Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

Recenzon

Peacemaker jako seriál je zatím vážně povedený a dostal se i do mého seznamu oblíbenosti. Zkráceně slušný humor dobrá akce a sympatické postavy..... TAKY TA ZNĚLKA, TA ZNĚLKA JE NĚCO!!! Nemůžu se dočkat na druhou sérii. ()

cernakus

Přehypované dílo přehypovaného režiséra. Jedná se o ne zcela sourodou skupinu scének s proměnlivou vtipností. Gunn dílo připravil jako své pokání za to, že kdysi býval vtipný. Ostatně tlustá negerská lesba je takovým Gunnovským píchnutím do vosího hnízda (jedná se o archetyp protěžované skupiny) a patřičně se s ní a tedy i woke kulturou vypořádá v posledním díle. Byť ji tedy k mé mrzutosti brutálně nezabije. Bohužel pod nánosem hypu není na první pohled vidět, že Peacemaker se charakterově, herecky i obsahově vyčerpal už v Sebevražedném oddíle a tady fakt nemá co říci. Potenciálně zajímavá linka Bílého draka byla bohužel parodicky utnuta v jedné z mnoha rádoby vtipných epizod jednoho dílu. Gunnova snaha udělat z tohoto slepence ucelený příběh s nějakým dopadem bohužel vyčpěla do prázdna a jsem si jistý, že to je jen a jedině jeho chyba. Prostě dostal do rukou materiál (jak předlohu, tak herce), které musí vést kvalitní scénárista a režisér a to jak vidno James Gunn prostě není. Tady to nejsou komixově připravení Strážci galaxie s hereckým ensáblem, co to zahraje i bez vedení a výsledek je tristní. Naskýtá se tedy otázka - zkouknout či ne? Na zabití jednoho odpoledne to není vyloženě špatné, ale předplácet si kvůli tomu HBO Max? To rozhodně ne! Usmolených 50% ()

jack_scott

Velmi potrhlé, originální, a místy šílené dílo. Po dlouhé době seriál, který baví tak, že by člověk vydržel koukal na všechny díly najednou. ****** ()

blondboss

Tento DC seriál je jednoducho pecka. Sympatické postavy, našľapané akčné scény, správne komiksovo ladený scenár a emócie sršiace každým dielom. Som milo prekvapený hlavne z výkonu Johna Cenu, od ktorého som teda ozaj veľa nečakal. Najviac ma ale bavilo to neskutočné množstvo hlášok a nekorektného, miestami aj plytkého humoru. Proste do toho celého konceptu sedelo a pôsobilo to neskutočne osviežujúco. A to cameo DC hrdinov v poslednej časti bolo ale že po pi... :) 90 % ()

Muff

Tyvole, to mě fakt baví, jak si tu lidi stěžujou, že to není žádná Marvelovka, jen bezduchá ptákovina od DC. Kua a co všechny ty komiksárny asi jsou, ať od Marvelu nebo od DC? Nejsem nějaký skalní fanda komiksů, na marvelovky i filmy a seriály DCU se podívám, sakra, ale proč? Abych dostal nálož hluboký myšlenek, nad kterými budu ještě týdny přemýšlet? Hovno. Je to prostě zábava, nic než zábava, akce, akce a zase zábava, prakticky šablonovitá zábava pro puberťáky se spoustou klišé, přiznejme si to, u Peacemakera navíc (proti třeba Avengers) okořeněná nemalým množstvám absurdit a gore scén. A po Sebevražedném oddílu, který byl tedy podle mne hodně ujetý, tohle mi připadlo skoro až komorní, ale mělo to grády a vtip. Za mně dobrý. ()

rashaverak

Marvel po nekolika prvnich filmech pro me jiz nekoukatelny, nebot recyklace je obri, DC nikdy nic zajimaveho ani nevytvorilo, ovsem jeden z jejich nejhorsich vytvoru je sebevrazedny oddil, ve kterem jednim z nejmene zajimavych superhrdinu, ztvarneny nejspise nejhorsim hercem z celeho (noveho) filmu je Peacemaker. Logicky tedy pri vyberu komu pridelime serial, padla volba prave na nej. Na zaklade doporuceni a zdejsiho hodnoceni jsem bez jakehokoliv ocekavani tento serial vyzkousel a dokonce dodival az do konce. A i pres nulove ocekavani serial nedopadl dobre. Stejne jako u Mavericka, kdyz jsou titulky nejsilnejsi casti, je neco hodne spatne. Celou dobu se serial urputne snazi byt vtipny a chytre satiricky, bohuzel zjevne muj smysl pro humor neni kompatibilni s autory. Krom titulku me v poslednim dile potesilo i vysvetleni zaporacke motivace a zaroven i reakce a nazor hlavniho predstavitele. Myvalum zdar. ()

Agraynel

Nejsem fanda Johna Ceny a už vůbec DC univerza, ale tenhle seroš geez. Nejdřív mě napadlo hodit 4 hvězdy, jelikož semtam je to prostě moc přehnaný nebo blbý. Peacemaker ale s každym dílem stupňuje na kvalitě, postavy všechny top charaktery a ty vtipný scény postupem času hodně předeženou scény, co už jsou prostě moc. Jasně, pořád je to tady takový klik klik hotovo, typka bez fight skillu vystřílí x týpků raz dva, ale to je asi prostě to DC.  Humor je tady teda dost kvalitní a nejlepší na tom je, že sem dokázali vsunout i mezilidský vztahy, nebo spíš mezilidský/mezivesmírný. Udělat koncept s vesmírnejma motýlama, který jsou krmený "žlutou tekutinou" (haha) z obrovský larvy a vlastně nechtěj zemi ovládnout, jen na ní vytvořit mír? Koho to napadne :D. Postava Vigilanteho, Bílýho draka a domácího peta orla EAGLYHO lajk wtf, seroš jsem si dost užil a doporučuju. Hlavně pokud někdo (jako já) hledá novej Marvel, kterej po novým "složení pros" prostě skončil, tak tohle je cesta ;). ()

HNTR

Asi nejsem na tenhle humor. Prvních pár minut jsem se zasmál, ale poslouchat vtipy na ten stejný princip pořád dokola všechny epizody... Intro haha taneček. Cena se snaží, ale to je tak jediný... Cameo, Justice League, který stojí absolutně za hovno, protože v něm vidíš Aquamana a Flashe, ostatní je jen silueta. Takže stejně člověk neví, co si má o postavách z DC myslet, jestli jsou out nebo ne.  A pak ten vtip, kterej je slyšet v seriálu asi 10x jak Aquaman souloží s rybama. O haha. Ostatní postavy jsou absolutně nemastný a tahla DC/Gunn spolupráce mi opravdu nesedí už od Suicide Squad. A ať tomu někdo říká, že je to nevtipnější věc od DC, fajn já mu to neberu. Ale mám radši to pochmurné, temné DC. Není potřeba snažit se o ještě ultravtipnější marvel. ()

Franki69

Od prvního titulkového tanečku (a nepřeskočil jsem ho ani jednou, je skvělej…) až do posledního vystřelenýho náboje naprosto excelentní R komiksovka, v které se na chvíli vrátil nekorektní svět, jinak už venkoncem umořený všudypřítomnou correct cancel culture. Místy ale bylo taky docela dost vaty a šest dílů by bylo tak akorát…Ale děj o boji s alien buttefly invazí  naštěstí nezadrhává nějak příliš, a závěrečné díly, ty si prostě dám ještě jednou, včetně vyfuckování členů Justice League :-D Tohle se DC výrazně povedlo a jestli bude další řada, opět pod vedením Jamese Gunna, zlobit se nebudu. Mimořádně mi sedl soundtrack, až mám chuť si ty party amerického hair a glam metalu zase načas vrátit do playlistu. ()

argo.smile

Paráda, jedným slovom. Prvá časť ma trochu odradila ale som rád, že sa reputácia od druhej časti napravila. Ďalší plus bol skvelý slovenský dabing. Citoval by som aj pár skvelých hlášok čo by sa ku komentáru hodili ale to by mi správcovia  určite zmazali behom pár minút 🧚‍♂️🧜‍♂️🙋‍♂️🦋🕊🍑🎸🎼🤘. ()

KajlQ

Peacemaker je prostě svůj a nemusí si na nic hrát, aby byl skvělý. Sprostý a nekorektní humor doprovázený totálními jatkami. Gunn se předvedl a jako scenárista i režisér u mě stoupl. I přes hromadu humoru jsem dokázal cítit jistou empatii k postavám a seriál umí být ke konci i dojemný. Postavy jsou výborně napsané obzvlášť Vigilante a Peacemaker, kteří tam prostě perlí jednu za druhou. Jediné co můžu říct je DEJTE MI TOHO VÍC KURVA. 90% ()

Eaton_Hunt

Velké překvapení po kontrovezním filmu The Suicide squad, kde peacemaker byl takový jako všichni ostatní (zvláštní), ale tady dostaneme nálož humoru v plné palbě, které nabízí superhrdinství. Nevím jak je to možné ale u Suicide squad mi humor vůbec nesedl avšak peacemaker je svojí šíleností více originální a plný nápadů. Především postava Vigilante je naprosto boží vždy když je na plátně tak to stojí za to. Bohužel trochu odbitý konec, ale co bych chtěl od krátkého seriálu. 8/10 ()

Lendak

"Peacemaker. What a joke."_____ Na prvý pohľad neskutočná chujovina, ktorá sa neštíti takými jebnutými nápadmi ako objímajúci orol, ľudské torpédo, týpka čo reže gorilu motorovkou alebo inými nápadmi, ktorými je James Gunn preslávený. Vo vnútri sa ale skrýva komorný príbeh o existenciálnej kríze a hľadaní seba samého, ktorý má srdce minimálne také veľké ako to gigantické hovno v tom finále. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD