Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

Honzíno

Objektivne mam dojem, ze si M:I 7 zaslouzi tak 3*. Na druhou stranu ma emocni pulka by byla schopna napalit tomuhle sympatickemu ensemblu opet za 5. Jenze sedmicka je tak brakova a predvidatelna brecka, jak si jen umite predstavit. Nerozumim tomu, jaky obrat po spionazni 5. a tezkotonazni 6. tvurci tym dokazal vysvihnout. Produkce recykluje domaci i cizacke napady, jede na neutral, spoustu potencialne zajimavych mist radeji obehne, nebo nenapadne vypusti a pribehove se uz jen o berlickach snazi za sebe poskladat vypiplane jednotlivosti. Ty fragmenty jako takove jsou pak podavany s neuveritelnou suverenitou, lehkosti a rytmem, az se filmove srdce teteli blahem. Nakladani s nekterymi postavami a obcasne logicke konstrukce jsou zas nechtene k smichu, nektere naopak skutecne umi dojmout a hlavne napnout az k hranici mezniho stavu unosnosti. Starosvetske (ac vykradajici hned nekolik snimku jak ze serie tak prespolnich) finale vytahuje M:I 7 na peknou smirlivou sedmicku.... takze tu trojku v kontextu cele serie nakonec dávám, ac silnejsi. Prvni odplata se v me oblibene, neobvykle kvalitni, serii radi nekam ke chvostu, samozrejme pred dovjku, ktera je a zustane uplne mimo. Kdyby to nekoho zajimalo, tak to mam nyni nejak takhle: M:I 6, M:I 1, M:I 3, M:I 5, M:I 4, M:I 7, ......M:I 2. ()

Johnny.ARN

Toto je tá séria, kde som nevidel prvé diely, videl som tie novšie a neviem z nich ani hovno. Proste, MI je film, kde vypnete mozog a idete sa zabaviť na kaskadérskych kúskoch, veeeeľmi vtipných dialógoch, životných múdrach a popozerať pekné lokácie a konečne aj pekné ženy, teda ženu. Hayley, kde ťa celú dobu skrývali a zle maskovali?? Dúfam, že večne mladý Tomáš bude ešte dlho behávať 12minútovky za 10 a nič sa mu nestane, nech táto séria trvá a nech sa tam Hayley objavuje čo najviac. Inak som dostal presne to, čo som čakal. Rozflákané baworčatká, konanie a motivácie vedľajších postáv prichádzajúce odnikiaľ, šialené a zbytočne dlhé akčné sekvencie, vykrádačky iných akčňákov no a samozrejme ďalšiu záchranu zeme. Prekvapil ma však zvrat, za to im udeľujem bezvýznamné plus. Hayley, zvrat a výprava. Silné 3 z 5 (CC, Vivo) ()

Jizni Tlapa

Má to nápad, vtipný scénář, vybotoxovaného Cruisika s rádoby drsňáckým výrazem, klasickou super znělku a hlavně to má AKCI, která nekulhá a drží fanouška v napětí po celou dobu brutální stopáže!! Tohle je jedníčka, která je skvělým ántré k dalšímu pokračováni!! ()

rowdys

Po dvoch výborných M:I to McQuarrie neskutočne dojebal. Po sterilnom intre plnom blbých rečí nasleduje akcia, ktorá je slabým odvarom naháňačiek z Rogue Nation a Falloutu, len aby ju následne vystriedala ešte debilnejšia rozťahaná rozprava o ničom v Benátkach, ktorá už významne konkuruje v dementnosti marvelovkám. Celý scenár pôsobí, akoby ho napísala AI a prvých 90 minút by som bez milosti vyškrtal. Chémia medzi postavami sa vyparila, každý sa tvári vážne ako hovno a prednáša fatalistické repliky, ktoré dnes znejú trápne už aj vo videohrách. Namachlená Pom Klementieff s katanou sem asi zablúdila z kastingu Johna Wicka. Trošku to zachraňuje záver vo vlaku ale inak DR1 vo svojej nezáživnosti vážne konkuruje M:I 2. A to som v auguste vyplakával, že som to nestihol v kine... ()

Phietros

Nemůžu si pomoct, první části bývají natažené a nudné, což tady neplatí! Akce sice oproti předešlému Falloutu ubylo, ale dohání to dějová stránka. Hrozba umělé inteligence byla správnou volbou a díky vygradování a atmosféře z děsivými následky hlavně uvěřitelná. Na scéně se objevuje dávný rival Gabriel, který navíc Ethanovi pěkně zatápí a chladně likviduje každého, kdo je s ním spojen. Nejdojemnější scéna je na mostě v Benátkách! Hayley Atwell, jako nová girl zapadla obstojně a chemie mezi nimi fungovala. Scény na letišti, pak v Benátkách a vlak na konci patří k těm nejlepším! Tomův skok na motorce s otevřeným padákem působil ve filmu jak mžik, na to kolik tomu obětoval v reálu času, ale i tak veliký respekt. Laťku tvůrci nastavili vysoko a finále se proto musí stát akční epickou jízdou! 90% ()

Cushing

Scéna s vlakem? To je i Adéla Nevečeřalová lepší. A Gumídek jede jede na motocyklu, ale helmu si nevezme, patrně by mu slisovala ksicht. A spousta krásných žen, a ani špetka humoru. Zabalte tu vypelichanou  atrakci. ()

JohnSmith

Možná jsem udělal chybu, že jsem se o víkendu podíval na předchozí Fallout. Od poslední M:I jsem očekával něco opravdu super, ale byl jsem poněkud zklamaný. Sice je to perfektně natočené, honička v Římě, mega skok s motorkou, celá sekvence ve vlaku. Cruise opět výborný a smekám před tím, co ve svých letech podstupuje. Kupodivu mi přišlo, že z herců za ta léta nejvíce sešel Simon Pegg. Původně jsem se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdami, ale pět fakt dát nemůžu. Tvůrci přepálili stopáž, která se dala přitom zkrátit nebýt některých zbytečně dlouhých záběrů a upovídaných sekvencí, které film zpomalovaly. Pokud jde o herce, tak krom Cruise většina z nich hraje to co má. Mrzelo mě vystoupení Rebeccy Fergusun, které by se dalo označit za cameo. Naopak mě mile potěšily Vanessa Kirby a Pom bez tykadel. Tyhle dámy si svoje role evidentně velice užily. Naopak Atwell mě štvala od začátku do konce. Jasně, měla napsanou roli a chovat se jako husa bylo zjevně její součástí, ale kdyby roli Grace hrála sympatičtější herečka, která umí hrát, tak bych ji tu husovitost odpustil. Závěrem tedy je nová M:I velice dobrá akční podívaná, která se vrtá v aktuálně dost ožehavé téma, i když to povýšili téměř do úrovně sci-fi. Velice dobře jsem se bavil a zvlášť zážitek z IMAXu stál za to a opravdu se moc těším na pokračování a jsem rád, že to tvůrci neusekli tak brutálně jako v případě Rychle a zběsile 10. ()

hroubek

Jsem dost spokojený. Největší problém je v tom, že jsem měl po pětce a šestce, až moc velké očekávání, které film bohužel nedokázal naplnit. Nicméně, to nic nemění na tom, že jsem dostal velmi povedený a zábavný letní blockbuster, jenž šlape parádně, má vynikající akční pasáže, neselhávajícího Cruise a výborné herečky, díky kterým je tato nesplnitelná mise osudovější. Už teď se těším na další díl a věřím, že nám Cruise a McQuarrie dají poctivý akční blockbuster plný úžasných kaskadérských kousků. ()

Unnamed

Velké zklamání. Označil bych to za nejslabší díl od MI:2. Premisa zněla zajímavě, ale provedení bylo slabé, místy až komicky špatné. Po John Wick 4 další frančíza, která už neví co vymyslet a tak to vyhnala do groteskních rozměrů. A to film začal tak dobře! Bohužel od úvodní scény těch dalších kvalitních nebylo mnoho, za zhlédnutí stály možná tak všehovšudy čtyři. Abych ale jen neblil, hudba byla super a Hayley Atwell hrála svou roli velmi dobře. 3* ()

VanTom

Fantasmagorická přestřelenost formuje DNA "nemožných misí" už od seriálu, takže vzbouřená AI mi jako světovládný padouch nepřišla přes míru (stejně jako dvojnické masky, technologická udělátka či kaskadérské kousky, že). Ovšem na přejití dalších vyslovených pitomostí a náhod (seskok z vlaku na připravenou žíněnku na korbě náklaďáku) se tu mlátilo příliš prázdné dialogové slámy a veškerá "osobní osudovost" působila na sílu vychtěně (najednou nějaký superelitní duch/zabiják z minulosti). Samozřejmě, co se týče velkoleposti, řemesla a akčních scén, tam jsem nedýchal a užíval si naplno (honička v Římě, padající vagóny). [CineStar Anděl] ()

LEGACY

Nemyslím si, že jsem viděl jediný díl této série, akčních filmů se hrozím a Tom Cruise už hrozně zestárl a vypadá po boku mladších koček jako Rebecca, nebo Hayley už trochu blbě. Ale. Přestože je film velmi dlouhý, je taky nevídaně chytlavý, plno na oko hezkých honiček, kaskadérských kousků, no a musím být spokojen rovněž s tím, že jsou filmaři alespoň maličko kreativní ohledně padoucha. Klasický hmotný, přežitý, záporák je odstraněn a na jeho místo nastupuje vševědoucí entita, vše pohlcující, vše kontrolující, zdánlivě nepřemožitelná. Byť mě druhá část absolutně nezajímá, tak jsem se bál, že to bude větší průser. No a Španělské schody, nebo scény z vlaku byly asi hodny této série. Tohle ale prostě není můj typ filmu a nemůžu si pomoc, tluču si na čelo nad občasnou absurditou a přehnaností děje, kde prostě stavíte Toma Cruise do role poloboha, pro kterého není nic nemožné. Na mě ale moc prosté. ()

Sany33

Príbeh: Elitného agenta Ethana Hunta dobehnú hriechy jeho minulosti. Aby toho nebolo málo na scéne je nová zbraň, ktorá dokáže vyhubiť celé ľudstvo. Jeho Nemesis Gabriel je na scéne a vôbec mu jeho misiu neplánuje uľahčiť. Herecké obsadenie: Kto iný ako Tom Cruise by sa mohol už po siedmi raz vrátiť do role Hunta? Prevedenie: To, že sa dostávame do súkromného života hlavného hrdinu, je celkom novinka a celkom dobre to funguje. Akcia strieda akciu a príbeh aj keď sa na prví pohľad zdá fádny do seba zapadá ako skladačka. Pocity: Nenudil som sa ani sekundu. To čo zdobí celé toto univerzum sú tie neustále sa meniace plastové tváre, teda si divák nemôže do poslednej chvíle byť istý kto je vlastne kto. Akcia na hranici uveriteľnosti a obstojný protivník v podobe Gabriela. Ja nemám čo by som vytkol. Pridaná hodnota: Akčná pecka, ktorá splnila do bodky všetky moje očakávania. 91% ()

orionn12

Mission Impossible je sága, která každým dílem (kromě 2) stoupala na kvalitě - měla nenucený, ale povedený humor, doposud nevídané akční sekvence, či charakteristické "bondovské" gadgety ... To je ale vše pohřbeno. Dead Reckoning už není ten progresivní MI díl. Naopak je to moderní akčňák na velmi odlehčené vlně, s hloupými dialogy a ještě hloupějším vyprávěním. Emoce zde absolutně nefungují, z chování postav cítíte šustit scénář... Na to, jak dlouho se ve filmu mluví se ani jednou pořádně neobjasní, proč je zde tolik postav kdo je kdo, o co komu vlastně jde - namísto původní party je zde plejáda postav, která se neodůvodní. Akce je ten aspekt, který tento film velmi tahá. Různorodá akční galerie to rozhodně není, kór když takřka všechny sekvence byly ukázány v traileru, ovšem jakmile na akci přijde, neodvrátíte oči od platná. Sice není tak dobře natočená, progresivní a už vůbec není tak cool, jako bývala dřív - přesto ale zabaví a neurazí. Dobré na tom je to, že je zde stále nezastavitelný Cruise, hláškující Benji, fantastická hudba s dobře natočenou akcí - ale je to dost znatelný pokles v porovnání s předchozími díly. ()

dragon94

Tenhle komentář se mi nepíše snadno. Jsem totiž s hodnocením opravdu hodně na vážkách. Dokonce jsem si pro porovnání musel pustit i několik předchozích filmů. Sedmá Mission Impossible totiž trpí hned několika neduhy. Ať už je to slabší rozjezd, slabý záporák, nedostatečně zajímavý nepřítel, né tolik zajímavý příběh, málo prostoru a příběhu pro některé postavy, menší počet památných a dosud neviděných scén, nebo naopak vyšší počet sebeparodujících gagů. Tak přesto všechno je to nejlepší akční jízda tohoto roku, která i přes 164 minutovou stopáž uteče rychle jako voda a neuvěřitelně baví po celou dobu své délky. Je to obrovský akční nářez poctivé filmařiny, na které je cítit každý úder, každý náraz, zkrátka všechno. A i přesto, že mnoho scén jsme již v nějaké formě v průběhu předchozích dílů viděli, tak ještě nikdy takhle dobře zpracované a vypiplané. Kdyby si 7. díl prohodil zápletku a záporáka s dílem 5. tak není o čem. Ale jelikož jsem 5. dílu nakonec dal pouze 4* za to, že má komornější finále a né úplně naplno využívá představenou zápletku. Tak tady bohužel nemůžu dát plné hodnocení taky. 4* 85% ()

zigíš

M:I pořád zběsile uhání a nehodlá zpomalovat. To je neměná konstanta a je to tak dobře. Ke své škodě nastavená tak vysoko, že je takřka nemožné ji překonat. Pořád tu máme úchvatné akční scény (malé žluté autíčko, Benátky, vlak i ta profláklá skalní stěna) všechno švýcarsky sladěné k dokonalosti, hezky vypointované a vtipné. Ultradementní scénář s bráchou Skynetu co myslí deset kroků dopředu má k ´ruce´ záporáka z Ethanovi minulosti -nějaké ty staré křivdy- sexy holku s katanou + dva blbečky ze CIA co se do všeho pletou a Kittridge . Může to být ještě pitomější ? Možná jo a za rok se to dozvíme. Každopádně teď je tu pouze rozjezd -za který by konkurence dala kdoví co- u všech zdejších všehovšudy standard. Původně jsem chtěl napsat, že se na finále moc těším. Ale poslední zprávy říkají, že Tomík sérii potáhne až do své osumdesátky.Takže o zábavu je postaráno (a o finále nemůže být ani řeči :D ()

Autogram

Starý dobrý Ethan a stará dobrá impossible akcia. Vlastne nie stará, ale skutočne originálna a žasnem, ako je možné aj po toľkých rokoch akčných filmoch vymyslieť v siedmom pokračovaní niečo, hoci vzdialene niečomu podobné, ale iné, a ja zostanem s pozdvihnutým obočím a občas aj s otvorenými ústami. Umelá inteligencia ako hlavný problém sa dal čakať, trochu sa vo filme preceňuje, a tú sálu s písacími strojmi si fakt mohli odpustiť. Tom Cruise vie dať dokopy správny tím aj vybrať novú bondgirl, pre mňa s bonusom, že trochu podobnú Gabike Marcinkovej. No a druhým bonusom bolo, že som po filme mohol od kina odfrčať v niečom veľmi podobnom najnovšiemu modelu bezpečného agentského auta, to prekvapenie bolo bezchybné. –––– Najväčším problémom počítačovej bezpečnosti je človek. ()

svobik

Velká paráda. Králem letní sezony je Cruise s McQuarriem, do kapsy strčili i Nolana s celým jeho hvězdným ansámblem. Sedmá M:I je návratem k tomu nejlepšímu, co přineslo před 8(!) lety Rogue Nation. Prvotřídní akce, napětí na maximu, zajímavá zápleta včetně zvratů a vynikající chemie mezi ústředními postavami. Bavil jsem se královsky, Hayley Atwell je fantastický oživení série a Benátky se sprintujícím Cruisem jsou pro mě svojí osudovostí na úplné špici celé série. Rozjetý je to krásně, těším se na velký finále. 9/10 jen kvůli tomu, že to se mnou emočně úplně nemávalo a že AI záporák mohl být víc OG. ()

Jacob23

Trochu už mě tahle série nudila nebo spíše nedokázala překvapit ale tuhle jízdu jsem si užil do poslední minuty. Baví mě že to je přestřelené a že se to nebere zas tak vážně, baví mě všechny ty akční a kamerové nápady a skvělé scény. Tady mě fakt baví i Cruise a respektuju to jako jeho velkou show..co mě ale nebaví je Gabriel a celková story. Našťestí zbytečných keců je tam málo takže jsem uvažoval i o 5* ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny