Kliatba kvíliacej ženy

• Česko La Llorona: Prokletá žena (viac)

La Llorona. Plačúca žena. Desivý prízrak chytený medzi nebom a peklom s hrozným osudom spečateným vlastnou rukou. Už len zmienka jej mena desí po svete celé generácie. Počas života v záchvate žiarlivosti utopila svoje deti, no vzápätí sa za nimi so žalostným plačom vrhla do rozbúrenej rieky. Teraz plače naveky. Jej slzy sú smrteľné a kto v noci začuje jej volanie smrti, je zatratený. La Llorona sa zakráda tmou a loví deti v zúfalom pokuse nahradiť vlastné. Stáročiami sa jej nenásytná túžba stáva čoraz väčšou... a jej metódy čoraz desivejšími. V 70tych rokoch 20teho storočia sa La Llorona v Los Angeles zakráda nocou – za deťmi. Ignorujúc strašidelné varovanie znepokojnej matky podozrivej z ohrozovania detí, sa sociálna pracovníčka so svojimi malými deťmi čoskoro ocitne v hrôzostrašnej nadprirodzenej ríši. Jedinou nádejou ako uniknúť smrteľnému hnevu La Llorony zostáva kňaz zbavený ilúzií, ktorý na pomedzí strachu a viery pomocou mysticizmu vyháňa zlo. Vystríhajte sa pred jej chladným kvílením… nezastaví sa pred ničím, aby vás pohltila do svojej temnoty. Jej muky už nič nezmierni. Jej dušu už nič nespasí. Niet úniku pred prekliatím La Llorony. (Continental film)

Sssiksseilor odpad!

Zase ta předvídatelnost na každém kroku, stupidita charakterů i záplava očekávaných lekaček v podprůměrné, ač ne úplně nejhorší, duchařině. Jedna směšná kledba v totální absenci logiky, jeden zachránce Tuco Salamanca ani jeden zmoudřelý 'former Jaffa master of Chulak' - slavný Bra'tac nic nezachrání z Mého pohledu. Celkem jsem si užil kameru i prvních patnáct minut režie, ale klesá to do průměrných sraček hodně rychle. Až do konce jsem marně čekal na nějaký svěží závan a inspirující překvapení, jenže se nedostavilo vůbec nic. Jen další marné uplakané strašení, které chce být děsně moc hororem, akorát mu to vůbec nejde. ()

DoubleJack

Klasická mexická legenda si už delší dobu říkala o zfilmování. Horor z universa Conjuring z toho ovšem vytřískal ztěží průměr. Děj jako takový na to v podstatě (ne)má a jede se podle předem dané šablony, která už je tak profláklá, jako reklama na prací prostředky. Logika děje je přímo podřízená tuně jumpscarů, na které celý film stojí (a padá). To nemusí být nutně špatně, pokud od hororu čekáte jen toto. ()

AgnesDee

Duchové, kteří jsou nějakým způsobem prokletí, se obvykle vážou na nějaký předmět nebo místo (nebo alespoň takhle je to často prezentováno). K čemu je ale vázán tento duch? Jak se dostal k hlavní hrdince, je jasné. Ale jak se dostal k té předchozí rodině? Terorizuje okolí už dlouho, nebo se objevil až po několika letech? Proč se z Mexika "přestěhoval" do Ameriky? Když k téhle logické díře přičtu ještě levné opakující se lekačky, random motivy, které s postavou nemají žádné pouto, a celkem promrhaný potenciál (její náhrdelník by mohl být velmi zajímavým motivem propojujícím kletbu s projevy ducha u různých rodin, podobně jako to funguje u Annabelle), dostaneme celkem dost průměrný až podprůměrný horor, na který se klidně podívejte, ale nic úžasného ani extra zábavného nedostanete. P.S. - Nevím, proč bylo nutné spojovat tento film s Conjuringem, když s ním nemá v podstatě vůbec nic společného? ()

koty2201

Podľa aktuálnych správ film údajne nie je prepojený so sériou Conjuring. A musím uznať, že technicky to na 99% aj je pravda. Až na to, že sa tam ukáže kňaz z Annabelle a aj spomenie jeho skúsenosť s touto bábikou. Tam však akékoľvek prepojenie zároveň aj končí, takže to je to 1% :D Každopádne to síce opäť nie je tak dobré ako hlavná séria, ale určite som sa bavil o trochu viac ako pri Mníške. Čiže sa to dá dať na roveň s prvým dielom Annabelle. Sem-tam som sa naozaj naplašil, takže v tomto má film určite svoje kvality, ktoré tvorcom nemôžem uprieť. Rovnako ako vizuál, ktorý je pôsobivý a na úrovni a naozaj ide o krásne natočený film. Príbeh samotný je typické hororové klišé, ktoré ani nie je nejak neobvykle spracované. Hlavná hrdinka pracuje na sociálke, kde sa rieši starostlivosť o deti. A aj zosnulý manžel pracoval ako policajt. Ale deti hlavnej hrdinky ohrozuje mýtická bytosť, La Llorona, ktorej lore mi príde celkom sympatický. Nie je to však nič extra oproti iným bytostiam v tejto filmovej sérii.  Herecké výkony tiež nemôžem nejak extra vyzdvihnúť, pretože nikto ma výnimočne nepotešil a ani nesklamal a držia sa v rovine priemeru. Vzťah si k ich stvárneným postavám tiež nemáte ako vytvoriť. Dej má ako vždy zopár logických nepresností a zameriava sa skôr na strašenie ako dobrú mrazivú atmosféru. Čo ja na hororoch nemám rád a viac ocením práve skôr napätie a nepríjemný pocit ako jump scares. To je veľmi lacná a prvoplánová forma strašenia v hororoch. Hudobne to je opäť celkom zaujímavé a aspoň muzikálne to vie navodiť nejaký nepríjemný pocit.  Takže túto kvíliacu pani môžem odporučiť ako takú malú jednohubku, len nič extra od toho nečakajte. Čaká vás nanajvýš jemne nadpriemerný mrazivý zážitok, na ktorý za krátky čas aj zabudnete. ()

jokino

Myslím, že keby dnes nebolo CGI a filmári by vo veľkej miere nevsádzali na tmu, či temné tiene, nebolo by teda moc čo točiť v žánri - horror.. Film inak neponúka prakticky nič. Príbeh nič extra a doslova zhrnutý v kocke, čo sa týka "kvíliacej ženy" a celková dejová línia, veľmi slabá. Možno pár lakačiek, ale aj to iba vďaka zosílenému zvuku vo filme. Postava ženy - ducha, mi inak veľmi pripomínala "woman in black".. A na čo tam bola vrámci kňaza pridaná 1 krátka scéna ala "zážitok" s Annabell, to už je radšej bez komentára. ()

WeeLass

Letošní velké horory jsou zatím jedno velké zklamání za druhým. Na La Lloronu jsem viděl pár negativních recenzí ještě před shlédnutím, ale říkal jsem si, že zas tak špatné to být nemůže. I kdyby byl děj o ničem, je rok 2019 a aspoň to bude hezky vypadat. Supernatural horory jsou mojí parketou, tak jsem měl stále naději. Ale bohužel, byl to otřes. Námět založený na Mexické pověsti nebyl ničím zajímavý a samotná La Llorona ani nepůsobila strašidelně. Lekačky nefungovaly, protože byly předvídatelné na míle daleko a efekty jak z předešlého století. Zvedám hodnocení za to, že byly tentokrát zapojeny nejen děti, ale i dospělí skoro od začátku. Byla příjemná změna nesledovat půlku filmu nevěřícné rodiče v tom, co jejich ratolesti vidí v noci v rohu u postele. ()

moviepill

Trailer lepší ako film. Prvý varovný znak, že s filmom nemusí byť všetko v poriadku, aj keď svojich divákov si môže nájsť. Pre ostrieľaného fajnšmekra je tento hororový počin do očí bijúca zmes klišé, hlúpeho scenára a nelogickosti. Už len to podfarbovanie scény jemným klavírnym arpeggiom, aby snáď tupý divák pochopil, že zazvonil zvonec a hororu je koniec, je na mňa príliš. Dve hviezdičky za sympatické herecké obsadenie a zvuk. Ta-da! ()

srolyma

Průměrný horůrek o mexické polednici, strašící děti v sedmdesátých letech v Kalifornii. Klišé za klišé, nesmysl za nesmyslem, nepostraší, nepobaví. ()

J.Mayen

No aniz bych tusil ze jde o remake mexickyho originalu jsem se pustil s chuti do tehle novinky, ktera me po par 10 tkach minut prestala bavit, film stavejici na lekackach a ktery dispunuje prehrsel amaterskych divaku a to tak amaterskych, ze zacnete vazne uvazovat o katerogii B nebo jeste lepe C. Nekdy jsem nevedel jestli jde o kvalitu me kopie nebo se opravdu film pri nekterych scenach divne cuka, seka spoiler; (scena kluka v detskem pokoji kdy hleda svou sestru napriklad). Tady nejde ani o dobry dej ani o nejakou atmosferu, netvrdil bych ze jsem se spalil,ale dovolim si tvrdit, ze se v tomhle pripade k filmu nikdy nevratim. ()

blondboss

La Llorona ako ďalší doplnok do Conjuring univerza. Nemôžem si pomôcť, ale horory tohto paralelného vesmíru sú jednoznačne topom v rámci súčasného hororového žánru a sú ozaj o triedu lepšie ako tie ostatné. Tento snímok nebol nejaký dychberúci, ale v rámci atmosferickosti a vizuálneho prevedenia to jednoducho funguje a aj keď v rámci tohto univerza je to len chabý priemer, v rámci žánru ako takého je to jeden z tých nadpriemernejších hororových snímkov a štvrtú hviezdu si určite zaslúži. 70 % ()

blazma

Celou dobu to vypadalo dobře, i ta zmínka o Annbelle bylo fajn, ale ten konec. Jako by sami nevěděli jak to ukončit, tak vymysleli ten nejhorší konec vůbec. ()

MartinReno

Tak blbé, jak len to tento žáner umožňuje. Občas sa o lepšie chvíle postaral Mexický Ash bez motorovej píly, ale inač tupé od scenára až po tie decká. Tlačilo to na pílu a hodne. ()

La Llorona ovládla Velikonoce

La Llorona ovládla Velikonoce

22.04.2019

Nadpřirozený horor La Llorona: Prokletá žena, jenž je spin-offem k V zajetí démonů a zároveň samostatně stojícím filmem, ovládl v zámoří nejhorší velikonoční víkend za poslední dekádu a půl. Snímek… (viac)