Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

BFG2000

Ultimátní akční film, který je dokonalý tím, že je dokonalý v každém směru a prvku. Za mě o parník dál, než ostatní díly série. Jde o 164 min neskutečné akční a navíc i chytré jízdy, s dokonalým střihem, skvělou hudbou, naprosto TOP obsazením, kterému za mě osobně dominuje, kromě Cruise samozřejmě, konečně opravdu silný záporák Esaia Morales. Osvěžující je také skutečnost, že si tvůrci odpustili často naprosto zbytečný a trapný humor, jenž značně degradoval předešlé díly. K tomu všemu připočtěte hned několik nezapomenutelných scén, od ponorky, přes letiště okořeněné trochou toho uranu, šílenou autonaháněčku, vizuálně perfektní Benátky až po finální vlakovou scénu. Neuvěřitelné je, jak režisér dokázal udržet celkovou gradaci filmu. To tempo, přestože má laťku na začátku nastaveno hodně vysoko, celých 164 minut roste a roste! Nelze opomenout ani opravdu rozsáhlou a úžasnou výpravu. Nejde o akční řežbu, ale skutečný akční film. Tady je vše v pořádku a James Bond ať se jde vycpat. Byl jsem po předešlých dílech skeptický, ale na "8"ku se teď vyloženě těším! ()

Alojs

Aneb co se stane když smícháte pseudochytrou ukecanost jedničky (v dobrém smyslu) a primitivní schéma trojky (kočičí pracka = tajemný klíč). Sedmá Nesplnitelná mise je dosti odlišná od svých předchůdců. Není to typická nonstop akce, ale naopak - je to spíše promyšlená groteska. Přestože to zní jakkoliv divně. McQuarrie natočil takový evropský akční film. Vymezil několik atraktivních scén a do osudí přihodil relativně velké množství postav. Ethan Hunt je naháněn ze všech stran a tajemný klíč putuje z jedné kapsy do druhé - prakticky nepřetržitě. Je to do jisté míry úsměvné, ale velmi profesionálně natočené. Dá se říci, že sedmá Mise nenabízí nic, co by už nebylo v dřívějších epizodách, ale i tentokrát je všechno natočené JINAK - a opět dynamicky a vtipně. Platí to o nebývale humorné automobilové honičce, ale i o pěstních / šermířských konfrontacích v těsných italských uličkách. Závěrečná scéna ve vlaku / na vlaku představuje faktický vrchol. Posledních deset minut je příkladnou ukázkou toho, jak má vypadat novodobý akční film. Nepřetržité napětí, prekérní situace jak na běžícím páse a skoky v posledních vteřinách.... Stará škola v duchu Spielberga, Camerona, McTiermana a Harlina... ()

papadoce

Ja Tomášovho Ethana Hunta žeriem. Celkovo jeho akčné filmy, pretože na nich absolútne nešetrí a oplývajú vždy originál akciami. MI:7 nie je inou. Tomáš nám ale taktiež starne a botox nebotox na tvári mu to vidieť. Škoda len, že po ženskej stránke sa nebolo tentokrát na čo dívať a to hrali dôležité role až štyri babeny. BMW sa značka MI očividne vyplatí, keďže opäť máme jazdiace reklamy v každej auto scéne a tým vozom to svedčí. Celkovo bola automobilová honička jednou z najlepších za poslednú dobu. A Ving Rhames má podľa mňa najširší nos na svete, aj keď na film to vplyv nemá, že áno. Teraz som zhrnul asi väčšinu nedôležitých informácií. Táto Mission bola vcelku inteligentnou, slušne akčnou jazdou a patrí určite k najlepším dielom série. Za jediný nedostatok môžem považovať asi len to, že už v čase uvedenia do kín bola známa informácia o ďalšej epizóde s rovnakým názvom plus part II a teda bolo už pred projekciou jasné, že tu bude otvorený koniec. MI:VII ale letelo v slušnom tempe a veľmi sa mi páčil návrat ku koreňom v podobe vlakovej scény. Parádnu a asi aj kultovú sme videli hneď v jednotke. Táto nebola o nič slabšia. Záverečná akcia jednoznačne navnadila na už spomínanú part II, 90%. “Ochránite ma, je to tak?” “Nie, to ti sľúbiť nemôžem. Ale ver, že tvoj život je pre mňa viac ako môj. Veríš mi?” “Nie.” “Skúsiš mi veriť?” “….. Áno.” ()

DaweForeman

Jako obvykle se naskytne nová mise, která přinese mnoho nebezpečí. Tentokrát se jedná u vyspělou umělou inteligenci a maníka, který ji chce osvobodit od jejích limitů. Tenhle díl přesně jako ten minulý si drží stále ten svůj minimalismus a nehází sem nic zbytečného navíc nebo nesnaží se sem toho narvat co nejvíce na každém v kroku ve velice okatém stylu (tím to nemyslím teď v tom negativním smyslu, ale v tom pozitivním). Divák si tu tak užije příjemně odsýpající příběh plný akce, tajemna, nějaké to napětí a dokonce i vtipu. Jak už jsem psal u minulého dílu, tak i zde je napětí trochu ošizeno, když to člověk srovná s předchozími díly - je však také možné, že už časem si člověk na to zvykne a už z toho není tolik paf, jako dříve. Velikým překvapením byla ona vtipná stránka, která tu celkem dobře seděla a obzvláště honička s tím žlutým fiátkem v Římě neměla chybu. Bohužel to ale začíná trochu trpět na průchodnost různých herců a pak také na určité scény, kdy autoři mají nějaký záměr, ale bohužel to trochu odflákle nafilmují a scény pak působí zvláštně. Na závěr pak zmíním pouze hudbu, která nádherně podkresluje atmosféru celého filmu a Lorne Balfe se zase předvedl v tom, že je suprovým skladatalem. ()

playboy_05

Chapu, ze doba si takovy namet zada, ale tahle parta je na cyber security a AI hrozby fakt stara…dejove trochu bordel, na poradneho zaporaka asi uplne nezbyl budget, kulha to a nijak extra to nebavi, prekvapive ani akce. K predchozim dilu lehce az nedustojne. ()

honeja

Nová Mission Impossible je cool, ale přesto je pro mě zklamáním. Především po dějové stránce. Po dvou neskutečně promyšlených dílech teď dostáváme klasické bondovské dobrodružství... Nejvíce mě mrzí, jak film naložil s postavou Ilsy, která ve filmu skoro nepromluví. A Ethan najednou skočí za první holkou, kterou potká. Příběhu přitom nechybí rádoby srdceryvné scény, které však se mnou takřka nehnou. Sounáležitost s hrdinou je pryč. Výborný ačňák, o tom žádná. Kvalita série však o úroveň klesla. ()

Joedas

To, jak se tvůrci v čele s Cruisem už pár let neustále překonávají a jak plní a překračují vysoká očekávání je mission impossible sama o sobě. Sedmý pokračování je pro mě dokonale vydřená špionážně akční podívaná, která je ve všech ohledech poctívá, a která našla perfektní balanc mezi osudovostí a odlehčeností. Určitě je to materiál pro studii (už ta práce s tempem, s motivy, s akcí versus dialogem, s postavou Ethana Hunta atd.). Uvidíme jak naváže druhá část a jak se bude série vyvíjet dál, já mám ale dojem, že tohle by mohl být Cruisův masterpiece. Plnohodnotnej kinozážitek! V porovnání s tímhle působí pátej Indy ještě smutněji. ()

hrumsrt

Nová Mission Impossible je tady! A po covidové odmlce, po dalších šrámech při natáčení se po šesté vrací i Tom Cruise ve své nejikoničtější roli, která lemuje pomalu celou jeho kariéru - Ethana Hunta.. Celou sérii jsem si doháněl barbarsky až letos a i když si nemyslím, že je kdovíjak perfektní a spíš jsem asi čekal trošku ještě něco více, tak si ohromně vážím, že ještě něco takového vůbec vzniká. Akční filmová série, která každým dalším pokračováním přidává něco navíc a vysmívá se všem moderním značkám, které musejí sahat k digitálním efektům.. Tohle je pojetí, o kterém jsem vždy snil, že bude mít agent 007, tohle je filmová nádhera, do které všichni zúčastnění dávají naprosto všechno a Tomík i v 60ti letech předvádí jeden z žánrových vrcholů.. Mission Impossible jako série má svoje vzestupy a pády, kdy především trvá než jde opravdu o něco více než jen o ambicióznější béčko, kam podle mě spadají první dva filmy.. Ale pak přišli správní tvůrci a nakonec i osudová spolupráce s McQuarriem, který si sedl s Tomem Cruisem natolik, že jeden bez druhého už nedají ani ránu. Série dostala elegantní styl, přehršel nápadů a především každý její další kousek byl kombinací tolika diváckých kroucení hlavou nad tím, jak jen tohle může někdo tvořit.. Ethan Hunt je zpět se svým zajetým týmem starých známých, aby rozklíčoval další spiknutí, další neřešitelný problém.. Očekávání diváka, který už si dokáže dopředu domyslet, kdy postavy na scéně jsou jen tradičním podvrhem v podobě používání věrných masek, není jednoduché překonat. Ale s radostí říkám, že sedmá M:I to dokázala! Finále je tady a celý příběh se trošku zacykluje a snaží se ukázat, že Odplata tu s námi osudově být měla. Stejný tým lidí hlavních hrdinů, které pomalu nemohou zklamat, doplněn o naprosto okouzlující Hayley Atwell.. Příběh, odkrývající krásy dalších evropských velkoměst, propojující jednu zapamatovatelnější akční sekvenci za druhou a přesto každá má neodmyslitelně vlastní styl.. Adrenalinová automobilová honička v úzkých italských uličkách, naháněčka na letišti, neonový klub, to vše by v normálním filmu byl totální highlight, ale tady jen pochoutkový předkrm, který odpálí až našlapané finále okolo vlakového zasazení.. Film, kde prakticky každý jednotlivý záběr nutí diváka slintat. Akční scény, které podtrhávají myšlenku, že Tom Cruise zastavil čas.. Aby něco bylo i s šestým nášupem pořád chutnější a nutilo pořád žádat o přídavek, to jsem možná ještě nezažil. Někdy to možná bylo o špiónech, kteří se nenápadně spouštěli do trezorů, ale tady je pomalu skákání na motorce málo.. Úspěch skoro ve všem, co tvůrci zamýšlejí. Tu se má tlachat, tu slzet a tady zase zápasit. Spokojenost, jakou jsem nikdy z M:I neměl. Zbývá jen zvládnou druhou půli konečného dílku a tohle finále bude nesmrtelné. Ambice tedy rozhodně nechybí.. Čekal jsem ledacos, ale že si mě někdo na dvě a půl hodiny takhle ukradne pro sebe ne.. Za necelých 12 měsíců na viděnou! /viděno v kině/ 90% ()

liquuid

První díl završení série mě příjemně nadchl, neboť jsem čekal, že se budeme spíše připravovat na velké finále a moc toho neuvidíme, ale opak je pravdou. Akcí je film hojně obdařen, dobrý výběr prostředí, kulisy, silný záporák, napětí, více propletený děj, který se ale dá pochopit s aktivní pozorností a první část této odplaty vás opravdu nenechá v klidu. V neposlední řadě také mé oblíbené přelévání výhod ze strany dobra na stranu zla. Když půjdu úplně k jádru, tak i dobře promyšlený děj, samotná myšlenka a nápad jsou super. Je to takové neokoukané, hodně moderní, záblesky do umělé inteligence a také snad i varování pro nás, jak by v případě neovládnutí mohlo něco dopadnout. Tom to v sobě pořád má, Benji klasicky hýří vtipem, poté zajímavý přídavek ve formě krásné Hayley Atwell, která je šikovná zlodějka, ale jinak tak trochu ťuňťa a to mi k tomu hodně sedí. Z hlediska negativních prvků nebo vlastností, tak bych toho řekl opravdu málo. Většina věcí je relativně realistická, jen ten souboj na vlacích a seskok z vlaku na náklaďák musí člověk spolknout. Na závěr bych rád dodal, že kdyby tento film měl být James Bond, tak je to stokrát lepší James Bond, než ten, který se poslední roky vydává. Za mě krásných 90% ()

jafuska

Jelikož jsem na instagramovych stránkách Toma Cruise viděla všechny stopaze filmu, které tam měly být, ani mě to nijak zvlášť nepřekvapilo, co všechno se ve filmu odehrálo, co se ale musí nechat, Tom je neskutečný puntičkář, detailsta a má velký cit pro film a moc dobře ví, jak diváka zaujmout, v jeho věku a je to bohužel už znát je přesto naprosto skvělý herec, jeho fyzická kondice je neuvěřitelná a leckdo by mu mohl závidět, protože v 60 letech je jeho herecká kariéra stále na velmi vysoké úrovni narozdíl od jiných herců, kteří mají stejný věk jako Tom. ()

Dejvecd

Asi 99% celého filmu som sa nevedel prestať usmievať od ucha k uchu. Tom Cruise to zase dokázal. Zase natočil a hlavne odkaskadéroval neuveriteľne zábavný film a ukázal celému Hollywoodu ako sa majú robiť blockbusterové filmy. Prvá časť posledného dielu Mission: Impossible má totižto všetko. Skvelú akciu, úžasný príbeh, milované postavy, vtipný humor a fakt neskutočný drive a napätie, ktoré ma skrátka priklincovali k sedačke na celých 164 min. a keď film skončil, okamžite som si to chcel dať znova, alebo si len znova pozrieť všetky ostatné filmy o Ethanu Huntovi, a to možno aj spravím. Milujem to, milujem ako vie Tom Cruise na plátno preniesť nostalgiu a zároveň a niečo originálne a nové, a tento film teda napriek tomu, že to je to klasické zachraňovanie sveta, fakt pôsobí novo a fresh. // Nový Spider-Man by si mal brať príklad, pretože takto sa má ukončovať prvá časť. 9/10 ()

kubas369

9/10. Tak a teď bez prdele, můžete si o tomhle filmovém dinosaurovi myslet, co chcete ale to co v poslední době předvádí na filmových plátnech je skoro nemožné. Tom Cruise našel v McQuarriem zlatý důl akčních spektáklů a oba tlačí akci na samou hranu možností. Zapomeňte na Johna Wicka nebo Bonda. Tohle je akční král. ()

koty2201

Keď sa mám úprimne priznať a bez mučenia, tak poviem, že som sa na ďalšie dobrodružstvo Ethana Hunta veľmi tešil. Pre mňa bola ďalšia Mission: Impossible jedným z najočakávanejších filmov tohto roka. Po prvom traileri som ostal celý bez seba. Ale po tom, čo som videl ten akčný špionážny triler v kine s ďalšou misiou, tak mám veľmi zmiešané pocity. Nie som z toho tak nadšený ako som si myslel, že budem. Vo výsledku to bolo určite horšie ako 6 diel a lepšie ako ten piaty. Čiže vo výsledku druhý najlepší v celej sérii. Aspoň z môjho pohľadu. Oceňujem, že bol príbeh na dnešnú dobu veľmi aktuálny a tak trochu aj nostalgický. Áno, vrátil sa Kittridge z prvého dielu, ktorý tentokrát robí pre konkurenčné CIA. Ale mám pocit, že to je jediný návrat. A úhlavným nepriateľom je niekto, kto sa pokúsil Ethana zabiť ešte predtým než sa pridal k IMF. No a aktuálny je preto, že tento pán Gabriel má prístup k umelej inteligencii, ktorá nabrala vedomie a dokáže vyhladiť ľudstvo. Len mám zo toho taký čudný a nepopísateľný pocit. Umelá inteligencia tu je predstavená ako nejaké fantasy nadprirodzené niečo a nie ako klasická sci-fi technológia, ktorá sa vymkla kontrole. Z toho vyplývajú určité nelogickosti v deji. Nehovoriac o tom, že občas sa aj niektoré postavy v určitých situáciách zachovali divne. Jednoducho tu nehralo všetko spolu nejak harmonicky a prirodzene. Vplývala na mňa dosť odlišná atmosféra ako z predošlých dielov a ide o naozaj netradičnú súčasť série. Prekvapil ma aj dosť častý humor, ktorý nebýval používaný až v takejto miere. Každopádne som sa dobre zasmial. A ešte by som dodal k príbehu jednu vec a to, že miestami som sa trochu nudil. Tento pocit ma pri pozeraní prekvapil. Zároveň bola doťahovačka o jeden vzácny artefakt príliš komplikovane napísaná, že som sa v tom často strácal. Hudba bola perfektná a dobre pumpovala akciu. Ďalej uznávam, že ide o pekne natočený film. Či už ide o zábery samotné alebo prevedenie akčných scén a ich choreografiu. V niektorých scénach išlo naozaj do tuhého a žasol som, že na čo sa vlastne ten Tomáš Plavba dal. Tú atletiku, ktorú predviedol bola neskutočná. Po technickej stránke ide o naozaj majstrovské dielo. Najviac z akčného hľadiska z toho ako to bolo krásne natočené, musím vypichnúť záver vo vlaku. Hlavne keď tam Ethan a Grace šplhali nahor po tých vozňoch. Hneď som si spomenul na hru Uncharted 2. Emočne to bolo prekvapivo tiež dosť často silné, čo som rovnako nečakal. A dostalo ma to (áno, niekto tu zomrie a našťastie tomu venovali dostatočný čas, aby to zapôsobilo tak, ako by malo). Takže určite sa rád pozriem na pokračovanie, pretože dejovo je to vybudované naozaj dobre. Napriek tomu že ide o prvý diel, tak je ucelený a pôsobí samostatným oddeleným dojmom. Len dúfam, že pokračovanie poňali lepšie a bude to aspoň na úrovni Fallout. ()

ratpile

Strašná blbost a zároveň zabavny kinofilm. Scénář je příšerný, ale v rovině ve které MI rezignovalo (po jednom dílu) na jakoukoliv podobnost s realitou, to v nějaké popcornové bublině funguje. Akční scény jsou parádní, hudba burácí, výprava jak z National Geographic a tři hodiny kupodivu utekly. Ethan Hunt by (posledního) Johna Wicka znásilnil propiskou. ()

RafaKrakal

Tom Cruise v nejlepší formě, skvělé triky, propracovaný příběh a brilantní akční scény dělají z Dead Reckoning nejlepší doposud natočenou Mission Impossible. Jasných 5 hvězd. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny