V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol

• Česko V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (viac)

Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov, budú v najnovšom filme známej hororovej série čeliť jednej z najdesivejších záhad vo svojej kariére! Horor V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prinesie na plátna kín prípad, v ktorom bola prvýkrát v americkej histórii použitá posadnutosť diablom pri obhajobe zločinu... (Continental film)

BOURQUE

„The Conjuring 3“ miestami pripomína tie veci, pre ktoré väčšina divákov do dnešného dňa má rád túto sériu a „vybudovaný univerzum okolo nich“. Keby sme to chceli porovnať s predchádzajúcimi dielami, tak práve toto tretie dielo je napriek všetkým snahám tým „najpriemernejším“. Nemyslím si, že na vine je jedine režisér Michael Chaves (ktorý nemá ešte dostatočné skúsenosti), ktorý nahradil Jamesa Wana (jeho neprítomnosť je dosť citeľná). Zvláštne efekty sú priemerné, „veľké finále“ je na tom podobne. Zápletka má jednoduchý charakter, scenárista David Leslie Johnson-McGoldrick sa s tým veľa netrápil. Film nad vodou drží jedine dvojica Vera Farmiga / Patrick Wilson, medzi ktorou tá chémia funguje veľmi dobre (ich spoločnú hereckú prácu je dobré vidieť). Vypadá to tak, že tento film ešte neuzatvára príbeh Warrenovcov. P.S.: Záverečné autentické snímky v danej forme nič nepridávajú na kvalitách filmu. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

agassi68

Téma exorcizmu sa zdala už vyčerpaná a každý đalší počin v tomto smere zbytočný. A vida, dá sa navariť znova chutná porcia diabolskej zábavy.. ()

helloween93

Odchod Wana z pozice režiséra Conjuringu 3 bohužel filmu uškodil. Chaves prostě neumí strašit, což ukázal už v La Lloroně. Přitom námět není vůbec zlý, ale film má hrozně pomalé tempo vyprávění a žalostně tu chybí výraznější hororové momenty, protože poprvé je v této sérii záporákem médium, takže strašení démony výrazně ubylo. Wan v předešlých dílech dokázal skvěle pracovat se scénami a divák byl celou dobu v napětí, kdy přijde lekačka. Chaves nedokázal tohle napětí u diváka vůbec vyvolat a těch pár lekaček je opravdu slabota. Finále v katakombách bylo rovněž bez jakéhokoliv tvůrčího nápadu, což je škoda, protože z mé strany to byl nejočekávanější horor roku 2021. Smutné je, že po uvadání spin-offů, které mi sice nikdy k srdci nepřirostly, šla vinou trojky kvalitou dolů i hlavní série Conjuring. 2* ()

Rockerman

Není pochyb o tom, že i třetí The Conjuring zvedá laťku mého oblíbeného žánru vysoko nad průměr. Samozřejmě "jednička" je nedostižná, ale s "dvojkou" se může směle srovnávat. Zase se jedná o už mnohokrát viděné téma, ale je to natočeno velmi dobře, bez hluchých míst a je se čeho bát! A to je to oč v každém hororu jde, ne? ()

geek.ondra

První dva filmy považuju za absolutní vrchol hororového žánru a chloubu moderního hororu. Proto mě mrzí že Chaves zklamal a udělal ze závěru Conjuring trilogie znuděnou břečku marně se pokoušející děsit a šokovat. 6/10 ()

Dementra

Zbytečný, zmatečný. Co s tím, že je to založené na skutečné události, když nedojde ani na scény ze soudní síně nebo mediální pokrytí a vlastně se o té realitě moc nedozvíme. Warrenovi tak nějak běhají sem a tam po stopách hlavního strašidla trojky, které nemá vůbec zajímavý background, natož motivaci, čímž celý příběh ztrácí smysl a bohužel se nedostalo ani na jednu zajímavou lekačku, jako bylo například v tleskání ve sklepě v jedničce. ()

pumpkinqueen

Na sympatickou dvojici Patricka a Very v roli Warrenových jsem se moc těšila a oni dva mě rozhodně nezklamali. Zpracování příběhu ale ano. Příběh jako takový je samozřejmě zajímavý už jen tím, že se řešil před soudem, kdy se Warrenovi snažili dokázat existenci temných sil tam, kde je to téměř nemožné a nepřijatelné. Ale jeho potenciál zůstal nevyužitým. Začátek byl příjemný, dá se říct komorní. Atmosferický příjezd kněze jistě všichni hororoví fanoušci ocenili stejně tak, jako rychlý převrat v děsivé vymítání. Příjemné prostředí a pozvolné strašení nalákalo na to, co ze série The Conjuring známe. Vše se ale najednou obrátilo v něco trochu víc akčnějšího a najednou jsme tam místo děsivých démonů měli klasickou zápornou postavu a strašení i tajuplná atmosféra šlo stranou. Nejde ani tak o to, že to nebylo strašidelné, že lekací scény nebyly funkční, ale ono to ztrácelo i napětí a šťávu, a to je prostě v hororu potřeba. Skvělý začátek vystřídalo nudné honění se za padouchem a příběh se obrátil ve skoro až sci-fi dobrodružnou podívanou, o kterou jsem zrovna já vůbec nestála. Bylo to přehnané a já zastávám rčení, že méně je někdy více. Dokonce jsem uvažovala pouze o dvou hvězdičkách, ale to nemůžu, protože to byl stále vizuálně podařený kousek a nelze srovnávat s tak nevýraznými a nepodařenými filmy, kterým jsem dvě hvězdičky skutečně dala. V porovnání s prvním dílem je to za mě ale zklamání. Pan režisér toho za sebou ještě nemá tolik, což je v pořádku a s ohlédnutím na tuto skutečnost to nebylo špatné, ale možná bych tenhle film přece jen přenechala někomu, kdo umí trochu víc. ()

KUFI

Treti dil a zase o neco slabsi nez predchozi. Ke konci (od navstevy Lorraine u farare) uz sem se modlil at to skonci. Jednotka slusna, dvojka lehce naprumerna a trojka prachobyc prumer. Ctyrce prorokuju podprumerny 2 hvezdy. ()

Davidkkk

Wan jakožto otec, který položil základy nejpopulárnějšího démonického univerza, je pryč a třetí díl nyní postrádá ikonické mrazivé smyčce, atmosférické scény se zdařilým vyústěním a identifikace ústředního bubáka je tentokrát nemožná. Není tu. The Devil Made Me Do It zkouší něco nového a s lehkou nadsázkou lze tvrdit, že v rámci žánru jde sice stále o horor, ale většina času je věnována kriminálnímu vyšetřování, což trilogii dodává svěží nádech. Příjemným dodatkem jsou sympatičtí protagonisté, přičemž duo Warrenových je tím nejpovedenějším aspektem filmu. Paradoxně tedy zamrzí závěr, jenž si podkopává nohy těmi nejpropálenějšími klišé a neúspěšně se spoléhá pouze na strašení diváka. ()

helraiser

Rozhodně zatím nejslabší díl série, ale i tak se jedná o slušnou hororovou podívanou se sympatickou ústřední dvojicí a s místy slušnou atmosférou. Příběh se tentokrát od předchozích dost liší, nejde tentokrát o posednutí démonem, ale o kletbu šílené satanistky, ale i tak v porovnání co vzniká hodně dobré. Atmosféra uspokojivá a úvodní vymítání bylo opravdu luxusní a závěr se opravdu povedl. Takže i když slabší než minule, já jsem spokojen ()

dalziel

Z časových dôvod na dvakrát, ale predsa. Conjuring 3 als Conjuring CSI: Brookfield je skôr poriadny BUBU thriller ako horor ,ale budíš. Je to tak na pol ceste medzi jednotkou a dvojkou , ale skôr k jednotke takže dávam 80%. ()

Urukhaj98

Trojka V zajetí démonů sice na základní úrovni funguje a pořád se jedná o horor, který je schopen divákovi nabídnout víc než jen prvoplánové lekačky, nicméně absence Jamese Wana na režijním postu je znát. Ve srovnání s dvojkou z toho vychází trojka ještě docela dobře, na jedničku se ale už vůbec nechytá. 6/10 ()

Hashirama

Kromě evidentního vizuálního citu pana rejži naprosto prázdná epizodka ze světa, který držel nad vodou jen a pouze fištrón Jamese Wana. Nuda, pruda, šeď...ve filmu není nic překvapivého, nic svěžího, nic nového. Jediným potenciálně zajímavým prvkem může být žánrový příklon ke krimi. Jelikož se ale tahle štace posouvá výhradně ezoterickým hovnopádem, celek sám o sobě nefunguje. O kvalitě libovolného sequelu už přece jen něco svědčí i to, že je v něm minimum spojnic s předchozími filmy a naprosté minimum postav. Více netřeba, děkujeme, další prosím. 4/10 ()

ER

Kromě sympatické ústřední dvojice tu nebylo nic, co by z filmu udělalo lepší podívanou. Film je jen vrstvením scén (k tomu se ještě opakujících) ,propojených dějem, který není napínavý, jak by měl. Jediné, co mně zaujalo, bylo motto u soudu "když lidé přísahají na boha, měli by začít věřit i v ďábla". ()

Likan7

Vera je v pohodě, Wilson je v pohodě. Jenže všechno ostatní ne, že by nefungovalo, ale přirovnal bych to k vynikající domácí limonádě. Poprvé, podruhé je to plný chuti, ale postupem času tam sice ty ingredience jsou stále, ale už to není tak dobrý, protože nemáte nový citrón. Takže mačkáte a mačkáte ten jeden ve víře, že tam ještě pár kapek zbylo. Druhé pokračování v Zajetí démonů rozšiřuje už tak hodně nabobtnalé universum kolem zlobivých panenek a manželů Warrenových. Jenže se nevrátil Wan a Chaves nám servíruje spíš lehce duchařskou detektivku, než intenzivní horor, který jsme minimálně v prvním filmu byl. Chaves ale byl lepší i ve spin-offu La Llorona, než v pokračování hlavní série. Po solidním úvodu jsem upadal do stále větší letargie a ke konci mi bylo vyloženě všechno úplně jedno. Za půl roku si možná jen vzpomenu na lámání klukovi páteře. To je ale pro (nejspíš) současnou duchařskou jedničku zoufale málo. ()

rublik05

Po několika měsících zákazů konečně v kině! Dlouho jsem zvažoval, na který film do kina jít, jelikož se jich teď vyrojilo tolik, že bych v tom kině musel patrně i přespávat. Volba tedy padla na třetí pokračování legendárního The Conjuring, kde tvůrci slibovali opět strašidelnou podívanou, tentokrát však se zapojením okultních prvků, vymítání atp. Film překvapivě není v režii mistra Jamese Wana, a tak jsem byl moc zvědavý, jak nový tvůrčí tým naváže na tolik úspěšné předchůdce. Co se kvality týče, zde filmaři odvedli poctivý kus řemesla, neboť snímek je opravdu nádherně natočený, kamera i střih jsou na špičkové úrovni, to se týká i samotné hororové atmosféry, kterou pomáhají utvářet i vhodně zvolené strašidelné lokace. Ačkoliv je zde trochu míň lekaček, celkovému dojmu a atmosféře to vůbec neubírá, různých děsivých momentů je ve filmu i tak dostatek. Musím opět pochválit fenomenální výkony Eda a Lorraine Warrenových, jejím představitelům tahle role prostě sedí a společně působí neuvěřitelně přirozeně. Problém nastává u samotného příběhu. Ten mi připadal jako slepenec několika samostatných částí, které dohromady vůbec nedávají smysl, nehledě na trestuhodně nevyužitého záporáka. Závěr vyzněl zcela do prázdna, v podstatě se z něj divák nic nedozví, což mě zklamalo asi ze všeho nejvíc. Kdyby se více doladila smyslnost a různé logické detaily, byla by to mnohem lepší podívaná. Nicméně jsem toho názoru, že The Conjuring 3 je kvalitně zpracovaný horor, který hravě strčí do kapsy většinu své konkurence. Viděno v kině 2.7.2021. 7/10. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (viac)