Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (CinemArt SK)

GalaktikHero

Začínam si myslieť, že scénaristi tohoto Geronto-Cruisovského projektu a partička okolo Dieslového Vina majú toho istého dodávateľa bieleho prášku! Ten istý koncept deleného dielu, dlhého +- 2a pol hodiny, nikdy nesedeli na hodine fyziky, nesmrteľné postavy, recyklované postavy, prestárlí hrdinovia, ktorí si liečia svoje starnúce egá pred kamerou, koncept "rodiny" ktorá rodinou nikdy nebola a nebude. Pri tých delených dieloch a veku akčných hrdinou sa už obávam, či sa toho ďalšieho dožijú. Inak tá zlodejka by sa popri chujovinách, ktoré donekonečna vymýšla, nedožila ani puberty. ()

Branique

Typická Mission impossible. Stále si ide to svoje. Vždy sa bije niekoľko skupín o jednu vec a neustále sa menia priatelia a nepriatelia. Niektoré akcie dosť prepálené, ale to je proste Mission impossible. Je to síce prvá časť (ani prvá časť z dvoch), ale páčilo sa mi, že nenechali na konci nejakého primitívneho "cliffhangera". Koncept nebezpečného AI mi však príde groteskný. Ja som tzv. Skynet skeptik. Žiadne AI neovládne svet, pretože je na to príliš hlúpe. Občas sa objavili vo svete články, že AI je hrozba a podobne. Ide však iba o PR a nič iného. Každým rokom je AI hlúpejšie a hlúpejšie. A to, že fašouni sa snažia AI urobiť hlúpejším ešte viac (napríklad tak, že u zakázali povedať vtipy o ženách, ale o mužoch môže) robí celé AI ešte grotesknejším. Preto každý jeden film, kde sa pojednáva o tom, že AI ovládne svet a podobne, tak beriem skôr ako grotesku. Nebyť toho, že je to Mission impossible, tak nedám 4 hviezdičky ale 3. ()

1svaty

Já měl malýho Toma docela rád. V Rainmanovi, když se ještě snažil svoje herecké umění srovnat s tím Hoffmanovým. Tenkrát s ním aspoň dokázal srovnat svou výšku. Ale to bych byl hnusnej. Je to dobrý herec, ale ne v akčních filmech. Pro ně je ho škoda. Asi ho to jenom baví. Hrát zde někdo jiný, dal bych klidně 5 hvězd. ()

JenTR

Zase akční střílečka, auto honičky a další nudné věci, které už byly v každém filmu. Ti jeho parťáci se mi nelíbí, hlavně ten vykulený blb, to je komediální herec a patří do zcela jiných filmů. Stárnoucí Tom Cruise....no nevím, příliš divoké a dynamické. Zbraň, co může zničit lidstvo, ach jo. Pokud vám je ale patnáct, bude se to asi líbit. ()

Mitihal

Druhou část dám určitě v kině a projedu se na horské dráze s úsměvem alá americký rohlík od ucha k uchu. Přesně takto probíhala první část, film běžel rychlostí blesku. Stačí vypnout a bavit se, z filmu je cítit záměr tvůrců bavit a neustále přikládat a zrychlovat. Sázka na jistotu, připoutejte se a jedem..:) jen pro doplnění film není určený pro intelektuální rýpali, jedná se o čirou, odlehčenou zábavu. ()

Mr.HahaHihi

Bylo to fajn, 2 hodiny a 43 minut celkem svižně utekly ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že minulé to bylo všechno mnohem lepší a už to na mě lehce zavánělo vyčpělostí. Chyběl tomu drajv, štýlo. Žádný průser, pořád dobrý blockbuster ale prostě dekel mi to neodjebalo a ani se to tomu nepřiblížilo. ()

stret

Prehliadka starý fígľov so starými hercami bez iskry v oku. Nič proti béčkovému preháňaniu v akčných scénách ale toto bolo moc antifyzikálne. ()

Ferguson

Nemohu jinak než za 5*. Film šlape, jeden nápad za druhým (automobilová honička super, útěk z padajícího vlaku pecka, přistání padákem ve vlaku top a "tři sta milionů" dalších nápadů, které na Váš McQ a TC chrlí. Trochu se mi vrací moje recenze na Mission: Impossible - Národ grázlů. ()

MickV21

Série o Ethanu Huntovi je ve formě. Tentokrát se utká se samotnou umělou inteligenci. Jen škoda, že je to rozdělené na dva díly. Každopádně zápletka je velmi povedená a strhující. Hrozba AI převyšuje vše co se dosud v MI dělo. Akce opět na nejvyšší úrovni a plná nápadů. Třeba seskok na motorce byl dechberoucí. Tom Cruise je prostě borec. Dávám 5* a už aby tady ta druhá část byla. ()

MovieTom

Nové Mission Impossible je neskutečný akční nářez. Při každé akční sekvenci jsem nehybně seděl zařezaný v kino sedačce a ani nedýchal. I když tu v rámci série, co se týče akčních scén nemáme vesměs nic nového, pořád je akce něčím novým obohacená a nápaditá. A přesto, že film trvá skoro tři hodiny, tempo je našlapané a stopáž uteče jako voda. Jen dialogy byly místy možná až příliš dlouhé, ale to je jen maličkost. Parádní je i chemie Cruise s Grace. A byť je snímek součástí dvoudílného finále, pořád funguje jako jeden celek. 8,5/10 ()

PORTER44

Sice tam bylo akce dost a povedené scény ale na druhou stranu se tam objevilo i pár nezáživných a dá se říct nudnějších momentů,možná by stačili dvě hoďky a nebyl by čas se nudit,scéna s padajícím vlakem byla to samé když už padal třetí vagón už to přestalo bavit ()

Johny203

Skvelý úvod! Po prvý krát v sérií som mal pocit skľúčenosti, zo zúfalej situácie kedy ľudstvo stálo nad konečnou priepasťou. Túto ťaživú atmosféru rozbila až akčná scéna v kancli, Druhý krát som podobný pocit zažil niekde okolo Mexického patu ale aj nasledujúca akčná scéna celú túto snahu zničila a do tretice sa ju už vybudovať nepodarilo. A to je škoda. Akcia bola okej ale okrem  Uncharted scény na konci, kde mohli byť uveriteľnejšie triky, si z nej prakticky nič, okrem toho že zabila najlepšiu a teda atmosferickú časť filmu, nepamätám. Dead Reckoning nie je najlepšou časťou série ale je spokojne usadená medzi priemernou trojkou a skvelým Národom grázlov, v nadpriemerných vodách. ()

Hidoshito

Ajej, super záhadná a geniální AI "entita" a s celou koncepcí MI je rázem konec. Je z toho jakási kapsářská odysea... První film ze série, který mě vůbec nebavil. Dvě hvězdičky dávám za krásné kulisy Říma a Benátek. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny