Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

atiratha

Pokud bych měl hodnotit film samotný, vysloveně mu ubližuje rozdělení příběhu do dvou filmů. První půlka famózně plyne, ale tam, kde by normálně příběh vrcholil najednou naběhne další mise, která je ale proti té první půlce v zásadě nezajímavá, což dohání přehnaností. A co bych vypíchl je naprosto zbytečný charakter Paris, kdy nevíme proč tam vlastně je a mění strany tak, jak je potřeba příběh posunout. Marnotratné použití jinak talentované Pom Klementieff.  Sekvence s padajícími vagóny už byla vysloveně agónie. Jeden, dva vagóny okej, je to sice klišé, ale připusťme, ale tady to nekončilo.  No nic, jdu si znovu pustit Pathaan, abych si připomněl, že akční film může být i zábava. ()

Frca

Možná to nebyl ten nejlepší díl, ale ani to mi nebrání, dám tomu ten plný počet. (Přestože se musim přiznat, že mě tam některé věci naštvaly, ale asi chápu, proč to tak udělali. Když zkrátka není čas...) Je to prostě skvělý. Jistě, záporák možná není Solomon Lane, ale pořád dokáže zaujmout (Stejně jako jeho práva ruka ala Harley Quinn) Karty jsou do další dílu pěkně rozdány a teď už jen ta otravná část- rok dlouhé čekání na další díl. ()

Kebabkony

Tom Cruise to opět dokázal. Minulý rok nám nadělil excelentní TOP GUN a teď MI. Nehorázně jsem se na to těšil a film nezklamal. Snad až na prvních 15 min, kdy film začínal netypickým způsobem. Ovšem zbytek filmu už zařadí to správné tempo a až do poslední minuty nezastaví. Hlavní hrozba se mi fakt líbila a přišla mi dost zajímavá. Navíc z traileru ji nemáte vůbec šanci odhalit, což je dobře a za to tleskám střihačům traileru. Asi nejvíce oceňuji akci, která je fakt skvělá a hlavně tu funguje napětí. Nevím jak to napětí zvýší ve druhé části, protože tady by se dalo fakt krájet a trumfnout to nebude lehké. Jsem rád, že ještě vychází tento typ akčňáků. Jenom tento rok jsme dostali JW4 nebo druhé Vyproštění, protože dnes už málo kdy natrefíte na dobrý snímek s tímto žánrem. Ještě, že tu je Tom Cruise, který skáče s motorkou do propasti a nebo dělá jiné šílené kousky. Tohle je taky hlavní důvod, proč se Mission Impossible liší tolik od jiných snímků. Mega se těším na druhou část a doufejme, že tato série bude poctivě ukončena. 8,5/10 ()

Stifmeister

///   Když se díváte na film, který má skoro 3 hodiny, a při začátku titulků si říkáte, že to kruci uteklo nějak rychle, tak jediné, co si můžete v tu chvíli říci, že chlapy odvedli fakt dobrou práci. Opět Tom nezklamal a natočil parádní důstojné pokračování série Mission: Impossible, které za mne snad trumfne i některé z posledních dílů. Akční podívaná, skvěle napsaný příběh s parádní zápletkou v roli "padoušské" AI (což když si řeknete, že se film natáčel ještě za Covidu, tak si myslím, že v tu chvíli je i lehce nadčasový, teď se asi Hollywoodský pytel s podobnou AI tématikou roztrhne) s pomocí záporáka Gabriela, u kterého se snad ve druhém pokračování dozvíme i více. Nová "Hunt Girl" v roli Hayley Atwell do filmu a tohoto žánru prostě sedí, jen škoda ztráty postavy Ilsy, i když to holt příběh a děj samotný lehce vyžadoval. Co musím taky pochválit jsou lokality - Řím, Benátky, Orient Express,.. Obzvlášť jízda žlutým Fiatem 500 po Římě byla parádní, za mne highlight celého filmu. Co bylo i lehce nezvyklé z minulých filmů je troška humoru, který vůbec netlačil na pilu, ale ani nebyl špatně napsán a zahrán. Celkově herecké obsazení bylo skvělé. Už se těším, až film bude někdy v budoucnu na VOD, rád si ho opět rád zkouknu. A v neposlední řadě, veliký respekt panu Cruisovi, protože v jeho letech, co vše na filmovém place vyvádí, to je prostě neskutečné. Snad mu do budoucna nedojde štěstí, aby si neprovedl něco, co mu přeruší kariéru a my se nedočkáme dalších stejně parádních pokračování této již kultovní série. |9.5/10| ()

Cinemagoer

Ethanovi se návrat podařil a to znamenitě! V roce několika očekávaných pokračování, kdy pátý Indy nepřekonal ani Křišťálovou lebku a čtvrtý John Wick také nenaplnil má vysoká očekávání, se sedmé Mission Impossible stalo nejlepším filmem série. Po nezvyklém úvodu pod hladinou a nástupu nezaměnitelné znělky s prostřihy následujících velkolepých scén jsem začal tušit, že se schyluje k pořádnému akčňáku. Po špičkových rozmanitých honičkách ulicích Benátek jsem si jen přál, aby kvalita neklesla a ona opravdu vydržela až do dechberoucího finále, při němž jsem se jako nemilovník výšek raději přidržoval sedačky. Z akčních scén je pro mě vrcholem pasáž v Benátkách. Tak skvěle a přesvědčivě natočené automobilové honičky jsem už dlouho neviděl, okamžitě jsem si vybavil seznam těch nejslavnějších v čele s Bullitovým případem nebo Francouzskou spojkou, kam by MI7 mělo rozhodně patřit. Radost pohledět na Cruise a Atwell přímo za volantem v zastoupení za kaskadéry, skvělá kamera s delšími záběry (nešvar v podobě nepřehledně sestříhané akce plně nepřítomen), radost se zaposlouchat do kvílících gum a nefalšovaných narázů, paráda! Co nejmenší užívání CGI je zárukou pravé žánrové podívané, což film přesně potvrzuje. Kde už bylo zapotřebí digitální triky užít (hlavně v závěru), sledovali jsme prvotřídně zpracovaný obraz, velmi vysoký rozpočet dobře využit. Vedle akce je předností filmu svižně postupující děj, opravdu, už předem známá scéna Tomova seskoku na motorce přišla na řadu poměrně rychle. Dvě a půl hodiny bez výjimek baví, stále se něco děje, k čemuž silně přispívá několik zvratů, charakterový vývoj postav, nebezpečný padouch, oživení hlubší Ethanovy minulosti atd. Je na pováženou, zda filmaři s osudy některých známých tváří naložili rozumně (kdo viděl, ví, koho nebohého mám na mysli) a nikoliv účelně ve prospěch druhé části. Setkání celého týmu, rozrostlého za šest filmů na Ethana, Luthera, Benjiho, Ilsu moc potěšil. Nová postava, mocně přitažlivá i vychytralá Grace, v podání Hayley Atwell mile překvapila, ba i nadchla, nejvýraznější ženská postava filmu, mezi ní a Ethanem to jaksepatří jiskří. I další známé postavy, Bílá Vdova nebo Kittridge, se zajímavě vyvíjí, uvidíme... Odlehčené momenty byly zpravidla vtipné (nejlepší asi test Benjiho na letišti), kdyby jich bylo trochu méně, neuškodilo by to. Zatím viděno jednou v letním kině, méně než pět hvězd by bylo málo, díky filmařům za nejlepší filmový zážitek roku, těším se na další projekci. ()

pafka

Akce fakt skvela, horsi uz je zápletka ala AI nas ovlada a s tim spojene ptakoviny, co nedavaji smysl. Spousta zbytecnych dialogu, co natahuji stopaz.. Prepisovani vse na ps.strojich. Jeste mohli zapojit derne stitky a dernou pasku. Akcni sceny jsou vyladene vc. strihu k dokonalosti. Tomovi obcas nefunguji mimicke svaly, ale to se asi dalo cekat. Jinak dobre, tezko se mi ale zvyka, ze do kina chodim na serialy. ()

TR4XY_CZ

Tak John Wick 4 má konkurenci na akčňák roku. McQ s Cruisem se totiž vrací ve velkém a servírují jednu velkou, našlapanou jízdu, která jede a nezastavuje se od začátku do konce. Opět tu nebyla scéna, která by mě nebavila nebo nudila. Taky oceňuju jak se zápletka a děj filmu tolik liší od předchozích filmů, kde to vždycky bylo dost jednoduchý akorát pěkně pozlacený a naleštěný. Ergo: Tady je záporák, který chce zničit svět a my ho musíme zastavit. Nikdy jsem s tímhle přístupem teda neměl problém, ale tady jsem se u té mnohem komplexnější zápletky a mnohy postav se spoustou intrik musel mnohem víc soustředit na to, co se děje a dávat pozor, aby mi něco neuniklo. A to byl fakt skvělej pocit. Highlightem filmu je pro mě fakt překvapivě Hayley Atwell, která ukázala jak úžasně umí hrát. Tom Cruise byl totiž sázka na jistotu a jeho "skok" byl bomba, ale do Hayley jsem se totálně zamiloval a bavila mě pokaždé když byla na plátně. Její postava se hlavně dost lišila od těch ostatních. Její zbrklost a neopatrnost byla perfektní v kombinaci se zkušeným a profesionálním Ethanem. Opravdu tomu asi nemám, co vytknout asi jen to, že mě Fallout bavil o chlup více. Pořád ale 10/10 ()

Kinofil

|| PG-13 || Paramount || Rozpočet: $300 mil. || USA: $170 717 959 - ČR: 21 392 396 Kč - Celkem: $560 417 959 || Zklamání nebo pecka? Toť otázka. S MI7 se to má trochu složitěji. V první řadě je to stále blockbuster podle Cruisovského mustru, tzn. sázka na jistotu, propracovaná akce, šílené kaskadérské kousky, kvalitní režie, hudba a zkrátka vše, co se od moderní M:I čeká. Bohužel si duo Crusie/McQuarrie vybrali slabší chvilku (ať už covid nebo snad únava materiálu) a celá zápletka okolo ztracené ponorky a AI posůbí archaicky, neoriginálně a neinovativně. Do toho divák už v půlce filmu víc prakticky vše, co potřebuje, zatímco Huntův tým stále pátrá, a tak se na závěr žádné šokující odhalení či cliffhanger nekoná. Do toho je záporák (Goerge Clooney z Alzy) ubohá loutka čehosi (zjistíme v dalším díle) a dlouho mi trvalo uvěřit, že on má být tím lidským záporákem dvoudílu. Tady si tvůrci vybrali zcela nejslabší chvíli. Naopak největšími pozitivy MI7 je rozšířený casting. Zatímco staré postavy mnohdy objevují tak nějak z povinnosti, aby na ne divák nezapoměl (Benji a Luther tu moc důvodů být nemají), návrat Czenryho mě dost potěšil, Whigham nahánějící se s Cruisem jako kočka s myší byl taky zábavný a největší posilou týmu je pak Atwell, která si krade pozornost na plátně pro sebe. Zkrátka se na ni nedá vynadívat, s Cruisem má dobrou chemii a ačkoliv je její přerod ze zlodějky k agentce IMF zbrklý, těším se na ni v dalším díle. Je také důkazem, že tato série si vždy uměla vybírat herečky. Akce pak nejvíce vyniká v Římě, ovšem na Paříž z Falloutu to nemá, a vlastně svým pojetím nemá daleko k Fast X. Tentokrát se totiž více tlačí na humor a odlehčenou zábavu. Není to naštěstí trapné, ale za břicho se popadat taky nebudete. MI7 trochu klopýtla na cestě za epický završením jedné z nejlepších akčních/špionážních sérií všech dob (Fallout je u mě top), ale stále ji zbývá extra život na nápravu a já věřím, že ho poctivě využije. 80%. ()

muti

Za mňa topka, na sedmičku klobúk dole. Pár postrehov: AI by si najala tisíc ďalších Gabrielov za pár hodín, vsadiť všetko na jedného koňa mi nedáva veľký zmysel. Ethan vraví že je prvýkrát v Benátkach, ale odrazu vie presne ktorým smerom má bežať na spomínaný most. Motivácia Gabriela pomáhať AI? Žiadna, resp ako by povedali v pitch meetingu - because he's evil. Čo robila upírska rakva s AI maskou vo vlaku? Neriešte, možno ju už nikdy neuvidíme 🤷 Ethan častokrát vychádza zo situácie ako blbeček (štartovanie fiatky), pomáhajú mu iba deus ex machina situácie (vpád do vlaku v presný moment v presný čas a na presné miesto), prípadne úplne random udalosť (konanie villainky, ktorej randomne nerozbije lebku), chýba mu plán (potom uvidíme čo s kľúčom ďalej, to sa nám ukáže v pravý čas). Takéto veci dosť podkopávajú Ethanovu autoritu a konanie. ()

jokino

Páčilo sa mi to. Nebolo to prehnané / predimenzované. Čas ani neviem, ako ušiel. Malo to príbeh, akciu, čiastočné flashbacky spojené s minulosťou, postavy a klobúk dolu pred Cruisovou kondičkou.. ()

cguio

Po dokonalý šestce, kterou se nebojím nazvat etalonem akčního žánru, přijde cheesy sedmička s nefungující Haley Atwell, dvojicí směšných agentů CIA, ještě směšnějším vedením CIA a divnou zápletkou, kterou tvůrci jakoby neumí uchopit. Nechápu, co tím pánove Cruise a McQuarrie mysleli, ale spíše mě to minulo. Jinak samozřejmě akce vynikající, ale kvůli chabému scénáři si to člověk nějak neužije. ()

ShotgunED

Od začátku film šlápne na plyn, v několika povinných vysvětlovačkách a vložkách lehce přibrzdí, ale až do konce se jede ve vysokých otáčkách což považuji s ohledem na stopáž za výborný výkon. Škoda toho scénaristického šlápnutí jednou nohou vedle. Mít diváka za blbce, aby na jedné straně se mu vysvětloval každý krok, ale spousta dalších detailů zůstala mimo, společně s několika oslími můstky a situacemi, kde je potřeba přivřít oko to sráží pod dva předchozí díly. Skvělá zábava a akční jízda to je stále, ale vybrali si kluci tentokrát slabší chvilku. Holt to nejde táhnout jen nahoru. ()

holka218

Očekávání byla obrovská a film rozhodně nezklamal. Tato série je prostě sázka na jistotu. Příběh je vymyšlený dobře a člověk se fakt nenudí. Mám pocit, že je to zatím díl nejvíce zaměřený na emoce a akce není tolik. Některé scény už i přišly až trochu moc kýčovité, ale celkově působí film dobře. I přesto všechno musím dát 5*. Čekat rok na pokračování bude utrpení, ale věřím, že to bude stát za to. Přijde mi, že většinou podobné série nefungují moc dobře a každý další díl se zhoršuje. To se tady neděje a doufám, že se ani dít nezačne. Celá tahle série je ale naprostá klasika. Jen přijde mi, že tomuto dílu trochu uškodila doba jeho uvedení do kin. ()

blondboss

Odplata je ďalším dielikom do Mission Impossible skladačky, ktorá rozbehne dejovo asi najpremakanejšiu zápletku v rámci série s kvalitným výberom záporákov na čele s Esaiom Moralesom. To, čo scenáristicky až tak nefunguje v predošlých sériách, tu funguje na sto percent. Nádherná Hayley Atwell v perfektnom súznení s Tomom Cruisom a opäť raz skvelá blockbusterová zábava. Hviezdu uberám za fakt, že tu nie je žiadny prudko zapamätateľný moment, u ktorého by som sadol do stoličky, aj keď akčné scény brali dych a samotný zoskok z alpskej hory ani nehovoriac. Každopádne ale čosi máličko chýbalo do piatej hviezdy. 80 % ()

Luswani

Achjo, tak takové zklamání jsem teda nečekal. Po Falloutu, který byl pro mě osobně nejlepší MI film, je tohle pořádný sešup dolů. Úplně tady chybí nějaká pořádná signifikantní scéna a to, co fungovalo v předchozím díle, tak tady působí nějak mdle, včetně honičky po Římě. Prostě mi to nějak nesedlo. 60% ()

blazma

I přesto že konkurence letos není veliká, tak tohle je zatím film roku. Akce, napětí, budování příběhu. To všechno jede už od první minuty a skončí to až finálními titulky. Herecké obsazení jako vždy výborné a nové postavy tomu dodávají i trochu nového nádechu. Mission impossible zase postavili laťku hodně vysoko a uvidíme jak si povede v druhé části. ()

cimrman2.

Jako u Fast X nic víc než poctivý blockbuster! Pro diváky kteří mají s MI dlouholetou zkušenost to musí být pokoukáníčko výborné. Já jsem se taky vůbec nenudil bylo to strašně moc podobné na Fast X. honička v Římě byla skoro totožná akorát finální pasáž je místo Ameriky Rakousko. Což samozřejmě vítám ovšem primitivní děj (najít a zmocnit se klíče) mě nerozpumpovalo na víc než *** ()

Mamutol

Série začíná trpět únavovým syndromem. Materiál nám stárne, moc se tam kecá a akční vsuvky jsou vesměs obehrané nebo natočené mnohem lépe v jiných filmech. Tomík Cruise to sice dává levou zadní a tiše mu závidím jeho odvahu pustit se do kaskadérských kousků. Nicméně film má u mě dvě hvězdičky. Další dvě hvězdičky přidávám za nádherný kočky. Ta první je Hayley Atwell a druhá micinka je Rebecca Ferguson. Howgh ... ()

j.sorensen

Bonde, po tomhle už musíš sám uznat, že je ten pravý Time to Die a odejít do důchodu. Tak jak to s rozumem udělal Bourne i Jones. Tomuhle se prostě nedá konkurovat... ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny