Cabin Fever

• USA Cabin Fever: Reboot (pracovný názov) (viac)

Partia mladých ľudí z veľkomesta sa prichádza odreagovať a užiť si voľný týždeň do riedko osídlenej oblasti. Po prvom kontakte s miestnymi obyvateľmi zisťujú, že nie sú úplne prívetiví, ale ich chata sa, našťastie, nachádza na samote u jazera. Po príchode sa začínajú venovať relaxu a večer zorganizujú menšiu párty pri ohníku. Pridá sa k ním aj náhodný okoloidúci, ktorý im prinesie marihuanu. Vraj má ešte nejaké povinnosti, takže musí odísť, ale sľúbi, že sa o malú chvíľu vráti. Partia sa presunie do chaty, a keď sa ozve klopanie na dvere, majú všetci radosť z toho, že sa poriadne nadrogujú. Za dverami však stojí niekto úplne iný. Je to muž, ktorý sa doslova rozpadá a hnije zaživa a prosí partiu o pomoc. Partia tak zisťuje, že namiesto príjemného oddychu musí čeliť neznámemu vírusu, ktorý sa šíri nezastaviteľným tempom, a požiera všetko, čo mu príde do cesty. (Marceloo)

dr.horrible

Jednotka a trojka boli len bordel, trapné hororové anekdoty, totálne nezvládnuté po všetkých stránkach. Doteraz tejto podpriemernej sérii dvíhal skóre len Ti West a táto novinka prekvapivo celkom ujde. Tupé, zato celkom zábavné a krvavé, a viac sme čakať asi nemohli. ()

Kudly4

Není špatné si připomenout první krvák od Rotha v novém kabátku. Samozřejmě to ale na původní Cabin Fever nemá. Škoda, že film nemá lepší tempo a hezčí herečky. Scéna ve vaně brutus humus. ()

Campbell

Takže kde začít. Za prvé film je neuvěřitelně zbytečný. Navíc původní film byl o hodně lacinější a při tom vypadal lépe. Brutalit bylo v originále víc a celkově mi tohle přišlo děsně laciné. DAlším problémem jsou postavy. Hlavní děcka jsou sice jakž takž a ten "geek" byl brutální a bavil mě. Nicméně zhulenec byl maximálně otravnej a trapnej. Eli Roth byl 100x lepší navíc proč tady neukázaly co se s ním stalo. Za druhé ta policajtka..... Ta policajtka byla asi nejhorší věcí z celého filmu. Scény s ní byly děsné. Gore tu je ale přišlo mi ho děsně málo a navíc nevyužité protože hodně scén není ani pořádně vidět. Co film ale udělalo dokonalým je hudba. Jedna z nejlepších soundtracků poslední doby, hudba která byla u scény uhoření neměla chybu a zavěrečný Theme byl dokonalost. Riepl má neskutečný talent. Film by dostal 2* ale díky luxusnímu soundtracku(který ale nemůžu celý sehnat) dávám 3*. S odřenýma ušima. ()

Yoshitsune

Tak originál nepřekonán, to je jasný. Ale co mně nejvíc štvalo, bylo chování postav, všech nejen mládeže. Chápu že tvůrci měli nějaký omezený rozpočet, ale že by až tak omezený, aby se kvůli tomu, postavy museli chovat jako naprostý imbecilové, to je pro mně novinka. Další vtip přichází, kdy se mládež začne hádat a přetahovat o M4A1 kterou sebou přiveze jeden z členů, kam se poděla stará tátova brokovnice ?? No aspoň že tvůrci měli na nějakou tu krev a lehký gore, ale ani tady se žádné terno, jako v původním filmu se nekoná. No takže nejlepší, je tady to zapalování lidí, hezky hoří, ale to je vše, žádný orgie se nekonají. Co však stojí za pochvalu je soundtrack, ten je fakt dobrej a když dojde na ty "kritické situace" tak se Kevin rozjede na plno a dodává filmu aspoň trochu napětí. Na to, že tenhle remake, má na chlup stejnou stopáž, tak nudí, nudí docela dost, takže je fajn to zapalovaní, výborná hudba, jo a K-9 můj přítel se studeným čumákem, je docela dobrej hafík. ()

korbitch22

Píše to v komentáři skoro každý a bohužel je to tak, neskutečný festival, přehlídka, schůzka, setkání a snad všechny možné druhy shromáždění demence v jednom filmu.Něco tak stupidního sem neviděl roky, tolik brutálních kiksů v logice a chování postav...to je masakr.Malý výčet pro zasmání.Borec chodí po lese a střílí si z pušky, náhodou postřelí rozpadajícího se bezďáka a v klidu odběhne, nikomu nic neřekne pohoda.Bezďák se přimotá k chatě a chce ukrást auto, tak vyběhnu a začnu to auto celý rozbíjet pálkou, načež ho celý roztřílím na sračky a bezďáka upálím.Když mi onemocní kamarádka prostě jí hodim do kůlny a když jí chci dorazit po všem, co si vytrpěla, prostě jí místo pořádné rány z milosti raději za živa upálím....sem policajtka, přijdu k chatě kde je celý auto na sračky a od krve, ale jen hodně podivně balím fešnýho klučíka a v klidu odjedu do prdele.To je jen něco málo totální scénáristické retardace kterou si po těch dvou měsících od projekce vybavuju.Proč teda ale 3 hvězdičky?Protože sme se s mladou upřímně a fakt kurva hodně natlemili a to gore je taky slušně výživný.Cabin Fever je tak enormě stupidní ve všech ohledech, že to prostě musí být úmysl tvůrců, protože jestli cokoliv z toho mysleli vážně, amerika má větší problém...než sme si mysleli.40%. ()

Pítrs85

Na mě to celý působí, jako kdyby byl tenhle Cabin točenej na zakázku. A takové filmy Ramirez nemít rád. Jinej důvod, že chtěli do původního filmu nacpat ajfouny, majnkrafty a podobný soudobý shity, aby ten čtrnáct let starej flák přiblížili dnešním pubošům, nevidím. Takže pokud jste neviděli CF léta páně nula dvojka (a pokud nemáte menší alergičku na Eliho Rotha), asi se vám tohle i líbit bude. V opačném případě je to naprosto zbytečnej kousek, kterýho od směti odpadu drží jen to, že to vlastně není až tak dementní, jak jsem se obával. A už se moooc těším na rímejk rímejku, v roce 2020 ve vašich kinech... ()

SOLOM.

Když se mi před léty dostal do rukou původní film Eliho Rotha, byl jsem z něj doslova na větvi. Po letech sice mé nadšení poněkud opadlo, ale pořád jej hodnotím jako nadprůměrný kousek. Následující dvě pokračování již tak dobré nebyli, ale hlavně trojka stojí taky určitě za pozornost. Proto když jsem uviděl, že se natočil remake, byl jsem mírně řečeno v rozpacích. Bylo to vážně potřeba? Dal k tomu Eli vůbec svolení? No jak to tak vypadá, tak asi jo, ale po jeho shlédnutí si myslím, že to bylo docela zbytečné. Kvalitou se svému předchůdci rozhodně nevyrovná a spíše je jen jeho lacinou kopií. Zvláště když se většina scén podobá originálu jako vejce vejci – jen v horším provedení. Jména postav (párů) zůstala stejná, jen je tvůrci trochu promíchali, takže se nelekejte, že vám tu něco nesedí. Bohužel při castingu neměli moc šťastnou ruku při výběru herců, kteří viditelně podávali oproti originálu o dost slabší výkony. To samé se však dá říci i o lidech, kteří měli na starosti speciální efekty. Zatímco v původním filmu to byla doslova pastva pro oči, tak tady se jednalo o „slabší odvar“. Jaksi se vytratila ona „nechutnost“ gore scén (o morbidnosti) se ani bavit nebudu a co víc dvě nejlepší scény (ta z kůlny a ve vaně), které jsem si tehdy nejvíce užíval, zde byly až trestuhodně odfláknuty. 45% ()

JASON_X

Chvilku jsem zažíval téměř mystický pocit silného a naprosto nezpochybnitelného déja vu, až jsem to už nevydržel, koukl se pořádně na co že se to vlastně koukám a hle - on to remake. Od prvního dílu je to sice 'pouhých' čtrnáct let, ale proč ne, když na to dá někdo prachy... Tak jsem si rychle zopákl i originál a porovnávám... A je to hodně jednoznačné srovnání - oproti jedničce jsou snad všechny postavy dvojky ještě slabší, některé pak dokonce přímo tragické (návštěvník s trávou), nebo supertrapné (místní šerifka). Film sice obsahuje několik hezkých momentů, kvůli kterým jsem chvíli zvažoval i hubené, podvyživené tři hvězdy (nechutnosti s masožravým virem v akci, scény se psem, nebo zfušované "dorážení" Karen), ale hrozně mě znechutil pitomý dialog mezi šerifkou a Paulem na konci. ()

Morholt

Tenhle remake sice patří k těm nejzbytečnějším, ale na druhou stranu původní verzi jsem úspěšně zapomněl pár hodin po závěrečných titulcích, takže mě ta zbytečnost tolik nebila do očí. Technicky dobře zvládnuté, slušná muzika, postavy, jakkoliv dementní, nebyly nesympatické a našlo se i pár chuťovek či trocha sexu v podání šmrncovní brunety. Nic, co bych si večer pamatoval, ale jednou se to dalo. 50% ()

Caelos

Stejná hloupost jako původní kravina. Komedie je tam zcela zbytečný šuplík, pousmál jsem se jednou, to i u rakouského artového filmu o pedofilním hrobaři, který šuká svou mrtvou matku za zvuků kankánu čímž si vybíjí frustraci z dětství se zasměju víc. ()

corpsy

To, že sa Rothova prvotina dočká remaku už po 13 rokoch čakal možno málokto. Nejde však až tak veľmi o zbytočný pokus znovu ukazovať už videné ( v dnešnej dobe je to v móde ) a ponúka ( hlavne v druhej polovici ) pomerne silné scény ( hlavne pre nehororových konzumentov ) a dobrú technickú stránku. Nieje to povinnosť, ale odporučiť môžem. ()

sidzej

Dávam 3*. Je to remeselne zručne natočené a to mi v dnešnej dobe u hororu stačí k spokojnosti. Dobrá kamera, pekné exteriéry, kvalitné gore. Keby každá žánrovka dopadla aspoň takto bol by som spokojný. Že to má podpriemerných hercov a že sa jedná o remake doslova cez kopirák je už druhá vec. Má to svoje muchy ale na to aké sračky v tomto žánri za posledné roky vznikajú som aspoň za takúto úroveň vďačný. Amen. ()

ConanVJ

Přetočený původní film s menšími změnami a nesympatickými herci. Herečky byli vybrány celkem dobře. Je to hodně krvané a ke konci dost sebeparodické. Za mě 30% :) ()

maddy

Eli Roth už asi nevie kade kam a tak si točí remaky vlastných filmov. Tomu hovorím totálna lenivosť vymyslieť niečo nové. Dokážem pochopiť americké remaky neanglicky hovoriacich filmov (aj keď na nich väčšina nadáva), nemám problém pochopiť aj remakovanie starších klasík v novom kabáte, ale remakovať ledva štrnásť rokov starý film - nehovoriac o tom, že celá séria skončila tretím dielom iba v roku 2014, takže ani to nie – navyše s tým istým scenárom, pod tým istým producentským dohľadom Rotha, akurát s iným režisérom, tak to už sa nedá nazvať ani ako ten najzbytočnejší remake vo filmovej histórii. Keby si to Roth ešte raz aj sám natočil, tak by Cabin Fever bol hodný zápisu do filmových análov za najzbytočnejší prínos do kinematografie. Pôvodný Cabin Fever, s ktorým Roth v podstate prerazil, sa stal svojho času malým kultom, načo bola komu potrebná totožná verzia akurát v roku 2016 ostane záhadou asi nám všetkým okrem Rotha. Evidentne na to síce bolo tentoraz o niečo viac peňazí než na pôvodný nijako zvlášť kvalitný film, ale to je celé. Inak to je druhý krát úplne to isté. Odhliadnuc od toho všetkého by to fungovať aj mohlo, no bohužiaľ samotný Roth je dosť zlý režisér, no Zariwny je ešte horší. Samotný námet o víruse nie je zlý a v záverečnej dvadsať minútovke, keď nákaza prepukne naplno remake ukazuje, že keby sa chcelo tak by to pri troche snahy šlo a poteší v nej pár intenzívnejších scén, ale to by to s Cabin Fever musel niekto myslieť aspoň na chvíľu vážne a nie to točiť ako tú najväčšiu prehliadku tuposti americkej mládeže, kde idiotské konanie jednej postavy strieda ešte idiotskejšie konanie ďalšej postavy a nič sa tu nedá brať vážne. Taká scéna s peroxidovo blonďavou policajtkou bola skutočne ako vystrihnutá z úvodu porna, kde sa ešte neš*ká, ale porno herci sa snažia o „herecké výkony“. A aj tie sú zvyčajne dôveryhodnejšie, než toto tu! Síce som čakal horšie, ale aj tak nie na tomto remake okrem diania v záverečných minútach čo pochváliť, prosím viac to už s Cabin Fever neskúšať, dva pokusy o to isté a dva pokusy o pokračovanie bohato stačili. CELKOVO: 2* (4/10) ()

kaylin odpad!

„Cabin Fever“ z roku 2016 je naprosto zbytečný film, který ukazuje, že Američané v hororu nemají vkus a podle všeho jim krutě docházejí nápady, když se rozhodnou remakovat něco takového. Ale Spider-Man by mohl mluvit. „Cabin Fever“ je směšný film, absolutně ničím nezaujme a hlavně ani nechce přijít s něčím novým, čímž by se od originálu alespoň trochu odlišil. ()

Trevor

Filmu musí dať vyššie hodnotenie každý človek, ktorého inteligencia prevyšuje moravskosliezsky či ostravský odpad, ktorý za svoj B-komplex evidentne vďačí tomu, že sa v detstve takmer utopil vo svätenej vode, kedže jeho retardovaní rodičia už pri narodení pochopili, že to, čo vrhli na tento svet je urážkou toho, čomu sa v živočíšnej ríši hovorí ľudská rasa. Človek sa však nad úrovňou čsfd tak akosi prestane časom zamýšľať a skôr uvažuje nad jej zmyslom. Každý normálny divák, ktorý trochu tvorbu Eliho Rotha pozná pochopí, čo bolo jeho úmyslom a prečo má svojich priaznivcov. A nestrannému divákovi sa dostane klasickej béčkovej hororovej komédie, pri ktorej zrelaxuje od pracovných povinností a nebude ako ostravský šampión iba vyciciavať štátny rozpočet poberaním sociálnych dávok. ()

dyfur

......klasický podpriemer-partia mladých, chata na samote,čerpacia stanica s už na pohľad podivnými týpkami...nákaza - kožná infekcia, vracanie krvi - smrť ....všetci....spočiatku pár záchvevov hororu,ale inak nudná šablóna.... ()

StrYke odpad!

Proč? Proč dělat remake na něco, co to absolutně nepotřebuje? Tohle se ani trošičku neliší od originálu a když jsem to v půlce filmu zjistil a tady se ujistil, film jsem vypnul. Zbytečnost ()