Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

AnanAss

Předně musím vyzdvihnout a pochválit jednu z nejmenších akčních hvězd Hollywoodu… vážně, klobouk dolů před Cruisem a kaskadérskými kousky v jeho věku. To já budu v šedesáti rád, když z práce trefím domů, dobelhám se do druhého patra, nasoukám se do papučí, podaří se mi odšroubovat uzávěr od mlíka, usednu do gauče a ráno se probudím. A pokud vše zvládnu s co nejmenším počtem srdečních příhod, bude to pro mě příjemným bonusem. Pryč ale nad přemítáním o mé růžové budoucnosti a zpátky k filmu. Akční sekvence jsou opět povedené, ale chyběla mi tady intenzita a nápaditost z dřívějška. I když finále ve vlaku je fajn, stejně jako naháněčka ve Fiatu… zbytek je ale bez šťávy. Scénáristicky je to trošku tupé (našeho hrdinu drží při životě až moc náhod a štěstí ho rozhodně neopouští) a docela nezáživné, nápad se superinteligencí moc nebavil, stejně jako rozdělení do dvou částí, které mi přijde naprosto zbytečné. Vážně by to šlo odvyprávět v jednom celovečeráku… a hlavně svižněji. Ze všech eskapád agenta Ítna je za mě tahle nemožná mise nejslabším kouskem (i přesto, že se kufřík na výrobu falešných ksichtů téměř nezastaví)… a ano, i tu proklínanou dvojku mám moc rád. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Trešlson

Pořád to tam je a ne že bych Part 2 vyhlížel s nějakou bezbřehou nedočkavostí, ale těším se na ni. Předpokládám, že McQuarrie s Cruisem si pro nás připravili kulervoucí finále. První část je poctivých 80% ()

johnywalker

Jak mi čistokrevné akčňáky nic neříkají, tentokrát jsem se poměrně bavil. Jedná se rozhodně o nejlepší díl série a docela se těším na druhou část. Jak v posledním Falloutu byla nejlepší postava mistra Cavilla, tentokrát si pro sebe plátno ukradla půvabná Hayley. Na Cruisovi je leckdy vidět, že už je jednoduše starší a přestože se stále pouští do nesmyslných kaskaderských kousků, v záběrech z blízka už to z něj poměrně čiší. Šel jsem do toho s nulovým očekáváním a ve výsledku odcházím nadmíru spokojen. Tak to hlavně neposrat posledním filmem... ()

helloween93

Celkem downfall proti předchozímu Falloutu, příběh o roguenuté A. I., která dokáže v online prostoru cokoliv je strašně laciná a působí to, jako kdyby námět vznikl jako esej 12 y. o. kida na téma, jakou hrozbu představuje umělá inteligence. Akce v rámci série standart. Nedivím se, že M: I dostalo v kinech na frak od Barbenheimeru, který byl divácky vděčnější. 3* ()

bararich8

Natěšenost byla maximální a všechny trailery a behind the scenes, to jenom přiživovaly, nakonec jsme opravdu dostaly další skvěle zpracovaný díl, za který se není vůbec třeba stydět a je to láhůdka. Cokoliv rozdělené na více dílů zavání průserem, ale tedy se těším, co přijde. Nicméně pro mě je však vrcholem série stále předchozí Fallout, který to měl lépe zabalené, ucelené a přece jen ta akce tam měla více prostoru a větší říz. Asi mi taky úplně nesedla ta přílišná osudovost aktuální mise, kde je hlavní záporák AI a pak postava vycucaná z minulosti. 5* ()

geek.ondra

První část Dead Reckoning je epický a osudový náhul. K bezkonkurenční akci a bravurnímu řemeslu se přidal perfektně vykonstruovaný příběh s uvěřitelnými emocemi a výtečnými charaktery. Možná zamrzí že toho mluvení a řešení je tu o něco víc než by člověk čekal ale jako celek se jedná o opravdu prvotřídní Hollywoodský epos který navíc ve svém žánru těžko najde v současné době konkurenci. 8/10 ()

NitroXcz

U M: I jsem nováček, nikdy mě to nějak nezaujalo. Po shlédnutí traileru na první část Dead Reckoning se vše změnilo a já hltal jeden díl za druhým. Lehký nádech komediálního prvku posouvá tento film o level výš. Nemluvě o Cruisových kaskadérských kouscích, které předvádí. Už se nemůžu dočkat, až to vygraduje v něco ještě většího v druhé části. ()

ViktorS

Na tento film som sa tešil už od minulého roku, keď vyšiel prvý teaser. No a po prvom vzhliadnutí musím vyjadriť svoju spokojnosť. Jedná sa o perfektný akčný film so skvelou výpravou, ako to u tejto franšízi býva zvykom. Dĺžka filmu mi vôbec nevadila, takmer každá, ak nie každá, scéna mala čo ponúknuť a tak som sa ani na chvíľu nenudil. Parádne akčné sekvencie striedajú scény plné napätia a pomedzi to samozrejme aj nejaké tie vtipné momenty. Tom Cruise je vo svojom veku neskutočný a tento film je ďalším dôkazom toho, že je fakt posledným akčným hrdinom a povedal by som aj žijúcou legendou. No rozhodne úplne nezahanbuje ostatných hercov v tomto filme. Hayley Atwell sa mi veľmi páčila vo svojej úlohe. Je neskutočne sympatická a spolu s Cruisom im to fakt klapalo. No a Esai Morales ako hlavná záporná postava  vyžaroval rešpekt a teda tiež sa mi páčil. Som rád, že dostal takúto rolu, pretože v seriály Ozark, odkiaľ ho poznám, bol ako záporná postava perfektný. Postava Ethana Hunta si prežila už veľa misií, no táto je asi tou najdôležitejšou. A predsa len, aj keď snímka má dlhú stopáž, tak dej pôsobí jednoduchšie. Nie že by niekto očakával sofistikovanú zápletku, ale aj tak je to trochu škoda, pretože nápad sa mi páči. Istým spôsobom je zápletka aj tak trochu aktuálna a teda otázka čo je to vlastne pravda a kto to určuje. No naskytá sa tu dosť otázok, ktoré filmu hádžu polená pod nohy, keďže sa nimi môže spochybňovať zmysluplnosť deja ako takého. Nie že by úplne aj bol zmysluplný, no sú tam nejaké veci, ktoré môžu niekomu trochu biť do očí. Niekomu menej, niekomu možno viac. Ja som ich dokázal prekúsnuť a film som si užil. Akcia a napätie je úchvatné. Či už scéna na letisku, naháňačka v Ríme alebo záverečná scéna v Orient Exprese. Len ten boj na streche vlaku bol miestami zvláštny, možno že trochu nepremyslený. Totiž keď vlak ide odhadom asi 90 km/h, tak je dosť komické, keď sa na jeho streche stretnú chlapi a stoja tam akoby nič. Boj ako taký bol dobrý, s ním problém nemám, ale ocenil by som tu možno trochu viac vetra v chrbte. Ale je fakt, že neboli na TGV, takže v rámci tejto franšízi je to opäť v podstate v  poriadku. (Ale oceňujem detailné zábery na spriahadlá vozňov) Otvorené konce moc nemusím, ale tento bol uzatvorený celkom znesiteľne. Len sa bojím, že druhá časť tu kvôli štrajku nebude hneď o rok, čo sa hádam nestane, pretože sa na ňu už teraz teším. ()

Kingjiri

Na množství ukecanejch scén a pomalym tempu vyprávní bylo vidět, že si rozdělení finále na dvě části evidentně vybírá svojí daň. S výjimkou “vlakový” akce (zejména padání vagónů) mě pak uplně nenadchla ani akce a přílišný použivání digitálních efektů. Příběh s AI mě naopak docela potěšil, ačkoliv je zároveň trochu děsivej, jelikož dle jistejch teorií něco na tenhle způsob nemusí být v blízký budoucnosti uplný scifi (doporučuju si najít v souvislosti s AI pojmy jako “singularita” a hlavně “singleton”). Z mýho pohledu je ale první část finále menší zklamání, který nepřináší nic moc zajímavýho. Největší výpovědní hodnotu mejch dojmů bude mít asi tvrzení, že kdybych si místo projekce v kině dal projekci doma, vůbec o nic bych nepřišel. A tenhle pocit z očekávanýho blockbusteru neni fakt uplně nejlepší výsledek. Třetí jistá hvězda za výpravu a casting. ()

Johny M.

Nečekal jsem, že jako velkej fanda kritizovaný 'dvojky' a tak trochu kritik McQuarrievo posledních dvou dílů, dostanu takovou nálož a dost možná top díl série.  Akce byla vždy libová, ale tady to tak nějak líp drží pohromadě, zaujal mě námět, kterej je tentokrát fakt 'impossible', nečekáná a neskutečně vtipná vložka a rovnou 3 bohyně: Atwell, Ferguson a Kirby. Bomba! ()

FanKalEl

Posledné 2 diely sa snažia odkazovať na svoje staré.. taký nápad je napr. pri sérii F&f zúfalý, no tu na to funguje perfektne. Vlastne, v tomto dieli funguje úplne všetko! Po dlhom čase som bol totálne vtiahnutý do deja. (100%) ()

JimiH

I na posedmé prostě skvělá záležitost. Cheesy zápletka nijak nebrzdí nasazení všech herců, kontaktní souboje v atraktivních lokalitách jsou skvělé, honička ve Fiatu a padákové scény rovněž. Terminátoří Pom Klementieff zastiňuje ostatní zlouny svou neskrývanou radostí z práce zabijáka. Na druhou část se těším a půlení mi nepřijde v tomto případě nijak kontroverzní, hraje se o hodně. ()

DAPDO

Když divák srovná tuhle novinku s předešlýma věcma, tak to vlastně nepřináší nic novýho. Jenže o to právě jde, ona už tahle série nejde víc posunout, protože je dokonalá. A za to, že si Mission Impossible drží pořád takovou laťku, tak nejde dát nic jinýho než plnej počet. ()

Torgal

Tak nás Tom, po druhom Top Gune opäť sa tešiaci veľkej popularite, namlsal výbornými trailermi a zábermi zo zákulisia, až sa začalo šepkať o miliarde z kín. Sny o rekordných zárobkoch rozdupal už týždeň po premiére Barbenheimer, vďaka ktorému siedma nemožná misia prakticky zmizla z radaru, ale problém treba hľadať aj v samotnom filme. Napnuté očakávania sa totiž ani zďaleka nepodarilo naplniť a z kina som nakoniec odchádzal s nemalými rozpakmi. Čakal som viac, o dosť viac, a sklamal hlavne scenár. Zápletka s umelou inteligenciu ovládajúcou celý svet je oldschool klišé, i keď s ohľadom na vývoj informačných technológii aspoň celkom aktuálne. Jeho prevedenie sa ale zaseklo v čase niekde hlboko v sedemdesiatych rokoch. Naháňanie sa za dvoma časťami kľúča, ktoré sú potrebné pre nahackovanie sa do jadra AI kdesi v potopenej ruskej ponorke je relikt minulosti, ktorý dnes pôsobí ako zlý vtip. Akoby nestačilo, že už základ príbehu je prežitý, tak aj zvyšok pôsobí ako ho napísal niekto, kto nemá o moderných technológiách ani páru. V jednom okamihu sa tak Ethan ocitne na párty organizovanej touto AI. Vo chvíli, kedy mu to dôjde okolo neho dramaticky obieha kamera zatiaľ čo sa s náhlym pochopením v očiach osudovo pozerá na screensaveri premietané po stenách. Toto sa veru nepodarilo. A tento nechcene smiešny ťažkopádne napísaný prekomplikovaný príbeh si ešte ako bonus vyžaduje siahodlhé vysvetľovanie medzi postavami. Hlavný záporák bol tiež veľmi matný, aj keď bola snaha nasilu naňho napasovať osobný spor s Ethanom z minulosti. Aspoň nám ostala tá poctivo natočená akcia, ktorá sa ale na (dosť okaté) triky spoliehala oveľa viac, než by som čakal. Pri pomaly sa rozpadajúcom vlaku z finále som ale škrípal zubami, to už bolo klišé nad klišé a pritom sa to bralo smrteľne vážne (rovnako ako celý film). Ale čo som prekvapený, veď v podstate všetko ide v trende nastolenom už v minulej časti. Pre úplnosť mi tiež moc nevoňalo odstavenie Rebeccy Ferguson a naopak nepochopiteľné nabratie Haley Atwell do tímu. Ale dosť bolo kopania do mŕtveho koňa - je jasné, že dejovo ma tento diel nepotešil. Remeselná stránka veľa zachraňuje a Cruise to svojím zanietením ťahá dopredu ako vždy, ale toto v mojich očiach zachrániť nedokáže. Smutných 6+/10 a po MI:2 druhý najslabší zárez v sérii. ()

Charlie84

Neuveřitelnej relikt devadesátek, který z nějakého důvodu svým sedmým? dílem stále baví a servíruje parádnější akci, parádněnjší akci....a, inu stále parádnější akci, protože o ničem jiném to není. Leč co naplat, nostalgie, nestárnoucí Tom Cruise (všichni jsme stále mladí, že) a takový ten hrdinný boj za správnou věc proti všem, to je prostě nesmrtelný. Jen teda už v prvním Terminátorovi věděli, že zlá AI prostě má mít prďácký jméno, takže kdykoli zazní "Entita", je to trapnější, než by muselo být. Nevadí. Při finále ve vlaku jsem řval radostí na celej obyvák. Na poslední díl snad budu muset do kina, předpokládám že při finální scéně tam budem řvát sborem. Luxus. ()

Biopler

Tento diel začal ozaj parádne, zaujímavo a uveriteľne sa vyvíjal až do automobilovej naháňačky v Ríme. Predtým skvele zvládnutá sekvencia z letiska, ktorá dynamicky rozpumpuje divákovo srdce, je vystriedaná nekončiacim balastom z autonaháňačky, počas ktorého, naopak, divák trpí. Príbeh je vymyslený veľmi dobre, poplatný aktuálnemu dianiu vo svete, rýchlo napredujúcemu vývoju AI, kde ako ľudstvo málo myslíme na dôsledky. Tento diel pracuje s tým, že sa AI vymkne z rúk jej stvoriteľom. Náramne ma bavil fakt ako Ethan Hunt a spol. uvažujú nad tým či jedného z nich už neovplyvňuje tzv. Entity. To je plus spoločne s viac epickejším rozmerom (smrť Ilsy), fakt dobrou chémiou medzi Cruiseom a Atwell a krásnym vizuálom. Bolehlav je opäť z prevedenia kaskadérskych kúskov. Huntovo crazy nabúranie sa do idúceho vlaku či jeho predošlá jazda na motorke na hocijakom teréne je šiši. Spoločne s vytrhnutím volantu a exodus z auta, na ktoré sa rúti metro či až otravná survival šplhačka z vagónov Orient Express nad priepasťou, pri ktorej nič emočne neprežívate keďže viete, že Ethan a slečna Grace sa musia kvôli druhému dielu zachrániť. Smiešne vyznieva aj fakt, že hoci sme v súčasnosti a hrdinovia používajú strelné zbrane, keď sa v strede stopáže bojuje na moste v Benátkach, tak sa vyťahujú šable či nože... akože sa máme preniesť do stredoveku? V krásnom kabáte, ktorý pripravila pani Noc? :) Hunt má v postave Gabriela po dlhej dobe schopného záporáka, zatiaľ celkom tajomného. Hi-tech vecičky skvele dosadené do príbehu, spoločne s postavami z dielov predošlých, hlavne Kittridge potešil. Oproti posledným trom dielom určite posun, u mňa o jednu *, ale stále žiadna sláva. ()

Daiker

Fallout se mi líbil více..... Téma s UI bylo vybráno dobře, ale už je to pořád dokola a MI mě přestává bavit... Poslední díl mi přišel takový snobský... Nesmyslné scény už připomínají Rychle a zběsile.... Další mínus je délka filmu. Všeho moc škodí.... ()

JohnnyKladno

Jestli jsem to pochopil správně, tak celou dobu zachraňují svět bývalí zločinci. To nevadí, logiku ve filmech, kde se mění obličeje a skáče se na jedoucí vlak z motorky tak úplně nehledám. Neviditelný záporák, splašená umělá inteligence a její prodloužená ruka v podobě dávného Huntova rivala (né, že bychom o něm někdy slyšely). No a opět jde o záchranu celého světa, jak jinak. Jednoduché, ale bavilo mě to. Opět se podíváme do různých koutů světa, vše je veliké, akce je zase perfektní a některé nápady jsou skvělé. Honička v Římě, žluté autíčko, psychopatická Francouzka, to jsem si moc užil. Bylo to dlouhé, ale šlapalo to. U této série nic hlubokého nehledám, je to čistá popcornová zábava, a tak jsem si to užil a těším se na druhou část. 80% ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny