Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

dinzbir

Prostě TOM! Nejlepší z nejlepších! Mám rád i jiné herce, ale on je pro mě topka! V kině jsem se zažral do děje tak, že jsem ani nedopil pivko. Vřele doporučuji! :-) ()

gogo77

4/10 ... pred tyzdnom 80 rocny Harrison Ford odpalil (spalil) posledneho Indiana Jonesa a teraz prichadza do kin 61 rocny Tom Cruise, ktoremu zastal cas a bezi ako o zivot.... avsak v extremne naivnom dalsom pribehu o agentovi Huntovi, ktory tento krat, cuduj sa svete, zachranuje svet ... bojuje nielen so zloduchom Gabrielom ale aj s novou formou umelej inteligencie ktora je po cely cas o krok vpred ... scenar ai pisal Tomasik asi sam lebo tento krat to nevyslo ... tupe sceny sice plne akcie ale v jednoduchosti by sa vyrovnali Policajnych pripradom na Markize ... tu bohuzial neplati ze v jednoduchosti je krasa lebo toto bolo okrem jednoduchosti aj absolutne nelogicke a az naivne hlupe ()

LooX

Tahle série má velký problém v tom, že díl od dílu je lepší a lepší. A tak logicky od každého nového snímku jsou očekávání vyšší a vyšší. A sedmý díl není lepší než ty předchozí. Je na stejné úrovni, hlavní zápletkou teda spíš i trochu slabší.  Což ale neznamená že je špatný, ani náhodou. Pořád je to AAA blockbuster s fantastickou akcí a famózní výpravou, který vás utvrdí v tom, že být Cruisův pojišťovací agent je asi ta nejhorší práce na světě.  Ale čekal jsem asi o malilinko víc. ()

Bednaa

Yes, zase je to tam. Sedmá Mission: Impossible pokračuje v trendu sešlapávaní pedálu víc a víc k podlaze a je naprostou adrenalinovou šlehou, která nepolevuje od začátku do konce. Christopher McQuarrie za ta léta u značky našel svůj osobitý styl a moc dobře ví, co dělá a tak všechno funguje skvěle, přes zábavnou naháněčku na letišti, nápady natřískanou automobilovou honičkou ve žlutém broukovi, výbornou osudovou akci v Benátkách až po totáně všemi směry natřískaný finále ve vlaku. Hayley Atwell přinesla svěží vítr a její chemie se zase neuvěřitelným Cruisem funguje skvěle, a stejně zábavný zůstal jako vždy i zbytek party. Cenu za největší překvápko získává Pom Klementieff, krájela to neskutečně. Hlavní lidský záporák sice po brutáním Cavillovi z minule zaostává, jeho spojenec v podobě AI ale dokáže Huntově partičce pořádně zatopit a dodat spoustu neokoukaných nových nástrah. Napětí a zvratů zvládne tahle mrcha vybudovat bohatě, jakkoli je scenář kolem ní pitomý. Cruise se za posledních 5 let vykašlal na menší projekty a od té doby jede na jistotu, neustále ale posouvá svou i blockbusterovou hranici dál a dál. Ten borec je hroznej srdcař a je vidět, že chce pokaždé divákovi doručit nezapomenutelný zážitek. Uvidíme, jak to bude příští rok s tím finále. Mně se ještě končit nechce. A mám tušení, že jemu taky ne. ()

Rebel24

MI7 pokračuje v šľapajach predošlých dielov s McQuarriem a Cruisom. Dramatická zložka a osudovost sú na najvyššej úrovni v sérii, akčná zložka tradične vysoko kvalitná, úroveň dialógov a soundtracku ale išla dolu. Scenár obsahuje vyslovene umelé a neprirodzene dialógy, najmä ak je v scéne viacero postav, vysvetľujúcich AI spôsobom sťaby na vysokej škole. Pointa filmu znieť v postavách umelo a strojovo začne fungovať až príchodom antagonistu Gabriela, ktory je dosiaľ najlepším zaporakom ever v MI. Lorne Balfe trochu sklamal, dunel ako pri Zimmerovi, ale niektorým scenam chýbala jemná hudobná hravosť a inovácie. Taktiež priestor postavám nebol daný rovnomerne, min Rebecca Ferguson si zaslúžila oveľa lepšiu prácu s postavou. V sumáre je siedma časť obsahovo plnšia avšak menej ucelená ako predošlá 2 filmy od Christophera McQurrieho. 79% ()

JakubAkurat

Nie som fanúšik tejto filmovej ságy, ale treba uznať že schopnosť udržať si pozornosť diváka majú tieto filmy dokonalú. Práca so zvukom a napätím je najväčším plusom tohto filmu. Herecké obsadenie je navyše veľmi sympatické. 4* ()

Polux

7/10 | Po zhlédnutí nejnovější mise neohrožených terénních pracovníků mezinárodního měnového fondu musím smutně konstatovat, že McQuarrieho vítězná série asi musela dříve nebo později skončit a bohužel se tak stalo právě teď. Protože po obou předchozích McQuarrieho dechberoucích dílech a našlapaných trailerech jsem v případě sedmičky tak nějak automaticky zase předpokládal absolutní pecku .... a nedostal ji. Nadstandardní řemeslo to je bezesporu, ale McQuarrie a Cruise v minulosti ukázali, že mají na (mnohem) víc. Těžko soudit, co a kde se přesně pokazilo, ale jak jsem se na sedmičku těšil, tak se nově obávám toho, jak asi za rok dopadne osmička. | Na první pohled jsou všechny "povinné" náležitosti série na svém místě. Titulková sekvence shrnující děj celého filmu? Splněno. Šílené kaskadérské kousky hlavní herecké hvězdy, které nutí diváky žasnout a pojišťovny krachovat? Samozřejmě. Hlavní postava v režimu profesionálního sprintera? Jak jinak. Masky a hi-tech hračky ve standardní výbavě? Ovšem. Na druhý pohled se to ale neobešlo bez jistých zaváhání. Tradiční příběhový prvek každého dílu v podobě "nemožného" heistu? Tentokrát nikoliv. Neuvěřitelné akční scény posouvající laťku v žánru stále nahoru? Ano i ne. Zajímavý příběh, zábavné nové postavy a strhující tempo? No, ne tak docela. | V úvodu písečná sekvence jako ve třetím herním Uncharted, uprostřed automobilová sekvence jako v desátém F&F (ne, to fakt není pochvala), na konci vlaková sekvence jako ve druhém herním Uncharted (klimax jak má být:-)) a mezi tím nepříjemné spousty zdlouhavých a občas dokonce nudných (to je v sérii novinka:-() konverzaček/vysvětlovaček. Tempo není nikterak zázračné (prakticky až do vlakového finále se jede na volnoběh), bitky nestojí za řeč (jaký to kontrast s předchozím dílem), samotná příběhová linka je zredukována jen na obyčejný hon na jakéhosi MacGuffina (dějovou strukturou sedmička nápadně připomíná dvojku PotC) a k tomu jeden z nejmatnějších záporáků v celé sérii (původně obsazený Hoult by s ohledem na rozsah role ve filmu asi nedopadl o mnoho lépe než Morales). | Použít ve filmu Ferguson (nejlepší postava v pětce i šestce!) jen jako pouhý motivátor hlavní postavy k poražení záporáka po jejím odklízení je přímo na facku. O to více, když je nahrazena nedomrlou Atwell, která není zábavná, není vtipná, nemá šarm a s Cruisem spolu nemají prakticky žádnou chemii (něco z toho sice jde na vrub už scénáře, ale samotná Atwell tomu svým výkonem nijak nepomáhá). Klementieff je ve filmu úplně k ničemu, respektive slouží jen ke dvěma věcem (aby se nechala zachránit hlavní postavou a následně ji záchranu oplatila). Ještěže Kirby dostala prostor si o trochu více vyhrát s charakterem své postavy a využila jej a totéž platí i pro navrátilce Czernyho. | Sekvence s automobilovou honičkou je velkým zklamáním - postrádá nápaditost, rytmus i styl. Na podobné silničně-eskamotérské kousky v šestce nebo pětce se nechytá ani omylem a má co dělat, aby překonala zmíněnou desítku F&F. Masivně propagovaný skok na motorce je ve filmu paradoxně méně působivý než v promo materiálech, protože tam, kde měl být kontinuální záběr, který by situaci dodal na dramatičnosti, je na místo toho série střihů z různých úhlů, která celý zamýšlený highlight filmu úplně zbytečně rozředí a téměř nechá vyšumět do ztracena. Alespoň to velkorysé finále s bitkou na střeše a následnou havárii vlaku opravdu stojí za to a dějová linka sedmičky se v závěru uspokojivě uzavře bez potřeby laciného cliffhangeru k nalákání na přímo navazující osmičku. | Kromě vlakové tečky tak potěšila asi jen osobní dějová linka hlavní postavy a záporáka, spojená s odhalením, jak dochází k rekrutování agentů, což je zajímavý nápad, jak do série znovu přinést něco nového. Škoda, že se ve filmu omezuje jen na pár dialogů a několik neurčitých scén (snad se tvůrci k tématu ještě vrátí v dalším díle). Na současné (relativně nuzné) blockbusterové poměry jde o zdařilý titul, ale v rámci série je konkurence obzvláště tuhá a sedmička tak finišuje někde uprostřed pelotonu. Nezbývá než doufat, že se osmička napřesrok pořádně opře do pedálů a skončí na bedně. | P.S. Nejvíce pobavil vtip o významu zkratky IMF, který se ze vskutku vynalézavého českého dabingu dvojky o dvacet let později propracoval až do samotné série (aneb kruh se pomyslně uzavřel:-)). | P.P.S. Masky jsou fajn, syntezátor hlasu taky, ale příště by to chtělo pohlídat si i barvu očí osoby, za kterou se vydává někdo jiný. | McQuarrieho nečekaný tvůrčí úkrok stranou jak z pohledu kvality, tak s ohledem na zklamání z dosavadních tržeb též financí, ve kterém se přiznaná předehra před velkým finále v příštím díle redukuje na pouhý hon za triviálním MacGuffinem na jehož konci číhá v současnosti trendy globální hrozba v podobě všemocné A.I., vyplněný spoustou vysvětlovacích scén, na poměry předchozích dílů až překvapivě zaměnitelnou akcí (tentokrát se žádný opravdový highlight bohužel nekoná), doprovázený nevýrazným Moralesem jako hlavním (vlastně zástupným) záporákem, novou pomocnicí Atwell, starým dobrým Czernym navracejícím se po jedničce znovu do hry, trestuhodně nevyužitou (respektive odepsanou) Ferguson a zakončený velkolepým vlakovým finále kopírujícím nejmenovanou videohru. | PeZet () (menej) (viac)

Sevprince

Ano, je to blbější než předchůdci, ale pořád se tu bavíme o filmu, kde lidé nosí masky že. Zaporák je slabý stejně jako tentokrát scénář, ale pořád je to to nejlepší blockusterové řemeslo široko daleko ()

DeJiF

Série Mission: Impossible patří mezi ty filmy, které si jednou za čas s chutí pustím znovu (tedy aspoň poslední tři). K těmto filmům bylo vždy třeba přistupovat s trochou nadsázky, ovšem jsou to díla velmi inteligentní a svým scénářem komplexní a precizní natolik, že mě nutí, abych o nich přemýšlel ještě dlouho po zhlédnutí. Odplata - První část není výjimkou, ale potíž je v tom, že mi stále chybí ještě druhý kousek skládanky. To tedy neznamená, že by ten první nebyl taky naprosto úžasný.  Už zpočátku bylo jasné, že bude něco jinak, že se jedná o pomyslný konec celé ságy a že tentokrát půjde o víc, než jen o záchranu celého světa: Půjde o samotného Ethana Hunta a jeho blízké. Abych tedy pravdu řekl, začátek filmu mírně pokulhává, lokace pouště mi přišla až trestně nevyužitá a krátká a najednou přeskočíme někam úplně jinam, abychom se ihned vrátili zpět a dořešili, co jsme začali před deseti minutami. To je ovšem asi jediná výtka, kterou k tomu můžu mít, zbytek filmu neúprosně letí dopředu a opět platí pravidlo, že mi pocitově přišel film kratší, než doopravdy byl (a to má 164 minut). V Itálii se honosí pěkně vymyšlenou a nápaditou auto honičkou a nakonec i neskutečnými obraty v příběhu, které mě posadily na zadek a nechaly s pusou dokořán. Dál mi toto rozebírat nepřísluší bez obrovských spoilerů, každopádně vrcholná pasáž v Benátkách patří mezi jedny z nejepičtějších v celém filmu, ne-li sáze, a to navzdory tomu, že jsou skromné jak kulisy, tak arzenál, zato neuvěřitelným způsobem vyniká scénář. Další část, tentokrát v Norsku, opět vymršťuje na vrchol akci, ze které jde zatraceně cítit, že tady se někdo nepotil jen před green screenem, ale nasazoval vlastní krk, třeba když skákal s motorkou ze srázu (i když tenhle záběr už se mi trochu okoukal z trailerů, stále to bylo něco jiného to vidět v kině a se vší omáčkou okolo). O akci ve vlaku ani nemám slov, obzvlášť ke konci se tvůrci doopravdy vyřádili a využili doslova každý vagón naplno. No a to se tak raduji nad tím skvostem když náhle co to: Slyším, jak Kittridge dělá narrating voice a já začínám větřit závěrečné titulky, ale vůbec se mi to nelíbí, vždyť jsem sakra neviděl skoro nic! I když to vlastně není vůbec pravda. Konec tohoto filmu mohu velmi překvapivě nazvat jako pánprstenovský, totiž že se pořád dělo něco, hrozně jsem si to užíval, čas letěl jako voda, najednou konec a já zjistím, že se vlastně nestalo skoro nic a jsem teprve na začátku. Tím nechci říci, že by film končil obrovským cliffhangerem, jak to mají některé dnešní filmy na víc částí ve zvyku, děj končí s postavami v jakémsi neutrálním "odpočinkovém" bodě, kdy překonali hromadu potíží a zároveň je tuna dalších před nimi. Navíc vám První část Dead Reckoning doopravdy neprozradí mnoho, vlastně skoro vůbec nic. K odpovědím na otázky kolem hlavního záporáka se film nedobere a tudíž zůstává až do příštího dílu obestřen hromadou tajemství. Předpokládám však, že to je záměr tvůrců, kteří s tím mají své plány. V neposlední řadě bych vypíchl parádní hudbu, která je s každou novou Misí lepší a lepší a taktéž výkony herců, včetně nových tváří (Hayley Atwell mi sedla za chvilinku) i když bych teda ocenil více scén s Ilsou Faustovou, hranou Rebeccou Ferguson a to obzvláště v kombinaci s Ethanem Huntem. Co na to říct, sedmička Mission: Impossible pro mě byla letos nejočekávanějším filmem roku a rozhodně nezklamala, snad až na trochu zmatený začátek, který je ale ihned vystřídán našlapaným prostředkem a kulervoucím závěrem. Odplata si tak ode mě odnáší slabších pět hvězd, a protože druhá část mě čeká až za rok, jdu teď s dovolením prověřit i ten český dabing v nějakém skromnějším nehamižném kinematografu. () (menej) (viac)

jarkor

Nechápu co se stalo....Tvůrci paroduji samy sebe....vykrádají minulé díly i jiná díla....Příběh jak z horších bondovek,  nevyužité téma AI. Logika žádná, chování postav směšné a některé  postavy zbytečné... Záporák z mexické telenovely.... Šílený propad kvality ve všech směrech oproti předchozím dílům... ()

13Maty13

"Na tvém životě mi bude vždy záležet víc než na mém vlastním."     /// Parádní akčňák, jak už u MI série bývá zvykem. Ovšem nedokážu říct, že nejsem trochu zklamaný. Kdyby byl film o půl až třičtvrtě hodiny kratší, tak bych se vůbec nezlobil. Tým mě bavil jako vždy, až na Ilsu, která mi přišla zbytečná a navíc. UI jakožto záporák překvapila a z jejího přemýšlení šel strach. I přes dlouhou stopáž jsem se bavil a těším se na druhou část.  / Jinak nepochopím proč zase měnili dabéry u Ethna, Ilsy a ostatních.   / Hodnocení: 8,5/10. ()

thekalli

Čekal jsem víc. Odplata - První část je špičková, řemeslně částmi úchvatná špionážní podívána, která uhrane, jako vždy, svými akčními sekvencemi, kterých sice není mnoho, ale trvají dlouho a jsou s minimem střihu. Tempo filmu se v podstatě nezastaví od začátku až do konce. Překvapila mě velká spousta nových tváří v čele s velmi sympatickou Hayley Atwell. Ale.. ten příběh je opravdu absolutně debilní, občas skoro až směšný a už od dvacáté minuty ho nejde brát vážně a jediné co se dá udělat je nevšímat si ho a užívat si parádní kameru, produkci, kaskadérské kousky a setkání starých známých. MI5 > MI6 > MI7/MI3. 7,5/10. ()

Pignon

Kdyby toto měla být první půlka konce a závěr všech misí, bylo by to to nejlegendárnější zakončení. Dnes v noci si budu přát být na chvilku akčním endurářem, který skáče z vápencového zubu nad proklatě hlubokým údolím. To byla opulentní hostina v scénáristickém nebi a ne nějaký.obyčejný akční kousek. Cítil jsem se jako PAN DIVÁK pro kterého si někdo dal tu práci, udělat pořádný kus bijáku a neošidit fanoušky filmu. Každá koruna za ten zážitek stála. ()

Zu.Kr

Bavilo me to, nebylo to předimenzované a mělo to super energii, která je u takhle dlouhé filmové stopáže opravdu potřeba. Mission impossible je unikátní v tom, že každým novým dílem překonává ten předchozí. Nemluvě o tom, co posledních pár filmu předvádí na filmových plátnech tenhle holywoodský dinosaurus. Hraje a zraje jako víno! Zapomente na Wick a Bonda. Takhle se to dělá, pánové! ()

boss123

Mission Impossible Odplata je nový film z dnes už slávnej série. O réžiu sa postaral znovu Christopher McQuarrie. V hlavnej úlohe sa objavil  Tom Cruise, ktorý sa v úlohe Ethana Hunta opäť vydáva na nemožnú misiu. Je až obdivuhodné, ako Cruise zvláda udržovať túto sériu v kondícií rovnako tak ako aj seba. Odplata je prvou z posledných dvoch častí. Tentokrát proti Ethanovi stojí umelá inteligencia a myslím si, že to je pre sériu príjemné oživenie. Samozrejme objaví sa aj ľudský nepriateľ. Ten mi neprišiel taký výrazný ako v prípade minulého filmu. Celí tým hlavných hrdinov zostal pokope. Takže aj po hereckej stránke to stále šlape. Hudba je na tom prakticky takmer rovnako ako naposledy. Hlavný hudobný motív je stále chytľavý. Cruise sa nebojí zas  ukazovať nové kaskadérske kúsky, v ktorých riskuje svoje zdravie pre dobro filmu. Zároveň aj pre dobro filmografie. Je jedným z posledných mohykánov akčného filmu a som rád, že to stále ešte neukončil. Film rýchlo ubieha od začiatku do konca. Nenudí má rýchle tempo. Jednou z najvýraznejších nových postáv je Grace, ktorú herecky stvárnila Hayley Atwell. Režisér Christopher McQuarrie dokázal film presne vybalansovať. Vie kedy má dať priestor dialógom a kedy zaujať jednou s mnoha kvalitne natočených akčných scén. Menšiu kritiku mám len ku tomu, že v tomto filme mi neprišlo, že by bol Ethan pritlačený až na hranu ako v prípade minulej časti. A aj keď sa divák dočká parádnej akcie tak si myslím, že jej mohlo byť ešte viac na úkor niektorých nadbytočných dialógov. To by bolo tak všetko ku výhradám. Znovu som si užil ďalšiu v poradí už siedmu časť tejto série a teším sa na tú ôsmu. Dúfam, že kvalitne zavŕši začatú príbehovú líniu. Hodnotím na štyri hviezdy z piatich. Percentuálne tak 80 percent. ()

pesbara

po Indym v krátké době druhý superzábavný biák jako za starých časů, kde hrdina je hrdina. Stará dobrá filmařina od neuvěřitelného dříče. Ten člověk je stále lepší a v rámci žánru je toto téměř dokonalý kousek. Strašne dobře jsem se bavil. Je mi přes 50:) ()

Cardo

McQuarrie umí točit filmy. Dlouho se mi nestalo, abych z kina odcházel takhle nadšený a natěšený na pokračování a přitom věděl, že pokračování bude určitě kvalitní, pokud jste na tomhle nebyli v kině, tychle jděte, dokud to dávají, stojí to za to. Pochválím hlavně akční scény, kde za zmínku stojí brilantní přestřelka v baráku při písečné bouři, šermířský souboj na mostě v Benátkách a útěk z Orient expresu visejícího na mostě nebo spíš z mostu a dále taky odchyt Hunta na letišti. Padouch zajímavý, děj dobře propracovaný, stopáž dlouhá, ale uteče to, soundtrack dobrý. Mírně mě iritovala postava tý zlodějky a je škoda Ilsy. Jednoznačných 5* pro pana režiséra, smekám. ()

DIATOR05

Sérii Mission Impossible absolutně žeru. Mám rád téměř každý díl. Dvojku moc nemusím a trojka mi přišla v pohodě, jinak každý jiný díl je pro mě 9-10/10, nejlepší zůstává nejspíš stále jednička. U Mission Impossible mě vždycky nejvíce bavily ty různé technologie a vychytávky, následovanými šílenými praktickými kaskadérskými kousky a dále příběh většinou o Ethanovi, který jedná sám za sebe a musí očistit své jméno. Dále se mi líbili jednoduší, ale velmi dobří záporáci a jejich motivy, kteří působili tak jakože se to mohlo stát i v realitě (většinou). A nakonec skvělé zvraty a napětí, které bylo asi nejlépe prezentované ve Falloutu. Tímto dlouhým prologem jsem vám chtěl říct, co pro mě znamená série Mission Impossible a co od ní vyžaduji. A kdybych se tímto pohledem měl podívat na nejnovější Odplatu, jsem zklamán a zároveň spokojen. Zklamán jsem z toho, že je zde dle mého ten nejhorší záporák v celé sérii MI. Jelikož to už snad ani není v kinech, mohu prozradit, že se jedná o umělou inteligenci, která samozřejmě myslí sama za sebe, ale má lidskou spojku, údajně po smrti, tím nevysledovatelnou, která má neomezené možnosti a přímo vypočítanou budoucnost, takže je zkrátka neporazitelná. Hlavní záporák AI totiž vypočítá úplně všechny možnosti, co se může stát a zná tu nejpravděpodobnější, čímž si tu začínáme hrát s časovým paradoxem, který nejde změnit. A dále jakožto AI má přístup ke všemu, co má mám pocit elektřinu, umí měnit různá data, ale hlavně například vymazávat real time obraz z kamer. Takže se záporákem spokojený nejsem, jelikož je neporazitelný. Dále je to dle mého až moc dlouhé a něco by tam být nemuselo, je to přeci jen první část. A špionážní kousky tam taky moc nejsou. Ale na druhou stranu tu máme tu akci, ty praktické kaskadérské kousky, které si dělá sám Tom Cruise. Celá akce byla fenomenální, nemám co vytknout jediné scéně, takhle by měl vypadat pořádný blockbuster. A když už si myslíte, že je to nejvíc šílený, uvědomíte si, že je to doopravdy a pak si ještě uvědomíte, že je to doopravdy Tom Cruise, šílenost. Zkrátka celé to táhne dolů ten nepřemožitelný záporák, ale i tak je to solidní snímek. V sérii bych to zařadil jakožto třetí nejhorší film, ale to neznamená, že to není stále našlapaná pecka. Stylem bych to asi nejvíc přirovnal trojce. Za mě tedy úžasný film, který vyčnívá v dnešní době filmů, ale zase mezi ostatními MI takových kvalit nedosahuje. Za mě krásných 8/10. ()

nudlis

Docela mazec. Že to má 2,5 hodiny mě vlastně napadlo jen při scéně s padajíma vagónama. Ale chápu, že nápadů na to co by na ně uvnitř mohlo všechno padat, měl rejža/pisálek hodně, tak je tam prostě chtěl nacpat všechny. Ale jo, proč ne ... Jinak to pěkně odsejpá, žádný dlouhý žvanírny ani vočumování památek se nekonaj. A dost mě pobavil ten žlutej elektrickej Fidžátek. Když jsem ho měl kdysi jako první auto, takovej fofr to fakt nebyl ani z kopce na štyrku. Na závěr doufám a pevně věřím, že další díl bude stejná (ne-li větší) nálož a všelijakou tu soudobou moderní "vyrovnanost" maj pevně narvanou v prdeli ti, co zabili Bonda. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny