Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

samkko

7/10 a opravdu se jedná o tak špičkový superhrdinský seriál? Toť otázka. Peacemaker je ale především pro fandy DC, popřípadě pro fandy levného a zbytečného násilí. První epizoda mě sice abnormálně nadchla, byla zábavná, mega vtipná, svižná a hravá. Bohužel potom to jede z kopce. (V horším slova smyslu). Přichází nudný a ohraný děj a klasické vedlejší postavy. Některé byly fajn, některé méně, ale určitě by bylo lepší se zaměřit blíže na pana Cenu a nechat ostatní pěkně stranou. Ovšem abych jen nekřivdil, musím přiznat, že děj odsýpal docela rychle, byl doprovázen slušnými hláškami a poslední cameo Ligy spravedlnosti bylo fakt cool. ()

Slavomír

Spolu s Reacherom je pre mňa Peacemaker serialovy highlight za rok 2022. A nemal by byť? Cena s hajzlovým deklom na hlave, ktorý sa snaží hrať - ale nie pre kolonku a) - teda nie toľko preceňované precitené artové fetiše, keď nejaký kokot polhodinu čumí na omietku a dumá o neprávostiach páchaných na etnických a sexuálnych minoritách - ale pre kolonku b) zábavu o ktorej by predovšetkým takého zvrhlosti mali byť. Veď preto všetci pozeráme filmy a seriály, aby sme zabudli na svet a odreagovali sa pri kŕmení našich duší hladných po úchylnostiach… ()

MERKATtv

Najlepší komiksový seriál od čias Daredevila. Seriál skvelo kombinuje vážne scény s úplne absurdnými debilinami. CGI je fajn a nevyzerá naoko zle ako pri iných seriáloch. Herci sú skvelí a zábavný. Veľa obskúrnych komiksových charakterov. Úžasný soundtrack. Veľa krvavých scén ktoré sú v poslednej dobe celkom rarita. Naozaj toto je jeden skvelý seriál ktorý sa oplatí pozrieť a už sa neviem dočkať čo James Gunn spraví ďalšie. Po Snyderovi ďalší dobrý režisér ktorý mení DC na čoraz lepšiu sériu filmov a seriálov. Bravo. PS: na HBO Max pridali slovenský dabing a to je tak zlé až to je geniálne. Seriál má vďaka tomu nový nádych a niektoré postavy znejú fakt vtipne :D ()

Clark_Kent

FAMÓZNÍ FINÁLE S POSLEDNÍM AKČNÍM HRDINOU PEACEMAKEREM - JOHNEM CENOU Dlouho jsem přemýšlel co by pořádně nakoplo, občas jsem zaskočil do kina na detektivku nebo na sci- fi. No jo, jenže pořád to nemělo tu pravou dynamiku. Pak jsem dokoukal kurevskou sérii s bývalým wrestlerem Johnem Cenou alias Peacemakerem. Bylo to jako polibek z nebe, tak intenzivní pocity a extra zábavu jsem poslední čas dost postrádal. Gunn spláchnul všechny ty předešlý srágory z marvelovských seriálů, rovnou do hajzlu. A nasadil tak peckově oddechovou laťku, že se mě o tom bude určitě jěště zdát. Závěrečná skladba: Nemůžeš zabít můj Rock 'n Roll -You Can't Kill My Rock 'n Roll. P.S.: Hlavně poslat Ligu spravedlnosti do háje, to chce opravdu něco míru. ()

WheX

Gunn se zase ukázal a Peacemaker je velice originální superhrdinský počin, který se s ničím nemáte. Všichni se utrhli že řetězu a v mnoha případech mi přijde že se prostě rozhodli vys**t na to co si kdo myslí a co koho může pohoršit a prostě natočili seriál o jižanským vidlákovi s tátou leaderem nacistů, který prostě tak nějak neví jak se kde chovat a dělá si prdel ze všeho a za každého. Všichni herci jsou skvělý, humor a akce mi naprosto sedl a Easter eggů a cameí požehnaně, už teď se těším na druhou sérii. ()

Cooller

Kupodivu velky uspěch, i když jsem tomu moc nedaval po fiasku se suicide squad 2, pobavil jsem se neskutečně, i volba hudby je vyborna. John Cena si sáhl na svou životní roli, Velice se to podoba Deadpoolovi od Marvelu, tohle se mi libi. ()

JohnZ87

James Gunn tímto počinem navazuje na svůj Sebevražedný oddíl. Přesto (nebo snad právě proto), že mě Peacemaker příliš nelákal, jsem nakonec velmi mile překvapen. Je to ujeté, nekorektní, drsné, odvážné, svérázné, vtipné, úderné a nebere se to příliš vážně. Přestože se s akcí spíše šetří, stojí vždy za to. Už úvodní taneční znělka dokáže výrazně zaujmout a názorně ilustruje pojetí celého seriálu. John Cena se v této roli neskutečně vyřádil - a nejen on. Robert Patrick je v roli rasistického otce a podivným čírem na hlavě rovněž excelentní. Podobně i Jennifer Holland nebo Freddie Stroma jako asociální Vigilante. 80% ()

Recenzon

Peacemaker jako seriál je zatím vážně povedený a dostal se i do mého seznamu oblíbenosti. Zkráceně slušný humor dobrá akce a sympatické postavy..... TAKY TA ZNĚLKA, TA ZNĚLKA JE NĚCO!!! Nemůžu se dočkat na druhou sérii. ()

Grondal

Bavil som sa, that’s it. Či je John Cena taký zlý herec/tanečník ako ukazuje tento seriál, alebo je natoľko dobrý, že to dokázal takto zahrať je jedno, pretože svojim nemotorným veselo/smutným príbehom si ma získal (a to si u mňa celé renomé zničil, keď v rámci propagácie F&F9 bezuzdne liezol číne do zadku). Zápletka je pomerne jednoduchá čo dáva dostatočný priestor vývoju postáv a napriek počiatočnym pochybnostiam som si ich obľúbil všetky. Prítomnosť Roberta Patrick-a je potom čerešničkou pre tých, ktorý si spomínajú na starší kúsok The Marine, kde sa už s Johnom Cenom stretol. Objektívne má tento seriál mnoho chýb a určite sa nezaradí do zlatého fondu kinematografie, ale nebyť toho, že seriálu v posledných epizódach subjektívne pomaly dochádza dych (resp. seriál nie je vygradovaný tak, ako by som si možno predstavoval) išiel by som aj do piatich hviezd značí, že som si ho užíval. Každý deň som sa tešil, ako sa k tejto bande lúzrov opäť vrátim. Len tak ďalej, keď ma seriál dokáže takto chytiť, objektívne nedokonalosti milerád odpustím. P.S. Je cítiť, že tu mal silné slovo James Gunn, pretože hudba je tu veľmi dôležitá a parádny rockový soundtrack nakopne nejednu scénu o ten pomyselný stupienok vyššie. ()

vvaalleerr

Proste to milujem. Som strašne vďačný, že tento seriál vznikol. Postava Peacemakera sa tu nádherne rozvetvila a predstavila. Je dobré vidieť, že Peacemaker sa musí vysporiadať s určitými problémami. Postavy sú vynikajúce. Vigilante je proste najväčší frajer. Robí sa tu sranda úplne zo všetkého. Príbeh je celkom jednoduchý, ale pekne pasuje k tónu celého seriálu. Humor je tu geniálny. Raz je seriál extrémne vtipný, ale zrazu je extrémne smutný. Takéto striedanie nálad je osviežujúce a veľmi dobré. Hudba mi extrémne sadla. Už dlho sa mi nestalo, že nejaká pesnička extrémne pasovala do nejakej scény. Poriadne staré rockové pesničky. Tá práca s hudbou je proste výborná. Musím povedať, že Peacemaker ma dobrý hudobný vkus. Tento seriál odporúčam úplne každému, aj ľuďom, ktorí nesledujú komiksové filmy. Pokiaľ sa Vám postava Peacemakera nepáčila v novom The Suicide Squad, tak toto by ste si mali pozrieť, aby sa Vám ta postava nádherne predstavila a ukázala jej vlastné súkromné problémy. S veľkým úsmevom a radosťou čakám na 2. sériu. 10/10. ()

adamix

Cena sa prekonal, rovnako ako Bernthal v seriálovom Punisherovi, akurát on už je iná trieda a slávny wrestler sa môže poďakovať Jamesovi Gunnovi, že mu pomohol zviditeľniť sa a pootvoriť ústa rozmaznanému publiku. Jeho postava má charakter, i keď je to vlastne šialenec s dobrým srdcom. To isté sa dá povedať o jeho súdruhoch, z ktorých jednoznačne vládne deadpoolovský maniak Vigilante´, ktorý ma každým kixom či hláškou dostával do kolien. Ženské osadenstvo nečakane príjemné, ryšavý ítečkár je sympaťák a hlášky sa sypú jedna radosť. Level čierneho humoru The Boys to nedosahuje a ani dravosť či akčné scény vyššie spomenutého seriálového masakru. Je to niekde medzi, ale pobaví a zaujme. A že to obsahuje geniálny soundtrack, to ani spomínať moc nemusím, keďže tvorca má dokonalý hudobný štýl. Teším sa na druhú sériu a podobne podarené projekty. ,,Eat peace, motherfucker!" ()

koty2201

Tým, že je seriál priamo naviazaný na koniec nových Suicide Squad a rovnako od Jamesa Gunna, tak je aspoň zachovaná kontinuita. Pretože aj keď je to očividne stále DCEU, tak ako celok  tento vesmír nedrží pokope. Napriek tomu, že sa to tak celé tvári. Lenže nemám zo seriálu Peacemaker taký hajp a nie som z toho tak odpálený ako väčšina divákov. Áno, určite je príbeh o "mierotvorcovi za každú cenu" solídnym seriálom, ale videl som aj lepšie. Mám jednoducho pocit ako keby to bol len zbytočne natiahnutý film. Väčšinu času sa akoby nevedelo čím seriál vyplniť, pretože dejové linky nejak extra košaté nie sú a cieľ je pomerne jasný už od prvej časti. Príbeh je pomerne jednoduchý. Peacemakera prepustia z nemocnice a aj keď Wallerová sľúbila všetkým na konci SS pomyselnú slobodu, tak jemu aj tak hrozila basa za zabitie Wallerovej agenta Ricka. A tak poskladala tým, ktorý sa jej naposledy vzoprel, aby spoločne porazili mimozemské motýle, ktoré sa na našu planétu tajne infiltrovali. V ich domovine zavládla apokalypsa. Ako námet to znie super. Len prevedenie sa občas príliš vlečie, umelo naťahuje, občas nudí, má málo akcie a keď už nejaká je, tak nič prevratné to nie je. Čakal som aj kvalitný vulgárny humor na ktorom sa schuti zasmejem. Zatiaľ čo na mňa v Suicide Squad fungoval, tak tu sa mi do vkusu netrafil. Ako som už písal, tak akcie tu nie je veľa a nie je ani veľkolepá alebo niečím výnimočná. Cítiť z toho, že je to taká lacnejšia televízna produkcia a nie nejaký vysokorozpočtový mega film. Postavy sú zvládnuté ešte pomerne dobre a chémiu medzi nimi som si užíval plnými dúškami. Ale občas sa sem pritrafila nejaká tá nelogickosť. Veľa problémov plynie len z toho, že postavy spolu nekomunikujú, čo mi trochu prekážalo. Každá z nich si však získa vaše sympatie či už je kladná alebo záporná a všetky majú nejakú osobnosť. Napriek svojím rozdielom si k sebe nájdu cestu a z kolegov sa postupne stáva takmer až rodina. BTW viac funkčná family ako tá Dieselova. Najviac sa mi páčilo ako to pekne iskrilo medzi Johnom Cenom a Jennifer Holland. Čo musím však skritizovať je fakt, že každý z ústredných postáv mal moment, kedy mi liezol na nervy. Celkovo je však najviac otravný asi Vigilante (a to mám Freddieho Stromu ako Cormacka McLaggena z Harryho Pottera v obľube). Vizuálne ma seriál nejak veľmi neočaril, pretože vzhľadom na príbeh ani nemal kedy. Ten efekt handy shake kamery mi tiež väčšinu času nesedel. Aj v The Last of Us to postupne začalo byť až príliš otravné a pôsobilo nechtiac lacným dojmom. Naopak CGI je na seriálové pomery dosť slušné a pozeralo sa na to pekne. Výber hudby je na jednotku, ale to u Jamesa Gunna inak ani nejde. Ako taký menší komiksový seriál to môžem odporučiť a ako taká večerná zábava je to fajn. Ale na to, že má Peacemaker také veľmi pozitívne ohlasy, tak som čakal od toho o dosť viac ako som dostal. Každopádne som zvedavý, že čo od Gunna dostaneme nabudúce, keď rozbehne svoj DCU vesmír seriálov a filmov. ()

kubas369

9/10. Gunn opět vytáhnul skupinku zlomených, aby opět dokázal jak bravůrní tvůrce dokáže být, ikdyž už po několikáté točí vlastně to samé jen mění tváře, archetypy zůstávají. Překvapením je, jak dokáže s Ceny dostat takovou hloubku. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD