Buzz Lightyear

• Česko Rakeťák (viac)

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň  aj veľkým fenoménom strieborného plátna. Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve. Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty. Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na  močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte. (CinemArt SK)

spoock

Animace na vysoke urovni, bohuzel pribeh byl tak plytky. O planete jsme se nedozvedeli nic, nasledky jeho cestovani v case byly prakticky odbyte, zaverecny plot twist byl wtf. Woke kolonky odskrtnuty, takze cajk. 3* ()

TheKniGht

LBGT uz skoro vsude v pohadce? Wtf uz je toho moc jako jsem neutralni clovek a vzdy byl k lesb,gay,trans zacinam to uz nesnaset jak je to vsude!vseho moc skodi!Jsem nazoru at si dela kazdej dela co chce ale ta propagace vede ze cloveku co to bylo fuk zacne menint nazor a nenavidet to!je to vsude i v bance,reklamy,pohadky je cas zacit delat hetero pochody asi a vysvetlit ze deti se delaji chlap+zena …aby si dite kluk ve skole neprisel divnej ze se mu libi holky a ne kluci. ()

krvinka56 odpad!

Pixarovky jsou obvykle na pohodu a mají i co nabídnout ale tahle je jednoznačně nejhorší. Nezaujala mne ničím nevýrazná otravná a bez duše( ehm tu taky nesnáším) . Za pixarovský vrchol považuji Hledá se Nemo a nebo Coco. Rakeťák je naopak jeho úplné dno.  Nedokázal jsem jej shlédnout celý ani mne k tomu nic neláká. ()

Marcas

Bohužel, Lightyear je jen a pouze pohádkou pro děti. Nic víc, nic míň. Vzhledem k tomu, na co jsem od Pixaru zvyklý, je pro mě film mírným zklamáním. Příběh je velmi jednoduchý, ačkoliv se snaží tvářit důležitě tím, že se zde cestuje v čase. Vizuálně to vypadá moc hezky, ale zase, na Pixar je to málo. Jediné scény, kdy jsem se opravdu bavil byly ty, kde se na scéně objevil Sox. Jeho "mňau, mňau" přemýšlení bylo hodně vtipné. Jinak je ale Lightyear průměrným animákem, na který se brzy zapomene. ()

Sefik odpad!

Vskutku pastva pro oči, nádherná animace, celkem i smysluplný děj hrající si s časem. Bohužel nemohu akceptovat podpásové útoky na ty nejmenší diváky. Velitelka (ani už nekomentuji, že samozřejmě nebílá jako následný její nástupce) je zasnoubená, těhotná s kolegyní a mají spolu miminko. Moje dítě se ptá: Tatínku, jak je to možné, kde je tatínek? Odpovídám: To jsou moje milované dítě lesby s budoucnosti a tam už tatínků nebude třeba, všechno již mají vymyšlené, abychom v jejich životech nepřekáželi. Nesmrtelná hláška z Černých baronů: Chce se mi zvracet!!! ()

smarkus

Neviem sa rozhodnúť medzi 2* a 3* ale zatial nechávam tri. Scenár slabý, inkluzivita a diverzita tomu tiež uberá a kvóty treba plniť. Ako tu už bolo napísané je ťažké si predstaviť, že by si Andy v 95 obľúbil túto postavu. Vtedy boli hrdinovia úplné iné typy... ()

The_soloist

Co nejhoršího může potkat Pixarovku? Nuda, lhostejnost a pocit zbytečnosti.    Rozumím tomu, že covid způsobil mnohé škody a sázka na známé postavy je finanční jistota.  Bohužel u Rakeťáka až hrozivě chybí humor, chybí tomu originalita, chybí roztomilost..   Nejedná se o vyloženě špatný film, ale tato pochmurná pixar variace Interstellaru prostě není to, co by dospělý divák u pohádky chtěl zkrátka vidět. ()

Víteček

Origin story, který nikdo nepotřeboval, s nezajímavým a zmatečným příběhem, který moc nedává smysl. Za mňau, mňau, mňau palec nahoru, za nic jiného asi ne. Já bych si na rozdíl od Andyho po takovémto filmu tu hračku nekoupil. Na Pixar hodně slabé. ()

imaginer21

Rakeťák překvapí poměrně sofistikovanou (i když mnohokrát předtím někde viděnou) zápletkou, uvážíme-li, komu je primárně určen. Potěší mixem zdařilých odkazů na jiná (mnohdy kultovní) sci-fi díla a určitě nenechá slzní kanálky úplně suché. Rovnoměrný pixarovský žánrový kumšt se ale tentokrát nekoná, na spin-off oscarového Toy Story mu povážlivě chybí humor. Ne, že by ho nebylo, ale prostě je ho na očekávání méně (v podstatě většina byla použitá v traileru). Pořád je to ale nadmíru důstojné představení ikony malého Andyho ze zmíněné pixarovské série, díky čemuž zplna pochopíte, proč je hračka Rakeťáka obestřená takovou hrdinskou aurou. ()

serdehelan

Na začiatku som chvíľu rozmýšlal, či nesedím omylom na projekcii Top Gun a nesledujem Mavericka, ktorý práve testuje 9 Machov. Nakoniec možno postavy Mavericka a Buzza nie sú až také odlišné. Obidvaja sú letecká špička, ktorá si ide tvrdohlavo za svojim, nehladiac na predpisy a potom rieši následky svojich činov. Toto je vraj film, ktorý v roku 95 pozeral malý Andy, ktorému patria hračky z Toy Story a kvoli tomuto filmu chcel aj akčnú figúrku Buzza Rakeťáka. Myslím si, že 5 ročný Andy, ktorý dostal Buzza k 6.tym narodeninám by z filmu bol viac zmätený ako nadšený. Príbeh Buzza je výborné scifíčko s cestovaním v čase, ktoré ponúka zamyslenie o plynutí času v živote človeka a dosplejšiemu Andymu, ktorý je určite fanúšikom scifi by sa mohol páčiť. ()

zuzzz.man

V rámci nějaké korektnosti tam musí dát černošku, ok. Ale že jí přidělí manželku? Pak je těhotná, to jako fakt? Tohle mám dětem v kině vysvětlovat jak?? Za tento přešlap musím dál hvězdu dolů, jinak to bylo perfektní. ()

kockodan

Je to nudná slátanina která bude asi bavit jen ty nejmenší kvůli honičkám, napětí a dobře vystavěným akčním scénám. Příběh je ubíjející, nudný a depresivní. Sledovat tento film je velice vyčerpávající. Psychicky vás úděl postav dopadá velmi negativně a stále čekáte na nějakou tu katarzi a pozitivní zvrat, a každá slušná akční scéna o které si myslíte, že už by mohla být tím obratem k pozitivnímu rozuzlení či posunutí příběhu je svěžím nádechem z té neustálé deprese, který ovšem po skončení takové scény opět zklamaně vypustíte a jste uvrženi zpět do neutěšeného status quo, kde se nic pořádného k rozuzlení situace vlastně neděje a hledání řešení pokračuje znova a znova neúspěšnými pokusy. Po třetí a čtvrté takové akční scéně, kde se opět vracíme na nehostinnou planetu kde jsme z donucení, už přestáváte věřit ve schopnosti Buzze, jeho týmu i celého filmu, že se někdy budete bavit a děj si užívat. V první polovině postavy rapidně stárnou a umírají sešlostí věkem.(!) Jako WTF??? Realistické, "dospělácké" pojetí příběhu přes celou délku filmu mi přijde jako nešťastná volba. Ano kosmická explorace nových planet je náročná, nebezpečná a plná nejistot a pokus-omylů, ale proč to cpát dětem, proboha??? Mně osobně se ta přehlídka nezdarů, chyb, kiksů a nešťastných situací zdála velice ubíjející a neinspirativní. Ukázat dětem, že ano, i tom je reálný život (nezdary, smrt, set backs, překážky, zklamání, selhání...), by se dalo i méně drasticky a s větším elánem do života, které bych u animáče očekával více. Takhle děti uvrhnete maximálně do existenční krize a deprese, že ať se snaží sebevíc, nic nemá nakonec cenu, protože vše se stejně nakonec nějak posere. A to není přístup k životu, který bych chtěl aby film v dětech pěstoval. Jsme zde opět nuceni sledovat skupinku diversních under dogs  a outsiderů, kteří se pokouší uspět, ale nějak jim to nejde. Nevím, který malý kluk (či holka) by se chtěli v tomto příběhu ztotožňovat s Buzzem, který je lempl, neumětel a loser, a který defacto rezignuje a spolčí se se skupinkou dalších lemplů, neumětelů a loserů? Mně byla celá premisa zaseknutí se na nehostinné planetě (kvůli Buzzově chybě), kde být nechceme, ale nemůžeme se z ní za prase dostat jako dějový podklad k celému filmu, značně ubíjející a depresivní. Jeho mnohačetné, zdlouhavé a hlavně neustále dokola neúspěšné pokusy, neschopnost najít efektivní řešení, další a další zklamání když např. najde podporu mladé vnučky zesnulé kapitánky, ale ta se opět promění v další slepou větev i s jejími patetickými dobrovolníky-kamarádíčky, jelikož jsou všichni opět neschopní loseři, na mě mělo psychicky negativní dopad, a to takový, že jsem byl ze sledování unaven. I když se jim občas něco sem tam podaří, celé to na mě působilo hodně dospělácky realisticky a tudíž depresivně. Celkově zmar a deprese s pár dobrými akčními scénami a nápady (možnost přepnutí skafandru do neviditelného modu mezi agresivními breberkami velikosti slůněte), které malé diváky určitě nadchnou a zaujmou. I přes to dávám jen 30%. Do konce jsem tuto 1:45 h slátaninu ani nedokoukal. () (menej) (viac)

mstychov

Tak jsem si i pobrečela. Dojemný, krásně vymyšlený, příjemná hudba. Dětem se také moc líbil. Rakeťák je prostě třída. :) ()

pds

Priznám sa že Pixarovky mám rád, ale toto bolo sklamanie. Animácia bola ako vždy na úrovni, ale ten príbeh ... Hlavne že to bolo LGBTHGBMDKIXY korekné. Za mňa 40 %. ()

Ace.A.T.L.

Už když jsem viděl, že bude film o Buzzovi, drobet mě naplo. Když jsem viděl ja to z traileru má vypadat, naplo mě znova a řekl jsem si, že se na to NIKDY nekouknu. Ale pak jsem si řekl, že jako fér kritik, musím kounou občas i na sra*ku. Tak jsem do toho šel. Inu inu, moc jsem se nepletl. Pokud viděl Andy v roce 1995 tuhle přemrštěně korektní vy*ebávku, tak pak se divím, že ve zdraví dospěl. Tohle ani neni pocta Buzzovi, ani smyslu Buzze. Ale neni to chyba přímo Buzze. Je to chyba dnešní doby, kdy ve filmu musí bejt černoch, LGBT a pa otevřená možnost pro všechny, co se nějak cítí, jako někdo a něco. Takže i mluvící kočka je vlastně dobře. A přitom Sox byl z celýho filmu to NEJ. Já měl 15 let kocoura Soxe, tak mi to udělalo radost. Ale to je tak všechno. Tohle jse viděl a už NIKDY se na to nekouknu. Za mě 1* za Soxe a NEDOPORUČUJU ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)