Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Fidel.

Indy je zpět pod vedením znamé dvojice Lucas - Spielberg a opět v doprovodu Johna Williamse. Volné pokračování filmu "Raiders of the lost ark" nás tentokrát zavede do Indie. I přes podstatně temější atmosféru je to velice vydařený film plný nervydrásajících scén. V USA byla poprvé u filmu přidělena přístupnost od 13ti let. Indy pokračuje ve svých vtipných hláškách v těch nejbezvýchodnějších situacích a jeho filmová partnerka v podání Kate Kapshaw i jeho mladý kamarád se navzájem výborně doplňují. Zasazení děje o rok před první film není důležité a nahrazení Nacistů pankotskými otrokáři na kvalitě filmu nic neubralo. Kvalitní akční scény jsou velice působivé a finále na Indym rozseknutém mostě je zkrátka bomba. Willie: "You know how to fly, don't you?" Indy: "No, do you?" ()

PDcz

3*** hvězdičky Po shlédnutí prvního dílu trilogie nás čekala další porce celkem hezkého humoru zabaleného do dobrodružství. Jednička mi přišla malinko lepší než tato dvojka. [X] Minus 1* hvězdička Scénky s hostinou mi ve své době přivedlo několik nočních mur :-) [X] Minus 1* hvězdička Nevím proč, ale 2 pokusy na kouknutí a 2x jsem usnul. Jednou během prvních 30-ti minut a podruhé při posledních 30-ti minutách. :divněkoukajícísmailik: [X] Ještě jeden díl trilogie a budeme připraveni na příchod zcela nového Indiho. ;-) ()

Akana

Chrám zkázy se často staví do stínu prvního a třetího dílu. Myslím, že nezaslouženě. Snad Indianova partnerka je tu slabším článkem, ale jinak je všechno při starém (dobrém) a já se i po letech výborně bavil. Série nezapomenutelných momentů (prolog, hostina, důlní vozíky, provazový most), humor, exotika, trochu toho povrchního okultna... co chtít víc? Překvapilo mě, že skvěle natočené akční scény skoro nezestárly a počítačové dotáčky podle mě nebyly vůbec nutné. 90% ()

RedDuck

Pocit trapnosti bijící na začátku se v průběhu filmu nezmenšoval ale naopak sílil. Místo užívání si akční výpravy jsem cítil směs nudy a odporu, naneštěstí pro hodnocení filmu jsem měl po ruce ovladač a tak s přepínáním jsem to nějak zvládl a můžu to nějak hodnotit. Trapné pokusy o humor, nechutné scény, Jonesovi přicmrndávači jedni z nejotravnějších co jsem kde viděl (jak kluk tak ženská), k tomu nemastný neslaný záporák, historicko-geograficky-kulturní lobotomie, naprostá absence logiky a kulisová výprava... ()

Fawkes

Druhý Jones je kompletně jiný než jeho unikátní předchůdce. Líbí se mi, že ani tady nechyběla kombinace dobrodružství s humorem zase v jiném provedení, stejně jako originalita příběhu a žádné kopírování z předešlého dílu, ale děj mě tady nechytl tak jako u jedničky. Hodnotím ale opět skvělý herecký výkon Harrisona Forda, hudbu a skvělý střih v akčních scénách. (70%) ()

Olík

Tři roky po a zároveň jeden rok před Dobyvateli ztracené archy přináší svatá dvojice Lucas-Spielberg nejtemnější dobrodružství Dr. Henry Jonese, Jr. Režisérem nejméně oblíbené dítko kvůli samé akci a opičím mozečkům postrádá pozvolnější spád předešlého příběhu i jeho celkové kouzlo. To však nemění nic na tom, že se pořád bavíme o Indiana Jonesovy, hrdinovy našeho dětství, a muži v kterého jsme chtěli vyrůst – jen trochu víc brakovějším, ale o to víc humornějším a dynamičtějším. ()

hazaba

Typický Indiana se spoustou akce, honiček a vtipu. Jen tu ženskou bych asi zabila :-) A dětem a slabším povahám to nepouštěla vůbec, protože by pak mohly mít noční můry z brouků a jiné havěti. ()

Heroine

Absolutní klasika. I když od mala nemám ráda Kulatého Kraťase, i on si jistě najde své fanoušky. Jinak je tu hned několik nepřekonatelných, řekněme kultovních scén, např. večeře v paláci, nebo obětování s extrakcí srdce zaživa. K tomu vynikající ústřední herecká dvojice, dialogy, kostýmy. Super film. ()

Evander

Tohle je opravdu veliká bída. Indianu Jonese obecně moc nemusím, ale tento díl je přece jen o stupeň horší než ostatní. Celkově ty dvě hodiny lze přetrpět, ale téměř všechny scény v chrámu jsou jednoznačný odpad! ()

Nerd4Dreaming

V rámci dobrodružných filmů silný nadprůměr, v porovnání s "náckovskými" díly Jonese slabota. Ale za vozejky, most a pár dalších scének, stejně tak trochu srdcovka ()

Ydrosten

Když se mi tolik líbili Dobyvatelé ztracené archy, proč se nepodívat na dvojku Chrám zkázy, že? Také to dnes není poprvé, co se na tento díl dívám, Indiana Jones už je zkrátka klasika a i tento film se vyzdobil vyhovující délkou, což když se člověk nudí a pustí si ho, má před sebou skvělou zábavu. Jelikož celá série začala s posvátnou náboženskou relikvií – ztracenou archou, byly díky tomu požadavky na druhý díl patřičně větší, protože právě staré relikvie jsou alespoň pro mě velmi zajímavé. Nový příběh už podle mě neměl tak vysokou hodnotu jako jeho předchůdce, protože tam jsme měli rozehřívající dobrodružný začátek a pak dlouhou pauzu, která nám s pomocí dialogů pomohla pochopit, v jaké situaci se náš hrdina nachází a do čeho se chce pustit. Z toho plyne, že takto tomu zde nebylo, protože začátek je tu sice opět akční, když tu náhle se ukáže úplný zvrat, a najednou se hrdina nachází v nechtěném poslání, které tentokrát bohužel neobnáší žádnou známou náboženskou „pomůcku“, ale pouze kámen, který si pan Spielberg jenom vymyslel. Na druhou stranu to přineslo i pár dobrých změn. Konečně jsme se tentokrát vymanili z deprimujících Káhirských uliček a od našich dříve nacistických „kamarádů“. Nové prostředí filmu sice svědčilo, kéž bychom si ho ale mohli více užít. V jedničce jsme procestovali půlku světa, ale prostředí se nikdy prakticky tolik nelišilo. Zde jsme na chvíli zavítali do hor, kde se odehrála ta světoznámá neuvěřitelně nereálná scéna s vodním člunem, odkud jsme po řece dopluli do Indie, kde se už scénky s červenou čarou, jak naznačuje směr jízdy, nesetkali. Po nepříliš dlouhé době, kde jsme si mohli na krátkou chvíli vychutnat indické džungle, jsme se ponořili do světa indického paláce. Po další porci akčních scén se zase ukázalo, že jde o ovládnutí světa, ale jsem přes to rád, že ti co chtěli svět ovládnout, nebyli Nacisté, nýbrž příslušníci smyšlené víry, kteří nepředváděli to, ty scénky, kde hrdina nějak pokročí a záhy se objeví nepřátelé v převaze. Harrisona netřeba dlouze komentovat, ale dost mi vadil jeho dabing, který má k jeho ustálenému velmi daleko a jeho nereálné akční scény. Nová dámská společnost celkem ušla a jsem i rád za obsazení také dětské postavy. Ovšem v akčních scénách v druhé půlce filmu byly Kraťasovy scény, kde bojuje sám proti deseti dospělým mužům, jsou naprosto nepřijatelné. Dvojka je trochu horší, ale pořád má úroveň. ()

burton

Nemůžu si pomoct. Miluju Indianu. Ale ta slepice, co mu sekundovala to celé pokazila. Tak promiň Indi, já Ti to příště vynahradím. ()

char_t

Z původní trilogie rozhodně nejslabší díl, ale i tak se tu najdou kultovní scény, které může současná produkce Chrámu zkázy jenom závidět. 70% ()

helloween93

Když jsem jako kluk viděl Chrám zkázy, měl jsem zafixováno, že to byl nejslabší díl. Po druhém shlédnutí jsem si příběh remindnul a opravdu je to nejslabší Indy z původní trilogie. Úvodní akce je bezva, ale pak divákovo oko snad hodinu žádnou akční sekvenci nevidí a film se rozjede až před koncem bitkou v chrámu a honičkou v důlních vozících. 3* ()

Lyžař

Jak to ten Spielberg delal! Vypada to jako efekty a efekty to nejsou. Ma tam stovky lidi, vsechno honosne. Nemam co vycist, snad jen, ze si musim jit nechat nasadit spodni celist, jak jsem ziral..tak stary film a takovy skvost... ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)