Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

Thug_Leo

Takové si nostalgicky pamatuji bondovky z dětství s Brosnanem, před x lety bych nečekal, že MI nahradí 007 a nejenom nahradí, ale i předčí jak už akcí tak i humorem a nostalgií. ()

nikhaj

No wow musim uznat cakal som ze si to uzijem a predcilo ocakavania, takmer  3 h kusok som dal takmer bez prestavky. Docela realisticky hollýwood, ci kto jako ()

Kritickej

4/10 Že příběhy v rámci MI nedávají moc smysl, to nikdy nebylo na úkor jejich zábavnosti...v tomhle díle ale nedávají smysl ani jednotlivé scény. Jakoby z nich kus chybělo a občas přebývalo. Akční scény nezajímavý, snad poprvé mám z Toma pocit, že i jeho začíná dohánět věk. Hlavní záporák o ničem, ženské postavy o ničem, celej film místy nechtěně směšnej, rozhodně ale ne napínavej nebo zábavnej. Díky bohu, že jsem za to neutrácel v kině, chuť vidět druhou část naprosto nulová. ()

dlouheBidlo

Řekl bych začátek konce, další díly už budou jen pádem do propasti. Všechno je tam jeté jako z bazaru. Od botoxového dědka, až po tu znělku. Rádoby akčně vtipná scénka s malým žlutým autíčkem by se možná tak hodila do Četníka ze Saint Tropez, zde však překročila práh trapnosti, upocenosti a nevtipnosti. Plošinovka v rozjetém vlaku už byla taky tisíckrát zpracovaná a neměla absolutně ničím co překvapit. Jediný, kdo nestárne je tlustý negr. Skoro ho podezřívám, že má mladšího dubla. Cruise už nemá svým ksichtem absolutně co nabídnout. Šibalskou mimiku odstranily kila botoxu. Zbylo prázdno. ()

Malyszs

Hmm, hmm. No, po naprosto delikátním Rogue Nation, který zjistil, že patří do rukou Christophera McQuarrieho, a dokonalosti se limitně blížícího Falloutu, který jsem si myslel (a stále si myslím), že zůstane nepřekonaný, přišlo toto. Větší budget, ?větší hrozba?, větší stopáž, víc částí :D. Až se mě někdo zeptá, jaký si myslím, že to bylo, řeknu mu něco jako: "bylo to v pohodě". Ale bylo to tak strašně moc horší, než poslední dva díly. Doslova všechno bylo horší, než ve Falloutu. Nejhorší věc, co mohli udělat, je přivést jako záporáka jakousi všemocnou umělou inteligenci, protože pak jsem celý zbytek filmu musel sledovat, jak může vlastně všechno, ale dělá jen to, co se zrovna hodí scénáři... Po naprosto geniálním (lidském) záporákovi, kterým byl Solomon Lane, přišel náhodný Gabriel, který je podle všeho strašně moc nebezpečný, a geniální a nevímcovšechno, ale v tomhle filmu to byl totální lempl. Je mi jasné, že se o něm dozvíme víc v dalším díle, ale tady stál těžce za hovno a nepřišel mi vůbec nebezpečnej. Ale měl naprosto hot sidekicka (Pom Klementieff). Nevím, nějak mi to nesedlo. Větší budget spíš uškodil podle mě. Místo toho aby se víc soustředil na kvalitní scénář, musel tam naprat extra herce, lokace a nevím co dál, aby to vypadalo líp. Další díl se doufám alespoň přiblíží kvalitám pětky a šestky. Na poměry Mission: Impossible by to za mě bylo na 4 hvězdy, ale na všeobecné poměry spíš 3. ()

Dusty56

Parádní film se špičkovou akcí a takovou hravostí, jak je od této série zvykem. Obsazení perfektní - Rhames, Pegg znovu potvrzují, že se do svých rolí hodí a duo Cruise a Atwell táhne celý snímek. Trochu zklámáním pro mě byla jen Ferguson, od který jsem měl pocit, že jí to moc nebaví. 90% ()

Pavelkedar

Asi v 1/2 jsem tou najivní a klišovitou nudou u toho usnul. Dokoukal jsem aby se neřeklo. Dolby Atmos jen lepší průměr, nic omračujícího . ()

Bolex

Když se rozhodnete zhlédnout tolikátou misi, víte do čeho jdete. A tato, velenákladná, skutečně potěší, stopáž není překážkou. Docela se těším na pokračování. ()

Nortizop

Spousta dramatický výroků konstatujících zjevné nebo patetickou implikaci ("óóó svět skončí a bude to velký špatný"). Nápadité klamy, iluze a kapsářství činí vrchol, co film nabídl. Bitky celkem ok, ty co obsahují Toma Cruise, ale ten boj nože proti meči byl opravdu na zvracení, jak jinak by to mohlo hnát děj kam si AI umanula, pokud by člověk s delší zbraní použil alespoň jednu mozkovou buňku a nesnažil se o grapplingové výměny s protivníkem s nožem? Další radost mi neudělal dostatečný efekt úderů hlavou o zeď a vlastně celá ta scéna ve stísněné uličce mezi domy nedávala smysl ani to, že z naprosto žádného důvodu byla ta ženská postava ušetřena přestože jiné postavy v naprosto identickém postavení byly zastřeleny, či alespoň zmláceny do bezvědomí, tak jak se sluší a ještě z toho udělají nakonec expozici,... ach ach ()

babuška

bál jsem se té délky ale musím uznat, že je to dost dobrý, člověk se nenudí, pořád se něco děje, jo uvidíme jak druhej díl ()

CheeseFigure

Tom Cruise proti umelej inteligencií? To znie ako sci-fi. Zas ale, s tým ako A.I. napreduje, tak až také sci-fi to byť nemusí. Nakoniec som aj rád, že sa špionážne filmy zamerali aj na túto problematiku. Čo sa týka samotného filmu, je to štandardný Mission: Impossible film. Akcie nie je tak veľa, ale keď je, tak je dobrá. Dopomáha k tomu, okrem fajn kamerových záberov, aj hudba, ktorá je v tomto filme skvelá. A nemyslím len ústredný motív. Čo sa týka postáv, mám pocit, že Benji a Luther tu majú menej priestoru, čo je škoda. Hunt povie pár hlbokých monológov a vráti sa aj skvelá Ilsa. Novou postavou je potom lupička Grace, ktorá si ide svoje, čím pôsobí problémy, vďaka čomu si moje sympatie nezískala. Nakoniec ale nastúpi na tú správnu cestu. Kde tento film zlyháva, tak sú zloduchovia. Umelá inteligencia Entity znie ako mocný súper, ale veľa toho nepredvedie. Potopí ponorku a zásobí Gabriela informáciami, ale inak nič. Je nám síce povedané, kam všade sa dostala, ale to nevidíme, len o tom počujeme. A čo sa týka Gabriela, ten pôsobí ako tajomné zlo z minulosti, ako niekto, s kým má Ethan nevyrovnané účty. Celý film je tajomný, informovaný, predstavovaný ako ,,nebezpečný maniak". Keď ale dôjde na vec, tak Hunt s ním nemá problém. Celkovo, počas súboja na vlaku Gabriel nedosiahol toho, ako sa nám ho film dovtedy snažil vykresliť. A ešte sú tu Paris, ktorá bola zaujímavá a som zvedavý, čo s ňou tvorcovia ďalej spravia a agent Briggs, ktorý bol sympatický a na jeho návrat sa teším. V siedmom Mission: Impossible sa viac kecá, ale neznamená, že by to bol nudný film. Akcia je podarená, postavy ok, zloduchovia síce slabší, ale to sa možno v pokračovaní napraví. Tak či onak, sérií hanbu tento diel nerobí. ()

soukyd33

Umělá inteligence si hraje na Boha, a lidé jsou v chaosu. Akční je to dost, a Tom Cruise má stále energii i ve scénách. Herecké výkony super. Herecké obsazení známé. Atmosféra super. Poznámka: Řidičské umění zde, je až unikátní. 👀 Zdá se mi to, nebo Tom Cruise běhá rychleji než Jusein Bolt? Poznámka: Jízda vlakem byla zážitek. Těšíme se na pokračování druhé části. Hvězdiček 4 ()

Raziel811

Nějak mi uniká pointa hateu na tento film. Ano, byl možná drahý, ale je to na něm vidět a zápletka s AI je více než aktuální a v jistých aspektech i uvěřitelná. Tom předvádí svou klasiku a je znát, že v role Ethana Hunta mu sedí. Buďme rádi, že stále ještě někdo dokáže natočit velkorozpočtový akční-thriller bez přeplácaného CGI a zároveň na sobě nenosí barevnou pláštěnku. ()

HMTD

Bavilo mne to, dobré honičky, napínavé scény, skvělá akce, ale dovolím si jeden spoiler, jen lehký, ve filmu je parní lokomotiva, ta by se při této rychlosti bez přikládání zastavila asi za 500-700 metrů, pamatujte na to až budete film sledovat :-). Jinak chyb je tam hodně, což si myslím, že je škoda protože tahle série bývala sice občas přitažená za vlasy, ale i tak sázela na realističnost. ()

naytsirk

Drží si to kvalitu a koukatelnost pořád hodně vysoko od doby, co natočili Ghost Protocol… Ale objektivně musím napsat, že Ghost Protocol byl za mě zatím nejlepší Ethan Hunt vůbec…. Uvidíme, jak si povede druhá část… těším se… ()

Miroslav.Zac

Tom Cruise jako šedesátiletý tajný agent je pořád frajer, který si pro sebe zabere většinu filmu. Pár hluchých míst se sice najde, ale i tak ta tříhodinová stopáž uteče docela rychle. Akční scény a kaskády jsou super,  a člověk jen žasne, co všechno je dělané poctivě po staru, i když to zdánlivě vypadá na CGI. Pokračování příště je docela zajímavou změnou a já doufám, že na něj nebudeme dlouho čekat. ()

Muffino

Výborná akce, výborný střih a hudba pasující jako sako střižené od krejčího. To je ale vše. Spousta logických nesmyslů, ale hlavně neskutečně dlouhé dialogy vysvětlování, které mne nebavily a v předtuše dlouhé stopáže mne až děsily. Chování některých postav mi nešlo na rozum, jako třeba co pořád Ethan na Grace vidí, že ji tolik chce v týmu? Některé dlouhé scény zase šumí do ztracena, jakoby tvůrci hledali pointu - viz konec scény na večírku v Římě, kde kamera rejdí po hercích s nejasným záměrem. Od poloviny filmu jsem tak v podstatě fandil Entitě, která ale moc rozumu nepobrala. Proč prostě nenechala zničit jednu polovinu klíče? To by přeci pro jeji bezpečnost bylo dostačující! Pod čarou: nedoporučuji ve stejný den koukat na film A Haunting in Venice, jinak hrozí alergie na Benátky a hlavne na naprosto identický most v identickém záběru. :) ()

tuctovychlap

remeselne dobre zvládnuté, peňazí aj fachmanov bolo dosť..ale nezaujalo ma to ma viac, než tri hviezdy..cruise mi začína byť nesympatický až do tej miery, že by ma potešilo, ak by druhá časť skončila jeho smrťou..viem, plané nádeje..takže i tú si pozriem..kvôli fajn trikom a zvedavosti, kam to až scientoš môže hnať.. ()

Bogrant

Spletitá hra nervov proti neviditeľnému ohrozeniu obklopujúcemu i reálne dianie sveta, čo jej dodáva na vážnosti, ktorá opätovne funguje v prvotriednej akcii, hoci pre tentokrát jej ponúkne v oklieštienom množstve (hypeovaný skok sa len udeje), no stále so zárukou najvyššej kvality. Samotný dej je však napriek svojej aktuálnosti miestami až zbytočne kombinujúci viacero faktorov, správne prepojujúci minulosť s prítomnosťou, ale neschopný odľahčiť a odôvodniť logické myslenie a správanie postáv, čo má za následok občasnú stratu pozornosti. Zďaleka nie najlepšia misia, ale svoje miesto si patrične zastavujúca a snáď ho vo finále dvojnásobne potvrdzujúca. ()

rengers

Trochu jsem se musel pousmát na podobností s filmem Indiana Jones a nástroj osudu. Hledání předmětu, který může ovlivnit svět tak, jak ho známe. Honička v uličkách města  v motorizovaných vozítkách, rvačka na vlaku, hrdina který to vždy nějak vyřeší a k tomu jedna zlodějka. Tenhle film má potenciál v tom, že tohle se víc blíží skutečnosti, nemyslím tím průběh filmu, ale fakt, že nás umělá inteligence může zničit. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny