Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (CinemArt SK)

Grázl83

Příjemná akční zábava, která krásně utíká. Škoda vlakového finále, kdy přeskakování vagóny mě fakt nudilo. Toto už bylo viděno několikrát, např.ve hře Uncharted, a tady to působí hodně směšně. A o tom, že je zachrání člověk co má už 20 minut kudlu v srdci ani nemluvě, trapné. Je to úplně zbytečné a kazí to dojem celého filmu. ()

hony23

Během sledování té takřka tříhodinové pohádky pro dospělé mi přišlo, že Mission Impossible je především snaha 60 letého Cruise vypadat na 40. Je pravdou, že po většinu filmu ten jeho nabalzamovaný ksicht drží na svém místě, pouze ve chvílích, kdy se při akčních scénách řítí vysokou rychlostí, se mu držka začne povážlivě krabatit a máte strach, že se mu sloupne z lebky. Jinak film přináší vše, na co jsme si už v této sérii zvyklí. Velkolepé akční scény daleko za hranicí reality, poněkud pičoidní děj a solidní porci zábavy. ()

v.indruchova

Not great not terible. Průměr. Spoustu nelogických chyb. Už na začátku v samotné ponorce. Fyzikální chyby. Jste si jistí že vám ty těla takhle vyplavou? Ponorka z jednoho kusu zůstane v celku po takovém poškození? Dále např. proč neodpojit vlak hned? To řešení se nabízelo několikrát. Uměle prodlužované. Jde vidět v bojových scénách, že se seká vedle. A bojují tak jako by profík nebojoval. Ze seskoku z výšky co to bylo za parakotoul? Za to by mě trenér dal už na lekci pro začátečníky. Atd. Samotné vyvrcholení bylo předvídatelné. Jen by bylo rozumné aby další díl už netočili, samozřejmě nemyslím 2 část. Tom je už děda, sice vypadá dobře. Ale už stašímu tu agrobacii věřit nebudu. Pokud je to film o elitních operativcích tak by to mělo tak vypadat. Další nesmysli týkající se IT. Měli by si zaplatit odborníky kteří jim řeknou co je reálné. Nejsme v roce 2000 abychom divákům ukazovali blbosti.  Možná dost lidí věcem nerozumí tak si toho nevšimne. Jako oddechovka na neděli dobrý. Zase se tam pořád něco děje. Pár vtípků třeba se žlutým autíčkem bylo fajn. ()

KLFPIM

V šatnách i na place herci se tulí / Točíme ve velkém, neznáme stop stav / Z minula narvem tam co nejvíc postav / Z jedničky, ze trojky, z šestky i z nuly // Evženka, Lutherka, Benžíka Dunna / Ilzušku, Alanku i Gabriela / To nejde, rejžo, vždyť to bude mela / Nevadí – kina budou vyprodaná. ()

Scaevola

Hodně mne mrzí, že jsem snímek nestihl v kině, protože to, co T. Cruise a H. Atwell předvádí, stojí za to. Nenápadné odkazy na klasické snímky, dechberoucí akce a vytříbený humor zdůrazňují nečekaně aktuální zápletku, a přestože prostřední část s jedním zbytečným úmrtím nepůsobí ani zdaleka tak osudově, jak asi měla, ostatek filmu mne chytl a nepustil. Velice se těším, jak tvůrci (snad už finální) dějovou linku zakončí. ()

Tomas_PO

Napokon sklamanie, napriek výborným hodnoteniam, skvelému úvodu a aktuálnej zápletke. Z časti za to môže iste aj dlhá, takmer 3 hodinová stopáž, ale aj nedostatok kreativity a nápadov. Viacero dokonca recyklovaných, no bez vtipnej pointy. Humoru, ktorý občas Mission Imposible spríjemnil, je menej než šafránu, no napriek tomu si tvorcovia pokračovanie s istotou poistili. No úvod, ten sa podaril. Stará dobrá studená vojna... ()

Pan.Antonin

I další díl Mission Impossible je parádním akčním zážitkem, skvělým agentským filmem a zde i říznutý slušným sci-fi thrillerem s umělou inteligencí. Moc nechybělo, abych dal dalších pět hvězdiček. Bohužel chtělo by to kratší stopáž. Nechápu současný trend dělat filmy delší a delší a delší. Zvlášť když jsme teprve v polovině zápletky. ()

ElVory

Dvě a půl hodiny pořádné akce protkané špionážními prvky! Film, při kterém se místy tají dech z napjatých scén, ale chvilku na to se s chutí zasmějete vhodně vložené vtipné scénce. Nový díl MI nezklamal, ba naopak posunul laťku zase o kousek dál. Bez vyzrazení byť jen kousku děje mohu říct, že film naprosto doporučuji všem milovníkům akčních či špionážních filmů a sám už vyhlížím alespoň ukázku z druhé části. 90% ()

66pepo66

Som absolútne nadšený! Hanbím sa to priznať, ale moje prvé MI videné v kine a asi som si nemohol  vybrať lepšie. Tom už síce od pohľadu starne, žiaľ, ale čo on predvádza na tom plátne, to je niečo neuveriteľné. Jeho banda prezaná na minimum, ale vôbec to nevadí, práve naopak. Navyše moja obľúbená Hayley Atwell ako bonus? Úžasné! Naháňačka vo Fiate či finále filmu budú patriť medzi moje najikonickejšie momenty spojené s touto filmovou sériou. Hudba ako podmaz úplne trefná, herecké výkony na jednotku. Zápletka nečakaná, ale nie prekvapujúca. Raz to muselo prísť, ako povedal Benji. :) Dĺžka filmu absolútne nevadí, skôr mám pocit, že by som bez problémov zvládol ďalšie tri. Nie je tam žiadna nudná, alebo nadbytočná pasáž. Celý film sa nesie vo veľmi svižnom tempe a nechcete aby skončil. Veľmi dúfam, že sa filmu bude v kinách dariť, pretože by bola škoda, ak by tato úžasná filmárčina nebola zaslúžene odmenená. Je vidieť, že Tom to berie osobne a pristupuje k tomu s láskou, vášňou a zároveň veľmi profesionálne. Videné v Prahe, 2D. Výnimočne český dabing. 5* ()

Mrsina

Tom a Christopher to opět dokázali a nadělili divákům podívanou, ze které by se mohly inspirovat desítky jiných tvůrců. Úžasná akce, ještě lepší choreografie a ještě větší Tomovo nasazení. Jakž takž fungujících emoce, výborně fungující chemie mezi postavami a slušný příběh s tou pravou mírou osudovosti. Místy občas až moc přehnané a lehce zdlouhavé (vlak a Fiat), ale nic z toho mi neubralo na famózním zážitku. Bavil jsem se, jak se jen dalo a 2,5 hodiny utekly jak nic. ()

sammikk_

Celou tuhle franšízu nijak nesleduju. Ale tohle se mi v trailerech zalíbilo až až tak jsem to risknul. A... vyplatilo se, bylo to kurde dobrý! Špičková akce, prohloubená příběhová linka ve které se vyznají i neznalci jako já. A herecké obsazení je skvělý, Tom byl v topu a Hayley Atwell byla skvělá! Zbytek samozřejmě též ale tyhle dva mě bavili nejvíce. Těším se na druhou část moc! Solidních 9.5/10 ()

dinzbir

Prostě TOM! Nejlepší z nejlepších! Mám rád i jiné herce, ale on je pro mě topka! V kině jsem se zažral do děje tak, že jsem ani nedopil pivko. Vřele doporučuji! :-) ()

gogo77

4/10 ... pred tyzdnom 80 rocny Harrison Ford odpalil (spalil) posledneho Indiana Jonesa a teraz prichadza do kin 61 rocny Tom Cruise, ktoremu zastal cas a bezi ako o zivot.... avsak v extremne naivnom dalsom pribehu o agentovi Huntovi, ktory tento krat, cuduj sa svete, zachranuje svet ... bojuje nielen so zloduchom Gabrielom ale aj s novou formou umelej inteligencie ktora je po cely cas o krok vpred ... scenar ai pisal Tomasik asi sam lebo tento krat to nevyslo ... tupe sceny sice plne akcie ale v jednoduchosti by sa vyrovnali Policajnych pripradom na Markize ... tu bohuzial neplati ze v jednoduchosti je krasa lebo toto bolo okrem jednoduchosti aj absolutne nelogicke a az naivne hlupe ()

LooX

Tahle série má velký problém v tom, že díl od dílu je lepší a lepší. A tak logicky od každého nového snímku jsou očekávání vyšší a vyšší. A sedmý díl není lepší než ty předchozí. Je na stejné úrovni, hlavní zápletkou teda spíš i trochu slabší.  Což ale neznamená že je špatný, ani náhodou. Pořád je to AAA blockbuster s fantastickou akcí a famózní výpravou, který vás utvrdí v tom, že být Cruisův pojišťovací agent je asi ta nejhorší práce na světě.  Ale čekal jsem asi o malilinko víc. ()

Bednaa

Yes, zase je to tam. Sedmá Mission: Impossible pokračuje v trendu sešlapávaní pedálu víc a víc k podlaze a je naprostou adrenalinovou šlehou, která nepolevuje od začátku do konce. Christopher McQuarrie za ta léta u značky našel svůj osobitý styl a moc dobře ví, co dělá a tak všechno funguje skvěle, přes zábavnou naháněčku na letišti, nápady natřískanou automobilovou honičkou ve žlutém broukovi, výbornou osudovou akci v Benátkách až po totáně všemi směry natřískaný finále ve vlaku. Hayley Atwell přinesla svěží vítr a její chemie se zase neuvěřitelným Cruisem funguje skvěle, a stejně zábavný zůstal jako vždy i zbytek party. Cenu za největší překvápko získává Pom Klementieff, krájela to neskutečně. Hlavní lidský záporák sice po brutáním Cavillovi z minule zaostává, jeho spojenec v podobě AI ale dokáže Huntově partičce pořádně zatopit a dodat spoustu neokoukaných nových nástrah. Napětí a zvratů zvládne tahle mrcha vybudovat bohatě, jakkoli je scenář kolem ní pitomý. Cruise se za posledních 5 let vykašlal na menší projekty a od té doby jede na jistotu, neustále ale posouvá svou i blockbusterovou hranici dál a dál. Ten borec je hroznej srdcař a je vidět, že chce pokaždé divákovi doručit nezapomenutelný zážitek. Uvidíme, jak to bude příští rok s tím finále. Mně se ještě končit nechce. A mám tušení, že jemu taky ne. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny