Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

Stepan.Frank

Naprosto miluji Mission Impossible! S každým, novým dílem, překonají velkolepost toho předešlého. Tom Cruise je poslední akční hrdina a tento snímek je naprostý vrchol akčního  žánru. ()

Lukango

Jeden ze svaté trojice akčňáků (Bond, Wick, MI) je tady, a jak to dopadlo? Sakra dobře! Mcquarrie s Cruisem nám tu přinesli pravej nefalšovanej akčňák, jak má bejt. Příběhově se jedná o vrchní kvalitu akčňáků. Děj má klasickou strukturu této série, a to není nic špatného a nabízí to, na co jsme v sérii zvyklí, ale přihazuje ještě něco navíc. Co se týče akce, tak ta je špičková a opět posouvá hranice série dál. Máme tu špičkově zkoordinovanou a sestříhanou sledovačku na letišti. Perfektní honičku v Římě. Kontaktní Benátky a velkolepý závěr v Orient Expressu. Všechny tyto akční části mají jasnou strukturu série. Na letišti se mírně seznamujeme s mocným nepřítelem, který dokáže Hunta s týmem srazit do na kolena. V Římě máme kvalitní a neskutečně zábavnou honičku. V Benátkách je Hunt zjišťujeme, že nepřítel má slabiny a tvoří se různé dohody a plány. No a konečné vyvrcholení je nejepičtější z filmu, kdy Cruise předvádí, co umí. U celého filmu platí: Krásná přehledná a skvěle nasvícená kamera, velkolepá hudba, u které mi místy vadilo až přílišné překombinování. Co se týče humoru, tak jsem doufal v humor jako ve Falloutu na záchodech, kdy Cavill praští frajera notebookem a Cruise, aniž by něco řekl se na něj tak vyčítavě a nechápavě podívá. A právě v tento styl humoru jsem doufal a stalo se! Cruise, který jde s volantem připoutaném k ruce a další takové to vtipné a přitom jednoduché momenty, které prostě fungují a člověk, aniž by postava něco řekla, se u nich zasměje. Co se týče herců, tak ty hrají bravůrně. Z Moralese (záporák) jde neskutečné charisma a na roli se perfektně hodí. Atweelová jako nezkušená osoba v tomto špionážním prostředí také odvádí solidní výkon, to samé platí o Fergusson, Kirby, Pegg, Czerny a samozřejmě o Cruiseovy. Cruise nám tu opět ukazuje, že věk je jenom číslo, to co předvádí jako kaskadér je dechberoucí a celkově mám za to, a nikdo mě nepřesvědčí o opaku, že Tom Cruise je největší akční herec historie. Jinak ohledně Cruiseova hereckého výkonu. Z Cruise sálá charisma na každém kroku a  celý film táhne právě on. Dostáváme se k záporům filmu. Kormě místy překombinováné hudby tu máme také menší romanci mezi Ethanem a Grace, která je místy nedůvěřivá a ruší scénu, ve které se postavy nachází. Tato romance spíše vypadá jako nutná náhrada mezi Ethanem a Ilsou. Dále tu máme Cgi, které ano, moc ho tu není, protože Cruise je borec a odvádí všechno sám a tvůrčí tým se snaží vytvářet skutečnou akci, ale i tak místy tu ty cgi jsou vidět. Právě tyto cgi místy velkolepou závěrečnou sekvenci s padajícími vagóny lehce kazí. Celkově se jedná o kvalitní akční film, který je po kaskadérské stránce na vrcholu filmového řetězce a jsem neskutečně zvědaví, jak to v posledním dílu chtějí překonat (myslím tu akci). Film má otevřený konec, ale není amatérsky přeseknut jako v desítce rychle a zběsile nebo v animovaném spidermanovi, ale je uzavřen, ale zároveň si film rozehrál velkou hru a otevřel vrátka k druhé části. Osobně jsem s řazení kvality dílu rozpolcen, jestli se jedná o nejlepší díl série nebo druhý (za Falloutem). Známka: 8/10 () (menej) (viac)

Tusak

Ethan Hunt sa v poradí už siedmom diele tejto filmovej ságy dostáva do opäť na prvý pohľad nemožnej misie. Film je veľmi hravý,  akčné sekvencie majú napätie aj krásny vizuál s praktickými kúskami, za ktoré dávam klobúk dole, lebo toto už vidíme v súčasnosti veľmi málo. Celkovo film veľmi podarený, čas plynie relatívne rýchlo, tempo je svižné, postavy úžasné, zápletka mierne prekvapujúca ale veľmi zaujímavá a koniec filmu nás nechá v napätí na pokračovanie. Rozhodne sa to oplatí vidieť v kine. 8/10 ()

jmennno

Tak jako obvykle, je i tento díl je naprosto skvělý. Je to napínavý, plný akce, ale i dost smutné. Sice nejsem fanoušek T. Cruise, ale jako Hunta ho miluju. Kam se na něj hrabe James Bond. Opravdu, bojové scény, zde stojí za to. Je to dost jiný díl oproti přesešlým dílům. Třeba i v podobě záporáka, krerý ze nepřectavuje klasický smrtelník, ale úmělá inteligence. Finálová scéna ve vlaku, byla nervy drásajcí. Vážně se moc těším na finále, ale zároveň, je mi moc líto, že končí nejlepší akční série všech dob. ()

Prepperka

Geniální. A tečka. A vtipný. Když někdo umí, tak umí a ten výsledek je toho důkazem. Netřeba nikoho přesvědčovat, stačí se na film podívat a hned je o kvalitách tvůrce jasno. Určitě doporučuju nečekat na menší obrazovku, je to točené pro filmová plátna, a tam to také náležitě působí. Koukat na to na mobilu je hřích a nepochopení záměru tvůrců. Jedině kino a bez popkornu. Já ho měla, ale spíš rušil než aby zážitek umocnil. Ten film zaujme všechny smysly sám o sobě, žádné berličky nepotřebuje. Vyrazte do kina dokud ho dávají, já se chystám na minimálně jednu další rundu. ()

SalvorHardin

Tom Cruise opat nesklamal. Netreba sa ani obavat toho, ze toto je len prva cast. Narozdiel od mnohych modernych filmov, tento film proste neskonci random strihom rezisera, ked si uvedomil, ze by film mohol aj ukoncit, lebo bude este druha cast, alebo mu dosiel rozpocet - tento film pekne ukonci niektore dejove linie a ma svoj prirodzeny koniec a do dalsej casti preteka ocakavanie velkeho rozuzlenie hlavneho dejoveho ohrozenia sveta. Zenske postavy boli skvele a woke Hollywood by sa mal od Cruise naucit, ako sa pisu a nakrucaju skutocne strong female characters, ktore nie su vsemocne a nelezu divakom na nervy. Mam rad Mission Impossible filmy (vsetky okrem 2ky) a vsetkym (okrem 2ky) som dal 4/5 a davam 4/5 aj tomuto filmu. Je to cas dobre straveny, klasicky akcny, akcno-spionazny film, ani na sekundu som sa nenudil. Bol Fallout lepsi? Mozno. Mozno nie. Dal by som aj 5/5 kedze to vyzera tak, ze moderny woke Hollywood uz taketo filmy nenataca a Cruise zase prichadza na zachranu akcneho zanru. Ale 5/5 nechcem zase tolko rozdavat, lebo potom by som vsetkemu daval len 0/5, 3/5 alebo 5/5. Tento film spolu s John Wick 4 tento rok zachranili akcny zaner a Cruise specatil svoju povest, ze ak ide o akcne filmy, tak nikdy nesklame a ako sa vravi always delivers the goods. ()

BrunoBugatti

Cruise i v 60 válí a člověk mu to pořád věří - asi proto, že to všechno fakt dělá. Film je perfektní žánrovka, vtipná, dramatická, přehledně a poctivě natočená. Pro mě jsou narozdíl od mnohých dalších předchozí filmy Fallout a Rogue Nation možná o fous lepší. Nevím, jestli je to tím, že tady je poprvé zápletka takhle jasně rozpůlená do dvou filmů, ale něco mi tam chybí na pět hvězd. Jinak ale pecka!!! ()

Foltest

Mission: Impossible Odplata - První část je z řemeslného hlediska bezchybné dílo, kterému není co vytknout. Je to názorná ukázka toho, jak má blockbuster s dostatečným rozpočtem vypadat. Jsem rád, že se vrátilo tradiční herecké obsazení. V této sérii jsou již herci zaběhnutí a jejich interakce výborně funguje. Moc se mi líbil také příběh. Dle nejlepších zvyků ságy je opět mimořádně komplikovaný, ale to je věc, která je v dnešní plitké době naopak výhodou. Navíc zápletka o zneužití umělé inteligence je aktuální a pokud by tento příběh měla být rozlučka legendárního agenta Hunta, byl bych spokojen. 1. část je zakončena dostatečně, takže nevadí ani rozpůlení děje. Akční sekvence jsou perfektní; těží z toho, že co nejvíce je tradičně točeno v reálných kulisách a film se vyhbýbá CGI. Do toho všeho ohlušující soundtrack. Scéna v Dubaji je díky němu skvělá. Ten běh po střeše letiště budu mít v paměti dlouho. Stejně tak se mi ale moc líbily i části v Benátkách nebo pak závěrečný střet ve vlaku. V reálu nasmímaný skok s padákem na motocyklu je pak jen třešničkou na dortu. Agent Hunt je zde navíc opět stylizován do role takřka mesiáše, který jako jediný je na celém světě morálně natolik čistý, aby zvládl nesplnitelnou misi a vykoupil tak nás hříšníky. Tato fatalistická pozice sérii perfektně sedí a díky všem těmto povedeným věcem je Mission: Impossible Odplata - První část definitivně filmem, který stojí za zhlédnutí. ()

AJensen

Dlouhý, ale nenudil jsem se ani minutu. Dobrý příběh s moderní hrozbou/zaporákem, dost akce, špionážních vložek i humoru. Nová Hunt girl :) nemůžu jim odpustit jen jednu věc, ale tu tu nechci spoilovat... ()

Arpol

Síce pre mňa Odplata nie je osobne najlepší film zo série M:I, ale stále dosť dobrý na to, aby mal schopný celý čas baviť (a to hovorím o filme, ktorý má 2 a vyše pol hodiny). Opäť je tu neuveriteľná akcia ale to asi nemusím spomínať, keďže to je esenciou týchto filmov. Aj keď je tej akcie možno menej, v porovnaní s ostatnými filmami zo série, scenár tu pre mňa naopak exceluje a dokáže výborne vyobraziť a prestaviť nové postavy či spraviť z umelej inteligencie dôstojnú hrozbu a nie len nejaký blbý "hrozivý program", ktorý má byť braný ako záporná "entita" filmu. Aj celkový dojem z filmu je iný. Cítiť, že naozaj ide do tuhého a hlavní protagonisti sú ohrození, čo je určite veľké plus - a tak to má byť. Hayley Atwell ako nováčik výborne zapadla do partie. Čo sa týka konca filmu, som nesmierne rád, že to neskončilo cliffhangerom (to neznášam) ale iba načrtnutím toho, čo sa bude diať ďalej. Stále sa však neviem ubrániť tomu pocitu neohraničenosti deja aj napriek tomu, že viem, že to je len prvá časť väčšieho celku. ()

Enon

Opět Cruise, opět McQuarrie, opět akční specialitka, opět jeden z filmů roku. Obávám se, že až tato série skončí, tak Hollywood zaznamená ztrátu jedné z nejkvalitnějších a nejprogresivnějších akčních sérií současnosti. Jak už jsem mnohokrát říkal, lidé, co tento film tvoří do něj dávají to srdce a záleží jim na tom, jak konečný výsledek bude vypadat, nejdou jen po penězích, a to je v dnešní době opravdu vzácné. Proto je ta série takto dobrá, a proto si zaslouží takovou chválu. První části většinou nedopadají úplně nejlépe, ale tohle je samozřejmě opět výjimka, jak jinak. Skoro tříhodinová stopáž, které se každý z prvopočátku zděsí, vražedně ubíhá a ani na milisekundu jsem nepomyslel na to, kolik minut do konce ještě zbývá. Ten film do vás stále hustí nespočet informací, střílí na vás akční scény a oslňuje napínavostí jednotlivých pasáží. Cruise, ať už je jakýkoliv má zkrátka dar od boha a herectví mu jde asi tak dobře jako Beethovenovi hudba. Na druhou část to navnadí parádně a zároveň má tento film takový svůj konec, takže neskončí uprostřed rozpracované scény. Opět musím zmínit samotnou akci, choreografii a scenérie, které se s tím pojí. Neskutečná práce a zase jsem překvapen tím, do jaké míry tu akci vypiplali. Scéna v úzké uličce má v sobě více atmosféry a napětí než veškeré Marvel filmy za poslední rok a půl dohromady. Vlaková scéna na konci byla velmi nápaditá a byla zkrátka pastva pro oči se dívat, co se na plátně odehrává. Bohužel i tento film má svou určitou pihu na kráse, která možná nebude vadit každému, ale mně ano. Na můj vkus tam bylo skutečně až moc informací, že jsem se chvílemi nechytal, nevím, jestli jsem byl jen unaven nebo to bylo nějaké chvilkové nesoustředění, ale tohle bylo na mou hlavu trochu příliš. Nakonec jsem stejně vše sice pochopil, ale je mi hrozně nepříjemné, když jsem ztracen v příběhu a nevím co která postava ví a neví. Abych se ale vrátil ke kladům, tak nakousnu něco, co není možná na první pohled zřejmé, humor. Humor v tomto filmu byl místy fakt dost povedený a při automobilové honičce v Římě jsem se upřímně smál. Nevím jak vám, ale vtipy ohledně žen, které neumí řídit mi přijdou opravdu vtipné. Pro ženy možná trochu urážlivé, ale pro muže si myslím ideální. Esai Morales si tu střihnul celkem dobrého, respekt budícího enemy pro Ethana, který je povedený a nemám moc co bych mu vytknul, důležité je, že budí respekt. Umělá inteligence je tu mistrovsky využitá a jak je vidět, tak tvůrci opět neusnuli na vavřínu a vytvořili perfektního záporáka, který souvisí s dnešní dobou. Jedná se o vskutku vynikající krok, protože dle mého názoru, další náhodný chlap, co chce zničit svět nebo nějakou mocnost už nepůsobí pro Ethana jako velká hrozba, už se s tím potkal, jenomže s umělou inteligencí, která má své smýšlení, a proti které nemůže bojovat běžnými způsoby a postupy, ještě neměl tu čest. O to víc to působí děsivě a více jako vyvrcholení dané série. Ohledně naší skupinky okolo Ethana, tak ta funguje stále na jedničku, máme zde i nově příchozí, již zmíněnou řízením nepolíbenou, která byla fajn, ovšem si nejsem jist, zda do budoucna dosáhne stejných kvalit jako postava Rebeccy Fergusson, to se uvidí v dalším díle. Poslední díl bude filmovou událostí. 85% () (menej) (viac)

Lukkas99

Poslední akční hrdina Tom Cruise a režisér Christopher McQuarrie to zase dokázali a do kin dodali hodně kvalitní akčňák! Vizuální efekty= Super / Hudba= Dokonalost / Praktické efekty= Nemám slov / Humor= Nejvtipnější díl série. Ale toho humoru mohli trochu ubrat, protože to většinou bere vážnost situace. / Záporák= Gabriel (Esai Morales) za mě sice ne zas tak dobře vystavěný, jelikož jedna scéna, která Gabriela a Ethana Hunta spojuje není nijak zvlášť podrobná a doufám, že v druhé časti se jejich společná minulost více prokreslí. Co se ale týče ratingu, tak určitě patří k těm nejlepším záporákům celé ságy a díky dalšímu úhlavnímu zlu "Entitě" je téměř nepolapitelný, jelikož je vždy o několik kroků napřed + jeho chladnost a klidnost mi na jeho charakteru přidávala. / Postavy= Co se týče vedlejších postav (Ethanův tým), tak mi přišlo, že tu jsou lehce upozaděni vůči nové člence a to Grace (Hayley Atwell), která byla v roli skvělá. No a Tom Cruise jako Ethan Hunt je zkrátka skvělej jako vždy a ve svých 61 letech je stále ve formě. / Děj= Je sice jednodušší oproti jeho dvoum posledním předchůdcům a to Fallout a Rogue Nation. Ovšem Dead Reckoning to zase dost zachraňuje svyýma akčníma scénama, které jsou  velmi nápadité, jako například pasáž na letišti, nebo potyčka 2v1 v temné uličce, což je jedna z nejlépe zpracovaných scén vůbec. Co se týče vrcholů tohoto snímku, tak shození vlaku z mostu a Cruise, který jede střemhlav na motorce, aby seskočil ze skály.... no popravdě se mi zatajil dech a naskočila husina a ta chvíle ticha než se to zase celé rozjede, no prostě dokonalost!     PS: Tom Cruise je fakt šílenec v tom co předvádí za kaskadérské kousky! Celkem: 95%          Pro srovnání: MISSION: IMPOSSIBLE / (1996) / (85%) // MISSION: IMPOSSIBLE II / (2000) / (77%) // MISSION: IMPOSSIBLE III / (2006) / (87%) // MISSION: IMPOSSIBLE - Ghost Protocol / (2011) / (88,5%) // MISSION: IMPOSSIBLE - Rogue Nation / (2015) / (96%) // MISSION: IMPOSSIBLE - Fallout / (2018) / (97%) ()

vimluk_CZ

Ať si říká kdo chce co chce, ale Tom Cruise je opravdu neuvěřitelný frajer a opět to dokázal. Tento díl MI mi přišel zase skvělý. Paradoxně nejlepší scéna mi přišla hned v úvodním dějství na letišti, ale ony jsou ty scény skvělé naprosto všechny. Často jsem se přistihl, jak se usmívám a opravdu si užívám každou sekundu v kině. Téma příběhu mi také sedlo a celkový soundtrack je prostě legendární. Takhle se mají točit panečku skvělé akční filmy. Škoda jen zmršeného CGI ve finále. ()

markus186

Každý diel novej MI doteraz vždy lepší, ako ten predchádzajúci... Odplata - 1. časť ide presne v tomto nastúpenom trende. Pri takejto sérii ani nechápem ako je to vôbec možné, ale našťastie evidentne je... Po dlhej dobe som bol včera v kine a patrične som si to užil... Jediné, čo ma vytočilo, že domáci mi písal správu, že mi chce zvýšiť nájomné a potom, že už viac neuvidím Ilsu Faust :-( Rebecca Ferguson priniesla do predchádzajúcich častí krásny ženský náboj a element, a koniec MI 6 napovedal o ďalšej láske v tejto ságe, čo sa bohužiaľ pre mňa neudialo... A však nový ženský prvok v podaní Hayley Atwell je tiež viac než skvostný... Nová forma nepriateľa je priam desivá, výborne vymyslené a prepracované, aj keď podvedome mám z jednej hlavnej myšlienky pocit, že toto tu už kdesi bolo... Avengers: End game, kde tiež miliónov iných scenárov viedlo k zániku civilizácie, ale iba jedna jediná, najmenej pravdepodobná a nepredpokladaná, môže zachrániť svet a galaxiu... Každopádne veľkolepé, nabité akciou, gradujúcim dejom, humorom, ešte som sa nesmial na naháňačke áut, až do včera... Neviem sa dočkať ako toto dopadne, velebnosti... ()

Phosphorus

Popravde moja prvá skúsenosť nielen s touto ságou, ale aj s Cruiseom vo všeobecnosti. Trailer sľuboval sviežu akciu, striedanie zaujímavých lokácií a notoricky známy soundtrack, tak som sa po viacerých odporúčaniach okolia rozhodol, že to teda skúsim. Aj keď som nemal veľké očakávania, veľmi som dúfal, že to bude dobré. A som veľmi rád, že sa to aj splnilo, možno až na hlavného antagonistu v podobe AI, ktoré tu už bolo veľakrát a trocha mi lezie na nervy. Samozrejme, aj tu boli scény, kde si človek povie, že "toto by tak v skutočnosti nebolo...", ale tu mi to z nejakého dôvodu až tak nevadilo. Z celého filmu cítiť poctivú robotu, má krásny vizuál, dynamický spôsob rozprávania a zároveň som pochopil, prečo je ten Cruise tak oceňovaný herec. Jednoznačne jeden z najlepších doterajších kinozážitkov tohto roka. Hodnotím veľmi dobrými **** a teším sa na druhú časť. ()

Vlad2006

Král akce opět nezklamal, vše je nápadité a oku lahodící. Nebál bych se dát celému filmu 90%. Kromě příběhu, který ale stejně nikoho nezajímá, takže jeho lacinost vůbec nevadí. ()

AdinaMan38

Adina rozhodně doporučuje! Zábavné, napínavé, výpravné, nápadité, sledovali jsme bez dechu. Jízda. Blockbuster ve své nejlepší podobě.  Ethan Hunt si nemusí hrát na žádného filozofa, pseudoproblémy dneška si řešte v jiných filmech. Chcete se bavit? Běžte na tenhle film. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny