Evil Dead: Vzostup zla

• Česko Smrtelné zlo: Probuzení (viac)

Večne rozcestovaná Beth sa rozhodne po rokoch navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Návštevu však preruší nečakaný objav tajomnej knihy, ktorá vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť. (Continental film)

BoPo

Už po úvodnej scéne na chate u vody bolo jasné, že tento horor bude chuťovka. Je tu naozaj len zopár scén, v ktorých telesné tekutiny niečo nešpinia. V nich sa dozviete najnutnejšie info o postavách, aby nešlo len o obete s menom na čele. No inak to prská, strieka, teče a moc pekne čvachtá. Jednoducho hrdý pokračovateľ tradície Evil Dead. Alyssa Sutherland bola skvelou voľbou. Vdýchla zlu tú správnu mŕtvosť. Lily Sullivan čím sa jatka blížili viac ku koncu, tým viac ma bavila. Skvelý vizuál, herci, síce znova to isté, ale bez zbytočných kecov a s veľkou dávkou krvi. Ak by som robil topku hororov, čo vznikli za posledné tri roky, tak Smrtelné zlo: Probuzení je jasnou voľbou (Mluv se mnou, Barbar, Candyman). ()

corpsy

Nechcem riešiť, či si to vymastil sám Mr. Cronin, alebo si to postrážil tvorca série, maestro Raimi. Či už má v tom viac prstov jeden, či druhý, alebo sa pekne pri prelievaní umelej krvi dopĺňali, je mi v tomto prípade jedno. Značka Evil Dead je späť, v lepšej forme ako pred 10 rokmi ( aj keď remake z rôznych dôvodov uznávam ), s patričnejším prístupom k sérii a dokonalou filmárskou prácou. Prajem filmu obrovský finančný úspech, aby sme sa Lesného Ducha opäť raz dočkali na plátnach kín a čím menej na nejakom streame. ()

Astaroth12

V tomto roku som ešte na horor do kina nešiel, stále som čakal na ten správny moment a nastal práve dnes. Prvé čo ma v kine prekvapilo, bolo , že kino bolo asi do polovice zaplnené. Na tento druh filmu som až takú účasť nečakal. Ja som vedel do čoho idem, ale i tak ma  Lee Cronin prekvapil, akú intenzívnu i údernú hru si pre nás pripravil. Od jedného momentu sa išlo na 120%, nepoľavoval, práve naopak ako sa blížil záver, tak ešte viac sfanatizoval až na takú úroveň, že krv bola naozaj všade. Uz Evil Dead s 2013 ukázal smer, ktorým sa bude tato séria pridržiavať a tento to nielen naplnil do bodky, ale i ponúkol niekoľkou nápadov, ktoré v sérii chýbali ako napríklad tá mutácia veľmi podobná filmu The Thing. Je tu veľmi veľa odkazov na iné filmy a mna ako skalného fanúšika potešili. Čo bola najväčšia zmena, že i keď nazačiatku sa ukázala chata, tak potom už celý film sa odohrával v polo rozpadnutej bytovke, naozaj veľmi prijemná zmena. Plná temných miest a šokujúcich incidentov, ktoré i keď sa odohrávajú za zatvorenými dverami a len cez kukátko, tak majú aj tak silnú razanciu . Tento pán režisér už nejde prehnaným humorným spojením, kde sa miesi vtipnosť s gore efektnosťou. Toho vtipu je tu naozaj minimálne a táto tvar mi sedela viac, ako keď by sa tu mali diať patetické kraviny. Aj tu som sa sem-tam pousmial nad niektorými dialógmi či scénami, ale boli oveľa príjemnejšie ako by som na túto sériu povedal. Herci hrali ukážkovo a držali to tu hlavné tí detskí herci, boli sympatickí a aj talentovaní. Tento film mal neuhasiteľnú túžbu po krvi, zvratkoch a iných divočinách a popritom myslel i na dramatickosť a efektnosť . A aj keď je fakt, že v tejto dobe sa o originalitu nedá oprieť a tu sa o to ani nikto nesnažil, ale je to poctivé dielko a kvôli nemu táto séria dostala zas nový dych a hádam i rozmer. Takže konečne som z kina vychádzal horrorovo spokojný a i keď takýmto filmom 5* nedávam, tak tu spravím výnimku, lebo si to režisér a aj herci zaslúžia. ()

ConanVJ

Tak tohle je aparáda. Oprostilo se od humoru, přidalo se o hodně víc krve a atmosféra hodně poteměla. Odkazů na původní film hodně. Takhle to má být. 84% :) ()

ledzepfan

Je to krvavý, má to místy fajn atmošku a Alyssa Sutherland je ve své démonické podobě parádní, ale je to zároveň i jaksi plané. Dvě z pěti klíčových postav jsou naprosto nesympatická individua, třetí je malé dítě, takže divák tuší, že na to se filmaři sáhnout neodváží.. Pak je tam zmíněná Alyssa a Lilly S. která se sice snaží, ale nemá charisma na to aby diváka skrz ty krvosračky táhla nějak poutavě (nedej bože s nějakým Ashoidním nadhledem). Většinu času děj bezradně přešlapuje z pokojíčku do pokojíčku a já si říkám, že celá ta myšlenka (Evil Dead ve městě.. to má potenciál) se určitě dala navléknout lépe.. Pokus je to sympatickej, ale za mě to minule fungovalo lépe. ()

maddy

To práve hororové počvachtaníčko pre všetkých hororových fanúšikov. Lee Cronin presne pochopil čo fanúšikovia Evil Dead chcú, sériu mierne ozvláštnil prenesením deja do paneláku, čo dianu výrazne prospelo a natočil film presne ako od Sama Raimiho s dokonale napodobnenou temnou atmosférou, kamerovými preletmi a intenzívnym gore, kde zmenu režiséra takmer nebadať. Hororový žáner sa síce za tie roky mierne posunul smerom k more elevated horrors, ale Evil Dead Rise sa hrdo hlási práve k hororom spred tridsiatich rokov (viva la 80s!) a servíruje tú právu divokú, krvavú jazdu po dobu deväťdesiat minút, ktorá sa neustále stupňuje, až vyvrcholí do pekelne dobrého a krvou poriadne zmáčaného finále. Reči o najbrutálnejšom Evil Dead sa síce nenaplnili a Evil Dead z roku 2013 predsa len zachádzal čo sa týka brutalít omnoho ďalej, Rise je však objektívne lepším hororom a filmom. Málokedy sa mi totiž stane, aby som v podobnom prvoplánovom krváku mal záujem o akúkoľvek postavu. V Evil Dead Rise som však fandil všetkým do jedného a aj napriek tomu, že v hororoch si väčšinou želám zlý a drsný koniec, tak tu som sa dokonca prichytil v očakávaní happy endu a držal všetkým palce, aby sa dožili záveru. Evil Dead Rise má tak pre hororového fanúšika skutočne všetko - skvelé herecké výkony, vysoké produkčné kvality a nebojí sa aj priamej brutality. Stále sa síce musí držať v mantineloch akej-takej hollywoodskej mainstreamovej tvorby, ale lepší hollywoodsky horor s podobne vysokým rozpočtom sme si želať nemohli. Áno, ja by som si to prial ešte o niečo intezívnejšie, ale to už iba hľadám muchy, tak kde vlastne ani nie sú. Je totiž pomerne zázrak, že sme podobný film v roku 2023 dostali do kín. Ako filmový fanúšik by som možno vedel ísť s finálnym hodnotením o bod nižšie a bez problémov by som si to obhájil, ale načo? Ako hororový fanúšik som viac ako spokojný, podobný nekompromisný a intenzívny horor s veľkým "H", ktorý v ani jednej minúte zbytočne neodľahčuje (absenciu akéhokoľvek humoru úplne oceňujem), tak skoro neuvidíme. Pôvodne som chcel ísť po skončení filmu na 7/10, ale aj tri dni po zhliadnutí to vo mne zreje a chcem to vidieť čo najskôr znova, takže vo výsledku CELKOVO: 8/10 (ale chápem pokiaľ podobný typ hororu bežný divák zavrhne, prajem Evil Dead Rise síce každý zarobený dolár, no toto pre väčšinového diváka nebude .. no čert to ber, keď ja ako dlhoročný horror fan som si pri tom takmer pustil do gatí a nie od strachu, ale od hororovej rozkoše!) ()

agentmiky

Čekal jsem teda podívanou, která by se úplně vyrvala z řetězů zažitých konvenčních vod krvavých a explicitních hororů! Evil Dead Rise ale tohle nesplnilo. Neberte mě ale špatně....Po technické stránce se jedná o naprosto bezchybný snímek, tentokrát zasazený do atraktivního prostředí omšelého paneláku kdesi v LA. I hlavní hrdinku jsem si za tu příjemnou hodinku a půl stihl oblíbit. A když přijde na gore, tak se též jedná o naprostý luxus (na mé poměry je ho ale tady žalostně málo...trailery slibovaly větší nášup). Jenže ten příběh mě prostě ve výsledku zklamal...Když k tomu přičtu pár nelogických situací (zejména to prapodivně fungující přenášení/nepřenášení nákazy krví) a stupidní chování pár postav, tak se to na žánrový vrchol prostě nemůže vyšplhat. Na druhou stranu, Alyssa Sutherland si roli démonické matky střihla na výbornou...A závěrečná sekvence s motorovkou? Tam jsem si nefalšovaně chrochtal blahem :D Těch slabších 7/10 si to nakonec odnese :) ()

FromHell

Adekvátny update značky EVIL DEAD. Pre mňa rovnako poctivý zárez, ako Alvarezov flick. Čistý chaos, helter-skelter, jatka utopené v krvi a poctive efekty. Neni o čom, toto je luxus. ()

TomX2

Od jedného z divácky najobľúbenejších hororov roku 2023 som čakal o niečo viac, než len primitívnu samoúčelnú sračku s hektolitrami krvi. Chápem nadšenie z pôvodných dvoch (troch) filmov, starý Evil Dead s Ashom bol aspoň vtipný, ale toto išlo úplne mimo mňa. A ja neviem, či som iba taký suchý, či mám niečo porúchané v hlave, alebo či v nej máte niečo porúchané vy, ale hlava mi neberie, prečo je tu toľko 5-hviezdičkových hodnotení. Ja viem, ja viem, aj ja mám rád gore a podobné gebuziny, tu v niektorých scénach vyzerá tá krv veľmi šťavnato, ale krvavý bazén vo výťahu nezatieni inak príšerné patetické výkony zo strany všetkých zúčastnených a retardovaný scenár, v ktorom sa dookola a dookola opakuje tá samá scéna a mňa to strašne serie, pretože je tá minutáž extrémne natiahnutá a film sa snaží zo seba robiť viac, než je. Miliónkrát lepšie by to fungovalo ako 20-minútový film, takto mi aj tie krvavé scény liezli na nervy a dopozeral som to až na tretí pokus. A tá posledná scéna mala byť čo preboha. To sa TÝMTO snažia nalákať na potenciálny ďalší film alebo čo? Aby som však nebol zbytočne zlý, odôvodním si aspoň tie 2 hviezdy - technicky to nie je natočené vôbec zle, dokedy sa nezačnú duplikovať tie isté scény dookola, tak to zo začiatku ešte funguje, a aj keď som z tej hromady krvi nemal žiadny osobný pôžitok, je jej tu veľa a vyzerá dobre, obzvlášť posledných niekoľko scén má potenciál na nejaký ten screenshot. A v záverečných titulkách sú pekné kresbičky. ()

kobejn

Nechápu, jak můžou všichni dávat 4 a více něčemu, co je evidentně na úrovni 1 max 2 hvězdiček. Buď jsou všichni slepí, že to nevidí nebo maj už tak pokřivený vnímání, že sračku viděj jako skvost anebo to byla opravdu taková bomba, že to zase já nedokážu pochopit. Možností je nepřeberné množství. Dost často mám pocit, že snad vidíme každej úplně jinej film, protože neni možný, aby todle mělo 79%. Mně příde, že většině lidí stačí ke štěstí opravdu málo anebo já už fakt nevim. Každopádně Evil Rise Dead není dobrej a kvalitní horor ani film, je to přesně naopak, je to stupidní, neoriginální béčko, který by se dobře vyjímalo v nějaký zapadlý videopůjčovně. Proč všechny horory co se dneska točej vypadaj jen jako napodobeniny Ring, Shining, To, Exorcisty a nikdo to nevidí? To, že tam šplíchá tuna červený, z toho dobrej film fakt nedělá. ()

k4n9ur

Mně to přijde úplně zbytečný. To jsem zase naletěl.  Mám pocit že jediný komu film něco přinesl je tvůrce efektů a výrobce krve. Ti si rozhodně přišli na svéý. Jinak děj a smysl = nula.  Ale nejsem fanoušek týhle série, ani tohohle podžánru, takže se všem omlouvám předem. ()

PKD

Tak EDR jest lepší jak LSD. A je to ještě ke všemu od WB. H filmy jim jdou zřejmě lépe, než DC. Viz. např. IT v.2.0 Po nemastné/neslané M3GAN (které mám po tomhle 100 chutí dáti jen 1 hvězdu, páč i ty 3 mi příjdou až moc) včetně tzv. nulového ost, která naopak měla velmi přitažlivé tr., což v př. tohoto filmu se u mne říci nedá, jsem dostal maximum, což jsem nečekal, vzhledem k tomu, že jsem ani neměl v oumyslu na to vůbec jíti do kina, nebo to viděti později. Postavy jsou všechny ok a už jen za to, palce nahoru. Nikdo nebyl otravný (viz. mladiství a děti, Morgan Davies - bratr 2 sester, vypadá jako Eminem:) či debilní. To se taky moc často zvláště v H filmech nevidí. Nejvíce přequapující je pro mě to, že si to jede svou cestou a nejedná se tak o přiznaný remake 1 či 2, což většinou jako člověk, pro kterého je zn. Evil Dead velmi osobní, nequituje s povděkem. Jenže ouha! On mi tam ten šikovný samojediný tvůrce nasázel dosti slušné množství zcela jasných prvků/odkazů na první 2 filmy (kvůli tomu ale plnou palbu rozhodně nedávám) a já si tak (částečně díky několika komentům) mohl odškrtávati: nezaměnitelné hřmotné nájezdy kamerou (asi 3x, to jsem si chrochtal), hodiny, vskutku efektní čtení z desky (volím platňu č.1 a 2) a samoz. větu, na kterou si sice musíte počkati min. hodinu, ale zase tam zazní několikráte ,,Dead by Dawn´´! Další velké plus, hyperkorektní balast je zde snad na historickém minimu (asi 1%). Bavil jsem se též nad kultovní scénou z Kubrickova the Shining a ke konci při nářezovém zůčtování v garáži, snad zaskočil i Silent Hill. Jen bych vytkl (ale to už jsou spíše jen pozn. od milovníka této zn.) že Smrťáci neměli většinou mléčně bílá kukadla a zlopověstný Necronomicon neměl ten svůj xicht. Za to jeho obsah byl rozhodně více vizuálně znepokojující, než dosud. Za osobní TOPy považuji několik nezapomenutelných scén v kuchyni. A dojde i na motorovku. Další velké + je prolog= chata u jezera (kde si autor vzal na paškál čtení z knihy, kterou považuji za to nejlepší, co jsem za posl.30let četl) a koncový epilog, který tak obloukově uzavírá film, který při té velmi moudré stopáži, nemá v podstatě hluchá místa. Pokr. bych rozhodně bral, ať už s přeživšími postavami z hl. děje (který se odehrává o den dříve, než úvod a závěr, což považuji za zajímavé a efektní) nebo onoho prologu/epilogu, páč mi příjde, že se ještě u jezera s Jessicou, neřeklo posl. slovo či skřek. Jasně, že jsem si představoval ten nářez, pokud by v posl. 15min. došel Ash a pomohl Beth a Cassie, ale co už. To už by bylo naprosto dokonalé. Snad bude to anim. pokr, tv s. Držím palce, které mi ještě zbyly. Zvuky+hudba, bez výtek. Skleničky (byť jsem měl v kině docela hlad) jísti fakt nehodlám a urvání vlasů z vršku hlavy musí gurewsky bolet. 4,5  KANDA!  ()

Bordoshut

5/10 – Těžká slabotka oproti celé značce, která zcela ignoruje styčné prvky Raimiho trilogie a jen neomaleně parazituje na Alvarezově remaku. Je přitom neschopná doručit jak budované napětí a strach, tak i krvák a nechutnost, hlavní pilíře Alvarezova díla. Lee Cronin však neselhal pouze ve snaze natočit smysluplný přírůstek do série Evil Dead, nepodařilo se mu ani vystavět svůj film po řemeslné stránce. Po pravdě mě ani nenapadá, co to má kromě Necronomiconu se sérií společného. Jedná se po všech stránkách o veskrze průměrný horor. Zasazení do paneláku působí příliš naivně a zbytečně diváka okrádá o pocit izolovanosti hrdinů. Aby se scénář zbavil vedlejších postav, které by šíleně tříštily napětí, nechá ostatní obyvatele bleskurychle povraždit. Tzv. démoní Blitzkrieg. Bohužel, ani s hlavními postavami se scénář nikterak nemazal, což v kombinaci s relativně neosobitými herci, minimem prostoru se představit a uspěchaností celého filmu tvoří strašně nezáživnou podívanou. Je vám v podstatě jedno, kdo, kdy a jak zemře. Je tu spousta otravného kopírování Alvarezova remaku a jiných známých hororů, což mi v kombinaci s neosobitým materiálem připadalo náramně ubíjející. Verdikt: „Strašně naivní a stupidní záležitost.“ O tom, že se Lee Cronin katapultoval mezi áčkové režiséry, nemůže být ani řeč. ()

raimi

Asi spojlery, takže... Já to tušil. Chvíli jsem teda měl pochybnosti že držkuju předčasně, a že si budu sypat popel na hlavu, ale hned v první minutě bylo nad slunce jasný, že zdegenerovanej Hollywood opět nezklamal a servíruje prvotřídní woke propagandu. Takže opět a znova, po milionté první: Všichní bílí chlapi jsou kreténi - mladí jsou toxičtí blbci a burani, staří jsou oběťmi letitého patriarchálního zřízení a mají blbý kecy. Ženy všech věkových kategorií jsou naprosto úžasný. Nejchytřejší je malá holčička - filozofka, pak tu máme transku "Dannyho", kterážto dívčina předstírající chlapce, má pokoj vylepenej feministickýma plakátama, dále pak malou revolucionářku - model Gréta-Stranger Things, co doma haleká: "Mamí, kde mám to tričko na zítřejší demonstraci?" "Dívala ses do špinavýho prádla?", anebo: "To je kulturně necitlivé.", na nějakej joke o cizincích. Nejhodnější je samozřejmě BIPOC (Black, Indigenous, (and) People of Color) soused (tentokráte latino, pardon, latinx). Hotovej anděl, co by se pro ostatní nezištně rozkrájel. Hlavní hrdinka je opět děvka, tuhle ojížděla celá rocková kapela (jenom jedna?) a teď neví, s kým je těhotná (asi se všema :-)). Modla to současných wokesterů (podobně jako ve Venus nebo francouzským Revenge), a zas a znova projde nanebevzetím. Rodina je samozřejmě rozvrácená, otec neexistuje. Ale! Jak ty nány zavřou huby a začne poslední půlhodina, tak je to fakt boží jízda. Stejně tak scéna na jezeře nebo vznášející se tělo pod dekou. ()

Freemind

Přiznám se bez bití utrženou končetinou, že celá série Evil Dead šla vždycky totálně mimo mně, a to jak v horrorových, tak komediálních fázích. Toto považuji za první vydařený film v celé te smutné anabázi - dost možná proto, že k režisérskému křeslu nepustili Raimiho, kterého společně s Jamesem Wanem a Robertem Rodriguezem považuju za trestuhodně nadhodnocené patlaly, ve kterých by se talentu nedořezal. A klidně mě za to hoďte do drtiče dřeva. Velmi slušné tři s náběhem na čtyřku. ()

Gorehound

Neverím, že by v ruine takéhoto činžiaku naozaj niekto žil. Atmosféra mi asi najviac pripomenula 90s VHS béčka, ktoré sa na podobných miestach často odohrávali. Je fakt, že chlapec často pripomína dievča a dievča zasa chlapca, ako tu niekto spomenul, a tiež dosť dlho trvá dokiaľ sa začne niečo diať. Myslím samozrejme gore, ktorým je séria povestná. Mladší budú možno aj znechutení, nehororisti pohoršení, my, odchovanci ranných dielov série a talianskych a španielskych hororov relatívne spokojní, aj keď nám snímok nenaserviruje nič, čo by sme už nevideli. To sa podarilo vtesnať až nakoniec, drtička a píla, teda hlavne jej sklon, sú suverénne najlepšie a vynaliezavé. Zvyšok je solídny štandard, ale som rád, že aj mladší uvidia v kine zas niečo krvavejsie. Výborný je ešte atmosférický začiatok, potešia narážky na ostatné diely série a iné filmy.  Asi najatmosferickejší je Necronomicon a platne, rozprávanie z nich je dobre naservírované. A samozrejme, zakílnadlo, to stále zahreje u srdca, spolu s "letom" demonickych síl. Masky a gore FX dobré, nevšimol som si žiadne hnusné CGI. Zrátané a podčiarknuté, aj Alvarezov remake sa mi páčil viac, Rise by som radil z dielov na koniec. I tak si to ale drží štandard série a prekonáva väčšinu dnešných filmov. ()

Steven47

Dost se to ve mně bije. Na jednu stranu fakt skvělý horor, který je napínavý, dokáže vyděsit, znechutit a nabízí opravdu výživné gore, především během intenzivního finále. Nebudu přehánět, když napíšu, že v tomhle ohledu je to za mě nejlepší díl celé série. Na straně druhé se ale jedná z hlediska příběhu poněkolikáté o variaci na to samé. Tohle je fakt bez nadsázky remake remaku a říkám si, jaký to celé vlastně mělo smysl. Přitom změna prostředí se dala tak dobře využít, ať už samotný dům, město nebo alespoň sousedi. Jenže nic není pořádně dotažené. Postavy jsou nijaké a nového Ashe se nedaří najít, což by mi vlastně ani tolik nevadilo. Mnohem více mě štve, jak se kvalitní horor utápí ve škatulce série a tvůrci ji nedokážou, nebo možná ani nechtějí, opustit. Celkově jsem si to fakt užil, nemůžu se nicméně zbavit dojmu, že potenciál byl větší a nemusel to být „pouze další Evil Dead“. 6/10 (pokud bych to měl však hodnotit mimo kontext zbylých dílů, nebál bych se dát klidně 8). ()

Murrro

Takto áno! Svojbytne stojaci film svojskej série, v každom ohľade funkčný. Má nádherne ponurú atmosféru, nepotrebuje sa publiku podlizovať kompromismi a ja si ani neviem spomenúť, kedy som mal naposledy taký pocit, že si režisér/scenárista prácu vyslovene užíval. Lee Cronin si zaslúži utešený oltárik v mojom šatníku. ()

salalala

Příjemné překvapení a zřejmě nejkrvavější film roku. Lee Cronin se s tím opravdu nikterak nepáře a velmi brzy nastolí agresivní a v dobrém slova smyslu nepříjemný vizuální styl, který je natolik specifický, že ne každému sedne a někteří budou mít problém zvládnout celý film. Je v něm hned několik scén, z nichž je jednomu nedobře na těle (suverénně vede moment se struhadlem), nechybí úchvatné gore chvilky a zejména závěr s motorovou pilou stojí za to. Pozitivem budiž i sympatičtí hrdinové, kteří se v rámci možností chovají racionálně a jsou i dobře obsazení, a to včetně dětí, které nejsou protivné. Pomohlo i přesunutí děje do polorozpadlého baráku, protože atmosféra je díky tomu krásně komorní a temná a mimo jiné vysvětluje i to, proč jeho obyvatelé už moc nikoho nezajímají. Asi bychom mohli vytýkat jen minimální pokusy o humor, otázkou ale je, zda by to tvůrce dokázal prodat, kritizovat ho za přílišnou brutálnost je irelevantní, protože naopak to je to, co Evil Dead Rise od ostatních "spotřebních" hororů výrazně odlišuje. Více zde. 80 % ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru