Po filmu Jamese Gunna Sebevražedný oddíl sledujeme pokračování příběhu postavy Johna Ceny. Tento okouzlující a arogantní muž věří v mír za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí bude pro jeho dosažení muset zabít. (HBO Max)

karl173

Když byl James Gunn v roce 2018 vyhozen společností Disney ( Marvel) a musel tak přerušit třetí pokračování Strážců galaxie a dostal nabídku od konkurenčních Warnerů ( DC ), což byl pro DC skvělý tah. A když dostal nabídku na nový Sebevražedný oddíl, všichni okamžitě zapomněli, že tu už předtím nějaký byl a automaticky se začali těšit na ten nový.  A oprávněně. Tak trochu po vzoru Strážců galaxie jsme dostali nadupanou akční týmovku s nešetřícím humorem, který se nebál zacházet za hranici korektnosti, což je přesně Gunnův styl.    Pro svůj bláznivý příběh si mimo jiné vytáhl neznámou céčkovou postavu jménem Peacemaker, kterého si s chutí zahrál John Cena. A jelikož se oboum tato spolupráce natolik zamlouvala, ihned po dokončení Sebevražedného oddílu se pustili do samostatného seriálu.  Ten přímo navazuje tam, kde film skončil. A je rozhodně doporučeno se předtímto seriálem podívat nejdříve na film.    Příběh seriálu se točí pochopitelně především kolem Peacemakera a jedním z hybatelů děje budou vzpomínky na dětství a výchova jeho otce, který se s ním vůbec nemazlil. Vzpomínky dodávají seriálu na zajímavosti a dramatičnosti, ale zároveň si díky tomu budete moct vybudovat s hlavní postavou vztah a pochopíte jeho chování.  Není to ovšem jediná postava o které se něco dozvíte. Vytvoří se tu totiž celkem zajímavá týmovka tvořená sice z téměř neznámých postav, ale jejich různorodost a osobitost v podání Jamese Gunna způsobí, že si svým způsobem každou z nich oblíbíte, což už se mi dlohou nestalo, abych měl rád všechny postavy. Najdeme tady například Orla bělohlavého jménem Eagly, což je Peacemakerův nejen mazlíček, ale doslova parťák! Druhým sidekickem je Vigilant, což je opět spíše céčkový hrdina, který umí zacházet se zbraněmi a zároveň obdivuje Peacemakera až téměř na hranici posedlosti. Dále tu máme dceru Amandy Wallerové, která je zde nástrčená svojí matkou a snaží se nenápadně zapadnout. A nemůžu samozřejmě zapomenout na Hartcourtovou, na kterou se nejenže dobře dívá, ale zároveň byste jí nechtěli ani náhodou naštvat. Postav je tu ale mnohem více, ale zase jich není příliš moc, aby jste v nich měli zmatek. Naopak velice rychle si uděláte přehled o tom, kdo je kdo a postavy dostanou dostatek prostoru, aby se mohli projevit.    Hlavní zápletka je vcelku triviální a tak nebudu raději zabíhat do detailů. Pořád je ale dostanečně originální, aby vás zaujala a na 8 dílů je tak akorát. Důležitým tahákem seriálu je především styl jakým je nám příběh podáváný. Byť se může sem tam zdát, že se toho v daných epizodách tolik nestale, James Gunn svým typickým pojetím akčního humoru sešlápl plyn až na doraz a díky tomu vám bude vlastně to, co se na pozadí odehrává úplně jedno. To co bylo skvělé ve Strážcích galaxie a vyšperkované v Sebevražedném oddílu je tady co se týče absurdnosti a korektnosti zase o kus dál. Pochopitelně to nemá takové produkční hodnoty jako filmy, ale to nevadí. James Gunn to dorovnává jednoduše tím, že dostal zcela volnou ruku a bude vás tak v každé epizodě něčím dostávat do kolen. O to větší radost z toho měl John Cena, který si tuto roli vyloženě užívá a ukazuje svůj dobrý smysl pro humor a herecké nadání.    Třešničkou na dortu je povedený soundtrack, který by svým stylem i tím jak se do seriálu dostal mohl připomínat Petera Quilla ze Strážců galaxie. A samozřejmě nesmím zapomenout na výbornou úvodní znělku, která si mě svým retro stylem naprosto získala a ani jednou mě nenapadlo jí přeskočit.    Ve výsledku jedinými slabinami seriálu jsou - slabší hlavní dějová linka, méně výrazná gradace příběhu a s tím i spojené menší napětí. Zkrátka nic velkolepě epického jako v kině nečekejte.    Jinak se jedná o vydařenou a zábavnou jízdu, kterou díky své neotřelosti mohu s klidem doporučit všem fandům předchozích filmů od tohoto autora. () (menej) (viac)

Belphegor

Peacemaker umí zabavit, osm dílů uteče jako voda. Serie má opravdu solidní intro - hravé a originální, na které jsem se těšil při spouštění každého nového dílu. Výběr herců je solidní, John Cena přesvědčil, že nemá jen svaly, ale rád bych ho jako herce viděl při větší herecké výzvě. Proměna ze záporaka a blbečka na opravdového hrdinu funguje, Vigilantee, černoška a bloncka taky zafungují. Trochu méně využitý čínský chlapec v zeleném, ale nevadí. Poslední dva díly nabídnou nejvíc akce za celý seriál, a musím uznat, že je zpracována moc dobře. Jen jedna věc mi neustále vrtá hlavou - proč je James Gunn považován za současného genia? V některých pasáží na mě dýchá infantilnost. Na Peacemakerovi to neni tak znatelné, protože větší část si vyplacal na Sebevražném oddílu, ale presto tu jsou opravdu hloupé momenty. Sám sebe se ptám, proč každý jeho záporak je nějaká roztomilá věcička? V SO to byla obří hvězdice, tady zase alien cute motýlci, podle mě to podlamuje dramatičnost. V Peacemakerovi to není až tak hrozné, ale teď když o tom přemýšlím, tak vlastně ty potvory tady a v SO fungují podobně. Prostě se uchytí v člověku a pak ho ovládají, ale proč to všechno vždycky musí bejt barevné jako LQBT vlajka to nechápu (a to jsem gay). James Gunn zřejmě míří na teen generaci, proto do svých výtvorů cpe tyhle infantilní věci. Dal bych čistých pět, ale tyhle věci to občas strhávají dolů a navíc ještě občas za blbý kecy, kterých tam je až moc a už je to nastavována kaše. Ale i přes to všechno si seriál rád nekdy pustím znovu, protože ma mnohem víc cool chvilek než těch špatných. ()

AJensen

Spousta humoru, slušný příběh, skvělý soundtrack. Jen musí člověk přežít první 2 nebo 3 díky, pak už je to jízda. Celkově jsem nečekal, že to bude takhle dobré a rád opět shlednu Suicide squad, protože se teď na Peacemakera budu koukat v novém světle👍 ()

petopetovic

Tak toto byla jízda od skvěle propracovaného scénáře (jasně nějaké mouchy se tu a tam najdou) až po úžasnou kameru. Celý ansámbl postav byl vynikající, zápletka překvapivá a to je pro mne nejdůležitější, Gunn dokazuje že to umí a jen tak dále od jeho oddílu jsem nemohl odtrhnout oči a to stejné platí i o tomto díle, zkrátka za mne 10/10 jen tak dál Jamesi. ()

kickwait

Mnohem nápditější , krvavjejší a úplně jinačí než sebevražední oddíl. Film nabitý tou nejlepší hudbou , kterou umí vybrat jen samotný James Gun a s tak ojedinělím scénářem , který umí napsat také jenom James Gun.      Příběh se odvíjí  velmi rychle a je i značně komediálni , Rkový reating tomu všemu dodává dodává tak skvělou atmosféru. Na komiksovou adaptaci , kterou jsem nečetl jsem nadprůměrně spokojen. Samotná extrémní apsurudita s orlíkem je tak skvělá , že by vistačila na vlastní minisérii. Celkově 9/10. ()

Vectrex

Priznám sa, nevidel som pôvodný film, na ktorý seriál nadväzuje. Ten mi HBO neponúklo, no i tak som si povedal, že odignorujem tento hendikep a dám tomu šancu. Zprvoti mi to prišlo také príliš americké s lacným humurom a bez väčšej hĺbky. Lenže začali sa objavovať zaujímavé postavy, zvraty a scény začali do seba zapadať a dávať zmysel. Mojou najoblúbenejšou postavou sa rýchlo stal Vigilante, párik policajtov, biely démon a na moje prekvapenie aj Eagly. Atmosféra mi svojím humorom začala pripomínať snímok KickAss u ktorého som sa tretieho pokračovania nedočkal a i keď nie som zástanca násilia, heroické scény s prehryznutou perou z ktorých bolo cítit skutočnú bolesť boli fakt cool. Príbeh mal dobré tempo a smeroval do finále, ktoré dalo otvorenému koncu červenú (to je v dnešnej dobe pozitívum). Čo by som naopak vytkol, bol LGBT románik, ale nie kvôli svojej dúhovej povahe, ale pretože príbeh ničím neobohatil (neokorenil dej, nezamiešal karty a ani nezaujal). ()

Hexx

Nemůžu jinak než dát plnou palbu. Tehle seriál mě zasáhl Eagliem přímo do srdce :-) Naprostá parádní ujetina, šitá přímo na míru pro můj ulítlý humor, který zřejmě není pro všechny (suchary). Dokonale zábavná "tragédovka" rádoby tragédů, ve skutečnosti však pravých hrdinů i přes své některé démony.  Prakticky tomu nemám co vytknout ani po scénáristické stránce, hluchá místa neexistují a seriál si šel od začátku do konce za svým. Už teď se těším na druhou sérii, která samozřejmě nemůže po takových ohlasech chybět. Hlavně jí ale nezmArvELit!!! ()

Marissa33

Jedným slovom VÝBORNÉ!!! Je to šialená jazda od začiatku až do konca. Nový anti-hrdina Vigilante je úplne super. Jon Cena prekvapil, doposiaľ som ho poznala ako nesmrteľného supermana bez výrazu. Celkové obsadenie je super, chémia medzi hercami funguje na výbornú, humor šlape a akčné scény majú náboj. Hudba taktiež super. Dúfam, že sa dočkáme aj 2. série. Po dlhej dobe niečo nové, neokukané a nápadité. ()

Mischak

Po shlédnutí jsme si s kolegy říkali, že je vidět, že tvůrci i herci tenhle projekt dělali, protože je to ohromě bavilo. Seriál je maskován za "korektní" vyrovnanou rasovou, genderovou i jinak označenou záležitost, ale výsledek je překvapivě prostě potěšující a úžasně ujetý. Chvíli trvá, než si zvyknete na nesympatické herce, říkáte si, co je tohle za šílenost ... Ale naštěstí se cíl tvůrce objevuje hned v prvním díle: pobavit diváka. A to se podařilo. Těším se na další řadu, a doufám, že Peacemaker přijde .-) V této podivuhodné době, je Peacemaker záchranou pro všechny opravdové a ještě živé diváky .-) A u úvodních titulků si řeknete: ne amatéři, profíci! Prostě paráda .-) ()

bechdrak

Ze začátku docela vtipná komiksárna, ovšem v druhé půli už jenom opakují dokola ty stejný fóry a cpou do nás marxisticko LGBT propagandu. A hlavně to celý ničí postava odporně vyžrané, hloupé a nesympatické černé lesby. Mohu doporučit mnohem lepší a vtipnější Barry (seriál) (2018). ()

Meety

Tento seriál má prostě šťávu, nelíbil se mi film který tomuhle všemu předcházel sebevražedný oddíl. Peacemaker má šarm který každého zasáhne, důvtip ale také akce to vše je v seriálu krásné zakomponováno. Rád bych také vyděl samostatný seriál o Vigelentovi, myslím si že má taky potenciál se dobře uchytit. Tento seriál se mi moc líbí a rozhodě stojí za to. Hudba tu je epická!!! A vždy dodává krásnou atmosféru. Doporučuji!!!!!!!!!!!!!! Určitě se nemusíte bát že to bude taková blbost jako sebevražedný oddíl. Tento seriál je pecka!!!!! ()

NejkubaCZE

Je to skvělý je to originální, je to zábavný a především je to osobitý. Z tohohle seriálu prostě září ta Gunnovská vize a funguje úžasně. Buď seriál bude pro vás, nebo vás nenadchne. Nic mezi.  Já patřím mezi tu skupinu, která si toto dílo zamilovala a moc se těším co bude Gunn v tomto univerzu dělat dále. ()

TarbikCZ

Mám rád komiksy a zejméma od Marvelu, ale tahle krutopřísná řežba od DC, posílá všem seriálům z Marvel Univerza jasný vzkaz (snad vyjma Punishera :-) ) - Go fuck another fish, asshole! ()

Geon

James Gunn a k tomu rating R je dost slušným zaručením kvality, které se už osvědčilo u Suicide Squad a nyní se to pouze podtrhává a to dvakrát!  Peacemaker už v Suicide Squad zaujme svým nekompromisním přístupem k udržení míru - ať to stojí, co to stojí. A teď dostává vlastní prostor ukázat co všechno je v této hoře svalů. Nutno konstatovat, že si vlastní seriál pro sebe utrhl oprávněně. Peacemaker je doplněn o pár známých (Harcourt a Economos, kteří dostali prostor pro zviditelnění a těží ho do maxima)  a nových postav (hlavně Vigilante baví nejvíc). Hlášky padají jedna za druhou, jsou vtipné a aktuální, i když se opakují, jde to zkousnout… Příběh a zápletka mimozemské invaze  je šílená, ale díky rockové atmosféře a dobré režii je to prostě ono. :) ()

ArchAngel_

Velké velké překvapení, on snad Cena umí hrát (tedy sám sebe, ale hraní to je) ... každopádně zdaleka nejlepší originální hraná věc od DC za poslední roky. Má to hodně zajímavý a nečekaný příběh, slušné zpracování a vizuál a skvělé postavy. Těším se na pokračování. Zatím 85%. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD