Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (CinemArt SK)

golfista

Značka Mi dostala lehce na frak. Jako by ten film do série ani nepatřil. Čekal jsem rozhodně víc (i když pár slušných momentů by se našlo). ()

POMO

Na první pohled podvyživený díl série, který paradoxně v nejdelší stopáži nabízí polovinu atrakcí těch nejlepších z předešlých dílů. Auto honička v Římě nepřichází s ničím světoborným a vlaková scéna je opakovačkou z první Mission: Impossible plus vytuněnou verzí nejnapínavější scény ze Ztraceného světa. ALE! Dead Reckoning Part One mě při druhém zhlédnutí nejvíce ze všech dílů bavil dějově. Perfektním timingem námětu s hrozbou umělé inteligence; konstelací postav z předešlých dílů včetně Kittridge z jedničky; novým ultimátním záporákem Gabrielem, kterého má Ethan Hunt hned dvojí důvod nenávidět ze všeho nejvíc na světě; upřímným dojetím ze scény na benátském můstku Conzafelzi; novou kráskou Hayley Atwell, perfektně chemicky sladěnou s Tomem Cruisem; a spoustou vtipných a nápaditých detailů, kterými jsou vyšperkované právě ty na první pohled ne tolik inovativní scény - letiště, honička v Římě, zakomponování známého moto-skoku do vlakové scény či až cinefilsky orgastické finále, které zmíněnou scénu ze Ztraceného světa zněkolikanásobuje absolutním blockbusterovským vzrušením. A to jsme teprve v polovině filmu. Pokud Part Two vygraduje tak, jak Cruise s McQuarriem ví že musí vygradovat, stane se Dead Reckoning alfa dílem série a možná určí nový směr vícedílného dávkování dalších impossible misí Ethana Hunta. Zpráva, že je Tom plánuje točit do osmdesátky, mi udělala den. ()

verbal

Krpatému dědovi Tomášovi už to požírání placent scientologických potratů a srkání smutýs z jejich kmenových buněk evidentně přestalo zabírat, a jakmile zapomenou na chvíli zapnout kamerové filtry a on nemá při venkovních scénách na držce tunu mejkapu, vypadá jako oteklý, roztékající se botoxoid. Vyhlížel by daleko lépe a skoro i mužně, kdyby si nechal rozorat držku vráskami a přiznal šediny, protože tenhle dobarvovaný, přebalzamovaný, prkenně bezmimický Ken za zenitem s porcelánovým chrupem už je místy až strašidelný, a v případné dvojce Mumie by se s takovým vizuálem parádně vyjímal na opačném konci spektra jako náhle oživlá náplň zatuchlých pyramidových sarkofágů. Jinak je tento boj s umělou demencí sice tak trochu Myšn Inpussyblb, v němž prefíkaná CIA v obavách před digitální penetrací najme tisíc strojopisců, kteří začnou panicky datlovat počítačové archivy do analogů, místo aby je prostě hodili do oflajnu a tupě vytiskli. Nicméně zdaleka ne tak sterilní a přitroublý Eintopf jako předchozí Výpadek, mile progresivně nepřenegrovaný, nepřebuzněný či nepřetranzistorovaný (Dicki, drahý Paramounte!), a hlavně neustále zábavný a naprosto spektakulárně natočený se třemi prdelemi parádních originálních akčních vyfikundací, mezi nimiž kraluje dominový vlak. Prostě taková velmi důstojná a adeqátní náhrada Bondáže, která neslavně skončila jako potrava pro moderní, kvocientně strádající světoobčany v kýčovitě patetické křeči afroamerických kmenových válek a přitrouble oslizlé homoromantiky. Náhrada Bondáže, které by ovšem také slušel nějaký sympatičtější, charismatičtější, a zejména hrající děda v hlavní roli. ()

Cival

Kvalitní akční blockbusterová práce s několika highlighty - ale to nestačí. Cruise a McQuarrie našli svůj osobitý, poctivý a trpělivý styl a přidávají další solidní díl do série. Řemeslo je velkorysé a na vrcholu současných hollywoodských možností - ale 160 minut neutáhne, protože příběh pokulhává. Story je opět zbytečně zalidněna čtyřmi proplétajícími se partičkami, jejichž kmitání zbytečně brzdí osobní linku, zároveň poněkud zneklidní vize AI jako padoucha. Odklad o rok téhle hrozbě určitě přispěl na aktuálnosti, ale pojetí AI jako zlovolné laškující entity, zamčené na klíček v jedné skříni v ponorce, co se ráda projevuje v podobě windowsáckého screensaveru, pořádá party a není schopná zastavit jednoho ambiciózního šedesátníka, když logicky musí vědět o každém jeho kroku... je prostě bizarní a mimo. Film tak funguje zejména v rovině blízkých osobních vztahů (cool montáž okolo benátského mostku, nástup a výstup z vlaku), špiónský opus se však nekoná, spíš kvalitní průměr v rámci žánru. MI3 >... MI6 > MI5 >  MI1 > MI4 > MI7 ............... MI2. ()

Lima

UŽ ZASE BĚŽÍ, pěkně předpisovým junáckým tempem, kolínka správně nahoru (jo, jasně Tome, my víme, že jsi věčný mladík , nemusíš nás o tom pořád tak okatě ujišťovat). Film samotný je pak sledem lepších akčních scének, nalepených na naprosto dementní kostru, která jakoby vypadla z šedesátkových špionážních béček, které se tak krásně později parodovaly. Celý koncept Entity mi přišel úplně směšný. ()

Tom Hardy

Co začne jako Hon na ponorku se v italských ulicích přepne do Malérů pana účetního a poté přijde Oko dravce, rámované prázdnými dialogy jak z druhého a třetího Matrixu, a podtržené vykradeným Zimmerovým batmanovským soundtrackem. A k tomu řada wtf momentů, ať už obecně zbytečných (infiltrace do velína, ze které Hunt nic nezíská a tudíž ji nemusel podnikat), nebo jen dramaturgicky mizerně vystavěných a tedy bez funkčního napětí (letiště, kde se nebojíme, protože logicky víme, že s Huntem uvnitř neexploduje, honička s Fiatem, kde nefunguje návaznost ani pocit rychlosti a v trailerech propagovaný seskok z motorky aneb největší oslí můstek filmové historie). Scéna ve vlaku už pak byla ryzí parodie. Atwell, ta jediná obhajuje existenci sedmičky. A minimálně zajímavé mi přijde, že už jde po Mumii o Cruiseův druhý film, který okatě vykrádá herní Uncharted. Každopádně dobře pro ty, co si Odplatu užili. Pro mě podivnou atmosférou, matným záporákem a nedotažeností scénáře na úrovni dvojky. 50% ()

Matty

Mission: Impossible Odplata – První část ještě názorněji než předchozí epizody zpřítomňuje obavu související s budoucností lidstva a Hollywoodu. Film, jehož hlavním padouchem je mimořádně mocná umělá inteligence, vstoupil do kin v době dvojité stávky hollywoodských herců a scenáristů, kteří kromě důstojného ohodnocení žádali také záruku, že nebudou nahrazeni moderními technologiemi. Počítačem vytvářené iluze ve filmu ohrožují přístup k pravdě a relativizují etické kategorie dobra a zla. Ethan Hunt/Tom Cruise je pochopitelně jedinou pojistkou proti tomu, aby stroje ovládly svět, posledním článkem držícím pohromadě lidské společenství (v závěrečné akční scéně, kdy jej jeho parťačka využije jako žebřík, to platí doslova). Čeká jej konfrontace se zatím nejmocnějším nepřítelem, který shromažďuje naše nejskrytější tajemství, přetváří realitu a nachází se všude a nikde. Jinými slovy se bude muset utkat rovnou s (falešným) bohem... jehož zájmy reprezentuje zlosyn s biblickým jménem Gabriel a klíč k jeho ovládnutí má tvar kříže.___ Ačkoliv málokdo dnes v Hollywoodu dokáže tak účinně navodit závratný pocit z pohybu vpřed jako běžící Tom Cruise, Odplata je do značné míry filmem návratů. Ke starým tvářím a analogovým technologiím z dob studené války. Do protagonistovy minulosti i k vychýleným úhlům De Palmovy paranoidní jedničky. A ještě hloub do minulosti. K Frigovi na mašině, Hitchcockovým komediálně špionážním thrillerům nebo na ně navazujícím caper komediím ze sedmdesátých let typu Co dál, doktore? McQuarrie kombinuje stavební principy kinematografie atrakcí a klasického Hollywoodu, ale situace zintenzivňuje a dovádí do takové krajnosti, že se nad jejich nemožností občas rezignovaně uchechtnou i postavy. Vzniká pnutí mezi (neviditelným) klasickým a (sebereflexivním) postmoderním přístupem ke stylu a vyprávění, kdy film střídavě naplňuje a zrazuje naše očekávání, je chvíli hravě ironický, pak tragicko-romantický. Podobně jako se Hunt vzpírá algoritmu. A podobně jako si hrdinové vypomáhají maskami a pokročilými sledovacími technologiemi, které ale opakovaně selhávají. Nakonec se mohou spolehnout jen na lidská těla, důvtip a týmovou souhru. ___ Nedůvěru a podezřívavost postav vůči tomu, co vidí a slyší, vyjadřuje v dialogových scénách nakloněná kamera, zabírající zblízka a v decentrovaných kompozicích tváře herců. Někdy bez ustavujících záběrů, což spolu s překotným střihem (zahrnujícím i skoky přes osu) zesiluje pocit dezorientace, nemožnosti určit, co je pravda a kdo řídí hru. Jindy, obvykle při plánování dalšího postupu, kamera zas neklidně krouží kolem postav. I upovídané vysvětlující sekvence jsou díky tomu strhující a ve filmu prakticky není statický okamžik. K téměř kubistickému rozložení obrazu dochází zhruba v půlce vyprávění během setkání většiny klíčových aktérů na párty v benátském Dóžecím paláci. Dialog postav snažících se rozklíčovat motivace protihráčů je stříhán v rytmu diegetické hudby hrající v pozadí. Jejich slovní přestřelka, při které je každý pohyb kamery synchronizovaný se soundtrackem, připomíná scénický tanec. Také v jiných scénách, byť ne tak nápadně, jsou zprostředkovávané informace srovnatelně významné jako estetická potěcha ze souhry tvarů a linií. Například během honičky úzkými a temnými benátskými uličkami a kanály není pořadí záběrů dané jen kontinuitou probíhající akce, ale také rytmickým střídáním kontrastujících nebo doplňujících se úhlů a pohybů. ___ Epizodicky vystavěný film je tradičně tvořen několika masivními akčními sekvencemi, z nichž každá má vlastní cíl, překážky a vývojový vzorec. Zároveň jsou do sebe pevně zaklesnuté. Každá nás připravuje na to, co se bude dít dál (a co ne vždy probíhá podle předestřeného plánu), a uvádí do pohybu další pomyslné kolo bezchybně seštelovaného mechanismu. Doplňují se také vybrané lokace, poskytující postavám stále menší manévrovací prostor (od rozlehlého několikaúrovňového letiště po uzavřený vlak). Skoro každá sekvence pracuje s těsným deadlinem a nutností přesného načasování, a jak napříč sekvencí, tak v dílčích úsecích (v závěru římské sekvence např. nutnost uprchnout z auta dřív, než jej smete přijíždějící souprava metra). ___ Přestřelky a výbuchy zde narozdíl od těžkotonážních komiksových adaptací nebo vysokooktanové, díl od dílu pitomější série Rychle a zběsile nikdy nezastiňují lidský element. Naopak jsou dvojnásob napínavé díky chemii mezi uvěřitelnými postavami. Jejich charakterizace, probíhající bez pauz rovnou během akce nebo přípravy na další úkol, je navrch šikovně navázána na určité navracející se motivy a rekvizity (např. Huntův zapalovač, jehož putování mezi postavami odráží vývoj vztahu mezi Grace a protagonistou). Právě o tom je celá série. Cruise v ní neváhá s maniakálním odhodláním zas a znovu nasazovat život, aby nás přesvědčil, že sebeinteligentnější stroj nikdy nedokáže něco tak velkolepého jako člověk (resp. tým lidí). V nejnovějším filmu, který je vypravěčsky nejharmoničtější a stylisticky nejvíc experimentální, tak poprvé nečiní jen v podtextu, ale v prvním plánu. Čas na subtilnost už vypršel. 95% () (menej) (viac)

Tosim

Je dobře, že letošní filmové léto má vzestupnou tendenci. O sedmé MI jsem četl ledacos, ale po tom, jak nadšený jsem byl z dílu předchozího, jsem čekal bombu. A nezklamal jsem se. Upřímně, Tomíka moc nežeru, mimo tuto sérii občas jen nějaký ten sólový projekt (z poslední doby ale jen Na hraně zítřka, max. Nevědomí), ale pro ty nemožný mise začínám mít fakt těžkou slabost. Chvílemi malinko patetické, ze začátku jsem lehce nestíhal technické věci a párkrát musel trošku přimhouřit oko nad přemrštěnou akcí, ale to jsou jen promile záporů. Skutečně jsem si v kině hodně lebedil. Pevně doufám, že Oppenheimer bude ještě lepší a to už by měl být opravdu orgáč. 90%. ()

J*A*S*M

Několik skvostně nadupaných akčních sekvencí v za mne celkově problematickém filmu. MI se sice tváří smrtelně vážně/osudově/whatever, ale obávám se, že inteligencí zápletky se už pohybujeme na úrovni série Rychle a zběsile. Celá ta splašená umělá inteligence je naprosto absurdně vymyšelná, zápletku pořád někdo z postav musí doslovně vysvětlovat, aby se divák alespoň rámcově chytal, ale stejně to moc nepomáhá. Pokud bychom zapomněli na řemeslé zpracování a zamysleli se jen nad dějem jako takovým ... tak nevěřím, že to někomu dává smysl. Třeba ta dialogová přestřelka na benátském hudebním večírku, WTF. Přes dvě a půl hodiny hledáme klíč, příště se budeme přes dvě a půl hodiny potápět k ponorce, pak Cruise ten klíč narve umělé inteligenci do prdele a ona zkrotne, nebo tak něco. 83 procent a 620. nejlepší film, můj ty bože. ()

Enšpígl

Mission: Impossible je opravdu spolehlivá luxusní značka akčních blockbusterových trháků, která neumí zklamat. Přes jednoduchou zápletku "hledej klíč, šmudlo" dostáváme servirovanou vybroušenou akci do posledního detailu, například římská honička s fiatem, má nejen skvělou dynamiku, režii a kamerově vybroušený scény, ale i nápaditost a humor, že proti ní honička v tom samém římském exteriéru v Rychle a zběsile 10 vypadá jak chudá příbuzná lidí bez fantazie. Bení to však jen o honičce v Římě, pouštní přestřelka nebo Benátský fight mají zase jiné originality, jedna využívá pouštní bouři a druhá zase na emoce. Při závěrečné vlakovce si tvůrci vysloveně vyhráli s každým detailem. Mám vlastně jen dvě výhrady, první zásadnější, že tvůrci se báli nějak výrazněji přitvrdit směrem k přeživání postav a pak , já teda vím, že my muži často ženským čumíme jinam než do oči, ale nevšimnout si, že holka který koukám den co den do očí má najednou hnědé místo modrých očí to je teda v kontextu s následnou klíčovou scénou dost zajímavé, ale chápu nesrmetelnost postav neznamená že absenci barvosleposti. Ovšem tento oční otazník se neprojeví do mého hdonocení, protože jsem dostal absulutního akčního mazlíka, neodfláklýho, poctivýho, dělanýho s pořádno udávkou originality jaký už dlouho, dlouho v kinech nepamatuji. ()

Isherwood

Echo devadesátek, posílající strojem času pohlednici o zlotřilé AI, se chvílemi tváří, že má nad divákem navrch, ale nenechte se ukolébat v přiznané pitomosti, protože běžící skaut Cruise to s McQuarriem posílají nekompromisně do současnosti. Vůbec totiž nejde o to, CO, ale JAK. Vidět film, který v akčních scénách vrství krom kaskadérských atrakcí taky dějové zvraty „good guys vs. bad guys vs. (another) bad guys“, je absolutní divácký požitek. Jestliže byl Fallout lunaparkem akční zábavy, Dead reckoning je top formou tvůrčí soustředěnosti. Možná jsou Benátky předčasným vrcholem, ale vyústění epizody s vláčky, kdy dojde docenění druhý díl herního Uncharted, to nakonec uzavře na letošní vrchol popcornové zábavy, a bez problému zaparkuje tento díl za nedostižné Rogue Nation. ()

MrHlad

Já si s těmi letošními blockbustery moc nerozumím, to uznávám, ale u Mission: Impossible jsem si byl jistý, že to prostě dopadnout musí. No a nedopadlo. Ten zásadní problém jsem měl od samotného začátku, protože příběh jako by vypadl z filmů, které se točily před dvaceti lety. Celá zápletka s umělou inteligencí, která všechno ví a všechno dovede předvídat, mi připomněla v lepších momentech Oko dravce, v těch horších Next s Nicolasem Cagem. A jako hlavní záporák působí poněkud nepatřičně a ani trochu děsivě, což bohužel platí i pro Esaie Moralese. Děj mě zkrátka nestrhnul, protože působil jaksi dědkovsky. Jako kdyby scénář napsal někdo, kdo má pořád ještě tlačítkový telefon, dočetl se nedávno něco o umělé inteligenci a když mu spadne Seznam.cz, volá vnoučatům, že mu nefunguje internet… jenže ono je toho víc. Krom mizerných záporáků s nulovým charismatem a pochybnou motivací tu jsou i občas podivně sestříhané akční sekvence, které jsou často navíc zbytečně dlouhé. Chemie mezi Cruisem a Atwell prakticky neexistuje a film doslova kašle na práci s emocemi a nezastavuje, aby si hrdinové i diváci mohli vychutnat a užít i ty hodně zásadní zvraty. Po nabušené pětce a šestce zkrátka Cruise s McQuarriem naservírovali sakra dobré hollywoodské řemeslo, kterému však oproti předchozím dílům občas dost často dochází pára a nedovede nabídnout žádnou vyloženě zapamatování hodnou scénu. Ale bohužel spolu s tím i skutečně pitomý příběh, po kterém se trochu bojím toho, co přijde ve velkém finále. ()

T2

║Rozpočet $291miliónov║ Tržby USA $172,135,383║ Tržby Celosvetovo $567,535,383▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Panečku, čo sa to deje? Toto mal byť jednoznačne jeden z filmov roka a ono to nakoniec úrovňou vytiahne niečo málo nadpriemer. Tom Cruise akosi poľavil (možno filmu uškodila aj doba pandémie) aby do sveta vypustil takýto nedopečený vývar predošlých nulových šancí. Dramaticky si to ešte ide v dobrých koľajach (pre pána čo nám to urobili z Rebeccu) ale v rámci akcie, ktorá vždy túto sériu zdobila, tu máme dosť nevýrazné a nenápadité úseky, priam rušivé, hlavne tá estráda s vlakom, či aj ten zoskok motorkou nebral tak ako bol prezentovaný v promo záberoch pred premiérou filmu. Dosť to brzdí aj premrštená minutáž, niektoré zbytočné úseky, či naivné scény. Pred pokračovaním má čo naprávať aby sa reputácia zachránila, lebo očakávania boli obrovské. /70%/ ()

Marigold

Nejlepší brosnanovka 90. let nedopatřením natočená v roce 2023. Pokud si odmyslím to lehce wtf technofobické podloží a z něj plynoucí lehce chaotické motivace a oslí můstky, je to královská porce skvěle vystavěné a charismatické akce, ve které dominuje vlakové finále. Asi takhle by vypadal Bond od Nolana. Mně to stačí. Těším se na dvojku aka Hon na Rudý říjen. ()

Djkoma

Nedopečené. Sérii mám opravdu rád, Tom Cruise je stále filmový titán, jeden z posledních. Vezmeme to od začátku, už samotné rozdělení na dva díly úplně nevítám, ale budiž. Premisa je z pohledu masového diváka moderní a časově skvěle trefená k aktuálnímu boomu všech AI entit (heh). Přesto pro mě na plátně působí jako překombinovaná zápletka s až chvílemi meta banálními dialogy (především v originále, je párty s angažovanou "party" docela bizár a pro mě nejdivnější diskuze filmových postav minimálně od čtvrtého Matrixu). Jednoduše řečeno, nápqs dobrý, prezentace divákovi slabší. Navíc film láká na další šílenosti nesmrtelného Toma a ty jsou fajn, i když jenom fajn. Za jednoznačně vítězí scény s vlakem a finále na mostě (proklamovaný padákový seskok jako by neměl šťávu). Největší problém cítím v přehnané přeplněnosti filmu, kterému vlastně chybí tah na bránu i dynamika Falloutu, což zabíjí i nepřiměřená délka filmu. Například už samotné obsazení je tak unikátní a nabité, že by mělo být pastvou pro diváka, přitom ve výsledku některé postavy jsou prakticky zbytečné a příběh zpomalují (někdo stihne i vícekrát zemřít, uch). Současně pro mě si film krade Hayley Atwell, která strká do kapsy všechny ostatní. Nejen svojí civilností, ale také sympatiemi a přízvukem.  Ach to její řízení! Rozhodně jsem zvědavý na druhý díl, protože chci vidět, zda to mohl být jeden 3 hodinový akční film nabitý až po půdu nebo opravdu to rozdělení musí být. ()

Renton

Sedlo mi to komplexně. Bavil mě přehledný příběh i nefyzický záporák, jímž je aktuálně všude propíraná umělá inteligence. Bavil mě Tom Cruise, strkající Bonda i poslední bondovky do kapsy. Bavila mě akce a všechny ty akční eskapády ve fyzicky i technicky vypiplaných sekvencích. Z už tak dlouhé série M:I vlastně nejlepší díl a to je ho zatím jen polovina. Uau. ()

KarelR

Tváří v tvář dokonalé těžkotonážní šestce vlastně zklamání. Moc postav, moc vysvětlování, málo vyloženě památných scén, záporák nic extra. Jako showreel akčních scén, na které zbytek blockbusterového pole kouká s otevřenou pusou, to ale samozřejmě pořád funguje (byť není highlightem motorka, ale až dechberoucích posledních 10 minut). Snad to příště zase bude žánrová špička! ()

Algernons

Cruise a McQuarrie je vrcholné duo současné Hollywoodské velkofilmov akční podívané. Jedna bitka tří lidí v uliččce si strčí do kapsy, všechny velkolepé digitální spektákly. Proč? Díky chytré výstavbě, jasným sázkám a cílům, což tvoří nekonečné napínání diváka. McQuarrie byl pro mě vždy spíš špičkový scénarista než režisér, ale tady se poprvé dostává mimo svou chaldnou chirurgickou přesnost a skrze získané sebevědomí servíruje jeho nejosobitěji zrežírovanou misi. Je to víc svý, s větším rozsahem emocí pro jednotlivé scény, což je dělá odlišné i mimo lokace. Vše tu funguje jak má a i ta přihloupější zápletka, která by v rukou slabších tůvrců působila hloupě, tu šlape na jedničku. Lepší spektákl v tom akčním smyslu slova letos už asi v kinech neuvidíme. ()

DaViD´82

Spolupráce dua McQuarrie/Cruise je již zavedená značka slibující moderně pojatou starosvětskou akci ve vygradovaném, strhujícím a adrenalinovém hávu. A to bezezbytku platí i tentokrát. Dalo by se (vy)chválit mnohé, ale nejlépe to popsat na tom, že byť honičku starobylou zástavbou v malém autě či akci v nekontrolovaně uhánějícím vlaku jsme viděli bezpočtukrát, tak to jakým způsobem je zde gradovaná, vypiplaná a p(r)odaná je dechberoucí i strhující způsobem, že propotíte triko od samého uhýbaní a zatínání pěstí. Žánrovka, která akcí do morku kostí definuje (jakkoli neredefinuje) žánr. Škoda viditelné neuzavřenosti, tupé zápletky a nijakého záporáka. Opatrně nadšená zvědavost, kam to chtějí posunout ve finále. ()

Fr

„TAHLE MISE JE VĚTŠÍ NEŽ MY!“… Akční pecka. Cruise dělá všechno možný i nemožný, ale stejně to k tomu, abych mu přiznal, že je největší akční hvězda současnosti, nestačí. Jinak - nejen návštěva Říma mně připomněla Fast X. Spousta věci je tady podobně akčně „přepálená“. Rozdíl může bejt v nasnímání a podání těch mega akcí, kterým vévodí (aspoň u mě) ten skok. V kině velká paráda! Pak příběh… kterej je díky tý umělý inteligenci zase trochu odlišnej od ostatních filmů. Každopádně, dokud si to udrží aspoň takovouhle úroveň, do kina půjdu vždycky!  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Díky rozpočtu 291 mil $ jde o nejdražší díl série. 2.) Film se natáčel během pandemie COVID 19. Během natáčení unikla nahrávka, jak Cruise vytýká (křičí) členům štábu, že nedodržují opatření. 3.) Druhý díl by měl jít do kin koncem června 2024. 4.) Thx za titule „???“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  ****  NAPĚTÍ  * ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny