Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

Chen

Politicky nekorektní správně bizarní "studie" charakteru jednoho svérázné antihrdiny, který zoufale touží po obdivu otce a je ochoten v rámci míru zabít jakékoliv dítě, ženu či muže (nebo to alespoň tvrdí). Gunn opět sází na svéráznost, kouzelnou praštěnost a bizarní postavy a funguje to na výbornou. Hlavně (ale nejen) díky Cenovi, ze kterého se vyklubal až překvapivě dobrý herec. ()

Vyhy

1. série - 90 % Takto se dělají komiskové seriály! Gunnovsky vtipné, dobře akční a hlavně to udrží pozornost. Jak mě Cena v SO nezaujal, tak tady si to kradl pro sebe. A pochopitelně úžasná J. Holland. ()

cariada

Konečně něco co má koule a nebojí se jít mnohdy i za hranu přístupnosti. Hodně mě to připomíná konkurenčního Deadpoola. Už se těším na další sérii. Mimochodem vynikající hudba. A výběr herců taky seděl. ()

cubajz

Výborné provázání se Sebevražedným oddílem, stejní tvůrci zaručují snad ještě větší ztřeštěnost. Z Peacemakera se z totalniho dickheada stala plastická postava. ()

C0r0ner

Kulervoucí námrd přesně podle mého gusta - řežba, spousta dokonale debilních charakterů (samozřejmě v čele s prkennou držkou (myšleno pozitivně) Cenou), neskutečná kadence fucků a k tomu je to od začátku do konce napěchované elitním humorem, ať už se to týká hlášek, interakcí mezi postavami, nebo se prostě stane něco jen tak mimochodem (policajt odchází ze záběru a vtipně zakopne). Prostě splněný sen pro někoho, jako jsem já. 95% ()

PavelVanekArt

Nic, co by stálo za řeč. Od vydání do teď jsem si ani nevzpomněl, že seriál existuje a jestli si z něj pamatuju jen nějakýho orla, tak je to moc. Slabá náhražka The Boys s nevýrazným a nudným (jako všude) Johnem Cenou a dětinským stylem Gunna. Hodně slabý průměr. 3* a.k.a 40% ()

FrankSusta

...aneb jak by to asi vypadalo, kdyby Shane Black režíroval komiksovku. Počkat, on už vlastně komiksovku natočil... špatné přirovnání!!!   -    James Gunn nám po Sebevražedném oddílu (kterej byl naprosto epochální, já sí ho zamiloval, zkrátka famózně opojný film!!!) naservíroval největší husťárnu tohoto roku a to jest Mírotvůrce, nebo-li Peacemakera! A abych se přiznal, tehdá v létě mi tato povrchní, namachrovaná a egoistická postava k srdci moc nepřirostla! Ba naopak, doufal jsem že zemře (Tohle spoiler není! Byl by to spoiler pouze v případě, že by neexistoval tento seriál, však ten existuje, tudíž celému světu do ksichtu vyloženě řve: ,,Peacemaker přežil! V Sebevražedném oddíle si z Vás dělali srandu!'' (i když je to počin Jamese Gunna, ten by volil ostřejší slova)). Však mistr scénáře již dvakrát zmiňovaný James Gunn dokázal nemožné!; tuto postavu jsem si oblíbil. Tato téměř bezcitná (a až robotická) postava náhle dostala city (a dokonce to nevypadalo nepřirozeně) a člověk jí dokázal fandit. Ano, nepřišla o svůj přemachrovaný šmrnc, však co by bez něj Peacemaker byl? A John Cena i přes svůj částečně zakrnělý ksicht se snaží a emoce mu věřit jdou, dokonce by i dokázal mnohé rozplakat. Postavy jsou zkrátka lidské... a mají skvělé rozhovory, které působí lépe jak od Tarantina (nebo jsou na stejné úrovni, ale ujetější). Soundtrack samozřejmě skvělý, okamžitě si ho jdu pustit a budu ho poslouchat znova a znova a znova a znova... přes naprosto originální soundtrack s naprosto originálním a milovaným intrem se tedy dostáváme k technické části... originální hudba skvělá (škoda za nahrazení Johna Murphyho), kamera na mne sice z ukázek působila jak nějaký video na youtube, však já jsem s ní nakonec spokojen, střih též dobrý a efekty trochu lacinější než v ostatních počinech Jamese Gunna, však dostačující. Tento seriál jsem si zkrátka zamiloval (i když na TOP 10 asi není)! Slastné finále a John Economos na hrad!!! 9-9,5/10    ,,...kachna v lidském obleku...'',,Kachna v lidském obleku?!? Vigilante, tvé nápady mám rád, ale kachna v lidském obleku?!? To už si ze mě děláš prdel! Jak by se do toho asi navlíkla?!? Víš ty vůbec, jak velkej by tam byl výškový rozdíl?!? A co zobák?!? Co by se stalo se zobákem?!? A co křídla a blány?!? Fakt mě s těmahle tvejma nápadama začínáš srát Vigilante!'' ()

SeanLSD

James Gunn pokračuje v príbehu najnepravdepodobnejšieho hrdinu zo Samovražednej jednotky a nikto nechápe, prečo... Ale práve to je tá výzva, ktorú si dal... - a urobil to báječne. Po všetkých tých osudových a smrteľne serióznych superhrdinoch konečne opäť zase trochu nekorektnej šťavy. A nie je to len o zábave - s masívnou pomocou hudby ju dokáže prepliesť s postupne stále vážnejšími scénami tak nekonfliktne a majstrovsky, že ten seriál je na konci skvelý z úplne iného dôvodu ako na začiatku... Kým prvé časti sú o humore, v dnešnej upätej dobe osviežujúco čiernom, ten postupne pravidelným opakovaním (a nerdovským prístupom) prestáva fungovať, ale hlavným diváckym pútačom sa medzičasom stávajú postavy. Práve postupné prekresľovanie ich charakterov a budovanie vzťahov medzi nimi je napokon prekvapivo omnoho zaujímavejšie ako samotný príbeh. Ja tomu tlieskam už len kvôli všetkej tej hravosti, nápaditosti a láske ku svojim postavám a celej látke, ktorá sála z každého záberu, fantastickou znelkou počínajúc. ()

DaUr

1. série - 85 %. Z nenápadného černého koně komiksové TV sezóny zábavnějším počinem, než cokoliv z toho, co v poslední době nabídl konkurenční MARVEL. - Za úvodní intro se mi chce přidat samostatnou hvězdu navíc. ()

Mrkvič

1. řada začala hodně parádně. Sice kolem hlavní postavy byly všechno takové divné existence s různě kvalitními herci, ale hlášky Peacemakera a jeho počínání v reálném světě nemělo chybu. Peacemaker je ale skvělá epizodní postavička nebo jako jeden z mnohočleného týmu. Od třetího dílu mě tak hlášky a chování už lehce omrzelo a já díly dost proklimbal. Naštěstí se v průběhu sledování objevila čeština a tak dialogy s obří kadencí zvládal i unavenější divák. Ke konci první řady se dá říct, že všechny postavy mají něco do sebe a humor si udržel po celou dobu slušnou úroveň. ()

Timak

Ok, já jsem s tím v pohodě. Totálně. Závěr super. Velmi povedený seriál. A to prosím říkám já, který nemá rád Cenu (ale jakože vůbec) a postava Peacemakera mi je tak trochu ukradená. Ale ten seriál jsem si oblíbil a s chutí se podívám ještě jednou (předtím si ale zřejmě dám Suicide squad - again) ()

hroubek

S01 - Velká spokojenost. James Gunn mi krásně ukázal, že dokáže z jakékoliv postavy udělat sympatického hrdinu, které mu budu držet palce a jeho příběhy si budu užívat. Gunn skvěle pracuje s hlavním hrdinou a dodává mu nový rozměr, jenž je hodně zajímavý a emocionálně silný. Naštěstí pro nás, je to stále ten samým James Gunn, takže se dočkáme nekorektního humoru, přepálené brutality a dalších krásných věcích. U WB dostal Gunn volnou ruku a opět jí využil na maximum. A my jako diváci na tom jen vyděláváme, protože je to svěží a zábavný, a hlavně je tam vidět přesah a krásná práce s komiksem. Gunnovi se povedlo sehnat si perfektní obsazení, které šlape. John Cena krásně ukázal, že dokáže zahrát složitější postavu a není to jen hora svalů. Danielle Brooks mě velmi příjemně překvapila, jelikož je dost sympatická a její postava má vývoj. Užil jsem si dvojici Jennifer Holland a Steve Agee, protože jsou správně sehraný. Nejvděčnější roli dostal Freddie Stroma a užívá si jí na maximum. Trochu mě mrzelo, že takový Robert Patrick není více využit, ale své si s přehledem odehraje. Jak už jsem psal, seriál je zábavný, nechybí mu přesah i přepálenost. Z mé strany velká spokojenost a těším na druhou řadu. 8/10 ()

dragon94

Od Gunnového Sebevražedného oddílu jsem očekával víc, a v konečném důsledku jsem byl i mírně zklamán. Peacemaker však byl jednou z nejlepších postav toho filmu a tak jsem se na seriál docela těšil. Po prvních pár vlažnějších epizodách, kde mi úplně nesedělo, že se snaží jeho postavě přidat hloubku, neboť jeho dvourozměrnost byla na něm právě tím nejlepším, se seriál neuvěřitelně rozjel a já si začal užívat každý díl víc než ten předchozí. Seriál je skvělým mixem výborné akce, vysoké kadece vtipů, hlášek, cool momentů, ujetostí, bizardností, trapností, nekorektností, dobrých postav, ustřelených hlav, vynikající hudby, překvapivých momentů, a možná přijde i Justice League... Po první sérii mohu tedy prohlásit, že je Peacemaker rozhodně jedním z nejlepších komiksových seriálů a zároveň jedním z nejpříjemnějších překvapení letošní seriálové sezóny. Silných 5* 90% PS: Jediná úvodní znělka, kterou jsem ani jednou nepřeskočil. :) ()

Jaro.Krafcik

Peacemaker nakoniec dostal skvelý seriál. A dokonca aj komentár s číslom 1.501, škoda že som ho nedopozeral skôr ale budem pokračovať a uvidíme kde sa číslo zastaví. Iritovala len väčšia lesbička, ktorá bola v každej epizóde. Slovensky dabing prekvapil vôbec som ho nečakal. Klobúk dole hbo max. Už len aby prišiel disney a netflix asi poletí. 4* ()

JohnSmith

Po Marvelu se i DC vrhli na seriály. Podle zdejšího hodnocení je Peacemaker pecka. Za mě bohužel ne. Nebýt Ceny, který má fakt komediální potenciál, by to nestálo za nic. Akce je sice výborná, ale tak ukecaný a unuděný seriál, no to snad ne. A od třetího dílu už mi to ani nepřišlo vtipný. ()

Ludivitto

Velký překvapení a ultra bizarně vtipná záležitost:) James Gunn je tam extrémně cítit, hlavně v dialozích, které jsou neuvěřitelně vyhulený, v dobrým. ()

Hollohlaway

Líbilo a to hodně. Sebevražedný oddíl na větší stopáži, každý díl napěchovaný hlody a fórky, navíc rockový nářez kapel co normálně nikdo nezná. Herecky příjemné, na praštěný seriál vybráni praštění a výrazní herci. Dějová linka je sice trochu fádní, ale naštěstí je tu k málu masa hodně omáčky. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD