The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

Janek

Skvělý úvod, Lasička, dobytí základny v džungli... Zbytek hrozná nuda... Strážci jsou scenaristicky o dva levely jinde. Škoda. 50% ()

ARI50

Dobrý nářez, musím říct že pokračování mělo další zabijáky a já jsem se pořád dobře bavil. Konečná hvězda byla šílená, spousta super, skvělý herci, opět se tahle show povedlo naplno. ()

luka4615

Naprosto jiný komiksový snímek, než jaký jste doposud viděli. Tak asi nějak takto by šel v jedné krátké větě popsat snímek Jamese Gunna The Suicide Squad, jehož neotřelý a chytrý přístup k látce je zde znát z každého filmového políčka. Gunn před našima očima na stopáži čítající nepřepálených 132 minut rozjíždí neuvěřitelně dynamickou přehlídku krvavých scén, nekorektního humoru a šílených a svým způsobem i praštěných postav. Jsem si téměř jistý, že v jiných režisérských rukou by tyto výbušné ingredience způsobily katastrofu, avšak James Gunn si se svou pevnou vizí všechny tyto nestabilní aspekty zdárně pohlídal. Akce je zde tedy dotažená do nejmenších detailů, vztahy s katarzemi jsou jaksepatří osudové a nekorektní vizuální humor udělá v ten pravý čas místo pro dospěleji vyladěný obsah. Ve finále tedy zamrzí pouze rozvláčný start, který některé zhýčkanější diváky možná odradí. Avšak ti, kteří Jamese Gunna a jeho pestrou tvorbu znají a počkají si, tak ti dostanou precizně načrtanou a dominantně vyčnívající barvitou jízdu, která svým uchopením aspiruje na jeden z nejoriginálnějších filmů natočených dle komiksové předlohy. Tohle se vážně moc, moc povedlo. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „I'M A SUPERHERO! I'M A MOTHERFUCKING SUPERHERO!“ ()

JASON_X

První díl mi moc nesedl - příliš patosu, příliš keců, příliš středoproudu, i když celkově jsem takový způsob comicsu považoval za skvělý nápad. Zato dvojka je lepší jízda ve všech směrech - propracovanější scénář, víc bizáru, víc ujetého humoru, lepší postavy, míň "seriózních" keců, snesitelné množství patosu. A žádné "ajlavjů dédy", namísto toho tu na sebe táta s dcerou řvou "fuck you!". Dostal mě už úvod s komandem kulervoucích superhrdinů (a jeho pointa), takovýhle druh humoru můžu. Vynikající alternativa k Avengerům, Thorům a obdobným komerčním infantilním sračkám. ()

mm13

James Gunn sa vyrovnáva s debilnými obvineniami, ktoré, nebyť toľkých priateľov z branže, by možno ukončili alebo značne poznačili jeho sľubne rozbehnutú kariéru. Ono to potom vyzerá takto nejako: "Tak šéfe, toto by som tam chcel..." --- "...dobre, dajme tomu, že to by tam byť mohlo... ale potom tam pre istotu strč aj toto, nech to trochu zmiernime." --- "...môže byť, ale, teraz tak premýšľam, keď to za tým trochu zmiernime, tak potom by sme vzápätí mohli urobiť toto." --- "...ups, tak to už ti ja neviem, James. Možno nie úplne toto... možno skúsme trochu takto... čo ty na to?" --- "No to by možno šlo, ale potom ešte predtým, aby to dávalo zmysel, musíme hento (čím zároveň, samozrejme nepreukázateľne, ukážeme prostredník Disneymu). Čo na to ty?" --- "hej... hej, tak nejako to robme a bude dobre."... A mne to vôbec nevadí, pretože zábava je to prvotriedna... a Gunnovi to predsa, ako inak, splna prajeme! ()

Morholt

Jsem toho názoru, že Ayer musí být pěkně naštvaný, protože jeho původní vize se podle mě od té Gunnovy zase tolik nelišila. Ale bohužel nedostal šanci. Nicméně druhý pokus vyšel na jedničku a splňuje všechno to, co jsem chtěl od první verze. Černý humor, erkový rating plný krvavých lahůdek a samozřejmě antihrdinové, kteří se příliš nepatlají ve svém svědomí. Harley Quinn je konečně tou Harley, kterou chcete vidět a je znát, jak moc si to Margot Robbie užívá. Elba, který de facto vystřídal Smithe, je naprosto boží a potěší i řada individuí, které se tu vlastně jen mihnou, ať už je to Rookerova postava, nebo vykulená lasice. Já se bavil na výbornou a pevně doufám, že se i další díly ponesou v podobném duchu. 100% ()

Rohy212

Největší záporák ze všech? Tvoje máma. James Gunn Unhinged aneb Sebevražedný oddíl podruhé, tentokrát úspěšně. Nehorázná řežba s trochou prokrysí agitky do rytmu pecek à la Strážci galaxie, akorát se vším, co Gunnovi neprošlo u Marvelu. Slovy žraloka s hlasem Sylvestera Stalloneho: Ňam ňam! ()

ScarPoul

Využívajúce svoj potenciál na maximum. Gunn je blázon. Ale má obrovský cit pre vtip, načasovanie a explicitnosť, ktorá je v jeho rukách rovnako zábavná ako aj nechutná. Veľkou výhodou filmu je jeho dospelosť. Hoci sa to nehrá na úplne temnú nôtu akú som u DC zvyknutý, má to presahy. Postavy naozaj o niečo bojujú a ich motivácie, cesta a vývin sú všadeprítomné. Každá z postáv má minimálne jednu dobrú scénu a vďaka tomu sa dajú zapamätať. Funkčnejšie omnoho viac ako fiasko Birds of Prey. S prvou ťažkopádnou Suicide squad sa to porovnávať ani nedá. Ale vďaka znalosti predchádzajúceho filmu, tento dosahuje lepšie výsledky. Niektoré postavy nemusí predstavovať. Iné dáva do iných vzťahových rovín - Quinn, Flag. A hlavne to má víziu. Bol by som rád, keby to pod Gunnovou taktovkou pokračovalo. Potenciál to má obrovský. Obrovské plus je, že skutočný zloduchovia sú ľudia. Všetko ostatné je len dôsledok ich chýb. Koketujem s piatou hviezdou. A určite si to chcem pozrieť ešte raz. ()

Lacike

Komixoví Expendables. Blbina určená pre teenagerov alebo dospelákov, ktorí sa do teenagerského veku dokážu vcítiť a užiť si nenáročnú zábavu. Pokiaľ máte radi súčasnú komixovú vlnu a sedí vám aj prapodivný Gunnov humor, tak budete spokojný. Tento film sa od bežných komixov líši len R-kovým ratingom. Takže dostanete naviac nadávky a brutalitu. Škoda, že nie aj nejakú erotickú scénu s Margotkou. Aspoň to by som si užil aj ja. Inak je to ale jednoduché a prvoplánové v každom ohľade. Postavy nemajú žiadnu hĺbku a ani poriadne motivácie. Viacmenej im je ich osud u prdele asi ako hrdinom z rýchlej a zbesilej série od nejakého siedmeho dielu vyššie. Chémia preto medzi nimi tiež poriadne nefunguje. Hlášky mi pripadali trápne. Ale evidentne patrím k oldschool menšine, ktorá sa na súčasné trendy nechytá a tak radšej ostanem u normálnych Expendables. Tentoraz som schopný pochopiť tie nadšené ohlasy a trochu im aj závidím. Ale len z dôvodu, že poctivé oldschool akčniaky sa už skoro netočia. Dve hviezdičky dávam za celkom vydarené akčné scény. Sú prehľadné, ultra krvavé a na dnešné pomery v nich častejšie vybuchuje aj niečo skutočné. Ale ako celok ma to vôbec nebavilo. 4/10. ()

BoPo

Sebevražedný oddíl z roku 2016 zabodoval predovšetkým vstupom Harley Quinn na filmové plátna. O 5 rokov neskôr tu máme nový SO, ktorému sa darí byť skutočne tímom. James Gunn (režisér a scenárista jednej z najlepšej marveloviek - Strážci Galaxie) tu najprv naservíruje oddíl č. 1, ktorý je vskutku vhodný k sebevražde. Následne dostanete oddíl č. 2 v rámci ktorého funguje akcia, ale aj humor. Harley Quinn už nie je tak sexy ako v jednotke, je však rovnako šialená a o level zdatnejšia čo sa týka zabíjania. Našťastie dostala len taký priestor, v ktorom je prínosom (celý film, ako už všetci vieme, táto postava neutiahne). King Shark dodáva steroidovú DC verziu Groota. A funguje výborne. Ústrednou témou, ak nerátam hlavný ciel misie, je súboj Bloodsport vs Peacemaker o to, kto je ten väčší zabiják. Lepšie než jednotka? Ano. Tu máte totiž pocit, že sledujete ten správny bordel všetkého možného, ktorých bývajú komiksy plné, pretože neriešia rozpočet a triky. No a tu sa tento bordel podarilo oživiť bez zbytočných kompromisov. ()

Gwaihir

Není asi příliš důležité, co bylo primárním cílem, zda vytvořit kvalitní pokračování, nebo učinit restart v trochu jiném stylu, ale podstatný je spíše výsledný počin. Výběr komiksových antihrdinů je znovu proveden velmi zajímavě, i když prostor se řádně ukázat nakonec dostanou jen někteří, jimž opět vévodí Harley a možná trochu překvapivě Ratcatcher. Oproti předchozí misi je pak toto představení více nespoutané, což na jednu stranu vede k drsnější akci a černějšímu humoru, avšak ze strany druhé také k větší míře nekonzistence mezi jednotlivými scénami, kdy se úplně nedaří účelně skloubit vážnější tóny s místy až parodickým vyzněním. Přesto jde znovu o poměrně zábavný film s naprosto skvěle roztodivným výběrem a použitím hudebních hitů. 70 % ()

GeusX

Rozjezd dobrý, komicky drsňácký, zajímavé hlášky...ale celkový dojem, že je to taková hezky natočená blbinka na kterou nejspíš brzy zapomenu. (viděl jsem: 1x cz) ()

Marcos22

James Gunn novou verzí Sebevražedného oddílu přináší akcí nabité eRko, které však svou přepálenou stopáží a jednotvárným stylem humoru začíná diváka s přibývajícími minutami spíše nudit. Sebevraždený oddíl má svým zpracováním nejblíže maskulinním Postradatelným, bohužel i nekvalitou hlavních záporáků. James si s vymýšlením originálních nápadů příliš hlavu nelámal a použil osvědčené prvky ze  světoznámých filmových fláků, ať již se jedná o facehuggera z Vetřelce či bullet time z Matrixu. Právě při hlubším zamyšlení si pozorný divák začne uvědomovat, že valnou většinu scén již viděl v nějakém jiném filmu a Sebevražedný oddíl tak trochu působí jako draze vypadající sportovní auto, pod jehož kapotou naleznete motor z veterána. Z veterána, který byl spolehlivý, ale bez nového kabátku by jen stěží v dnešní době obstál. Významnou úlohu hraje ve snímku eRkový rating, který však absolutně nevyužil svůj potenciál, a valná většina scén je vyloženě nechutná a zcela zbytečná, tak jako ta úvodní s ptáčkem. S tím jde ruku v ruce nezvládnuté prolnutí citové vazby diváka k ústředním postavám, až na osud Lasičky Vám je naprosto lhostejné, kdo se objeví v dalším záběru a pro koho již cesta za úspěšným splněním mise nečekaným úmrtím skončí. Vyjma výše uvedeného má Sebevražedný oddíl i několik světlých stránek, vedle hudebního podkresu, disco „mama“ scény s Polka-Dot Manem, originální barevné bojové scény Harley Quinn, je to především samotná Harley Quinn, která dává filmu grády a bez níž si fakticky Sebevražedný oddíl ani žádné případné pokračování neumím představit. The Suicide Squad je typická tří/čtyř hvězda, u níž se přikláním k nižšímu hodnocení, poněvadž v něm není opravdu nic, co by Vás motivovalo k opakované projekci. 🙂 (04.08.2021) ()

MoiJe

Pamätáte v Guardians of the Galaxy scénu z väzenia "What a bunch of a-holes"? Tu je nefungujúco roztiahnutá na viac než 2 hodiny. Ledva dopozerané. ()

Hismael

Druhá verze Sebevražedného oddílu se nesnaží tvářit tak vážně jako ta první z roku 2016 a místo toho chce být nápaditější a celkově zábavnější. I když je to místy šílený masakr s hektolitrama krve, stále zůstává v žánru barevné akční komedie. Je to v podstatě opak Batmana od Matta Reevese. Některé postavy, které vypadají že pro příběh budou důležité, není problém po pár minutách odstranit. Mnoho situací je zde postaveno na nečekaných zvratech a tak to co se naznačuje, nakonec pokračuje úplně jinak. Ve výsledku jde o lepší film než byl ten předchozí, ale James Gunn se rozdováděl možná až moc a tak svých milion nápadů realizuje na emočně poloprázdném hřišti. ()

vurhor

V podstatě Strážci Galaxie pro dospělé. Ať už způsobem, kterým byly pojaty postavy a vztahy mezi nimi, nebo oním trhlým a ujetým cool stylem, kde je jen pár vážných momentů, přičemž když už se vyskytnou, je zde furt možnost, že jsou jen součástí dalšího fóru. Zde ovšem musí ještě člověk přidat pár nekorektních vtipů, galonů krve a ne úplně úctyhodné jednání hlavních hrdinů, které by člověk čekal spíše od Franka Drebina z Bláznivé střely. (nu což, nestěžuju si!). Ten podpis Jamese Gunna je pod tím zkrátka jednoznačný. Osobně jsem ale nebyl příliš odvařený ani z postav, ani ze samotného humoru, který jsem právě od Gunna čekal lepší. Zato je to ale naprosto krásná vizuální akční pochoutka, kde je pár fakt parádních nápadů (rvačka v odrazu helmy, Harleyin barevný rampage, atd.), na které je radost se koukat. Gunn to zkrátka s těmi šílenostmi umí. Ve výsledku slušná a originální akční zábava, u které jsem se sice neřehtal smíchy, ale ta ladnost, se kterou Gunn divákovi servíruje svůj sympatický styl, na mě po většinu času dobře působila. Slabší 4* ()

Chermy

James Gunn je svým způsobem génius s úchylným smyslem pro humor. Ne vždy se trefí do černého, ale nápadů má tolik, že vás vždy něco pobaví. To, že se občas můžete cítit nesvůj/nesvá, když Vám něco takového přijde zábavné je věc jiná, ale já jsem velký fanoušek nekorektního humoru, protože nezavírá oči před ničím. Fandím proto každému, kdo se ho nebojí a umí to ukočírovat. V čem ale tví Gunnova genialita je cit pro balanc mezi trochu podvratnou srandou a vážně míněnými scénami. Málo kdo umí takovýmhle způsobem pracovat s postavami, vytvořit nějakou vazbu s divákem a scény které pak mají vzbudit emoce, fungují na jedničku. To ve většině hollywoodské velkoprodukce postrádám! Moc mě mrzí, že přijetí filmu bylo vlažné, protože si to tenhle film nezaslouží. Opravdu.. vytvořit fungující charaktery pro takhle bizarní postavičky a uplácat z toho zábavný film... to chce vážně talent! ()

JohnCZ

Vtipné dialogy a sebeparodický krvavý humor dle mého nezachrání jinak naprostou bezdějovost a vyprázdněnost filmu. Snaží se to bejt celé tak strašně barevné a na sílu cool, až mi to přišlo spíše otravné. A tenhle přístup, kde se forma snaží zamaskovat chybějící obsah, mě moc nebaví. ()

Padme_Anakin

Celkem bez uzardění přiznávám, že jsem se bavila, zvrhlinka ve mně opět jednou ožila a nechala si naservírovat tuhle nadupanou akční jízdu, drsně krvavou, pěkně natočenou, místy vtipnou, nechybí černý humor ani nadhled, no a fantazie tu má vyloženě pré.. Margotka opět skvělá, sexy kůstka, no a Joel Kinnaman s Idrisem Elbou jsou ohromní sympaťáci.. Až se jednou bude zachraňovat svět, sím o tenhle oddíl, ten předtím byl slabota.. ()

corpsy

Čo sa týka tej komiksovej ´´pravosti´´, ide to k lepšiemu, ako ´´temnejšia´´ vízia spred piatich rokov. Nieje núdza o násilie, nekompromisnosť a suché nadávky. Ináč ale tento snímok zlyháva presne v tom, v čom jeho predchodca. V tom, že sa fandovia možno konečne napapkajú. Gunn do tohto všetkého napchal síce v tomto žánri nie často predvedené gore a atmošku zo svojho GUARDIAN OF THE GALAXY, ale nedal tomu život. Pričom arogancia voči komiksovému pulpu zaváňa skôr vypočítavosťou, ako láskou k námetu. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)