Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

DwayneJohnson

Vůbec nevím, kde začít. Jestli u Sebevražedného oddílu, nebo u samotného seriálu, který na tenhle po čertech povedený film plynule navazuje. Ale víte co? Ono je to vlastně úplně jedno. Tady se sešlo tolik faktorů a tolik věcí, že jsem posledních pár dílů ani nedutal a jen nechápavě kroutil hlavou, že jsem podobnou takhle vynikající věc už dlouhou neviděl. Od totálně vymezeného scénáře, po ještě lepší soundtrack, akci a herecké osazenstvo, kde vůbec nevím, koho bych vyzdvihnul dříve. Ale jak už jsem napsal, je to fuk, hlavně, že si to celé neskutečně sedlo a výsledek nemůže být vůbec jiný, než maximální. Peacemaker a jeho totálně ujetá partička patří k tomu nejlepšímu, co jsem letos viděl a dost možná, že je na čase provětrat mojí series top ten. Ale to si ještě musím nechat projít hlavou. 100 procent. ()

Yoshitsune

Peacemaker je rasistický superpadouch, né to neni. Peacemaker je čestný superhrdina, né to taky neni pravda. Peacemaker je drsný anthrdina, bohužel i tady je odpověď ne. Tak co je vlastně zač, ten Peacemaker ? Tak to neví ani on sám, jeho otec ho táhne dolů, sám Peacemaker by se rád viděl mezi těmi dobrými, ale jeho metody sou neortodoxní a to do takové míry, že nedokáže být ani antihrdinou. Když se podívám na to, kolik sem viděl filmů a seriálů s Johnem Cenou a jak sem je hodnotil, tak se nedá říct, že bych byl velký fanda tohohle chlápka s velkým srdcem. Ve druhém SS byl do určité doby zajímavým a pak si to celé zkazil, ale to že s ním vznikne seriál to bych nečekal. A to že se mi bude líbit, tak to bych už vůbec nečekal, ale je to hlavně zásluhou Jamese Gunna a Johna Ceny, kteří tomuhle seriálu dávají hodně. Gunn po režisérské a scénáristické stránce, kdy je fakt vidět že Gunn vyrůstal na osmdesátkových hororech a Cena který má, opakuji má herecký talent a během seriálu, jeho postava projde zásadní proměnou. Opravdu bych nečekal, že John Cena, chlápek který ať už ve filmech a nebo v WWE vždycky působil, jako největší egoistický mačo chlápek, který slabé emoce zabil a zůstali mu jen svaly a drsnost, v tomhle seriálu předvede herecký výkon, který stojí za povšimnutí. On furt tedy hraje toho drsňáka se svaly, ale díl po dílu, se dostáveme pod povrch a vidíme jeho skutečné já, které neni úplně tak drsné. Ale i zbytek postav, zde má hloubku a nejsou to jen panáci, co dělají Peacemakerovi křoví a za těch osm epizod, sem si vlatně velkou většinu i oblíbil. A snad i hlavního záporáka, který má něco do sebe a jeho myšlenka a vize neni úplně zlá, jen je špatně provedena. Seriál se mi po všech stránkách líbil, hudba, akce, postavy a vývoj děje, který má pár solidních zvratů. Jo ta hororová scéna, kdy se skupina motýlů usmívá, na tu jen tak nezapomenu. PS : Ti kteří se nedokáží smířit s tím, že seriál má úspěch a celý DC svět se ubírá, né úplně tím směrem jakým by si přáli, toť jest "epická temnota" neboli "Zack Snyder a jeho epicky temný svět" tak tihle lidé fakt nestojí za pozornost a to v žádném směru. ()

Chrustyn

Správně ujeté, občas brutální, celkově odvážné a překvapivě zábavné. Sólovka nejzábavnější postavy z nového Sebevražedného oddílu se velice povedla, Cena má svou životní roli a podobně odvázaných seriálů moc není. ()

luka4615

Naprosto šílená kadence černého humoru a vymazlených hlášek, které precizně doplňují bláznivě vtahující příběh. Tak přesně takto lze v jedné větě popsat seriálový spin-off Peacemaker od režiséra Jamese Gunna, jenž na rytmických vlnách glam metalu přináší svůj osobitý styl i do vesmíru od společnosti DC. Přičtěte si k tomu všemu ještě výborné obsazení v čele s Johnem Cenou a dostanete něco, co Vás donutí dokoukat celý seriál na jeden zátah. Pokud tedy máte rádi režisérův typický rukopis, ve kterém si absurdita podává ruce s genialitou v dokonalé harmonii, tak u tohoto počinu určitě chybu neuděláte. Tohle se totiž vážně hodně povedlo. Výborná práce! PS: Pomyslnou třešničkou na dortu je pak účast Roberta "T-1000" Patricka! (HBO Max) „I made a vow to have peace no matter how many people I have to kill to get it.“ ()

BoPo

Pokiaľ sa Vám film Sebevražedný oddíl (2021) páčil, tak tento seriál je povinnou jazdou. Peacemaker je preškolený rasista a hlučný narcista. Servíruje Vám svoje veľké ego zabalené do nemalého tela. Seriál je celý hodený do nevážna, čo mu rozhodne sedí. Už len samotná úvodná znelka skvelo naladí. Ani raz som ju nepreskočil, nepretočil. Vždy som si ten tanečný bizár znova rád užil. Škoda, že ten humor s pribúdajúcimi dielmi nejako upadal svojou trefnosťou. Naopak nekorektnosť vydržala od začiatku do konca. Samozrejme mohla byť drsnejšia, ale oproti Marvelu príjemné osvieženie. Peacemaker si užíva trojku s účasťou ďalšieho hrdinského parťáka, jeho otec (skvelý Robert Patrick) predvádza úprimnú lásku ku všetkým rasám, urážajú sa iní, slávnejší superhrdinovia skrz ich sexuálne "úchylky" a podobne. Dojmy balancujú medzi pohodovými 3* a vlažnými 2*. Najviac ma z vedľajších hercov bavil Freddie Stroma ako Vigilante. Zároveň treba uznať, že John Cena herecky Dwayna Johnsona jednoznačne valcuje, a to predovšetkým v tej humornej polohe.  A samozrejme plusové body aj za Orlouša. Kto ma naopak nijako neoslnil, tak bola Jennifer Holland a jej ksicht tuctovej pornoherečky. Byť partnerkou režiséra/scenáristu sa hold oplatí. ()

PauloZ

Fckn lovin it! Mnohem lepší jak celý The Suicide Squad! Jak se říká, že něketeré role jsou předurčeny jistým hercům. Tak tohle je Cenova životní role :-D nehorázně dobré! Spučasně je to taky parádní oslava Rockové hudby! ()

agentmiky

James Gunn je nefalšovaný génius! Postava Peacemakera v Sebevražedném oddílu mě akorát naštvala, tento narcistický antihrdina si mě svým chováním tak trochu znepřátelil (ano, mluvím o Flagovi). Ale samotný seriál o něm mě přinutil malinko změnit názor. Nalijme si čistého vína, moc jsem tomuto projektu nevěřil (a nemyslím si, že bych to takto viděl jen já), ale Peacemaker kladně překvapil! John Cena zde totiž rozehrál herecky mistrovskou šachovou partii, kde mu nikdo nestačil! Nevěřil jsem, že Peacemaker mohl zaútočit na mou emocionální stránku, ale to jsem se šeredně mýlil. Příběhově mě ta šílená zápletka týkající se mimozemských motýlů a jejich invaze Země mě fakt dokáazala zaháčkovat. Akční stránka super, vizuální též, vedlejší postavy jsem si zamiloval (Vigilante jeden z nejlépe napsaných komiksových side-kicků vůbec). A ten nadupaný excelentní soundtrack! Těším se na druhou sérii, jež už je nyní potvrzená. Za mě 8/10 ()

Korbitch

Peacemaker je klasický případ toho, jak jsou v dnešní době některé seriály nadhodnocené. Byť za tím stojí James, objektivně bych dal tak 7/10. U některých dílů i méně. Ovšem jako celek na tři jít nemůžu. Původně jsem na to vlastně nechtěl ani koukat, protože Peacemaker se ve filmu zachoval prostě jako kokot, ale po Narcos jsem potřeboval změnit žánr. A pak jsem si taky uvědomil, že Gunn se nedá brát vážně. Tedy až na některé situace ve Strážcích galaxie. A jak jsem si myslel, že s postavou Peacemakera se nedá moc pracovat... No, celkem dá. Ale tady se dostáváme do dvou rovin. Ve filmu to nebyl ten roztomilý ňouma, kterého tu Cena předvádí. Mimochodem Johna začínám mít fakt rád. Ne, ve filmu to bylo hovado. Cíl mise za každou cenu. Naprogramovaný idiot, který klidně sejme někoho z týmu. Tady se jeho charakter z čista jasna začne rozvíjet jak prodlužovačka. Silně pochybuju, že by takový troglodyt měl najednou tak silné pohnutí mysli. I když... Taky jsem býval hroznej kretén, ale teď jsem jako mílius. ()

ArsenalEagle

Gunnova Suicide Squad byla výbornou zábavou, narozdíl od původního filmu. Peacemakerův spin-off pokračuje na stejně ujeté vlně, každopádně rukopis Jamese Gunna je zde ještě autentičtější. Neskutečná nálož hudby, která strčí do kapsy i Strážce, obrovská hromada šíleností, Gunnovsky hravých nápadů a perfektního humoru, skvělé zakomponování do DC vesmíru včetně nekonečných narážek na ono universum. John Cena se v Peacemakerovi skutečně našel, takhle role na první pohled tupýho zabijáka mu sedla na tělo a dokazuje, že hrát umí. To co předvádí Freddie Stroma je naprostá magořina, McLaggen si roli Vigilanta skutečně užívá a já nemůžu než si to užívat s ním. Cením, že ostatní z týmu dostávají každý svůj prostor, své skvělé scény a hlavně Agee s Hollandovou mě vážně bavili. Nakonec mi nedělá problém odpustit seriálu své mouchy, jakou jsou logika, hloubka a "hladké" finále. Peacemakera jsem si prostě užil od začátku do konce, ale hlavní zásluha se musí přiznat Gunnovi. protože si nedovedu představit, že by šlo o takový úspěch pod něčí jinou taktovkou. U druhé série se jen bojím, aby byl u kormidla stále on. Od DCčka jde o hozenou rukavici MCU, protože Mírotvůrce ve výsledku přejel celý seriálový čtyřlístek Marvelu z minulého roku. Peacemaker je zkrátka masterpiece. ()

Bordoshut

8/10 – Peacemaker stojí a padá na humoru. Někdy je ho tak akorát, někdy už je ho příliš. Zvlášť ke konci mi připadalo, že to neustálé hláškování a předstírání debility zbytečně kazí gradaci, atmosféru a člověk vůbec nemá pocit, že show směřuje k nějakému velkému finále. Neberte mě špatně, neskutečně jsem si tuto všemi mastmi praštěnou jízdu užil – taky dávám slabších 5*. Ovšem čeho je moc, toho je příliš, jak praví moudré české úsloví (anebo jsem si to právě vymyslel). James Gunn jaksi nechápe, že humor je jako koření, je strašně fajn, když tam je (já osobně zbožňuju všechna pořádně kořeněná jídla), ale když se to s ním přežene, není to zkrátka ve prospěch věci. Spoilerový útržek: Prvních 7 epizod je ještě fajn, ale v té 8. se protagonisté rozhodnou, že to budou brát vážně a jedou tedy zachránit svět. Přesně to je ten moment, kde by měl nějakým způsobem končit humor (případně být jen v malých dávkách). Byl by to přece i pěkný charakterní vývoj postav. – Ale NE. Humor pokračuje na plné pecky. Už když v tom autě na začátku 8. epizody pustili nahlas rock, tak mi bylo jasné, že tohle u mě bude skřípat. A skřípalo. Když svěřili osud celého lidstva do křídel orla, nedávalo to žádný smysl. Když orel selhal, helma spadla někam do lesů a oni řekli něco na způsob "No nic, jdeme ji hledat!" jako by šli někam na houby, chtěl jsem si rvát vlasy... Ale hádám, že konec dobrý, všechno dobré. O Peacemakerovi jako takovém: Parádní hudba. Úsměvné intro. Skvělé souboje. Fajn postavy. Těch už na mě bylo trochu moc. Nebýt humoru, který jaksi eliminoval stres z jejich nadbytku a přiměl mě nad tím kdovíjak nepřemýšlet, zřejmě bych řekl, že je to překombinované. Takhle v pohodě. Zajímavý fakt: Na seriálu se vystřídalo překvapivě mnoho režisérů, každý si navíc uhamounil vlastní epizodu. Těžko říct, jestli to nějak ovlivnilo podobu seriálu, popravdě jsem si toho při sledování ani nevšimnul. Sebevražedný oddíl (2022) jsem viděl, tam to s tím množstvím humoru Gunn odhadl lépe. Verdikt: "Vtipné zpestření superhrdinského žánru." ()

Tony.cs

Musím říct, že někdy humor jde za čáru mojí únosnosti. Také bych uvítal malinko víc akce. Bylo jí asi dost, ale mohlo jí být o malinko víc. Nicméně obsazení mě bavilo a John Cena to dokonce i dost slušně zahrál. Takže jo. Líbilo. ()

slord

James Gunn donútil aj Johna Cenu objaviť v sebe herectvo a v tejto roli je výborný, či v dramatickej alebo komediálnej rovine. Nielen on, ale aj ostatné postavy majú skvelé charaktery a ich vzájomná chémia ma veľmi bavila. Pre tých čo im Gunnov humor nie je po chuti, by mali asi tento seriál vynechať, ale keďže ja ho mám veľmi rád, tak som si to užil veľmi. Nečakal som však, že v tomto seriáli sa budú riešiť aj nejaké hlbšie myšlienky, čo ma dosť prekvapilo a zároveň sa mi spracovanie veľmi pozdávalo. Už aby tu bola tá druhá séria. 9/10 ()

Helo

Banda retardů suplujících Ligu spravedlnosti. A suplujou jí věru zábavně! Cena se pro tuhle roli asi narodil a našel tu svojí cenu. A Gunn se nebojí kopat tu naprosto do všech - od jinak prostorově řešených lidí po nácky, z konspirátorů dělá bandu hňupů, jen aby pak přiznal (třebaže ujetým způsobem), že na všem může bejt trocha pravdy, takže se tu nakonec pobaví nebo nakrkne doopravdy každej. A tak to má bejt. Uč se, Dontlukape! ()

Vidly10

První DC seriál v rámci HBO Max je skvělým dílem Jamese Gunna pokračujícím v příběhu, který začal v hitu loňského léta Sebevražedný oddíl. První polovina seriálu je takřka perfektní, a kromě fungujícího humoru a příjemných protagonistů, se nezapomíná na řemeslo, a tak seriál i skvěle vypadá. Nasvícení, kamera i střih jsou dost podobné již zmíněnému The Suicide Squad a tím Peacemaker vyniká oproti jiným dnešním komiksovým seriálům. Ovšem co mě osobně zkazilo dojem je druhá polovina (vyjma poslední epizody), kdy sice stále dostáváme výrazné momenty, ať už humorné či emoční, ale od kvalit filmového řemesla se upustilo. Slabinou je v mých očích také akce, kdy hlavně v druhé půli na mě nijak nefunguje a nemám z ní ten pocit hrozícího nebezpečí. Co ovšem musím pochválit je využití R-kového ratingu, který Gunn ždímá do poslední kapky. Sám se nechal slyšet, že by chtěl natočit R-kový projekt pro Marvel, jelikož mu to dává větší tvůrčí svobodu a je ve výsledném produktu cítit režisérův otisk. V dnešních blockbusterech je dle mého problém, že smrt je vyobrazena příliš mírně a zde mi všechna úmrtí (ať už důležitá nebo ne), připomněla jak děsivá a nechutná umí být. Jestli mě něco překvapilo byli herci. Osobně nejsem fanouškem Ceny a jemu podobných herců, avšak v tomhle seriálu si mě postupně získával a dokázal se hodně pozvednout. Freddie Stroma je jako Vigilante naprosto úžasný a roli si velmi užívá, ať už pod maskou či bez ní. Jennifer Holland je typickou silnou ženskou postavou, která hodně vsází na svůj vzhled a nutno říct, že ji to dost vychází. Ačkoliv je Danielle Brooks jednou z hlavních postav, pro mě byla dosti otravná a její přínos pro seriál na mě nepůsobil tak jak by asi měl. Zatímco Steve Agee si mě získal, i když zde hrál zaměnitelnou roli a ve většině situací nepůsobil nijak důležitě. Podtrženo sečteno, jde o originální a svěží příspěvek do CBM průmyslu, a přestože není ve výsledku tak dokonalý, dost jsem si ho užíval a byl pro mě příjemnou zábavou čtvrtečních večerů. James Gunn je pro tento průmysl nezaměnitelným a nadprůměrným přínosem. 8/10 ()

Blackhand47

Peacemaker je typická "Gunnovina", kde se propisuje jeho práce s postavami, humor i všechno ostatní. Vlastně bychom mohli říct, že je to jedna obří přehlídka kokotů, snad ještě větších než s jakými Gunn dosud pracoval. Když to srovnám s dosavadními MCU seriály, tak Peacemaker rozhodně trpí tím, že je seriál natahovaný. Čtyři nebo šest dílů by podle mě stačilo, ale my jsem museli mít jednu celou epizodu zaměřenou jenom na útěk z baráku a po většinu času se řešily vedlejší dějové linky. Osobní prvek v podobě neo-nacistického táty ale fungoval a střet s ním byl za mě rozhodně nejlepší epizodou. DC se jinak podařilo zpracovat "Tajnou invazi" lépe než Marvelu, který tak přímo tituloval jeden ze svých seriálů, ale přestože je Peacemaker v osobnější rovině... stejně řeší zase jenom záchranu celého světa... jako by hrdinové nemohli v dnešní době řešit i menší problémy. Hodnocení: 65 % ()

grogodil

Ten posledný zo samovražedného oddielu, na ktorého sólovú bol hocikto zvedavý. Ten posledný, koho si asi niekto žiadal ešte znova vidieť z celej tej šaľenej skvadry. Možno z celého DC oddelenia. A tento, ešte pred pár mesiacmi nezaujímavý cápek natrhnul prdel celému televíznemu generickému Marvelu a ukazuje všetkým, že komplexného a zaujímavého komixového hrdinu môžete spraviť asi naozaj z hocikoho. Len treba vedieť ako na to a aj nesúrodá partička nezohraných outsiderov môže byť za dreamteam, ktorý budete milovať. Len treba do toho ísť s bezuzdným nadšením, dravosťou a zároveň s citom pre tie postavy, ako Gunn. Perfektne uchopené. Kompletný divácky servis toto. Emócie a vývoj postáv hlbší, než človek od komixu bežne očakáva, streštený humor, ktorý k tak strešteným postavám sedí a do toho nekompromisná efektná a štylizovaná akcia... Po prvej časti si asi každý zbožne zaželal, že len nech to neposerú, no asi málokto bol optimista a fakt veril tomu, že Gunn a spol. vydržia držať plyn na podlahe aj ďalších sedem epizód, že to bude stále takáto dravá rockenrollová jazda a že ani na chvíľu tomu nespadne reťaz. Nemám, čo by som vytkol. ()

higuain

Jako obvykle je pro mě u Gunna největší přidanou hodnotou písničkový soundtrack. Vyjma několika nových objevů do "empétrojky" mi ta jeho exhibice ale opět moc nedala. Občas je to vtipný, občas to má povedenou akční scénu, ale příběhově je to podobná tuctovka jako GoG a TSS. ()

Jango_Fett

Takové to když si říkáte proč James Gunn točí seriál zrovna o postavě z SS o jejíž seriál prakticky neměl nikdo zájem. A on je ve finále tak úspěšný že dostane zelenou na druhou řadu plus na seriál o další postavě z SS. Říkáte si jak je to možné? Jelikož Gunnovi říká něco jako vývoj postavy, vezme nesympatickeho magora, rozebere ho a ukáže vám proč se chová tak jak se chová a že má vlastně dosti traumata z toho co provedl v minulosti a ve filmu. Ano John Cena našel životní roli ve které exceluje. Plus tomu přidejte Gunnuv ujetý humor a hlášky od začátku do konce. Jo a režisér má pravděpodobně uchylku na stodoly a ovládání těl cizími organismy. Každopádně hodně milé překvapení, čekal jsem průměr a dostal jsem dosti povedené dílko. Plus jeden z mála seriálů u kterého prostě nepřeskakujete úvodní znělku :D. ()

M.i.k.e

docela škoda,že DC nedisponuje tvůrcem Gunnova formátu od začátku. Pak by totiž byl velká šance, že by s klidem mohli konkurovat Marvelovkám a ne být pouze chudým příbuzným. Peacemaker pokračuje na vlně kterou rozjel resuscitovaný Suicide Squad a přináší přesně to co se dalo očekávat - vtipnou, drsnou a chvílemi ujetou podívanou, která sice má slabší chvilky, ale není jich tolik a i když v SS Peacemaker moc sympatií nepobral, tady to bohatě vynahrazuje. Pro Johna Cenu je to dost možná životní role, protože jeho poloprkenné herectví k Chrisu Smithovi sedí a je solidně rozporuplným hrdinou (i když se ručka vah logicky nakonec překlopí spíš ke klaďasovi)...80% ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD