Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (CinemArt SK)

Nemmonn

Každým dílem lepší a lepší. Tom Cruise znovu dokazuje, že herce jako je on, bychom si měli vážit. Říkám to hlavně proto, že pár věcí, co v tomto filmu uvidíte je uděláno pomocí praktických nikoliv vizuálních efektů (padací lokomotiva nebo Tomův seskok motorkou). Film začíná celkem pomalu, naštěstí hned později potká Hayley Atwell na letišti. Letiště je mimochodem hodně napínavé a mě hodně překvapilo, že jsem za tu dobu nemohl spustit oči z obrazovky. Sekvence v Paříži ve Fiatovi je pak skvěle zábavná akční jízda, při které jsem si hodně oblíbil postavu Pom Klementieff a napříč filmem čím dám tím více. Hodně musím i pochválit samotnou vizuální stránku celého filmu, kde střídá spoustu barev. Líbila se mi i hlavní zápletka filmu s různými padělkami a předháněním. Nejvíce se mi ale líbila finální sekvence s vlakem, panebože tak dlouho jsem neviděl tak dobře provedenou akční sekvenci. Do toho ten film uteče nehorázně rychle. Už aby byla druhá část. 9.5/10 ()

Hellknight12

Akurát som sa vrátil z kina. Je to síce najdlhšie časť zo všetkých ale pani tých 164 min ubehlo ako voda. T. Cruise aj vo svojom veku ide naplno. Máme tu starý tým. Celkom zaujímavú zápletku, ktorá sa síce už v niektorých filmoch vyskytla ale v tejto sérii ak si dobre pamätám tak nie. Tiež je tu pekne pochmúrna atmosféra, kde sa na nič nehrá a ide sa naplno. Už od piateho filmu mi príde, že sa snažia pripraviť na temnejšiu stránku príbehu ale tu to vrcholí od začiatku až do konca. Tiež je tu pekne napínavá atmosféra. Máme tu síce aj trochu humoru na odľahčenie, ktorý ale ničomu neprekáža, keďže je veľmi dobre vsadený. Akcia je tu od začiatku až do konca. Úvodna časť, perfektne určí tempo aj atmosféru filmu. Ak sa vám zapáči, tak si užijete celý film, pretože sa len pridáva, či už na atmosfére alebo tempe. Máme tu skvelé herecké výkony, hudbu, atmosféru, kameru. No proste neviem, čo by som vytkol. Oplatí sa ísť na film do kina? Za mňa rozhodne áno. Ak máte radi túto sériu, tak je to povinnosť. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. Prečo nie 100 ak ho len chválim? Pretože čakám, že v ďalšom filme ešte pridajú po každej stránke, keďže prvá polovica príbehu je ukončená na správnom mieste a za mňa trochu škoda, že aj v tom najlepšiom. Už aby zajtra bola záverečná časť. ()

quip

Jesus Christ that was boring as fuck. Pateticnost a nuda, Evel Knieveluv stunt soucasti filmu jenom proto, ze je cool ze Tom Cruise dela tyhle blbosti bez stunt doubla. Uprimne: bleugh! ()

Ceberus

Přemýšlím, proč filmu nedat pět hvězd, aby nezapadl do kategorie vyhrazené pro mé nejoblíbenější filmy... ale nenapadá mě nic, za co bych měl filmu body strhnout. Od Cruise jsem očekával top akci a prostě nezklamal. Spíše se mi zdál naopak občasně ještě navíc vtipnější než kdy předtím, takže holt opravdu nemám důvod se pěti hvězdám vyhnout. Po novém Top Gunu mi tak opět potvrdil, že v mém žebříčku oblíbených herců nevystoupal jen tak pro nic za nic. ()

Pepe_cz123

Já opět nemám slov. Vyrazil jsem včera večer do kina na novou nesplnitelnou a nebezpečnou misi, do které by v žádném případě žádný blázen jít neměl. Až na pána Toma Cruise který je.. no prostě šílenec. Ve svých 60ti letech toto předvádět je neskutečné. Àel jsem tedy do kina s tím, že přesně vím co očekávat. A opět jsem se pletl. Vůbec jsem nedostal to, v co jsem očekával, páč jsem to dostal nejméně 3x lepší. Christopher McQuarrie a Cruise v popředí to je prostě dokonalá a přesně šlapající symbióza, která mě nikdy nepřestane udivovat a neustále něčím překvapovat. Film šlape jako hodinky a vlastně vám celá stopáž uteče jako voda. A to díky výborně napsanému scénáři. Díky výborné a bezchybné akci. Díky tempu celého filmu. Tempo je prostě dokonalé. Chvíli se děj zpomalí aby si postavy mohly projít celý plán a následně byly hozeny karty na stůl. Pak je naprosto jak už jsem řekl bezchybná akce, a zase se zpomalí. To je prostě dokonalé. Lokace jsou též nádherné, a pasáž na soukromé párty měla ten správný drive a napětí. To samé mohu říct i o honičce v Abu Dhabi. Napínavou jak kšandy scénou ve vlaku. Jasný seskok motorkou ze skály. Ten film má tolik památných scén které bych si vyfotil, vytisknul, a každou z nich si vyvěsil po bytě. Co ještě musím vychválit tak to je samotná hudba a konec. Konec nekončí tak otevřeně jako třeba nedávný spider-verse, který končil hodně otevřen. Už se těším na další, a to už poslední misi s Cruisem v hlavní roli. A ač se hodně těším, tak mě fakt mrzí že se už budeme muset s touto sérií rozloučit. Rád bych tomu dal těch 10 bodů, ale za ne úplně využitého záporáka v podobě umělé inteligence, dám bod dolů, tedy 9 létajících motorek z 10. ()

neo93

Prvotřídní akční podívaná. Nevím přesně, jak to hlavní dvojka tvůrců, Tom Cruise a Christopher McQuarrie dělá, ale opět nám naservírovala neskutečně zábavný, vzrušující  a nabitý film, který potěší naprosto všechny, kdo mají rádi právě tento žánr. A přitom je to pořád stále to samé v sérii Mission Impossible. Honičky, přestřelky, souboje,  výbuchy, sledování, převleky, moderní technologie nejrůznějšího střihu, všemožné lokace v tomto případě např. Abú Dhabi, Benátky, nebo rakouské Alpy. Hned ta úvodní pasáž v ponorce, následována výbornou akční sekvencí v poušti, mě okamžitě přikovaly k sedačce kina, ve které jsem zůstal až do posledního záběru.  Autoři již zmíněné prvky dokážou tak skvělým způsobem podat inovativně a napínavě, že je  radost na to pohledět. A nejen vidět, ale také slyšet. Chytře si třeba pohráli s automobilovou honičkou v úzkých ulicích Říma. V první polovině honičky slyšíme v popředí klasickou hudbu, v té druhé už jen čistě zvuky brzdících kol či řev silných motorů. Herecky to samozřejmě nejvíc táhne Tom Cruise, ale potěší i staří známí, Ving Rhames, Simon Pegg či Rebecca Ferguson, tak i nové herecké tváře a jako je např. pohledná Hayley Atwell. Co víc si může člověk přát než jen se těšit na druhý navazující snímek, který snad bude stejně  dobrý jako tento. ()

E lan

A já se skvěle bavil. Nejen akční scény jsou famózní, Ethan to zase roztáčí, správňáci mu pomáhají, záporáci dělají co můžou a vše se odehrává v krásném prostředí. K tomu se tento díl přidává ještě několik výborných komediálních scén, které mě překvapivě rozesmály. Už se těším na zakončení příběhu, který je také výborně vymyšlený. ()

BDMarty007

Dobře natočené po řemeslné stránce, akční a vizuální spektákl, člověk se nenudí a čas rychle plyne, ale bohužel se čím dál méně obtěžují s nějakou reálností v podstatě úplně čehokoliv (zápletka, akční scény…). ()

Likan7

Na můj vkus je tu až moc "nijakých" věcí. Vůbec tu nefungují emoce, po scéně na mostě MUSÍ film zpomalit, aby se s tím diváci i postavy srovnali. Jenže NE, jede se furt na plný plyn, takže to vychází ve finále úplně do ztracena. A tak je to vlastně s celým filmem. Všechno je tu vlastně minimálně o úroveň horší než v těžkotonážních Roque Nation a Fallout. Akce je jen fajn, není tak vymazlená, přehledná. Slavný skok na motorce vypadá v trailerech i záběrech z natáčení lépe. Poslední hodina ve vlaku je už vyloženě natahovaný guláš, kde se postavy náhodně objevují co 10 sekund. A Atwell? Je roztomilá, je fajn, její scéna Fiat 500 vs Hummer je nejvtipnější za dlouhou dobu, ale není to ani zdaleka Rebecca a její chemie s Cruisem prakticky neexistuje. Někde jsem četl názor, že to tak trochu vypadá jakoby se sestavoval nový tým. Neměl bych s tím problém, přece jen to občas už vypadá jako domov důchodců.  Nejdřív se ale Ethan musí rozloučit se ctí, po prvním poločasu to je takový "jo i ne". A Cruise by to neměl přehánět s botoxem, občas vypadá fakt hrozně. ()

bearmeedek

Ze začátku jsem si říkal: Co je? Už jsem viděl lepší z této série. Ale pak to bylo lepší a lepší, závěr s vlakem byl bombastický. Téma s umělou inteligencí mě moc neoslovilo, tak jako mě neberou paralelní světy, kterých už je moc. UI mě nebere ani v reálném životě. Pak je tu jedna novinka - tvůrci v tom nechtějí mít chaos, a proto když Huntovi předhodí jinou ženu, tu předchozí prostě odstraní. Přece není prasák jako Bond. Tak 90%. ()

rivah

Dějově nabité akcí pod vodou, na zemi i ve vzduchu, ale působí to unaveně a vyčerpaně přes všechnu brilanci kamery i hereckých výkonů. ()

John80

Ďalšia časť z akčného žánru Mission impossible, ktorá je o hľadaní kľúčov, ktoré má žena ku ktorej sa niekto potrebuje aj dostať, efektovo a akcia OK ale zbytočne veľa časti má tento film 3* ()

Maximilianus

Nie je to čisté 5* hodnotenie, ale aj tak si myslím, že si ho tento film zaslúži. Aj za trochu humoru pri naháňačke v Taliansku, za práve túto naháňačku,  ktorá u mňa vyznela asi najuveriteľnejšie zo všetkých, ktoré si viem vybaviť (ale možno som iba zmagorený z Fast & Furious série), za vlakovú scénu a za príbeh. Ani mi nevadilo, že je film rozdelený na dve časti, pretože si ho budem pamätať ešte dlho a tešiť sa na pokračovanie. 8,6/10 ()

Hashirama

S každým dalším McQuarrieho dílem vnímám jistou míru simplifikace. U Falloutu šlo o zajímavý kontrast k Rogue Nation, přičemž se ale nijak nerezignovalo na ladnost, noblesu a precizní styl. Zde vnímám naprosto obří skok, co se týče stylistiky a scenáristické promyšlenosti. Jako kdyby se tvůrci chystali na to, že se v osmé části objeví Vin Diesel, a museli z perfektní Mission: Impossible udělat o mnoho zajímavější Rychle a zběsile. Samotná zápletka mi nepřijde zas tak přitažená za vlasy, hrozba AI je tu podle mě zpracována poměrně stylově a s mírou, nicméně jde cítit velká zkratkovitost, co se týče rozvíjení děje, a lehký nádech devadesátkové banality. Žádná nemožná mise nemá nikterak sofistikovaný scénář, vždy jde o to něco najít a někoho sejmout, nicméně zde je patrná snaha vše co nejrychleji a nejjednodušeji odvyprávět, aby se postavy dostaly tam, kam scénář potřebuje. Úvodní scéna, kde skupina hlavounů doslova odříkává expozici a tváří se jako již zmíněný pán v tílku působí jako z jiné série. Přesto se tu doslova vše variuje z předchozích filmů, přičemž je to stejně prémiové a filmařsky suverénní, ale celkově tak nějak plošší a méně promyšlené. Vše se najednou míhá před očima daleko rychleji, stěžejní momenty najednou natolik nevyznívají a dojem po skončení najednou není zdaleka tak trvalý a bombastický. Je vidět, že jsou všichni ti nejlepší z nejlepších, a v Hollywoodu stěží najdou srovnání. Pokud si něco zaslouží velké plátno, tak toto. Nicméně tu cítím tendenci k vyvanutí a obrušování hran. Jestli bude tohle Tom Cruise dělat do osmdesáti, nerozeznáme už od sebe žádné díly od sedmičky dál. Ovšem abych skončil optimisticky, míra ženské krásy s každým dílem exponenciálně roste! 7,5/10 ()

ER

Jasně, rozdělení story muselo přinést trochu ukecanější děj, budiž, ale tentokrát tady vidím spoustu "známých" scén a vše šlape spíše jako předehra druhému dílu. ()

LordMysti

Stále si drží hodně vysoký standard, i když už mi přijde, že je to vše takové na jedno brdo. Uvidíme s čím se pochlapí u druhého dílu, ale našlápnuto mají solidně. ()

vikino1

Old school mega nářez. Takový filmy se dnes už skoro netočí. Kdo by si kdy pomyslel 96, že v 2023 bude Hunt akční událostí roku a já se budu při jeho sledování usmívat až do konce závěrečných titulků.  Škoda, že je Tomovi už 61, protože až odejde on, tak odejde velký profesionál, jehož práce mě baví celý můj filmový život. ()

Demonic189

Dobre, ale silna pachut v ustach zostáva... Cely ten koncept postavený okolo akejsi všemohucej Entiti mi prisiel dosť uleteny, neustále a hlavne nekonečné vysvetlovačky už trochu nudné, postava Rebecci iba na jednú vec, a to neustále kradnutie či zámena hlavneho predmetu zaujmu na menši facepalm. ()

gemi

Vrchní scientopošuk v typické Mission Imbecile. Tedy spousta akce a mrak WTF momentů, kterým můžou konkurovat snad jenom Pondovky s Brosnanem. Na rozdíl od nich je tohle ale naštěstí zábavné. Většinou. Nicméně je to vlastně začátek seriálu, takže na rozuzlení si musíme počkat. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny