Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

peetrejr

Po Suicide Squade som bol očistený od odpadu, ktorý nám DC servírovalo, teda česť Batmanovi (teda Dark Knightovi a novému Batmanovi s Twilight upírom). Ale po Peacemakerovi som prežil zážitok, nadšenie pre superhrdinov. Viete, superhrdinské filmy nemusím. Nemám rád keď si niekto nasadí elasťáky a lesklú helmičku a hrá sa na zachraňovanie sveta. Lenže Peacemaker mi zmenil tento pohľad až do základov. Jasné že neplánujem pozerať Marvel, zase až taký matroš bohužiaľ vstrebávať nechcem. Ani v najdivnejšiom sne, by sa mi nezdalo o tomto - o tomto blázninci s DC charaktermi. Dobre, dosť blábolenia. Seriál je natočený veľmi svojským štýlom (občas sa to dotýka bláznivej komédie). Človek by povedal, že život trápneho DC Deadpoola je na nič, že to nikoho nezaujíma a možno ani nemá budúcnosť. Lenže Peacemaker ju má. V tom zmysle že nevznikne (dúfam) ďalšia séria. Netvrdím že by bola zlá, len nechcem si pokaziť názor na Džejmsa Gunna. Tak, je vlastne Peacemaker dobrý, kvalitný seriál bez sračiek? Peacemaker je dobrý, kvalitný seriálik lenže so sračkami. Áno, seriál má svoje muchy, ktoré sa prejavia najmä v poslednej časti seriálu (spoiler) (konkrétne myslím záverečný súboj kde Harcourtová "zomrie" ale potom prežije - toto je za mňa shit). Lenže je tu aj tá svetlá stránka seriálu: sex, teda nie, dobrá akcia, dobrá muzika a dobré vytváranie nových jedincov. Herecké obsadenie, to je trošku problém, lebo herci zasa nevydávali životné herecké výkony a ani Cena zas nebol nejaký ukážkový. Je jasné, že akoby sa tie výkončeky hodili do seriálu, nevadilo mi herecké stvárnenie postáv (teda aspoň si nespomínam). Myslím, že Peacemakera by si mal pozrieť každý, kto sa vie uvoľniť a povzniesť sa. "Do ya really wanna Do ya really wanna taste it?" ()

kijifa

Do ya really wanna. Do ya really wanna taste it? ... Peacemaker je pecka. V rámci Suicide Squad byl Peacemaker postava, kterou jsem si teda rozhodně neoblíbil. Vlastně jsem tak nějak doufal, že se mu stane velký špatný. Ale díky téhle sólovce se John Cena se svým podáním "míro tvůrce" stal jednou z mých neoblíbenějších postav Suicide Squadu. James Gunn nám tu ukazuje, že i tahle hora masa je jen člověk a má své lidské stránky, neobvyklého mazlíčka, trochu vyšinutou rodinu a totálně ujetého kamaráda. A to všechno se odehrává na pozadí jedné mise, která má samozřejmě přinést mír na Zemi. Je to šílené, je to zábavné (pravda, často hodně infantilně, ale co už) a hodně rychle to uteče. V neposlední řadě je celý seriál protkaný výborným soundtrackem. Suma sumárum z Peacemakera je jeden z nejlepších počinů, které DC vyprodukovalo. V seriálové rovině pro mě velmi zdařile konkuruje Marvelu ()

Kopi1

Velmi příjemné překvapení od Jamese Gunna, který znovu potvrzuje, že je prostě dobrej. Nejvíce se vyžívá v úplně zbytečných dialozích v seriózních scénách, které by normálně nefungovaly, ale od Jamese to prostě funguje a navíc je v tom i dobrý humor. Na postavách vám záleží, Peacemakera si oblíbíte více a více, akce je dobrá a v každém díle je spousta masakru. Příběh v pohodě, na konci parádní camea. V čem je zde ale nejvíc James poznat, tak je hudba, která je parádní a funguje ve scénách skvěle. Nevím, jestli seriál úplně potřebuje další sezonu, ale vzhledem k úspěchu je to pochopitelné a určitě hned zkouknu. ()

Azurovydrak

Obrovské překvapení. Peacemaker před rokem prakticky neexistoval, i ve skvělém Sebevražedném oddílu působil jako neoblíbený otloukánek a nic nenasvědčovalo tomu, že tomu v nejbližší době bude jinak. Uběhl rok, jedna řada a borec s záchodovým prkénkem na hlavě je rázem hitem filmového světa. Jamesi Gunnovi se podařil totální husarský kousek, když vsadil na brutální příběh plný absurdity a černého humoru, který si může směle podat ruce s legendárním Deadpoolem. Učebnicový příklad toho, jak se z pochybného nápadu dá vystavět mistrovské dílo, kde okrajové postavy, jenž dřív dělaly křoví, mají více charakteru než prestižní superhrdinové. Peacemaker sklízí ovace právem, jelikož jde o surový, emočně nabitý seriál, který brilantně využívá nadsázky a sebevědomě boří hranice žánru - 90% PS: Vigilante je absolutní frajer ()

Hapretor

Myslel jsem, že to bude dezduchá primitivní debilita ... je to jen primitivní debilita ... a musim uznat, že John  Cena si umí ze sebe udělat parádní prdel ... a ksichty mu jdou taky slušně ... na zabití času ok ... další díly ale fakt nepotřebuju ... co musím ale vypíchnout ... je určitě úvodní znělka a k ní taneček ... to je prostě skvělý ... to je i originální ... parádní nápad ... doteĎ mi zní v uších ... pomoc ... ()

CyriC

V životě by mě nenapadlo, že seriál, kde je v hlavní roli John Cena, bude takhle našlápnutá a skvěle zahraná pecka. Správný mix absurdity, přestřelené komiksovosti bez patosu typického pro Marvel i DC. All hail the white dragon! ()

geek.ondra

Gunn spláchnul do hajzlu všechny ty znuděný marvelovský seriály minulýho roku a opět nadělil parádní zábavu. Bizarní humor, skvěle napsané postavy a John Cena v životní roli. Parádní zjevení ()

AloeB

Scénář, který se zbláznil a s přehledem nakopal zadek bažilionu komiksových seriálů minulého roku. Projekt, v který jsem nevěřil, protože měl být o největším superhrdinském kreténovi, který navíc nosí těsné červené tričko a trapnou helmu, ale přesto potěšil víc než nějaké patetické snahy konkurenční stáje. Vysvětlení je jednoduché, zatímco marvelovské seriály se píšou, aby budovaly svět, dávaly podklad filmům a více vykreslily postavy, Peacemakera si Gunn napsal protože se chtěl bavit a protože chtěl pobavit diváky - a z epizodické taškařice toto stříká na sto honů. Nadšeně se tedy těším na další snímek výše zmíněného magora, byť trochu cynicky očekávám, že se to posere. ()

Torgal

Parádny oddychový seriál na zrelaxovanie po robote so sympatickými postavami, nekorektným humorom a skvelými rockovými vypaľovačkami. Príbeh je celkom jednoducho sledovateľný, ale funguje ako dobre namazaný stroj - zbytočne neprešľapuje na mieste, každá časť prináša posun vpred a graduje až k veľmi dobrému finále (s pár vtipnými cameami). Navyše nechá každému členovi tímu možnosť zažiariť a získať si sympatie diváka. Popri tonách vzájomného špičkovania plného sexistických, rasistických a detinských poznámok ktoré si medzi sebou postavy vymenia až nečakane dobre fungujú vzťahy (a dokonca hlbšie emócie) medzi nimi. Herecky ma prekvapil hlavne John Cena, ktorý je síce herecké poleno, no režisér z jeho nedostatkov urobil prednosti a je z toho ďalšia vrstva zábavy. Tento seriál skrátka šlape po všetkých stránkach, čo v tomto žánri vôbec nie je bežná vec a za to jednoducho musím ísť s hodnotením na maximum. 9/10 ()

bararich8

Další skvěla komiksová záležitost, které jede téměř bez servítek ve stylu Bad Boys. Občas by se němo mohlo trochu urychlist. Ale jinak je tam super akce, která umí být pěkně drsná a zároveň takový specifický humor, který si prostě usíte užít, ona už stačí třeba úvodní znělka. Cena se tady fakt našel. A další postavy v týmu se dobře doplňovali, respektive každá měla co nabídnout a nebyla tam jen tak do počtu. 4,5* ()

Komar55

Dle mého prozatím nejlepší pro Jamese gunna který mě velmi mile překvapil i v jeho předchozích DCEU snímku The Suicide Squad. Seriál kloubí dohromady vcelku dobrou vizuální stránku velice dobře zvolenou hudbu a humor nenarušující příběh. Gunn zkrátka dokázal, že když má jako režisér volné ruce, dokáže dojmout, napnout, rozbrečet i rozesmát. Peacemaker je projekt, na který jsem dlouho čekal a teď, když jsem ho dostal nemohu být nadšenější. Jestli se vám Gunnovi předchozí projekty nelíbily nejspíš nemá cenu se na tento seriál dívat, jestli s jeho novými projekty však máte zkušenost a zamlouvaly se vám, vřele tento seriál doporučuji. Na 99% se budete skvěle bavit. 10/10 ()

pepa3rd

Standardně to není můj šálek kávy, ale přesto jsem se, překvapivě, skvěle bavil. Nekorektní humor a vlastně veškeré neomalené chování Peacemakera bylo prostě osvěžující, vtipné a pochopitelné a já si to fakt užíval. Do toho tvůrci začali velmi pomalu přimíchávat trochu vážnější psychologickou linku, která postupně sílila a posilovala emoční vztah, který si divák k jednotlivým postavám vytvořil. No a třetí silnou stránkou byl příběh, který přirozeně graduje a na poměry komiksu prostě dává smysl. Dohromady to tvoří celek, který jednoudše funguje. 70 % PS: čestná zmínka pak patří hudbě a naprosto šílenému tanečku při úvodních titulkách, který jsem snad ani jednou nepřeskočil :)     S01 ()

Maximilianus

Peacemaker má asi najdivnejšie intro aké existuje. Napriek tomu je to jediný úvod, ktorý som ani raz nepretočil a vždy sa naň tešil. Krásne odzrkadľuje ducha tohto seriálu. Peacemaker a Vigilante sú skvelá dvojka s výbornou chémiou. Judomaster bol tiež zaujímavá postava, len nedostal toľko priestoru. Eagly taktiež výborný a pri ňom som mal pocit, že dostal priestoru tak akurát. Ostatné postavy pôsobili najmä zo začiatku lacno a nudne,  ale aj k nim som si postupne našiel cestu. Seriál taktiež krásne ukazuje, ako urobiť zo zloducha hrdinu a ešte ho aj oživiť,  napriek tomu, že po Suicide Squad 2 nemal takmer žiadne šance na prežitie. James Gunn servíruje krvavú zábavu, ktorá niekedy prekonáva aj Deadpoola , a najmä sa nebojí experimentovať a navyše kľudne nechať zomrieť hociktorú postavu. Tak to má byť a rodinkársky Disney Marvel by si mal brat príklad. 8,4/10. ()

Nix

Tak tohle jsem nečekal. A už vůbec ne, že Peacemaker dostane svůj seriál pod taktovkou Gunna. Co Gunn umí a už ukázal mnohokrát je kombinace komedie a akce, tady se ale vyřádil. Nejen, že hned mne naprosto odzbrojil úvodem, který je asi nejvtipnější, co jsem kdy viděl, hlavně ty taneční kreace, to by záviděl i Michael Jackson. Ale hlášky jsou tu bombastické, stejně tak jako Cena, který si to fakt užívá a lepší roli podle mne už nedostane, stejně tak jako soundtrack, který je našlapaný rockovými peckami. Celé mne to hodně bavilo, akorát ten poslední díl byl takový slabší, ale nějak to skončit muselo, každopádně další série musí stoprocentně být a tam by snad se mohlo vymyslet i originálnější téma, ale zas na druhou stranu, poslední monster byla teda šílená ( něco jak mozkoun z Hvězdné pěchoty zkombinovaný s krávou). Šílenost, která stojí rozhodně za pozornost a ukazuje jak se dělají parodie a přitom jak můžou být zatraceně originální a zábavné. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD