V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol

• Česko V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (viac)

Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov, budú v najnovšom filme známej hororovej série čeliť jednej z najdesivejších záhad vo svojej kariére! Horor V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prinesie na plátna kín prípad, v ktorom bola prvýkrát v americkej histórii použitá posadnutosť diablom pri obhajobe zločinu... (Continental film)

Nivenx

A do háje... zde je vidět, že chaves není wan. Produkce tam je, ale nic není pořádně dotaženo. Téma bohužel ne tak zajímavé a scény a celý film působí dojmem klipu. Atmosféra se nedaří a lekačky které opravdu zapůsobí těch je pár. Samozřejmě shit to úplně není, ale od této značky se očekává prostě víc! ()

ing.Frosty

Nehodno jména Conjuring a společně s třetí Anabelle rozhodně nejhorší příspěvek do celého universa. Občas fajn lekačka a Chaves zvládá místy vykouzlit i zajímavou a strašidelnou scénu, ale ty dají dohromady celkem asi 10 - 15 minut. Zbytek je celkem uondaná nuda, kdy dost nezajímavý scénář nedovoluje vyniknout postavám nebo Vám něčím pořádným urvat koule. ()

Motinski

Absenciu Wana bohužiaľ cítiť. Chaves si ho očividne zobral za vzor pri scénach v ktorých chce vystrašiť (naťahovanie), pri budovaní atmosféry mu to tiež išlo a Warrenovci sú proste sympatáci ktorým prajete. Problém u mňa bol že sa skáče medzi mystery detektívkou a čistokrvným hororom. Ani jedno ale nie je nejak extra výnimočné. Hľadanie stôp, vodítok a spojitosti by v krimi filme neobstálo a je podané moc jednoducho. Hororová stránka už lepšie, no po čase je obohratá. Wanovi sa to nestávalo ani pri prvých dvoch filmoch, ani pri Insidious sérii na ktorú sa mi tretí Conjuring tiež miestami podobal. Na konci som vlastne ani presne nevedel prečo záporná postava robila čo robila. Nálepka True story už je tiež len na ozdobu a najlepšia pasáž bola pre mňa vlastne hneď na začiatku. Film má svoje plusy, bál som sa, ani chvíľu nenudil a zaujímalo ma ako všetko skončí. Len už to nedodá pocit ako pri prvom (mne aj pri druhom) diely. ()

BROKEN_

Jelikož již není režisérem James Wan měl jsem malá očekávání a pár hodin před zhlédnutím doslova nulová, abych nebyl příliš zklamaný. A díky tomu jsem hodně spokojen. Třetí díl populární hororové série Conjuring vyměnil po dvou dílech, kde v jednom domě straší děj za satanský rituál, kde musejí manželé Warrenovi řešit přímo detektivní práci, a tak se skáče z místa na místo, až se díky tomu místama ztrácí atmosféra, která se pěkně vytvoří v předchozí scéně, jen aby se v další jelo na jiné místo a film tak ubere páru. Tohle ale beru jako příjemnou změnu oproti právě zmíněným dvou dílům, kde měl Wan lehčí práci - strašení mezi čtyřmi zdi. Režisér Chaves si s atmosférou poradil solidně a i když tady chybí nějaká lekačka, která vás uzemní ( Bathsheba na skříni pořád vede plus zatleskání ve sklepě z jedničky taky nedosažitelný ), tak či tak se jedná o lepší napětí než má většina hororů současnosti, které se spíše soustředí na lekačky. Herecké výkony jsou opět na vysoké úrovni a hlavní dvojice Patrick Wilson a Vera Farmiga jsou přímo úžasní, už jen kvůli nim tenhle film stojí za to vidět. Hlavní záporák filmu sice není zapamatovatelný jako Bathsheba z jedničky a už vůbec nemá na Valaka z dvojky, jenže je dle mého asi tím nejzajímavějším z celé série. Troufnu si říct, že pro manželé Warrenovi to byl doposud nejnáročnější případ. To odhalování mě velice bavilo a byl jsem do filmu pěkně ponořen. Co musím filmu vytknout, tak to je pár vtipných momentů, hlavně to s Annabelle u toho jsem se zasmál na hlas... sice jsem se u toho pobavil, ale do hororu jako je Conjuring se to sem nehodí. Co mi ale nejvíce vadilo a kroutil jsem hlavou, byl závěrečný happy end. To jako vážně? Já chápu, že je to mainstreamová hororová série, která je z hororů co se týče výdělku nejúspěšnější, ale tady by se nejvíce hodil temný a depresivní závěr, místo toho dostaneme špetku romantiky.... ŠKODA. Film má úžasnou úvodní scénu s exorcismem, kde je krásná pocta legendárnímu hororu Vymítač ďábla, skvělé finále v katakombách, kde jsem viděl odkaz na můj nejoblíbenější horor Osvícení od Stanleyho Kubricka. Má to i pár pěkně creepy scén ( hlavně chlap v márnici ). Ve finále se jedná o nadprůměrný horor, který si fanoušci Conjuring série užijí a hororový fanoušci by měli být spokojení. Jen je pravda, že James Wan by z toho vymáčknul hororovější podívanou. Nezbývá než se těšit na jeho nejnovější horor Zhoubné zlo, které vychází letos, od toho očekávám velkou pecku. P.S. V závěrečných titulcích nám tvůrci filmu musejí hodit podnos, že je film podle skutečné události. V pozadí slyšíme původní nahrávku s exorcismem. To mi přišlo trochu směšný, je totiž otázka nakolik pravdivý to je. Jelikož se ve většině píše o Warrenových, že to byli podvodníci a žádné důkazy, kde by byli jiní svědci, než jejich známý nejsou a každý tvrdí něco jiného. Tady, už ale záleží na každém, jak to bere. 7/10 ()

Sfinkter

Série Conjuring zatím vyloženě nezklamala, ale nikdo už asi do vzduchu radostí neskáče. Pár inovací se najde, hlavní dvojice je stále sympatická a atmosféra je chvílemi slušná, ale na scéně se začínají objevovat děsivější a kvalitnější horory. ()

YumiOkami

the conjuring 3 ma dost zajimavy pribeh - muze posednuti “dablem” nekoho dohnat ke spachani vrazdy? warrenovi se snazi osvobodit mladeho muze, ktery byl udajne posednuty a kvuli tomu zavrazdil cloveka. — atmosfera skvela, hororove prvky slabsi. a na tu satanistickou babku na konci bych nejradsi ukazala fakace 🖕🏻 ()

Avathar

Ťažká zívačka. Z tejto série začínam byť solídne unavený (a to som, prosímpekne, nevidel spin-offy!). Už dvojka ma príliš nenadchla, takže teraz len pokračujeme v načatom trende. Jediný zaujímavý prvok, a síce samotný súd, tvorcovia úplne ignorovali a namiesto toho sa pokúsili vytvoriť hororovú detektívku. Ok, za mňa v pohode. Ale celé je to tak suché, neatmosférické a bez napätia, že som pri tom takmer zaspal. Wan tomu dokázal dodať aspoň trochu šťavy, dynamiky a gradácie. Chaves je len nudný rutinér, ktorý svojimi fintičkami môže vydesiť akurát tak cieľovku do 13 rokov. Nehľadiac na to, že ten príbeh je sám o sebe béčková volovina, ktorá ani nie je nijako zaujímavo zrealizovaná. Ťahajú to teda akurát Wilson a Farmiga, ktorí sú sympaťáci. Hoci na to, akých expertov teda majú hrať, ich každú chvíľu nejakým ultra-trápnym spôsobom prečúra akákoľvek treťotriedna senilná démonická entita či jej prisluhovač. Ale tak čo už. V skratke: tento typ pásových „hororov pre celú rodinu“ ma čím ďalej, tým viac nebaví. Je to všetko priehľadné, na jedno brdo, bez nápadu a cielené na prvú signálnu. A je to vyslovene otravné sledovať. ()

filmmovier

Řemeslně velice dobré a příjemné, v rámci série (a to jak hlavní, tak i ostatních filmů) už je to slabší. Hororová atmosféra nefunguje, lekačky jsou tradičně nefunkční a démoni jsou poprvé nezajímaví. Příběh je sice zajímavý a to, že se v tomto případě jedná o jakousi hororovou detektivku a je to KONEČNĚ něco trošku jiného, než je nám servírováno už od prvního Conjuringu, je více než fajn, ale ve druhé polovině mě to náhle nějak přestalo bavit a na mysl mi přišlo to, že všechny předešlé filmy (kromě první Annabele) mě bavily více a taky jsou lepší. Absence Jamese Wana je sice znát, ale na druhou stranu to není vůbec nic proti ničemu, nový přístup tahle série už potřebuje, jen škoda, že třetí film není lepší, protože svým námětem na to rozhodně měl. Lepší průměr, ale jinak tenhle film vlastně není ničím zajímavý. Herecky je to sice pořád fajn, ale Warrenovi už jsou tady staří a unavení. Rád bych doufal, že další díly už nebudou, ale takový optimista rozhodně nejsem. 60%. ()

LUKICKK

Předchozí dva díly my přišly dost podobné, tenhle se vydal trochu jiným směrem a docela dobře to vyšlo. Zase moc dobrý horror, který ještě k tomu konečně v kině měl nářez. Swag Ed Warren. ()

Lachtaan

V době, kdy je budování celého propojeného vesmíru kolem jednoho úspěšného filmu velkým trendem, se této taktiky drží i jedna slavná hororová série, která se přes všecky možné spin-offy po pěti letech konečně rozrostla do trilogie. Bohužel s absencí režiséra, který Conjuringu vdechl život a uvědoměním toho, že už se trochu točíme v kruzích, neodcházím zklamán, ale rozhodně ani nepotěšen. Jsme zde kousek nad Sestrou, ale hluboko pod svými předchůdci a druhou a třetí Annabelle. ()

oveckaoa

Podle trailerů jsem čekal, že to bude něco na styl V moci ďábla, že tam bude soud a něco bude řešit , ale chyba lávky je to stejné jako každý jiný conjuring Warrenovi hledají důkazy, že jakýsi kluk kohosi zabil pod vlivem ďábla. Líbí se mě, že se zde neřeší, aby neseděl , ale chtějí , aby seděl, ale jen nedostal elektrické křeslo. Záporačka je parádní má charisma a jde z ní strach mimo ní zde máme ještě jakéhosi tlustého zombíka (nebo co to bylo), který má jen 2 scény, ale i tak předvedl hodně a klidně bych mu dal i sólovku.   Co naopak hodně zamrzí je neznámý  důvod proč to dělala a proč si vybrala ty lidi co si vybrala jestli to prostě vybírala náhodou nebo měla k nim nějaký vztah  sice se to zde řeší , ale neodpoví se na to. Zamrzí i absence Eda jelikož v popředí je Lorraine což je na pováženou jelikož on byl démonolog tak, že v popředí by měl být on místo toho zde většinu filmu chodí o berli a chová se jak posera (pokud to tak opravdu bylo budiž) . Je to lepší než těžce průměrná dvojka a za mě lepší i než jednička. Pokud budou do doby premiéry kina bez omezení jsem ochotný na to klidně i znovu jít.  Díky za titulky titulkomat.     P.s. obal klame žádnou existenci ďábla u soudu neprokázali ono totiž ten soud je tu tak minutu a ještě na konci . ()

Jazzzz

Tohle už mě opravdu nebaví. Stále stejné postavy a dá se říci s ničím novým nepřicházející pokračování. Když film začne příliš dobře, málokdy dobře končí. Čím více postav je ve filmu 'posedlých', tím méně je prostoru pro nějaké příjemně nepříjemné houstnutí atmosféry a jakési gradace. Jakákoliv obava o hlavní postavy je zbytečná, protože věřím, že ještě pár horších pokračování přijde (alias Nezvratný osud). To, že film bude obsahovat prvky sladší než v nějakých romantických filmech mi přijde už opravdu trochu zvrácené. ()

venison

Nejslabší dílek z trojdílné skládanky, James Wan znatelně chybí.. Měla jsem radost, že dvojka dokázala směle konkurovat jedničce, ale trojka za nimi pokulnává v průměrné béčkové podívané. ()

hroubek

Michael Chaves není James Wan, a to je největší problém celého filmu. U režie Wana cítím větší sebevědomí, styl a rozhodně lepší práci s vyprávění, s postavy a samozřejmě s lekačkama. Chaves se hodně snaží a třeba takový úvod je v jeho podání lahůdkový. A úvodem to to nekončí, Chaves nám předvede ještě pár skvělých scén. Jenže to bohužel nestačí, protože příběh je slabší, samotné zlo není, tak děsivé a celkově to více, než horor připomíná temnou detektivku. Což, by samo osobě asi problém nebyl, kdyby byl příběh silnější. Film hodně táhnou nahoru výkony Very Farmigy a Patricka Wilsona, protože svoje postavy umí zahrát a dát jim sílu a působivost, a nás jako diváky baví sledovat jejich vyšetřování a osud. V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz rozhodně není špatný film, bohužel má smůlu, že předchozí dva byly o dost lepší, zajímavější a taky zábavnější. ()

VasaX

Série Conjuring už své nejlepší odpaly předvedla a teď se snaží důstojně dojet na vlně svého největšího úspěchu. S tím ale přichází přešlapy a jasné stopy toho, že ta kondice už není co bývala. Pořád je tam ale ta technika a díky tomu i tohle je slušný démonický horror s jasně definovanou osnovou, tajemnem, pátráním, survivalem tváří tvář zlu a lekačkami. Takže ve výsledku proč ne, hororů co vychází alespoň z nějaké formy je pomálu a ač si občas člověk klepe na čelo, nebo říká co je tohle za vatu, tak to funguje dobře a slušně. Takže klidně, ale se vší opatrností, dám šanci i případnému dalšímu dílu. ()

lykan9

V porovnání s jinými duchařskými a vymítačskými horory, je nový počin z kolekce The Conjuring pořád o několik příček výše. V případě V zajetí démonů 3 však nelze nesrovnávat s předchozími dvěma díly a na této úrovni mě Na Ďáblův příkaz trochu zklamalo. Nejenže mě téma čarodějnictví a satanismus moc nebere, ale i film jako celek mě místy i nudil a sledování samotné mě nedokázalo dostat to toho napnutého a děsivého stavu, jako tomu bylo u předchozích dílů. Jinak se však jedná o zajímavý hororový snímek, který má dobrou atmosféru, skvělý zvuk a hudbu a nabízí krásné použití kamery a speciálních efektů. Mimo to závěr je také napínavý a divák získá, co by od takového hororu měl dostat. Kdyby se nejednalo o universe Conjuring, tak bych i dal 4 hvězdy, ale bez srovnání s předchozími díly to nejde a tudíž dávám zasloužený a úctyhodné 3 hvězdy. ()

Skeksis

Minule mi sám Ježiš dal do drinku LSD v nádeji, že sa polepším. Videla som všetkých démonov pekla a celkom som sa zabavila. Určite viac, ako na tomto filme. Takže vďaka Ježišovi a LSD som zistila, že radšej pôjdem do pekla, a nie nepríčetne vegetovať v nebi (tam asi berú iné drogy). Jasné, že sú démoni naštvaní, keď sa s nimi nik nechce kamarátiť. Stačilo by obyčajné: „Čau, ako ide posmrtný život?“. A možno by ste si zažúrovali, namiesto konžúrovali. ()

Jaro.Krafcik

Po cca pol roku v slušne zaplnenej kinosále. S kinopartiakom a dobrým kamaratom sme sa nevideli dlhšiu dobu a už vôbec si nepamätám kedy naposledy v osvedčenej zostave. Postihlo to už aj conjuring a tretí film je najslabší zo série. Ale zatiaľ najlepší tohtoročný horor. Ktorý by mal patriť do červených čísel. Lakačky vydarené aj tradične herecké obsadenie, aj keď od toho záveru som očakával trochu viac. Prva polovica filmu určite prevýšovala. Ale zostali sme spokojní a konečne sa hádam kiná rozhýbu. A hlavne aj naše stretnutia. Po dlhej dobe v kine a so skvelymi ludmi, zrejme aj uvidíme dalšie pribehy manželov Warrenovcov. 5* ()

JohnSmith

Absence Wana je fakt znát, ale stále je to nadprůměrný horor. Určitě dopadl lépe než frenčízová Sestra. Co bylo horší? Atmosféra určitě ne, ta se povedla. Herci pokračují ve svých standardních nadprůměrech z minulých dílů, ale celkově mi to přišlo míň napínavé, míň strašidelné a lekačky jako by byly nelekačky. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (viac)