Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

blackkocour

🎵 "Do ya really wanna, do ya really wanna taste it.."🎵[wtf to intro, lol].. Koho úvodní znělka za duši nepohladila, tak nemá svoje vnitřní dítě, to tak prostě je. John Cena, který mi sympatický nepřišel snad nikdy, a vždycky jsem ho vnímal jako svalnatýho debílka, co používá více svalový hmoty, než té mozkové, ale je to jen jeho role. Pokud jste už vyrostli z období, kdy byl pro Vás Tony Stark druhý Ježíš, Spajdr-Gay modla, a Černá vdova sexuální symbol, tohle Vás na 100% bude bavit. James opět dostal kullky, aby si z celé té vážnosti moderním trendu o teplých a černých Čuprmenů, dělal jednoduše prdel, a jeho fanouškům, co se nebojí trochu štiplavějšího a xenofobního humoru, to potěší ještě víc. Já jsem někde na středu, kde mně ta trapná legrácka pro kretény nedostala, ale ani nezklamala, ale byl jsem dost na vážkách jestli dát čtyři, nebo tři hvězdy. Pořád jde o skvělou zábavu, s výpovědní hodnotou stále nulovou, ale o gram co má aspoň trochu cenu, a klidně i toho reálnýho Cenu. Mírotvůrce na hrad! ()

kenkaku

Snad poprvé v životě jsem dokoukal úvodní znělku seriálu celou a pozorně sledoval. Prostě nečekané. To ale nic nemění na tom, že Pissmaker (ne to není překlep) byl kretén už ve filmu a nechápu proč by měl mít seriál. Casting je frekshow (tlustá užvaněná machna je mega-fuj). Potěšil prakticky jen T-1000 a Rajiv z Outsorced. Humor… tedy pokus o humor je spíš vrchol trapnosti maskovaný za neustálé trapné žvanění. Pozn.: když už plácali peníze na digi-zvířátko, tak to mohl být alespoň Kingshark. Ten by seriál možná zachránil. Pozn.: proč i souboje působí jako parodie? A nezachraňuje to ani “erkový rejting”. Více u jednotlivých epizod. ()

coscarelli

DC a podobné skratky u mňa nemajú miesta v srdci, preto im NON-STOP hádžem výhybku. V prípade Cenovho Mierotvrocu som urobil Výnimku(!) ..Lebo Gunn! Týpek, ktorý "jazdil" na Trome, nastavil Slimáka, a zmiešal mi všetky Moje najobľúbenejšie ingrediencie (vrátane peckového intra) ktoré Mi vo filmoch tak veľmi chutia do 8x jedného celku. A to ešte pridal. Vo výsledku to bol pre Mňa poriadny Seriálgazmus. Rozumieme si. ()

KoRner

Bez výhrad. Je to vtipné, r-kové, postavy zaujímavé a do toho im tam hraje glam metal. Cena hraje presne to, čo sa od takej postavy očakáva, dejovo je to pomerne jednoduché, ale pobaví. ()

JamesSi

To samé jako Sebevražedný oddíl, jen levnější a roztažené na 6 hodin. Vtipy, které by byly vtipné jednou, dvakrát jsou vytěženy do mrtě. Peacemaker byla postava, která skvěle fungovala ve filmu, ale je to prostě postava na jedno brdo. Jsem rád, že se jí pokusili nějak dodat hloubku, ale moc to na mě nefungovalo. Nepřijde mi, že probírání Peacemakerovo traumat bylo nějak hluboké. Doslova šlo o dva flashbacky. Odhalení toho, proč záporáci dělají, to co dělají, se divák dozví příliš pozdě a vlastně to nemá zase až tak velkou váhu. Skoro si pak člověk říká z jakého důvodu to tam vůbec bylo. Užil jsem si, když si dělali prdel z neonácků - Vigilantovo provokování vězeňského gangu byl za mě jeden z nejlepších momentů. I když je tu spousta vulgarit, tak to nikdy nedosáhne ostří Gunnovo Tromáckých produkcí a filmu Super. Tohle je oproti Tromě jen malý píseček pro ty, co už pár let zamrzli v pubertě. Rozhodně však je tohle pro DC lepší směr než Snyderverse. Alespoň se to nebere tak vážně. A málem jsme tenhle seriál nedostaly, kdyby pravičák Mike Cerkovič nevytáhl Gunnovi staré edgelordovské frky, jen protože byl naštvaný na to, že Gunn nemusí Trumpa. ()

iXtr3m3

Vymakaný superhrdinský bizár od HBO si to pekne pochoduje povedľa z reťaze utrhnutých The Boys. Nebere si servítky pred ničím a nikým, sere sa do všetkého, je plný aj fajn humoru aj infantilného humoru, je plný imbecilne sa chovajúcich egomaniakov, neľútostných zabijakov a iných absurdít a je mu to u prdele, pretože toto všetko nám predkladá v takej forme, že je to asi prvý seriál na svete, kde sa väčšina ľudí zhoduje na tom, že tu nepretáčali ani len úvodnú znelku, ktorá je tak bizarná, že je až fantastická. Casting sa vydaril, časť postáv už poznáme, časť je nová. Z nových zaujme samozrejme Eagly, ktorý je perfektný, na pomery CGI zvieraťa, ale čo urobili s Vigilantem, tak to je vyslovene parádička. Aj Robert Patrick bledne závisťou. Narušený superhrdinský jedinec, oproti ktorému aj Peacemaker je "normálnejší", ale je to fakt geniálne. A čo dodať k Cenovi? Sem tam čítam, že každý vedel, že nevie hrať, ale tu mu to ide. Súhlasím s tým druhým, s tým prvý absolútne nesúhlasím. Videl som s ním všetky snímky a je to borec, ktorý dokáže zvládnuť humor, akciu, drámu a to s prehľadom, ľudia mu to nie vždy žerú len kvôli jeho "ozrutnosti", čo je mne úplne u prdele. Film Legendary u mňa patrí stále k tým najlepším malým športovým drámam a samozrejme aj tu v tomto seroši si prejde takou premenou resp. rozvojom osobnosti, že sa mu nedá nič iné len fandiť a držať palce, aj keď by jeho postave tá cesta k "normálnosti" jednoducho nesedela, musí zostať stále "iný", to ho robí dokonalým. Ostatných nejdem spomínať, ale ani jedna postava mi v tomto seriáli neprišla zbytočná, zle spracovaná alebo inak nevhodná a to od väčších úloh až po tie minimalistické ako "dedko" zo susedstva Peacemakerovho otca. Jasné, s triezvym pohľadom na veľkoleposť spracovania by som mohol dať len štyri hviezdy, ale to, akým smerom sa seriál uberá, ako s každou časťou pridáva na brutalite, akcii a nakoniec dostávame totálne nabúchané finále na kinoúrovni, tak jednoducho dávam plný počet, lebo toto dielko potrebuje maximálnu podporu do budúcnosti, napriek tomu, že druhá séria bola schválená už dávno. ()

Corpsegrinder

Na to jak rychle to bylo spíchnutý si to kupodivu drží úroveň od začátku až do konce a každá postava má dostatek prostoru pro to aby si člověka získala. Myslim že John Cena se v týhle postavě našel a kdo by řekl že největšímu zmrdovi ze Suicide Squad bude nakonec fandit. Marvel si o takhle příjemně přízemním seriálu může nechat jen zdát. Druhou řadu si rád dám a doufám že rozpočet dovolí víc crossoverů s JL a ostatníma záporákama. A ten hairmetalovej soundtrack byl super nápad. ()

Janega

Peacemaker ako postava veľmi dobre fungovala v The Suicide squad, kde výborne korešpondoval s inými bizarnými postavičkami. No tak ako pre väčšinu nedokázala Harley Quinn utiahnuť vlastný film, tak pre mňa Peacemaker nevie samostatne utiahnuť 8 dielnu sériu, a to už vôbec nie takou neoriginálnou zápletkou akou je emzácka invázia. Musím však podotknúť, že to má jedno z najlepších seriálových intro. ()

Litvicek

Já tomu nemůžu dát víc, ani míň než průměr. Pár džouků bylo super a já se od srdce zasmál. Ale pravdou je, že "I dont know what the fuck is going on".. Počas celého seriálu jsem absolutně netušil, proč je motýl nepřítel a co se vlastně děje. Ale akce potěšila, Cena bavil, celé to vygradovalo v slušný masakr a úvodní znělka mě hypuje ještě teď. 3 hvězdy. ()

Wishkah

Tak je u nás HBO Max a já to hned oslavil tím, že jsem si konečně pustil toho oslavovaného Peacemakera. Ano, čekal jsem až doteď, protože jsem prostě hrozně líný vyhledávat a stahovat si cokoli. No a jaké to bylo. Asi nejlíp bych to vystihl slůvkem “Hmmm”. Je to týmovka s výraznými postavami, trochu šílenou zápletkou, několika zvraty a slovními přestřelkami, které hodně často naprosto postrádají jakýkoli smysl. Že to zni jako Guardians of Galaxy? Jo zní, že jo? James Gunn natočil další verzi prakticky té samé zápletky. Popravdě mě to bavilo víc než Gunnova Suicide Squad, ale jeho tvorba přestávají být můj šálek kávy. Pro mě osobně má Gunn celkem náběh stát se novým Zackem Snyderem, ale doufám, že z téhle cesty uhne. Navíc ty neustálé slovní výměny bez jakékoli pointy jsou prostě už lehce ubíjející a čím dál méně zábavné. Ale abych nebyl jen za hatera. Seriál skvěle odsýpá, některé hlášky se opravdu povedly, akce je hodně dobrá, John Cena je jako Peacemaker zábavný a cameo na konci je nečekané, ale celkem fajn. Ve výsledku jde o fajn seriál, ale pro mě osobně žádná bomba. P.s: omlouvám se za drobnou lež. Jako první jsem si samozřejmě pustil Dunu a je to furt téměř desítková střela ()

Marius_ss

70%. Čakal som trochu viac nekorektnosti od osoby ako je James Gunn, ale chápem že v súčasnom Hollywoode je to kariérna samovražda. Až na túto "drobnosť" je to ale celkom vydarený seriál ! A konečne niekto vie, ako sa má narábať s postavami ! KONEČNE ! Rovnako scenár (jednoduchý, ale dobre zvládnutý) a dialógy (čo je základ) sú veľmi dobre napisané, ale to už je u JG štandard. Čo ma ale najviac potešilo, je hudba. Clint Mansell je môj obľúbenec už od čias Mass Effect-u, a ak si to spojím s nadupaným soundtrackom a la Strážcovia Galaxie - tak sa nedá očakávať nič menšie ako skvelé OST (takmer). Prekvapil aj John Cena, ktorého moc nemusím, ale už v Suicide Squad ukázal potenciál a teraz, vďaka skvelému vedeniu Jamesa Gunna, sa JC so svojím Peacemakerom pre mňa osobne stáva najzábavnejším a jedným z najoľúbenejších DC postáv vo filme.  Stále je to síce o úroveň nižšie ako filmový Deadpool, ale určite ma to bavilo viac ako posledná, vyššie spomínaná Suicide Squad. ()

Zombi

Tohle bylo hodně fajn, krvavý, sprostý, akční ale překvapivě občas i dojemný. Cena dokázal, že když mu role sedne, dovede ji dobře vytěžit. Výborný je už úvodní taneček, některé scény jsou vyloženě super. Akce mohlo být víc, ale byla rozhodně fajn. Hudební podkres paráda. Silné 4 hvězdy. ()

Flopik

James Gunn predstavuje Peacemakera a je presne taký uletený ako sme dúfali. Výborné postavy, ktoré sú vybraté na mieru a John Cena sa v tejto postave našiel. Za mňa si ale šou ukradol Vigilente. Ten je najvtipnejšia postava celého seriálu a jeho scény sú legendárne a schuti sa pri tom nasmejete. Pozerá sa nato ohromne dobre, miestami to je aj príjemne vážne a sledujeme celkom zaujímavý prerod najväčšieho debila do postavy, ktorej reálne fandíte. Do toho skvelá hudba, výborná úvodná tanečná sekvencia a vtipné finále. Viem si to predstaviť o trocha lepšie ale za mňa rozhodne 5*. ()

husokachna

Peacemaker je v podstatě kopie posledního Sebevražedného oddílu. Humor šustí papírem, rádobyvtipné hádky uprostřed akce, nekorektní humor a občas probleskující temnota. Zároveň ne moc smysl dávající, natahované a na sílu. James Gunn se tedy nepoučil a dělá stejné chyby znovu, zároveň ale znovu má neskutečný cit pro postavy. A tak jsem se přistihl, že přes počáteční nechuť si mě zase a znovu nesympatická držka Johna Ceny získala a získaly si mě i ostatní postavy, takoví hrdinové z výprodeje. A i když jsou to všechno looseři, ať už záměrní nebo nezáměrní, a možná i právě proto, jsem si tu bandu v průběhu času oblíbil. Nakonec i tu trapnou titulkovou sekvenci (koukám na tebe Víťo, the logiky mastře) jsem si začal užívat a přestal jí přeskakovat, protože si mě dokázali získat její protagonisté. A tak, i když mi pořád nepřestalo vadit, když se uprostřed akce pro záchranu světa honí veverky nebo diskutuje o hovně jen proto, aby se vytvořil humor, jsem tuhle jednohubku sjel za pár dní a jednou si dám klidně nášup. Není to extra dobrý, je to víceméně o hovně, ale má to postavy, co mají srdce a na to já slyším. Silný tři a půl Orlouše. PS: Robert Patrick je boží a sral mě neskutečně. :-) ()

nonick1

Hláškami a glam metalovou muzikou nabitý seriál, ve kterém se James Gunn po svém pustil do deep state, posluhujícímu v USA extraterestriálním entitám. Zdá se, že je opět na koni, z jehož sedla byl vykopnut poté, co si v Hollywoodu dovolil pustit hubu na špacír :-) ()

Chundys

Docela jsem se seriálu bál, ale už ve filmu se mi John Cena dost zalíbil, takže to bylo prvotní plus. Navíc všechny postavy tady byly suprový a akce byla také parádní, takže nemám naprosto co vytknout! ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD