Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Wencek

Jediný klady filmu jsou dobrá honička v důlních vozících, večeře v paláci (mňam, mňam opičí mozečky musí být lahodné) a H.Ford. Ale co film podle mě opravdu strašně sráží je asijský otravný (a to velmi) chlapec a debilní ženský doplněk I.Jonese. Celkově film vyzněl dost průměrně. Ale zase to má alespoň docela spád a chvílema je to i docela zábavný. Lehce nadprůměrné 3*. ()

waska

Sice je to asi nejslabší Indy, také nejtemnší, ale stejně pořád dobrý a zábavný. Honička na vozících v dole je dnes už legendární a komu by vadilo, že triky už nejsou nic moc? Stále je to výborná zábava. Na místě Kate Capshaw, kdy je celá posypaná brouky, bych rozhodně být nechtěl. Maličko mě tam rozčiroval "Prcek", který je můj vkus příliš uřvanej, ale mražené opičí mozečky mě velice uspokojily :-) ()

Black-star

Na svou dobu skvělé a hlavně je to klasika! Dobrodružné a napínavé... Člověk se baví od začátku až do konce. Přesto ze zpětného hlediska se mi další díl líbil a něco více! ()

Colour

Z pôvodnej trojice Indiana Jonesa najslabší, ale aj tak stále veľmi dobrý. Predsa len som bola ochotná skôr uveriť v nájdenie archy a grálu, než v kult, v ktorom niekto dokázal človeku vytrhnúť srdce a ten človek napriek tomu žil. Postava hlavnej hrdinky sa mi zdá prehnaná. I napriek tomu 4,5* ()

Zevon

Nikdo mi nevymluví, že první díl měl být akčně adventurní, ale protože to Spielberg přepálil s komediálními prvky, musel nutně překročit svůj stín v díle tomto. Svůj stín nepřekročí nikdo, tohle je šílený scénáristický nesmysl natolik cáknutý, že bylo nutno si začít dělat srandu ze sebe samých, aby to diváci aspoň vzali. Děti v řetězech v dole, OMG..čím víc zaútočit na city, je jich Indii miliony, co žijí a jedí to, co už jednou někdo předtím jedl, tak je aspoň zatáhnem do komedie :-) ...tajné sekty, karate, historický guláš, připitomělá blondýna z Londýna, je tam vše, jen létající talíře ne, možná je vystřihli...Má to sice poctivou řemeslnou formu, ale představte si místo Forda někoho jiného a hodnocení nebude ani 20%, na to vsadím botky. ()

Henry Morgan

Oproti 1.dílu mnohem akčnější, propracovanější, mělo to spád a myšlenku a provedení bylo perfektní. Asi ani nemám co bych vytknul v rámci ságy ()

Jablek

Tak kdybych to viděl před 25 lety v kině, asi bych se po skončení tvářil jinak. Ale dneska musim říct, že některý scény mi přišly celkem stupidní až béčkový a po skončení filmu jsem se marně snažil najít příčinu tak vysokýho hodnocení... Ty 3* tlačim až z paty. Bohužel... ()

sarfian

Dosť bolo chvály. Tento film si nezaslúži žiadne chvály, žiadne oskary ale len kritiku, ako môže takýto film mať 83% a nedostať čestné miesto v múzeu, kde bude vystavený spolu s Harrisonom a Spielbergom a treba ich tam nejak zavoskovať, aby budúce generácie vedeli, ako sa točia kultovné trháky na ktoré sa nikdy nezabúda. VIDENÉ najmenej 8x ()

Rudyamon

Fantastická jízda jménem Indiana Jones pokračuje, nicméně musím konstatovat, tak jako mnoho jiných, že dvojka je v určitém smyslu ústupem z dobře nastoupené cesty. Nevím přesně čím to je, ale nejvíc mi na dvojce vadil ten uřvaný malý kluk, který se mi do filmu jaksi nehodil. Tím se dobrodružný film chvilkama měnil na rodinnou komedii. Jenže pokud jsem se s ním smířil, s tím klukem myslím, a bral to prostě tak, jak to je, docela jsem se pobavil. Film nám ukáže hodně skvělé akce (pokud teda moc nevnímáme toho kluka, který přidává plyn v autě botou, na níž má přivázaný kus dřeva, aby na pedál vůbec došáhl ...) a krásné scenérie. Indiana Jones je okolnostmi přinucený najít kouzelný kámen, který někdo ukradl z vesnice a taky osvobodit děti, které vesničanům ukradlo několik šílenců oživujících prastarý rituál a lidskými oběťmi. Jelikož ale má sebou toho malého kluka jménem Kraťas a barovou zpěvačku Villie, situace se vždycky v nesprávnou chvíli správně zamotá a pak se můžeme těšit na obvyklé kousky Indiana Jonese. I když je dvojka z celého "kompletu" nejslabší, přesto nezapře v sobě Spielbergovského ducha víc než vhodně doplněného úžasným herectvím Harrisona Forda. Nicméně nakonec i ten malý, uřvaný kluk byl co platný a vlastně byl docela fajn. Nerad bych zapomněl na šarmantnou a krásnou Willie (Kate Capshaw) - to by mi její manžel Spielberg neodpustil - ta dala filmu kus krásy a romantiky. I na sté shlédnutí jsem se fakticky bavil, ale na plný počet to dneska není ... ()

josieaddms

Asi můj nejoblíbenější díl... Neříkám že je nejlepší, ale jako dítě to byl můj nejoblíbenější film vůbec. No je to prostě klasika. Navíc Kraťas a Willie tomu dodávají vtipnější a ironičtější šmrnc než měla jednička. A většina jejich hlášek jsou absolutně nezapomenutelné...! ()

ChickenPate odpad!

Dnes jsem film viděl s odstupem pár let a je to něco neuvěřitelně hloupého. Kdyby to byla čistě "crazy komedie" tak budiž, ale film se bohužel snaží o trochu jakési reality a to se prostě nedáá. ()

FireTight

Indiana Jonese mám jako postavu velice rád, přesto však musím druhý díl hodnotit spíše vlažně. Postrádá totiž to nejzákladnější - skopčáky. Jasně, může to znít divně, ale když Indy nenakopává "mystikou, temnými silami a já nevím čeho všeho jiného" posedlé nacisty, není to zkrátka ono. Nehledě na to, že můj zážitek neustále nahlodával ten malý čínský klučík, který byl tak neuvěřitelně otravný, že jsem vždycky fandil tomu, kdo šel proti němu... Nehledě na to, že ty jeho akční scény působily fakt směšně! :D A nesmím zapomenout zmínit ani ty různé nechutnosti, které byly občas trochu moc (třeba ta polívka). ()

danny_21

Ve srovnání s ostatními díly, tenhle působí naprosto trapně, ten báječně namíchaný koktejl akce a zábavy, tady chutná jak zvětralá desítka, jako by to George a Steve spíchli v opiovém rauši. Vyjímka snad jen pasáž s důlními vozíky. S odřenýma ušima 35 %. ()

Mik_e

Jo, vím, že je to Indy, ale sorry, mě spíš nesnesitelně připomíná Hana Sola. Ostatně těch podobností se Star Wars je tu více než je zdrávo, narážky, hudební motivy...no jo Georgi, my víme, že jsi psal scénář. Příště to prosímtě nech někomu jinýmu. No fajn, zase taková tragedie to není, docela to odsýpá, sem tam humorná scéna, chrám temné bohyně Kálí je skvěle vyveden...škoda té příšerné ženské (tedy, ona je docela hezká, ale dost hrozně se chová), divného začátku a těch až ad absurdum pojatých akčních scén hlavně ke konci. Určitě nejslabší Indy, tedy minimálně z původní trilogie, ten nový jsem neviděl. ()

Likan7

U mě stejný problém jako s jedničkou. Nutno ale dodat, že Chrám zkázy je o trochu slabší než Dobyvatelé ztracené archy. Některé ikonické scény jsou fajn, ale je to jen fajn. Beru jeho kult, ale jde mimo mě. ()

Baron Noktur

Začiatok filmu je pravý Indiana Jones. Film sa ale následne z dobrodružnej zábavy mení na horor odohrávajúci sa v jaskyni, ktorý nie je ani zábavný ani svižný, ale len nudný a zbytočne naťahovaný. ()

Magnolia666

Je to děsně uječenej film...a ta závěrečná akce v dolech se dost vleče. Ale umím si představit, že v roce 1984 to musela být filmová pecka. Kdyby tu vypatlanou blondýnu zabili už na začátku a film o 20 min zkrátili, tak bych tomu možná dala 3*. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)