Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

AdinaMan38

Adina rozhodně doporučuje! Zábavné, napínavé, výpravné, nápadité, sledovali jsme bez dechu. Jízda. Blockbuster ve své nejlepší podobě.  Ethan Hunt si nemusí hrát na žádného filozofa, pseudoproblémy dneška si řešte v jiných filmech. Chcete se bavit? Běžte na tenhle film. ()

555borac555

Nemůžu si pomoct, ale od skvělého pátého dílu mě každý díl baví více a více.  Cruise děla zase neskutečné kaskadérské kousky. Akce je zase ještě velkolepější než minule. A je jí fakt hodně. Akční scény jsou hodně dlouhé, ale ne zas tak aby snímek působil přeakčeněně. Film se skvěle modernizuje, když je záporákem tohohle dílu vlastně uměla inteligence. Hudbu je rovněž na skvěle úrovni. Postava Hayley Atwell je ze začátku taková nic moc, ale ke konci filmu jsem si ji oblíbil. Největším škodítkem je jenom otevřený konec jelikož tohle je první půlka příběhu, který bude dokončen v příštím díle. Zasloužených 9/10. ()

Othones

Již od prvního dílu pod vedením Christophera McQuarrieho nabrala série zcela nových otáček a jenom ji to prospívá. Děj je poutavý a napínavý, doplněný mistrným soundtrackem od Lorna Balfa. Doslova jsem žasnul nad úvodní scénou, která perfektně uvedla celý film. Na druhou stranu myslím, že oproti předchozímu dílu jde o krok zpět. Nerozumím zejména neustálé potřebě měnit protagonistky filmu. Ději je to akorát na škodu, jelikož pak působí nesoudržně. Postavy si totiž až nepřirozeně rychle zvykají na nové tváře. Zápletka je rovněž lehce předimenzovaná; na ostatních Misích se mi vždy líbila jednoduchost děje. Na rozdíl od Fallout působily dialogy někdy neprofesionálně. Celkově se však jedná o velmi povedený díl. 80 %. ()

los_ajajos

Na M:I se od jisté doby těším, protože mám jistotu, že dostanu kvalitní akci, zajímavý (čímž nemyslím za každou cenu logický) příběh a minimálně průměrné herecké výkony. Ačkoliv nejsem členem fanklubu Toma Cruise, musím vzdát hold jeho houževnatosti a touze přinášet divákům mimořádný filmový zážitek. A to se mu podle mého názoru povedlo i tentokrát. Téma AI jako hrozby a hlavního záporáka tohoto dílu je vybráno zajímavě a poměrně aktuálně, byť kvůli tomu děj trpí řadou nedostatků (včetně toho, jak moc nutné bylo "vtělit" umělou inteligenci do člověka, který představuje Huntovu nemesis). Ale pokud se rozhodnete, že se chcete nechat bavit, a pojmete film jako technicky dokonale vybroušenou skládánku akčních scén, zavěšených na průměrný špionážní thriller, nemůžete být nespokojeni. Akce jsou krásné, skvěle zpracované, dlouhé a v řadě případů i velmi nápadité - a to zároveň byla pro mě i slabina tohoto filmu. Neustále pumpovaný adrenalin (pokud se někam zrovna nejede nebo neběží, tak se z něčeho nebo odněkud visí, někam skáče nebo padá, nebo se minimálně vede konverzace s odjištěnými zbraněmi nebo noži v ruce) způsobí, že po čase už tohoto začne být trochu moc a chuť být neustále v napětí se pomalu vyčerpává. Obecně je to ale další Cruisův/McQuarrieho nadprůměrný počin (srovnám-li s konkurenčními blockbustery tohoto žánru), který byl jednoznačně natočen s láskou k filmařskému řemeslu a bezbřehou chutí uspokojit diváky akčních špionážních filmů. ()

SpiderBoy

Takhle dobře jsem se bavil naposledy asi u Ghost Protocolu nebo u Falloutu. Naprosto úžasná akce, při scéně ve vlaku jsem byl jak na jehlách, bylo to opravdu velmi napínavé. Upřímně nechápu proč si toto poslední dobrodružství nestárnoucího Ethana Hunta nevedlo v kinech lépe. Naprosto fenomenální obsazení, Tom opět nezklamal a Hayley Atwell, představitelka Peggy Carterové z Captaina Ameriky, mi přišla ve své roli velmi přirozená a osvěžující. Abych byl upřímný, možná se podařilo tento film rozdělit na dvě části ještě lépe než u posledního Spider-Verse. Nemůžu se dočkat pokračování! 10/10 ()

Geon

Mission Impossible se vrátila ve velkém stylu. Akce je servírována jako 5 chodové degustační menu. Na začátek dostaneme naaranžovanou jednohubku, ochutnávku z pouště, která je dobrým začátkem, ale doufáme, že přijde ještě něco syrovějšího. Následuje odlehčující ochutnávka, s prvky komedie a jiskrou svěží atmosféry (letištní scéna), aby první hlavní chod v podání high speed chase v Římě navnadil a rozproudil krev v nohách (ať už BMW nebo malé cinquecento), protože ten plyn chcete drtit až k podlaze spolu s Ethanem nebo Grace. Sice se nejedná o nic světoborně originálního, ale několik osobitých momentů se rozhodně najde. Na další lahůdku se přesouváme do Benátek, kde se na párty sejdou nejmocnější a nejsympatičtější osobnosti celé série, aby se vše vymklo kontrole a my byli svědky vskutku emotivního šermířského souboje se slzavým vyústěním (klobouk dolů, že tvůrci měli koule na to to udělat…). Dezert je podáván v luxusním rakouském Orient Expresu, kde scéna na střeše vlaku je bohužel vcelku neoriginální, ale útěk ze zesouvajícího se vlaku je o poznání lepší kafe… jeden vagon, druhý vagon, třetí vagon ždímou napětí a filmařský apetit do maxima. Staří známí nezklamali, Gabriel působí už trošku moc jako výrobek AI a Grace je svěžím a dynamickým přírůstkem do IMF family. ***** ()

Duocup

Mission Impossible: Odplata, část 1 je klasická akční jízda, která dodržuje zavedené standardy série a rozhodně nezklame. Tento film nastavuje vysokou laťku pro svou nadcházející druhou část. Pokud bude pokračování stejně dynamické a napínavé jako tato první část, máme se rozhodně na co těšit. I přes svou délku přesahující 2,5 hodiny, film plynule ubíhá a divákovi nedává šanci se ani na chvíli nudit. Dynamika, akční scény a tempo filmu jsou tak povedené, že čas letí jako voda a představuje zážitek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. ()

MatyRock

Poctivý blockbuster, který potěší sadou kaskadérských kousků a překvapí, dost možná nelichotivě, výrazně digitálnějším závěrem. Ústřední hrozba je méně hmatatelná a nereprezentuje fyzickou hrozbu, za to ale krásně koresponduje s dnešní dobou a s přimhouřenýma očima lze říci, že by tento „sci-fi“ prvek nemusel být až tak nereálný. V akčních scénách si tvůrci pěkně hrají s očekáváním nebo se je snaží ozvláštnit netypickými kulisami a celé to ještě umí prolnout vkusným humorem. Přesto mi to nepřijde tolik homogenní jako předešlý Fallout, který se mi přeci jen líbil o něco víc. 8/10 ()

mdf

Návštěva Říma,Benátek a pěkná scenérie hor a údolích,povedené,nápadité akční scény a samozřejmě vlak.Něco takového jsem očekával a to jsem vcelku dostal,takže zábavnost a spokejenost slušná. ()

kluviM

Túto sériu mám rád. Trochu to kazia nezmyselné a pritom zbytočné detaily. Keby ste chceli na most namontovať hromadu Semtexu, dávali by ste na ňu blikajúce vianočné stromčeky z výpredaja vietnamskej tržnice? Je tam toho viac. Ale zas elektrická 500 ma nadšene pobavila :-D . Charakter postavy Klementieffovej skončil smutne jej nápravou a vykúpením sa dobrým skutkom. Ako nepravdepodobné...    Stojí to však za skuknutie, sú to malé a ako som spomenul zbytočné vady na kráse. Morales je krásne odporný, zrejme najuveriteľnejšia postava. Nehraje sa ani na pitomečka ani na chytrolína ani na frajera. Je proste taký aký má byť : priamočiaro odporný. :) ()

humusak

Pozor teraz to všetko pokazím varovne (spojler alert). V čase 01:43:50 sa stanete (stali ste sa) očitými svedkami Cimrmanovho zázraku divadelnej techniky. Svěrák by mal amíkov skásnuť. Keďže mám veľa priateľov čo robia na železnici odmietam týmto takéto aj keď fiktívne správanie sa k zamestnancom hocijakej železnice a vyhlasujem vojnu Amerike a USA rajvaijls. Zároveň navrhujem povolať všetky slovenské ponorky do bezpečného prístavu vo Fiľakove. Ešte k tej železnici - ako priateľ železničiarov zároveň odmietam aj akékoľvek takéto správanie sa k majetku hocijakej železnice pretože my priatelia železničiarov sme internacionalisti okrem Ameriky samozrejme pretože to sú kurvy. Múdrosť filmová číslo 5: Nikdy nemaj pre istotu zapichnutý v hrudi nôž. Keď už ho máš zapichnutý tak s ním nepobehuj a keď už s ním pobehuješ tak nie po vlaku. Tak asi tak. ()

Dannyss

Po dlouhých pěti letech je zde další pokračování akčního příběhu v podání Ethana Hunta a mohlo to být lepší, než jsme ve skutečnosti dostali. Stopáž sice v rámci této filmové ságy rekordní, ale stejně pár scén by se našlo, které očividně chybí a příběh tím tak ztrácí napětí. Tempo předcházejících dílů to však má, ačkoliv teda musím říct, že mi přijdou některé nápady už repetitivní a začíná mírně skřípat scénář. Očekával jsem větší akci, nové nápady a celkově rozmanitost příběhu, naneštěstí jsem obdržel lehce nelogické pasáže a velmi podobnou akci jako v předešlých dílech. Přišlo mi, že tvůrci zde vsadili na humornou stránku víc, než tomu bylo potřeba pro dosažení úsměvu na tváři diváka. Chci věřit, že druhá část si vylepší skóre oproti tomuto sice stále skvělému, avšak ne tolik dechberoucímu snímku. 8,5/10. ()

bertrand odpad!

Působí ta smutná komédije jako sebe sama paródije. Dříve Tomík a spol. udávali tón a měli značný nos na laťku jménem zábavnost. Na každou Mission se dalo trochu těšiti a opakované shlížení nevyvolávalo zvracení. Bejvávaly časy! Ale každý cecík se zřejmě jednou vydojí a jde pěšky, kdo jel na koni. Kde bych dříve z hlavy smeknul, letos pouze smutně řeknu: vyměňte scénáristu! ()

Karzelek

Takže tahle konverzace je v podstatě vlastizrada. No, my tomu říkáme pondělí... Musím říct, že už se mi teda strašně dlouho nestalo, abych se u téměř 3 hodinového filmu nenudil snad ani vteřinu. Tady má snad každá akční scéna svojí akční scénu, která spolupracuje s akční scénou. Nejvíc mě asi bavila skutečnost, že to tady není Tomík vs "Ti špatní", ale všichni proti všem a k tomu proti Cruisovi.. Žádná spojenectví, žádné dohody o neutočení prostě klasický deathmatch, jak to máme rádi. A to, že tady vlastně hlavní záporák byl spíše marginální, mi z hlediska "typu záporáka" vůbec nevadilo.. Tohohle se možná trošku v druhém díle bojím, že to bude trochu moc "lidé vs všemocná AI". Nechám se překvapit, ale jako vábnička na to, abych se kvůli druhému dilu dost možná po dlouhé době ukázal v kině tohle fungovalo naprosto dokonale... ()

ilegal1983

Kto dnes tvori taketo akcne velkofilmy,jedine Tom.Obrovske emocie a napatie ktore sa da krajat.Pravdou ale ostava ze odplata nie je nicim novym a je vo vysledku co sme uz videli.To tempo vas ale priklincuje ze budete tajit dych.Hayley Atwell je vybornou nahradou za Rebeku.Plny pocet nedavam len pre nejake detaily ktore mi osobne vadily a Huntov neustaly mlady vyzor.Je skoda tvarit sa a robit preto vsetko akoby ste neboli sestdesiatnik az je to smiesne. ()

Caesarion

Nevěřil bych, že to bude až tak moc, ale vážně to nenechalo vydechnout. Nadupané obrovsky. Známé tváře ok. Nové tváře ok. Co vadilo ?  Rebeccu bodne Nicka ve smokingu absolutně zbytečně, a blondýna má hnědý oči a její Bracha si toho nevšimne hmmmm.  Drobnosti jen pro zasmání.  Vše na co jsme byly zvyklí plus nějaké ty překvápka. Je to stále s A.I. Ve vzduchu a pro závěrečné vyvrcholení vznikl opravdu prostor pro ……….. Porazí Cruise něco co se nedá porazit? ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny