Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Mistickzz

Druhé pokračovanie u mňa prekonalo Dobyvateľov stratenej archy. Neviem prečo, prišlo mi to svižnejšie, zábavnejšie a akčnejšie a to pri dobrodružných filmoch je na popredných miestach. To, že to malo slabší scenár alebo menšie čaro je druhá vec. A myslím, že aj Chrám skazy mal dosť pekné čaro a hlavne mal scénu s vozíkmi, ktorá je jedna z najlepších dobrodružných scén. Škoda len, že ostal nevyužitý herecký potenciál Jonathana Ke Quana, ktorý predviedol jeden z najlepších detských hereckých výkonnou. 85% ()

Billie777

Tohle je asi můj nejoblíbenější díl Indiana Jonese. Dokonce se mi líbil víc než první, přišel mi napínavější, svižnější a vtipnější. Hlavní ženská hrdinka Willie Scottová byla roztomilá a ten klučina tomu taky dodal něco navíc. Navíc tohle je film (vlastně celá série), který zásadně sleduju s původním českým dabingem. Prostě paráda! ()

Zagros

Nemohu si pomoci, ale je to hodně slabé. Pokud bych si hlavního hrdinu nahradil někým jiným než Indym, vyšla by z toho podprůměrná akční dobrodružná podívaná s uječenou a nesympatickou hlavní hrdinkou. Indyho moc neberu jako klasiku, protože se na celou sérii dívám poprvé a aura kultu na mě nepůsobí. Navíc je to mnohem slabší než první díl a už úvodní scéna seskok z letadla pomocí nafukovacího člunu je vyloženě trapná. Jinému filmu bych podobně pitomé scény neodpustil a nevím, proč bych to měl odpouštět Indymu. ()

HiddenDragon

Dvojka Indyho drzi nastavenou kvalitu, jak vizuelne, tak pribehem, i kdyz defacto se jedna o story (v roce 1935) predchazejici o rok prvnimu dilu (1936). Nehraje to vsak roli, nijak to na sebe nenavazuje, akorat se tentokrat podivame do Asie. Jones nas veme "na vylet" z Ciny do Indie, kde starobyly kult uctivajici bohyni Kali hodla ovladnout svet a podmanit si ostatni nabozenstvi. Chybi mu k tomu najit zbyle Sankara kameny, a to by nebyl Indy, aby jim v tom nezabranil. Opet tu mame cistokrevne dobrodruzstvi, vtipnou akci, Williamsovu hudbu... Zkratka komu se libila jednicka, druhy dil bude urcite taky. Pisek a poust Spielberg s Lucasem vymenili za dzungli a spoustu hmyzi haveti, nacisty za nabozenske fanatiky :) Pasti a kobky zustaly, jen pridali misty trochu hororovejsiho razeni. Ale stale to zustava vpodstate rodinnym filmem, ktery pobavi dospele i deti. Efekty na tehdejsi pomery urcite ohromily, dnes uz je poznat, kde zasahli trikovi specialiste. Prilis to ale nevadi, cela ta atmosfera a styl, charisma hlavnich postav a svizne tempo, vsechno vynahrazuji. [Oscar 1985: Vizualni efekty] ()

Hopper

Sequel, ktorý dýcha na krk svojmu bráškovi. Aj keď už asi nie tak sofistikované dielko ako Raiders, stále ide o špičku v žánria budete sa skvele baviť, len ten príbeh trochu pokulháva. ()

cold

Tento díl volné trilogie mám nejraději bude to asi tím, že jsem ho viděl jako první. Spielberg dokázal vkusně spojit komedii s dobrodružným příběhem a neznám snad nikoho, kdo by Jonese neznal. Večeři skládající se s hadů, opičích mozečků a polévky s kukučem, bych také dvakrát nemusel, ale na čtvrý díl se těším již teď. JEDEM JONESI !!! ()

Revolver

Druhý díl Indyho je v mích očích přinejmenším stejně dobrý jako dokonalá jednička. Nechápu co se na tom někomu nelíbí - Skvělá režie, hudba, Ford, spousta akce a humoru, prostě další nezapomenutelná klasika. ()

zvonicekt

Mnohými (dokonce i samotným Spielbergem) nejméně oblíbený díl série, je asi jeden z nejoblíbenějších filmů, co jsem kdy viděl - možná i díky nezapomenutelné atmosféře chrámu nebo kvůli úžasné Kate Capshaw. ()

POciSEM

Existujou pro me 3 nedotknutelny bozstva. Predator,John Rambo a Indiana Jones. A tohle strasidelny dobrodruzstvi archeologa Indyho se mi nejvic vrylo pod kuzi. ()

dopita

Na rozdíl od prvního filmu má Chrám zkázy slaboučkej příběh a hlavně značně nevyrovnaný tempo. Začátek je slušnej a scéna v Šanghaji má spád, napětí i humor. Jak ale Indy a spol. vyskočej z letadla, tempo začíná váznout (***) aby se kolem šedesátý minuty filmu uplně zastavilo. Nastává dvacet minut naprostý nudy (*) která nemá aspoň mě absolutně co nabídnout. Pak ale začne akce a film se naštěstí rozjede v pekelných otáčkách. Scény s vozíky v podzemních dolech v postatě nemaj chybu, závěr na visutém mostě už je slabší, ale je taky víceméně OK (****). Stejně jako v Dobyvatelých mám problém s obsazením hlavní ženské role, Kate Capsahwová je mi velice nesympatická. Ovšem hudba je opět geniální, a řekl bych, že ze všech filmů nejlepší. Dočkáme se i opakování prověřených zcén z předchozího dílu. V Dobyvatelích se Indy pod padajícími dveřmy na poslední chvíli natáhne pro bič, tentokrát pro klobouk, v prvním díle byla spousta hadů, tady pro změnu zase spousta hmyzu, v trojce to bude hromada myší a ve čtyřce zase mravenci. Celkově spíš zklamání a nedivím se Spielbergovi, že chtěl natočit další pokračování, protože s chrámem zkázy spokojenej moc nebyl. ()

Bobek27

Mám Indiana Jonese rád, ale tenhle díl se mi fakt moc nelíbil. Voškliví Indové, zázračnej chlapeček s Číny a plno ultranesmyslnejch scén, viz. pád z letadla a vodopádu s nafukovacím člunem nebo jízda ve vozících. Tohle byl každopádně nejslabší díl Indyho! ()

B4TM4N

V podstatě se všechny švary a klady prvního dílu v Chrámu zkázy přehodily: film je akčnější, vtipnější, našlápější, příběh a archeologie však utekli někam hodně daleko. Čili zase nám tu něco chybí...no, Indy má ještě jeden pokus. ()

Slimak

Tak slušný hodnocení a ona je to nakonec jenom rozbředlá kravina.Hudba a závěr na mostě = světlý okamžiky.A z dialogů by se jeden podělal. ()

Paity

Indy je prostě Indy. Tenhle film a Hvězdné války, to jsou dvě filmové ságy, které podle mne "udělaly" Harrisona Forda. Je neuvěřitelné, jakou kvalitu si Indy ve všech dílech držel. A nejiné to je právě u Chrámu zkázy. Vtipné hlášky, akce a napětí + kvalitní příběh, to vše dalo dohromady něco, na čem vyrůstá už druhá generace milovníků dobrodružných snímků. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)