Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

Petr.Tesar

Po celkem vydařeném SS od Gunna tu máme pokračování v podobě seriálového Peacemakera odehrávající se cca 4 měsíce po filmu je za mě dost vydařená jízda kde se nešetří hláškama, brutalitou, akcí a bizardníma situacema. John Cena si to tu neskutečně dává a užívá zároveň a zbytek týmu byl taky docela v pohodě. Gunnovi se povedlo v DC něco neokoukaného, neotřelého a vesměs i zábavného co po většinu času dobře funguje a za mě zasloužené čtyři hvězdy a těším se na další projekty klidně i pod jeho vedením fakt jsem si tu jízdu užil a už aby tu byli třetí Strážci. ()

PISTA226

8,5/10 Kdo by čekal že DC nám dokáže dát konečně "normální" superhrdinský seriál, který není natáhlý na milion sérií a kvalitově i příběhově stojí za to. Možná je to právě Jamesem Gunnem, který, jak jsme viděli v obou dílech Strážců Galaxy, dokáže skvělé věci. V hlavní roli všemi známý John Cena, který se nám se svou postavou představil už v Sebevražedném oddíle a i tady se na to občas poukáže. Příběh je vlastně celkem podobný tomu Sebevražednýmu oddílu, což je tu taky zmíněno trochu jako vtip. Jsou tu blázniví superhrdinové ve špiónském týmu, co je na všechno sám. Celý seriál je braný dost komediálně a pořád se tu prolínají právě vtipy s velmi smutnými momenty. Všechny postavy tu dělají přesně co od nich člověk čeká. Zápletka sice není nijak složitá, ale člověk stejně přemýšlí zda jsou ti tvorové hodní či zlí. Je tu pohled i na otce Peacemakera, který tu má tajemnou nevysvětlenou místnost mimo naši dimemzi, což je super věc do další série. Některé postavy (Vigilante a Vousáč) tu jsou vrámci vtipů seriálu dost vyobrazeni jako hlupáci a člověk pořád čeká kdy příběh objasní, že nejsou k ničemu. U Vigilanteho sme se toho nedočkali, a když Vousáčovi dali kus smutného příběhu tak v další scéně byl zas jen hlupák, což je celkem škoda, doufám že to třeba spraví v druhé sérii. Seriál má skvělé efekty grafiku CGI a hlavně se nebojí odvázat a krom pár sexuálních scén, sprostých slov je tu i sekání končetin a totální masakr, což dělá seriál mnohem reálnějším. Důležitá věc, která mě osobně nejvíce vadí na DC jsou příšerné nepropracované obleky superhrdinů, které jsou plastové a barvy z nich září. Tady jsme konečně dostali pěkný výstižný oblek, který je jak kdyby ho dělal Marvel. Moc příjemná zábava těším se na druhou sérku. ()

Tr0nic

Peacemaker je jednoznačne lepší, ako všetko dohromady od Marvelu za posledný rok. Pôsobí to ako mix Guardians of Galaxy a Deadpool dokopy. Teším sa na druhú sériu. BTW výber soundtrackov je geniálny. ()

Sopholojong

Gunnova posadnutost parazitujucimi kreaturami (a ich slizom) sa tu znasobuje dokonale. Rovnako i obcesia trapnym, az absurdnym humorom, ktory mne prave nevyhovuje. James je majster epizodnej akcie (sceny), ale ako celok si to opat nevie ukocirovat, a aj ten spomenuty humor nedokaze spravne vypointovat. Rozmrdanie utocnicky sonickou helmou na parkovisku v prvej epizode, akakolvek scena s charizmatickym orlom, rozcerteny Robert Patrick, cvicisko v lese, zaverecna akcia na farme - vsetko perlicky na vybornu a medzitym tony scenaristickej hlusiny, nasilne natlacenie lesieb a nepresvedcivi sidekickovia (i ked ta "wickovska bloncka" je vysoko rozmnozovania-hodna). 7/10 ()

vaclav.g.kar

Naprostá jízda od začátku do konce.. po super Sebevražedném oddílu se Gunn znova ukázal a vztyčil prostředník na celé dosavadní DC snažení. John Cena je proste neuvěřitelně vtipná osobnost a v klidu může stát celý seriál na jeho starpower. Ono i ostatní v čele s debilním Vigilantem stojí za to.. naprostá jízda se skvělou hudbou.... ()

Sashmen13

Předně, jsou intra, která jsou dost ulítlá/tématická/najetá a pak jsou intra jako peacemaker, která nelze skipnout, prostě to není fyzicky možné. Co říct a nespoilerovat, tohle je prostě banger, buď se vám to bude po první epizodě líbít a nebo ne, konečně někdo hodil atomovku do vyschlého oceánu obyčejnosti. ()

zekon

Správně ujetý, krvavý, komiksový nářez plný neskutečných dialogů které se dají stěží stíhat. Ne nepodobné The Boys, každopádně hodně svěží. Tohel je cesta. Ne ultrabarevných, nahypovaných a uhlazených sraček Marvelu. Perfektní muzika a špičkově ujeté úvodní titulky. ()

bigmatko

tak toto som ozaj nečakal, že z nenápadnej postavy vytvoria tak zábavný akčný a miestami aj drsný seriál. veľký prínos ku kvalite určite priniesol výnimočný režisér Gunn, ktorý si s pomocou produkcie vychutnal každý diel. Cena našiel svoju životnú úlohu a mierne bizarným štýlom sa zapísal medzi výnimočné počiny z dielne DC. ()

Jaroslaw

8,5/10 Po novém Suicide squad jsem se sám sebe ptal-proč místo dvojky se pustil James Gunn do seriálu s postavou,která zabila Ricka Flaga a proč bych to vlastně měl vidět a po zhlédnutí osmi dílů musím prohlásit,sakra jak jsem se pletl.Peacemakera si opět střihl John Cena,který je fakt skvělý a dle mého jeho nejlepší role,ale kdo by třeba řekl,že mě bude bavit i postava Vigilantyho,který vedle Peacemakera taky skvěle funguje a co také funguje,kromě všech skvělých postav (kteří jsou outsideři,popř.vyvrhelové jak je u Gunna zvykem)  je i vývoj Peacemakera a jeho démoni v podání vztahu otec-syn a co si budem Chris neměl jednoduché dětství a tento seriál,který funguje jako jakési vykoupení Peacemakera.Háv tajemství tu také funguje mimo jiné s tím spojené twisty.Kdo by sakra řekl,že invaze mimozemských motýlů může být tak zajímavá,James Gunn prostě umí naprosto skvěle pracovat s bizarními nápady,kde by si jiní tvůrci hodně zlomili vaz.Jediný mínus tohoto seriálu je postava Judomastera,který sice v akčních scénách funguje,ale jako postava mi moc nesedl.Tento seriál je prostě pecka a atˇ už se v budoucnu James Gunn s něčím vitasí u DC,budu to velmi vyhlížet,bez ohledu na hlavní  postavu. ()

AmunRa

Sejde se magor, psychopat, zrádce, drsňačka, nerd, žoldák a mají zachránit svět. Seriál je svou brutalitou a krvavostí podobný The Boys, ale zároveň je to týmovka, plná sympatických antihrdinů, které byste rozhodně nechtěli potkat naživo. Obsazení nemá slabé místo a všichni antihrdinové dostávají prostor k rozehrání svých partů, i když je pravda, že John Cena jako titulní postava má toho prostoru přece jen víc než ostatní. Je až s podivem, jakou atmosféru se podařilo autorům vybudovat, když skutečně ani jedna postava není vyloženě kladná. Rozpočet je dostatečný na komorně pojatý příběh s menšími CGI efekty, ale naštěstí odradil tvůrce od nějakých trikových orgií, které už nikoho nezajímají a kazí i jinak dobré filmy/seriály. Ve výsledku výborný počin. ()

Orion12

Tohle je velký fakáč do ksichtu všem komiksovkám od Sony (Venom, Morbius), kteří se vymlouvali, že nemůžou udělat zajimavou sérii s absolutně neznámou a nezajímavou postavou a všem DC seriálům předtím - Titans, Doom Patrol atd, ikdyž měli zajímavý nápad nikdy neuspěli a stala se z toho patlanice. Gunn to dokázal už u Strázců galaxie, kdy z bandy ne tolik populárních a nezajímavých postav, udělal ty postavy, které dnes máme všichni v srdíčku. Poté to dokázal i u kokurečního DC, kde dokázal udělat opět z bandy neznámých a tupých hrdinů, ucelené a zajímavé postavy, nejmín mi tehdy přišel zajímavý Peacemaker a už vím sakra proč. On si to všechno nechával do seriálu :) Z Peacemakera se stala myslící postavy (někdy xd) u které chápete jeho pocity a motivace a rozumíte v průběhu příběhu proč je takový, dal opět dohromady bandu tupců a opět jako vždy to byla neskutečná prdel xd. Seriál je zábavný, má spád, nechybí akční momenty, dojemné, má to plotwisty a já se prostě bavil od začátku do konce. DC má co nabídnout, jen to musí chytit šikovný tvůrce, už jsme viděli pár světlých příběhů - Snyder JL, Batman, Joker a SQ a ted tohle :). Doufám, že v budoucnu bude DC stejně překvapovat s těmito klenoty. Seriál má prostě hlavně kvalitní postavy, o kterých se v seriálu dozvíme vše potřebné, každá postava má přesně tolik prostoru, aby vám přirostli k srdci, originální záporáky a klasický Gunnuv humor a aa Eaglyyyyyyy 9/10 bavilo. ()

Lukkyn

James Gun opět střílí do černého !!!Dokázal si prosadit samostatnou sérii pro největšího dementa ze sebevražednýho oddílu a funguje to znamenitě. Konečně se na scénu vrací sexistickej , rasistickej prostě normální běžnej humor bez toho , aniž by to tvůrci pustili do světa se staženou prdelí. Kurva i ten scénář je originální. Peacemaker, Vigilante a celej ten zkurvenej tým v čele s fámozní blonckou je absolutně kulervoucí. Užíval jsem si každou minutu a přál bych si , aby dostal Peacemaker druhou sérku. ()

Polux

S1 | 9/10 | Gunnův zásah přímo do středu terče a imho jeho (prozatím) nejlepší dílo vůbec, plus oficiálně životní role pro Cenu, který tady vypadá, že se pro ni přímo narodil (a nebýt T2, podobně bych se možná odvážil onálepkovat i Patricka). Kdo by to byl čekal od diváky nevyžádaného streamingového "přídavku" k The Suicide Squad, navíc s vedlejší a ne-až-tak-sympatickou postavou v hlavní roli a k tomu ještě hranou hereckým dřevem. | Přiznám se, že já to tedy ani náhodou nečekal a o to více jsem byl velice příjemně překvapen. Všechny silné stránky, které Gunn předvedl ve filmu (skvělý casting, panoptikum vtipných/směšných/bizarních postav, všudypřítomný humor, přičemž mám pocit, že už tak dobrý poměr počet dobrých/špatných vtipů na metr čtvereční se zde oproti filmu ještě zvýšil, chemie a dialogy mezi postavami, vypointované scény, viditelné i skryté odkazy na kde co, nepostradatelný zvířecí prvek - po mývalovi, žralokovi, lasičce a hvězdici tentokráte "nejlepší kámoš" orel:-)), jsou zde zachovány v míře vrchovaté, plus k tomu Gunn přihazuje pár nových (hudební intro s vypalovačkou od Wig Wamu je vysloveně geniální), zatímco na slabších stránkách z filmu se značně zapracovalo (akce není tak samoúčelně extrémně gore od začátku do konce, ale pouze ve vybraných momentech (což má následně na diváka o to silnější dopad), příběh tady není jen do počtu, aby se na něco navázaly jednotlivé akční sekvence, ale je zajímavý svou detektivní linkou i sám o sobě a díky seriálovému formátu je mnohem více času prokreslit všechny postavy (včetně náhledu do jejich často temné minulosti) a stejně tak komplikované vztahy mezi nimi, na což pochopitelně na poli filmu není moc prostor. | Nezbývá, než doufat v urychlené schválení další sezóny a věřit, že Gunn vstoupí podruhé (resp. potřetí, počítaje v to i film) do téže řeky a podaří se mu dodat divákům stejnou pecku jako v tomto případě. Protože podobných zářezů, které by tahaly DC strmě nahoru, WB moc nemá. | PeZet ()

babuška

no ze začátku nic moc ale pak to má koule, vtipný, dobrá hudba, svižný a nenudí, když to jde tak i DC umí, ale je to jen perlička na dně sraček, 4/80% ()

speczi15

Tak a je to tady, James Gunn se po The Suicide Squad vrací a já to miluji. Miloval jsem Suicide Squad a tohle taky miluji. Gunn je proste bůh komiksových filmů a v poslední době u mě vede na plný čáře. Jak uz to u Gunna v DC býva zvykem nebojí se ukazat trošičku tý krve, zase dokázal vytvořit bandu lidí kteři si k sobě pomalinku tvoří cestu, zase vytvořil postavy na kterých vám bude záležet a hned si je zamilujete (btw jak jsem nad tim tak premyslel tak jsem si snad ani nedokazal vybrat oblibenou postavu), zase zde skáčou skvelé vtipy na každém rohu a zase (jak už to u Gunnovo filmů bývá zvykem) dokázal ve spolupráci s Johnem Murphym vytvorit naprosto užasný sountrack. Hlavní zápletka už nebyla uplně nejlepší a nejoriginálnější ale koho tak sakra štve když to kompenzuje tolik pozitiv. Takže zkrátka i need more a uz se těším na potvrzenou 2. serii. Všem tedy doporučuji seriál zkouknout protože u mě Gunn znovu zaútočil na můj žebříček oblibených serialů. ,,There is no wrong time to Rock'' 🕊🤟😁✌ ()

Tycygo

Trochu suprového humoru, trochu akce, trochu humoru co mi nesedl, trochu...teda hodně idiotského a absurdně komického chování. Trochu jiný seriál, trochu stejný jako ostatní. střed seriálu trochu nuda. Začátek nabombený a na konci potkáte i Justice league. Něco málo k dokonalosti chybí, ale ujde to, absurdní situace jsou zábava, byť ne všechny mě bavily. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD