Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Dokumentárny
  • Krimi
  • Akčný

Recenzie (6 936)

plagát

Hypermarkety: koniec impéria? (2021) (TV film) 

Dokument, prekvapivo, nie je o kvalite potravín, ale o vzťahu s doávateľmi. Nekalé praktiky vyjednávania pre dosiahnutie lepších cien sú na dennom poriadku a niektoré sú fakt zvláštne. Nechcel by som jednať o cenách v malej kobke bez okien pripomínajúcej väzenskú celu.

plagát

Hodiny (2002) 

Ženská duša je určite o dosť zložitejšia oproti tej našej mužskej, ktorej často stačí sa dobre najesť, napiť a vyspať, a šťastie sa ľahko dostaví. Šťastie u troch hlavných hrdiniek sa hľadá ťažko alebo ho nevedia nájsť vôbec. Prečo, to je trochu nad moje chápanie, ale zahmlená myseľ a psychické choroby robia svoje. Celý film je na mňa príliš veľké sústo, ale zvlášť oceňujem Julianne Moore, ktorá ma hypnotizovala každou scénou. Nakoniec prišlo skvelé prepojenie postáv, takže pridávam aj nepredpokladanú štvrtú hviezdu. –––– Tvoje teta je velmi šťastná žena. Protože má dva životy. Jeden z nich je ten skutečný a ten druhý v knihách, co píše. Takže je určitě moc šťastná. –––– Myšlenka na štěstí, ta mě drželo nad vodou. Jen ta představa našeho štěstí. –––– Mám trochu strach. Ta představa, že už by tu nebyla...

plagát

Běžná selhání (2022) 

Znepokojivú atmosféru sa filmu podarilo vyčarovať veľmi ľahko a povedal by som, že aj kvalitne. Očakávania, čo strašné sa o chvíľu stane, nakoniec nie sú naplnené, ak nerátam polárnu žiaru (dnes už bežnú vec) alebo smrť robotického psa (dnes nie celkom bežná). Počítač nám síce skapať môže, ale určite ho nebudem rituálne pochovávať v záhrade. Nelogické veci sa prelínajú so zaujímavými momentami, ale cez tri hviezdy ísť nedokážem. Vraj majú byť hlavnými postavami tri ženy, no tou treťou je malý chlapec a nie jeho mama, ktorá ho nezodpovedne zabudla v detskom kútiku v obchode.

plagát

Marie Rottrová: To mám tak ráda (2021) (TV film) 

Príjemná sympatická výrečná Marie Rottrová zvládla dokument celkom sama, zaobišiel sa bez cudzích vstupov alebo rozprávača. Režisér a scenárista to uhrali výborne, že rozprávačkou aj k archívnym záberom je Marie sama v súvislom prúde reči, a tak vznikol veľmi pútavy dokument. Super je aj vystúpenie jej manžela z úzadia a aktívne zapojenie do rozprávania. Naviac som spoznal presklený kostol v Neratove, čo je miesto hodné návštevy.

plagát

Mazaný Filip (2003) 

Film sa krkolomne snaží o gangsterskú atmosféru, a čiastočne sa mu to aj darí. Horšie je to s tým, ako sa snaží o vtipnosť, a to mu vôbec nevychádza. No a slabý dej bez vtipu, iba so štýlovými kulisami a farebnosťou nestačí. Kto má rád sklepákov, dá štyri, ostatní dajú asi dve, a tri nedá skoro nikto. Slabý film a vymakaná Cibulková.

plagát

Brooklyn (2015) 

Bolo to také nejaké... čudné. Príbehom, hercami, aj celkovou myšlienkou. Alebo sa neviem vcítiť do ženského myslenia. No aspoň záver s pokračovaním štafety prisťahovalectva môj dojem trochu napravil. A nominácia hlavnej ženskej postavy na toľko cien je snáď zlý vtip. Tváriť sa stále rovnako kyslo v akejkoľvek situácii je aký výkon?

plagát

Digitálna propaganda – noví manipulátori (2021) (TV film) 

Slovenská televízia trafila dátum vysielania dokumentu o digitálnych manipulátoroch veľmi presne na deň verejného zmŕtvychvstania nášho najväčšieho manipulátora. Na jeho fejsbúkový návrat ovečky čakali dlhé tri týždne a dočkali sa presne toho, čo potrebovali. Tento dokument je starý tri roky, ale akoby hovoril presne o dnešnom prejave. Skonštruovať strach, podporiť ho falošnými správami a vyvolať chaos, to platí od Trumpa, cez talianskych a brazílskych populistov až po Orbána a naše krajiny. Čo s tým? Tvorcovia sociálnych médií už možno mnohokrát oľutovali, čo to stvorili. –––– V postfaktuálnom svete fakty ustupujú osobným názorom.

plagát

Obyčajné rozmery (1981) (TV film) 

Emancipovaná žena a z toho vyplývajúce manželské problémy. Dnes už to vyznie trochu zvláštne, keď večne hladný manžel bez teplej večere reptá na jej prácu. Tých súdružských kecov nebolo až tak veľa, aby to bolo neznesiteľné, ale nič extra zaujímavé som na filme nenašiel.

plagát

Spider-Man: Bez domova (2021) 

Toto ma jednoducho nebavilo. Prvých klasických spidermanov som ešte toleroval, malo to nejakú myšlienku a príbeh. Ale tento digitálny chaos s neviemakými multivesmírmi, to už nie je pre normálneho človeka a tých pár vizuálne zaujímavých scén to nevytrhne.

plagát

Strašidelný mlyn (1973) (TV film) 

Detský film s Katkou Zatovičovou a malou Zuzanou Frenglovou. Dievčatá sa namiesto pomáhania v reštike a predaja predraženej malinovky venujú objavovaniu strašidiel v mlyne.