Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

Jirka_Šč

Netuším, co lidé očekávali, ale myslím, že na ČSFD aktuálně trochu nedoceněné (48 %). Celé to táhne Gal Gadot, která je uvěřitelně dlouho žijící, silná superhrdinka, současně ale neuvěřitelně sexi. Líbily se mi i scény, ve kterých se nebojovalo a prostě byla jen šťastná. ()

Stanislaus

Upřímně řečeno jsem s ohledem na všudypřítomné a veskrz negativní reakce čekal od WW 84 mnohem větší polízanici, jež by bodla DC vesmír zákeřným způsobem do žeber. Osobně si myslím, že druhé Dianino dobrodružství narazí u většiny diváků zejména kvůli tomu, že nejde až zase tolik o superhrdinský film jako spíše o jakési psedofilozofické zamyšlení se nad lidskými hodnotami, morálkou a slabostmi, které je však zpracované nešikovně až bizarně. Staré známé "Be careful what you wish for!" se táhne takřka celým dějem, který působí bohužel místy poněkud nerozhodně a tápavě. Přesto jsem se nechal v několika scénách unést líbivým audiovizuálem - ať už šlo o "červenoknihovnický" průlet nad ohňostrojem či Dianino "rozjímání" v oblacích. Chris Pine byl vtipně nadšený novou érou a Kristen Wiig nebyla kupodivu tolik mimo, jak jsem si původně myslel, že by mohla být - i tak měla ale její "divoká verze" trestně málo prostoru. Z celého filmu je okatě cítit důraz na "women power", což mi rozhodně nevadilo, na rozdíl od scén "hlavně zachraňte děti". Velké významné plus za soundtrack od Hanse Zimmera. Ve výsledku bych filmu udělil slabší tři hvězdičky, protože jsem vážně počítal s horším produktem. P.S. Minicameo s původní WW bylo opravdu fajn, ale zároveň divné! ()

sharky

Je to taková Wonder Woman a kouzelná lampa. Celkem se to hodí do vánočního času, opravdu je to spíš pohádka než film pro dospělé. Je to hodně hloupoučké a ke konci už to nedává smysl vůbec. Ale přesto to má své kouzlo a první půlka filmu je docela zábavná. V té druhé už to pak trochu drhne. Když k tomu člověk přistoupí jako k filmu pro děti, tak asi bude i celkem spokojen. Jinak to má moc pěknou kameru a imax sekvence by asi byly v kině pecka. Ovšem efekty trochu vypadají jak z roku 1984 nebo z vánoční pohádky na ČT, zvlášť úvodní závod. ()

BMW12

Mně se pokračování Wonder Woman líbilo, vůbec mi nevadilo, že zde půlku filmu nebyla žádná akční scéna (krom té úvodní). Příběh byl dle mého názoru dobře vymyšlen (i když samozřejmě je tam pár rezerv), byl poutavý a návrat Chrise Pinea byl také dobře vysvětlen. A Gal Gadot je v roli Wonder Woman perfektní. Snad jen bych to o půl hodiny zkrátil. ()

rikitiki

Snímek prý získal nálepku "ženský film". Nevím, co to znamená. Systematicky se v knihkupectví vyhýbám "ženským románům", protože jsou pro mě synonymem pro nečitelný kýč. WW je filmem, kde hlavní roli hraje žena vyrostlá mezi samými ženami a její přítelkyni-protihráčku hraje také žena. Tohle vede k označení "ženský film"? Takže zbývající většina kinematografie jsou "mužské filmy"? Pěkný nesmysl... No, nejde ani tak o to, že by snad WW byl ženský film, on je to zkrátka špatný film. Závod Amazonek, kterým se to všechno rozjíždí, byl přitom skvostný: rychlý střih, nápady, energie... Odhalování tajemství tajemného artefaktu taky zaujalo. Jenže od chvíle, kdy pilot první světové války nasedl do kokpitu stíhačky a bravurně s ní odstartoval, jsem ztratila veškerou víru i v alternativní DC svět. Kochání se ohňostrojem podbarvenými mraky ala Jak vycvičit draka rozprostřelo po obrazovce leda tak bezbřehou nudu a závěrečný apel WW na lidskou dobrotu a víru v pravdu byl leda nezamýšlenou parodií na Chaplinův projev z Diktátora. Akorát, že ten dodnes dojímá, zatímco WW plácala páté přes deváté snad podle generátoru náhodných vět. ___ Přítelkyně protihráčka v podání Kirsten Wiig mile překvapila zvládnutou predátorskou polohou, jen ten souboj byl spíš nepřehlednou směsicí záběrů než propracovanou choreografii a jeho završení bylo nepochopitelné. Ukoptěný hlavní padouch mi nevadil, zlo obvykle nebývá dramaticky démonické, většinou má podobu ubohého trapáka, který může a taky si užívá pozice síly či vyššího postavení. SHRNUTÍ: WW zachrání svět a taky dvě malé děti. Jen tomu chyběla ještě záchrana koťátka. ()

HellFire

V Hollywoodu stačí mít dobré jméno nebo konexe a voilá, béčkový blockbuster je na světě. Čím dražší film, tím hloupější scénář, protože davy to přece spolknou. Nezáleží na úrovni hlouposti, stačí se tvářit, že je vše ok. Pokud by mělo z filmu vzejít něco dobrého, tak snad lidi zas začnou poslouchat Frankie Goes to Hollywood. Btw Kristen Wiig v podobě šelmy je jedna z nejodpornějších věcí, co jsem kdy ve filmu viděl. Takhle to dopadá, když se vezme postava z komiksů a převede se na plátno v doslovné podobě. Nemluvě o zvyku Patty Jenkins zakončovat Wonder Woman digitální bitkou, na kterou se nedá dívat, což platí doslova pro druhý díl, kde se vše odehrává ve tmě. Nedokážu si představit tu schůzku, kdy Patty Jenkins vysvětluje hlavounům, že MacGuffinem bude kámen, který vám doslova splní tři přání. A když vám dojdou přání, tak prostě najdete někoho po ruce, a zaonačíte své přání tak, aby si ho přál onen dotyčný. A hlavouni na to jen souhlasně přikyvují a podepisují 4,5 miliardový budget. ()

ARI50

Slabý a to hodně, Gal je úžasná žena ale tady je příběh strašně slabý, nedokázaly ohromit jako poprvé, na pár světlých momentů se to teda nepovedlo, obrovská škoda. Ten šutr ale chci. ()

JASON_X

Nemám slov. A to se mi často nestává. Co k TOMUHLE pro olympské bohy napsat?? Už jsem v životě viděl stovky a stovky béček všeho druhu, ale tahle fantasmagorická slátanina je ojedinělá. Ojedinělá je i absurdita a psychedeličnost ca dvou třetin všech dialogů. Nevím na čem scénárista při psaní scénáře svištěl, ale rád bych toho ze zvědavosti taky trochu ochutnal. Nemůžu vlastně ani říct že mě to nebavilo, protože jsem celou dobu zvědavě čekal na to, jak se to celé vyvrbí a jakých výšin šílenství děj ještě dosáhne. Ani žádná postava mi tam vlastně vyloženě nevadila... no možná vykulený blondýn Pine mi byl trochu osinou v zadku. Ale zase tam hrála jedna fakt hodně moc pěkná blondýna (Kristen Wiig). No ale popravdě ta blondýna je ale asi taky to jediné, co mi z toho filmu v paměti do příštího roku vydrží. Takže asi dvě a půl hoďky. ()

luka4615

Když šel v roce 2017 do kin první film s Wonder Woman, uchvátil mě svým odlišným pojetím a hravou režií, která ze snímku udělala jedno z velkých překvapení toho roku. Bohužel, druhý díl této pomyslné laťky nedosahuje ani zdaleka. Je to dáno především nekonzistentními základy s mnohými proměnnými, na nichž režisérka Patty Jenkins zkrátka nedokázala postavit solidní filmovou podívanou. Zcela nepochopitelně se zde totiž přeskakuje mezi žánry a film se nám snaží představit rovnou dvě záporné postavy, takže ve finále vlastně nefunguje pořádně ani jedna. Přičtěte si k tomuto ještě okoukaný háv let osmdesátých, příšerný soundtrack či závěrečný cheesy proslov o pravdě, a dostanete jednu z nejhorších komikových adaptací vůbec. Výsledný špatný dojem bohužel nezachrání ani několik vážně povedených akčních sekvencí či atraktivní casting. Tak snad příště! „Welcome to the future. Life is good! But it can be better. And why shouldn't it be? All you need is to want it. Think about finally having everything you always wanted.“ ()

Morholt

Tak já nevím. podle mě bylo docela dlouho dopředu avizované, že se nová Wonderka ponese v duchu 80. let a to nejen co se atmosféry a barevného nevkusu týče, ale i režijně, příběhovou skladbou či ne úplně dokonalými triky. No a když to film takřka do puntíku splnil, tak se stane terčem kritiky kvůli tomu, že není jako ostatní komiksovky. To je jako kritizovat vztahové drama kvůli tomu, že je vztahovým dramatem. Já jsem si to užil. Hodilo mě to o pár desítek let zpátky, kdy jsem hltal Reeveova Supermana a svět byl ještě v pořádku. Dalším plusem je zápletka, která mi na rozdíl od mnohých nepřišla úplně blbá a fungovala na mě i ta naivní hra na city. Vedle Gadotky, na kterou bych se vydržel koukat i kdyby jen dřepěla dvě hodiny na poušti, mě bavila Kristen Wigg a na Pascala je vždycky spoleh. Ty dvě a půl hodiny mi utekly jako voda. Nicméně i když jsem spokojen, přimlouval bych se za to, aby se příští Dianiny příhody vrátily do obvyklejších kolejí. 80% ()

Lucasion

Obvykle se vždy snažím hodnotit co nejvíce mírně. Ale někdy i můj pohár filmové trpělivosti přeteče. Možná objektivně je tohle na dvě hvězdy, ale subjektivně musím jedna. Já miluji DC univerzum. A tím, že mám u většiny hvězd pět, tak vážně trpím u filmů jako je tento anebo Suicide Squad (2016). Tohle byly dvě a půl nekonečné nudy. A hlavně tolik wtf momentů jsem zase dlouho neviděl. Fingers cross, že zase dlouho neuvidím. Ten film má tak hloupou zápletku, že to bije do očí od první chvíle. Soška, co plní přání. Ok, samozřejmě se najde chytrák, co si bude přát víc přání. Tenhle chytrák si navíc přeje plnit přání. Dejme tomu. Ale finální nucený monolog, který má probudit v lidech to nejlepší, je tam strašně vydřený až na kost a může fungovat pouze ve filmech. Což tady se ukáže, že je ve výsledku zbytečné, ale budiž to. Je to komiks, který se snaží hrát na city a hlavně na moralizaci. Proč? Copak si chodíme k akčním filmům polemizovat nebo relaxovat. Nevím kam tohle mělo Snyder verse anebo DC verse posunout. Za mě se to neposunulo vůbec nikam. Miluju Gal Gadot a miluju její Wonder Woman. Proč jí proboha udělali tohle? PS: Za vykrádačku hudby ze Sunshine, by tvůrci zasloužili facku. (29 %) ()

ScarPoul

Ja budem v tomto prípade asi ten, čo pôjde trošku proti prúdu. A som ochotný svoje dôvody aj vysvetliť. V prvom rade treba povedať, že Patty Jankins nabrala obrovskú istotu vo svoje schopnosti. Má to za následok dve veci - prvá sú krásne zmotivované postavy prechádzajúce neustálym vývinom počas celého príbehu. A druhá je, že sa viac spolieha aj na praktické efekty. Oproti prvej časti ide digitál veľmi do úzadia a hoci jeho tam stále dosť, nenarúša atmosféru ani vyvrcholenie. Druhá vec, čo treba podotknúť je Zimmer. Od prvej scény na Themyscire dupne na plyn a nepúšťa dokým film neskončí. Hudba je dynamická, zapamätateľná, využívajúca mnohé motívy z DC univerza a hlavne je hravá. Obrovským kladom filmu (a tu som celý film rozmýšľal či je to viac pozitívum alebo negatívum) je, že sa nikde neponáhľa. Dáva nám dostatočný priestor spoznávať postavy, chápať ich motiváciám, dáva ich do kontextu a hlavne vytvára inteligentný vonkajší aj vnútorný konflikt u protagonistu. Niečo v takomto formáte a v takej dobrej forme pre mňa predviedol kedysi dávno Raimiho Spider-man 2, a to je už fakt dlhý čas. Je to iní komiksový film. Nedbá na akciu, hoci keď sa tam zjaví, je nápaditá a premyslená. Dôraz WW84 je ale kladený na postavy. Možno preto fungujú záporáci tak, ako fungujú. Či už Max Lord alebo Cheetah, ktorá je ku koncu aj riadne strašidelná. A film pôsobí komplexne. Neustále sa tam niečo deje, niekto niekde kráča, ľudia (hlavne v scéne kedy nastáva hromadná anarchia) majú svoje mikropríbehy, ktoré máme možnosť sledovať a tým hlbšie chápať kontext daného sveta. Každá kauzalita je tu dôležitá a finálne Dianine pochopenie a zmena, je omnoho silnejší Origin, ako tomu bolo v prvom filme. Obidve časti, ale spolu krásne komunikujú a vytvárajú kompaktný celok, ktorý ako pevne dúfam, uzatvorí tretia časť. ()

Lacike

V jednotke boli všetky postavy pojaté celkom normálne. Až na Dianu, ktorá bola totálna naivka. Bohužiaľ ale príliš nepôsobila ako morálny kompas v skazenom svete, ale skôr ako totálny idiot, ktorý nevie napočítať do dvoch a tak ju Steve musel všade vodiť za ručičku. V dvojke sa preto rozhodli všetky postavy prispôsobiť naivite a totálnej plochej jednorozmenosti Diane. Výsledkom je, že sa postavy správajú miestami komicky, ale väčšinou trápne jak v tých najväčších komixových nepodarkoch typu The Amazing Spider-Man 2, Superman 3 alebo Batman 4. Dielo skazy podtrhuje nezáživná réžia Patty Jenkinsovej. Tempo je neskutočne pomalé, máte pocit, že každá scéna je zbytočne naťahovaná a film by potreboval prestrihať aspoň o pol hodinu. Akcie je minimum a za nič nestojí. Digibordel treťotriednej kvality pri ktorom necítite ani štipku fyzična. Napriek tomu si viem predstaviť, že by to v svižnom a skutočne vtipnom prevedení mohlo fungovať. Seriály typu Xena alebo Superman ma v detstve bavili a aj keď neúspešne, tak práve na detského diváka (vzhľadom na tie otrasné mužské postavy skôr len na diváčky) tento film cieli. P.S: to že sa to odohráva v osemdesiatkách, je až na pár odkazov na módu a gadgety, úplne nevyužité. P.S.2 Gadotka je nádherná, ale hrať fakt nevie. 4/10. ()

BoPo odpad!

Wonder Woman 1984 je dokonalou ukázkou toho, že #MeToo vygeneruje zopár vyložených sračiek s nemalým rozpočtom. Sračiek, o ktorých to všetci kompetentní budú vedieť dlho dopredu, ale nebude im to vadiť. A prečo? No pretože vďaka týmto sračkám budú mať krytie. Dali sme priestor režisérke/scenáristke, jedného z dvoch záporákov sme obsadili ženou, ktorá rozhodne nebola obsadená pre svoju krásu. Už chápete? My, predstavitelia filmového štúdia rešpektujeme ženy. Nehnevajte sa preto na nás, že sme tých 151 minút vyplnili príbehom v ktorom motivácia postáv stojí za hovno. Nehnevajte sa, že postavám vyletujú z úst nudné kecy o hodnotách, že predvádzajú nudnú akciu a veľmi trápne pôsobiaci rýchlobeh. No a ešte sa nehnevajte za ten záver, kde sa rešpektujú všetci bez ohľadu na pohlavie, národnosť či náboženstvo. Umožnite týmto talentovaným ženám natočiť ďalšie pokračovania. Prosím, inak nás zažalujú, že ich nerešpektujeme. A sľubujeme, že z Gal Gadot urobíme najlepšie platenú ženu...nie nie, to by bolo diskriminačné...osobu v rámci hereckej brandže! ()

Caszidy

Uff, no jestli mají Patty Jenkins a Gal Gadot spolu s tvůrčím týmem scénáristů v plánu přijít ještě s třetím dílem Wonder Woman, tak se upřímně děsím jeho kvalit, jelikož jediné, co fungovalo v prvním i druhém díle, byla společná chemie mezi Gal Gadot a Chrisem Pinem. Jakmile zmizel ze scény Steve Trevor v Pineově podání, tak se filmy okamžitě rozsypaly. To je hlavní problém WW1984 i jejího prequelu. Přitom ten film má Gadot, která se od minule přeci jen herecky trochu posunula (byť je to stále v ranku polena), ultrasympoše Pinea, Pascala (jenže v závěru zrůdně přehrávajícího), hromadu peněz na triky (které jsou ale častokrát naprosto směšné, až odpudivé - viz sprinty WW nebo létání, zřejmě většinu rozpočtu na triky spolkla naprosto zbytečná úvodní pasáž na Themyscyře) a slibnou premisu s osobou, která se musí přizpůsobit diametrálně odlišnému časovému období, než v jakém předtím žila (zoufale nevytěžená linka). Výsledek je krajně neuspokojivý a jen ho podtrhuje nezvládnutý závěr a přebytečná stopáž. Pokud má WW1984 nějak parafrázovat Donnerova Supermana s Christopherem Reevem, tak naivitou příběhu snímku se to skutečně povedlo. Jenže zřejmě si tvůrci před začátkem natáčení měli toho Supermana skutečně pustit, aby si uvědomili, že byť ten film byl na svou dobu přelomový a stále v něm jsou fajn momenty a atmosféra, tak z dnešního pohledu už jako celek působí takřka směšně archaicky. Mám reálnou obavu, že při vědomí, že Patty Jenkins má režírovat nový Star Wars film z oblasti pilotů x-wingů, by už tak toxická Star Wars fanouškovská základna, by film v obdobné kvalitě jako WW1984 nemusela rozdýchat a mohka by kolem toho být nějaká velice nepěkná kontroverze. Dnešní internetová doba, je fakt divná. ()

GeusX

Začátek dobrý, první retro akce taky dobrá - i když mi to zavánělo skoro parodií... ale potom se to nějak celý zvrtne do úplně nezajímavého, nevěrohodně překombinovaného děje, že Alladinova flaška v "Hop a je tu lidoop" je stokrát lepší zábava. Ani Gal se nijak nepředvedla, ani herecky, ani na čumendu. A záporáci? Smutná slabota. (Viděl jsem: 1x cz) ()

Hwaelos

That was... bad. Patty Jenkins si zřejmě řekla, že v nejšílenějším roce posledních několika dekád je na čase natočit ekvivalentně šílenou podívanou. Vzala si za vzor oldschoolový komiksy WW, který upřímně řečeno byly psaný v podobným trash duchu (vlastně jsem jen čekal, že z Wonderky udělá ještě módní návrhářku bez superschopností, jako to v Silver age nejspíš pod vlivem psychotropních látek udělal Mike Sekowsky), a bláznivej seriál s Lyndou Carter. Nic proti tomu. Koneckonců propojenej DC vesmír stejně dávno implodoval, takže proč režisérce nedopřát tvůrčí svobodu. Jenže navzdory barvotiskovým barvám a jágrovskejm účesům zůstalo osmdesátkový téma úplně nevytěženený a slibovaná lehkost a humor se jaksi nedostavily. Výsledkem je dvouhodinová patetická nuda se strašlivou zápletkou, děsnými záporáky a špatnými efekty. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)