Hop - a je tu lidoop

• angličtina Monkey's Playtime
Československo, 1977, 87 min

Pohádková satira o džinovi z láhve, který plnil každé přání toho, kdo láhev otevřel. Dva dočasní majitelé, řezník Tureček a hostinský Merta, toho jaksepatří využívají a hromadí majetek, dokud to jde. Tureček dokonce každého, kdo se mu nelíbí, změní v šimpanze... (oficiálny text distribútora)

starr64 odpad!

Tak jsem se dnes odhodlala mrknout na tento "skvost" naší tehdejší kinematografie s tím, že třeba změním názor. Nestalo se tak. Strašný film, ale na druhou stranu se zde krásně ukazuje jak se pěkně kšeftovalo s masem atd. A tito lidé, kteří tehdy šidili sedí dnes na vysokých postech naší politické scény a nebo jsou to bohatí podnikatelé a kšeftaři. Tato doba tehdejším šejdřířům a vekslákům prostě přeje - smutná to doba. Takže z tohoto hlediska je dobré se na film podívat. ()

Hombre8

Půvabně natočená komedie pranýřující na podkladě pohádkové postavy poměry na maloměstě i mezilidské vztahy té doby. Svižně natočeno, perfektně propracované postavy, zvláště Vinklářem a Somrem ztvárněné. Rovněž chasa je pěkně vykreslena. Proč se tak film většině nelíbil, nechápu. Asi zase domino-syndrom. Stačí seřadit recenze podle času. :-( ()

MarekT

Co bych se divil - po výborném námětu ve Špenátu (který ovšem řadím v hirearchii komedií do průměru) si Miloš Macourek vybral slabší chvilku, kterou převedl na plátno ekvivalent Víta Olmera, jak ho známe po revoluci. Stejnou paralelu lze nalézt i u titulní písně - zatímco v prvním případě se jedná o hit, v druhém si dejte před stejné slovo písmenko "s". ()

ostravak30

Tak já si určitě nemyslím, že by to byla tak špatná komedie. Samozřejmě to ani není na plácání do kolen. Ale co pravou je, tak podle mě mohlo určitě vzniknout pokračování. Tohle je totiž docela promarněný potenciál. Těch fantasy komedií máme v archivu celou řadu, ale džin je určitě jeden z nejzajímavějších motivů. Škoda, že neprošel úspěšněji. Celkově by film mohl být brán také jako pohádka pro dospělé. Nejen, že dobro zvítězilo, ale hlavně zde najdeme mnoho poučení. Nezatracoval bych ani herecké výkony vzhledem k obsazení a hlavně hudbu. Slavná melodie od Schelingera není jedinou. Ještě zazní docela pěkná píseň od Hany Zagorové. Jak už jsem psal výše, potenciál obsazení džina do moderního světa je rozhodně zajímavý a byl bohužel promarněn. Jsou zde ale i vtipné momenty. Třeba, když se J. Vinklář snaží povytáhnout syna místního politika. Mě z toho ale komedie vychází jako prostě jen čistě průměrná. ()

hracickax

Džin z kouzelné lahve (J.Kemr) plní každé přání svého majitele. Film kritizuje maloměšťáctví a touhu po penězích - řezník, hostinský(Vinklář a Somr). Teď však netouží po penězích jen blázen - nebo se mýlím? Opravdu se za těch čtyřicet let tak změnil svět? Satira, která za tu dobu ztratila svou kritičnost. ()

• Kabriolet, ktorý dostala Blanka Turečková k narodeninámm je Fiat 1200 Cabrio z roku 1963. (lenzi)