální Barbie & Her Sisters in A Pony Tale napoví skutečně mnohem více, o čem to tentokrát bude. Barbie a její sestry Chelsea a Skipper jsou tentokrát ve Švýcarsku. Je to poměrně cool story a konečně, když může mít Barbie jednu tetinku v pařížském butiku, proč by jiná její teta nemohla být majitelkou jezdecké školy v Alpách. Samozřejmě, že tradiční propriety jsou na místě, nějaký ten roztomilý psík, svár mezi jezdeckými školami, sem tam nějaká ta růžová hláška, moralita a šťastný závěr je nasnadě. Takže kde je problém? Naprosto nikde. Já nevím jak vy, ale já si jdu umýt vlasy šamponem na culíky s vůní marshmallows a budu zase happy. ()

Yalka

Další barbie animák, který ničím nepřekvapí ani ničím neurazí (což berte jako pochvalu, dle mě se dá opakovaně dívat jedině na Barbie a Kouzelné vánoce z r. 2008, jinak šeď nebo v horší případě odpad, hvězdičky tady uděluju dle toho, co mi přijde jako menší zlo). Koně jsou sázka na jistotu. Zápletka nestojí za řeč, vše kompletně od začátku až do konce jsme už viděli jinde (a to nejmíň 1000x). Na pohled mi to přišlo ještě kýčovitější než obvykle (jestli to vůbec jde), muškáty v oknech a Matterhorn included. Nicméně dohromady to vše funguje docela obstojně, věřte nebo ne... Přesně to vystihla NinadeL. Vydavatel si letos usnadňuje práci, stejně jako v letošní Maripose, ani tady písnička není nadabovaná (ani titulky nejsou), škoda. Pro zájemce český překlad. ()

BettyLiss odpad!

Tenhle kousek „od Barbie" bych označila za nejméně povedený. Název Poníková akademie? Vážně? Proč ne třeba koňská? Vždyť v samotné pohádce je poník jen jeden a k tomu mám další připomínku. Chudák poník. Co s ním ta malá holka provedla, za to bych vraždila. Nechápu, že se těm dětem líbí, když je jejich kůň polepený mašličkami a od hlavy až k patě se třpytí. O ostatních koních nemluvě. Tajemné neexistující stádo Majestiků a jejich růžový pramen v hřívě. Ne že bych to u Barbie nečekala. Podobně jako nějaké podivné individuum, které se vše snaží překazit a slávu a vítězství shrábnout pro sebe. Potom mě dost iritovali ti „sladcí"pejsánci, kteří tam byli jen pro vyplnění času. Všechny šílené oblečky raději nechám bez komentáře. Jediné, co se mi líbilo byla ta písnička při které si Barbie užívala s Majesty. ()

Kájulka

Podle mě by se tato pohádka měla jmenovat "Barbie, koně a tablety" . Bylo úplně neuvěřitelné, kolikrát tam tablet zmínili. Nemám nic proti pokroku, ale porovnávání toho, jak se někdo vyzná v nějakém lese a jak se někdo vyzná ve svém tabletu me važně dostalo. Podle mě tato pohádka dělá z dětí materialistické a cpe vám do hlavy, ze bez tabletu jste nuly. Ještě hláška - to bych si ten tablet měl asi taky pořídit me dost pobavila. Takže touto propagací tabletů do u me dost kleslo, ale pobavilo me to. ()