Evil Dead: Vzostup zla

• Česko Smrtelné zlo: Probuzení (viac)

Večne rozcestovaná Beth sa rozhodne po rokoch navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Návštevu však preruší nečakaný objav tajomnej knihy, ktorá vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť. (Continental film)

bozka10

Tak Cronin sa nenehal zahanbiť a po skvelom Alvarézovom remaku nám naservíroval luxus na zlatom podnose.Opäť parádne gore,krv sa zase valila po hektolitroch, nepríjemná a vypätá atmosféra, skvelé a hodne nepríjemné masky, nadupané tempo,brokáda,motorovka a masaker najhrubšieho zrna.Chrochtal som blahom.Jednoznačný adept na horor roka! ()

Meteorista

Ačkoliv už to nemá tu krásnou lesní atmosféru a je to míň špinavý, porád je to skvělý. Škoda jen pomalejšího rozjezdu. A začátkem spoilovat konec taky nebylo dle mýho moc chytrý, ačkoliv si tim film jede ve stejnejch kolejích typu „ukážeme něco nechutnýho na začátku a pak zvolníme, abychom posléze v nechuťárnách pokračovali“. A že je na co se z nechuťáren koukat! Jen škoda, že spoustu toho vyspoilí trailer. O to je míň překvapení – takže doporučuju do toho jít s čistym štítem. Od poloviny se to rozjede a vlna nekompromisních jatek neskončí do závěrečnejch titulků. Potěšily i morbidní vsuvky. Celkově velice vydařenej zářez do Evil Dead série. ()

Flopik

Už trailer parádne navnadil a nakoniec neklamal. Toto je povinná jazda v kine, nakoľko tie hororové zvuky sú neskutočné a skvelo dotvárajú celkovú atmosféru. Tá je výborná a odkedy sa prečíta pár viet z knihy tak do konca máme poriadne krvavú, nechutnú jazdu. Tá je plná riadne hnusných masiek a hektolitrov krvi. Nový Evil Dead sa bezpochyby podaril a dúfam, že zarobí nakoľko pokračovanie by som bral hneď. ()

cskomando

K dokonalosti chybí jen Bruce jako ikona černého humoru a celkem nevyužitých prvních 50 minut, kde nebýt zaměřeného děje pouze na rodinu, tak bylo tolik možností s okolními postavy jak si vyhrát a použít několik litrů krve navíc. Totální fail přešlap byla malá holčina, která dokázala svým otevřením "oh jak překvapivé, ona je pořád ta zlá maminka a já úplně ta blbá dcera" skoro znechutit celý film. 90% lidí včetně mě si řekne bože ty si ale ****, jak tohle může někdo napsat v dnešní době opravdu nechápu a očividně se toho nezbavíme. ()

TheSpearCZ

Fanoušci krve si pochutnají. Letošní Evil Dead ve slabém žánru rozhodně nezklamal, ani tu tak nejde o nějaký speciálně dobrý scénář (ten je průměrně v pořádku), ale především faktor Alyssa Sutherland, která je ve své životní roli jako possessed máma vyloženě skvělá a ty ksichty, které nám tu během hoďky a půl stačila ukázat si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Nezapomnělo se ani na odkazy z předchozích dílů, což je tady takřka povinnost, dokonce jsem během sledovačky zavzpomínal na Inside, který má spoustu podobného, jde vidět, že se Cronin inspiroval na různých místech. Highlightem je samozřejmě finální gore akce, která potěšila (drtička top), byť bych s klidem zašel ještě o kus dál. Stejně tak, ale musím uznat, že Evil Dead Rise je s klidem největším a nejkvalitnějším hororem, který letos budeme mít možnost v kině vidět. Čisté 4* ()

Muel

| New Line Cinema | Mňa tie slashere zas toľko nebavia. A nie že by bol Evil Dead Rise zlým filmom, - určite teda lepším, ako prihlúpy remake z 2013 - ale nemyslím si, že to tento žáner nejak viac prehýbalo. Áno, je to v meste, v jednej bytovke, zasadenie je originálne a divák sa nezačne nudiť - ale zo subjektívneho pohľadu je to "proste len ďalší Evil Dead" - aj keď môj názor je pomerne irelevantný nakoľko som pôvodnú trilógiu nevidel, čiže budem ticho - choďte na to. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

SatyR.film

Nie som fanúšik hororov, no celkom rád si ich občas pozriem. Prvých päť minút odohrávajúcich sa v chate pri vode celkom navnadilo, ale to bolo nakoniec všetko. Za hodinu a pol som sa ani raz neľakol, nečakal v napätí čo sa bude diať, iba sa pozeral na kvantum valiacej sa krvi, čo časom omrzí. Možno keby vymenili za panelák les, bolo by to o hviezdu viac. Takto desná krvavá nuda. ()

Illy

Jasně, vliv a styl Raimiho je vidět a v rámci názvu snímku je toto asi splněno, ale tak nějak mi to stěhování z lesa do, sice ponurého a dostatečně creepy, baráku ale nesedlo. Slušný slušný gore, pár ftipnejch okamihů a celé je to dosti koukatelné. ()

kamil.i

Evil Dead Rise nemá okrem ústredného hororového motívu nič spoločné s pôvodnou sériou, ani s remakeom a jeho scenár zapadá do typickej šablóny moderného béčkového hororu, no uznávam, že réžia je na veľmi obstojnej úrovni. Režisér vlastne vytiahol z hlúpučkého scenáru maximum. Paradoxne je jeho autorom - zaujímavá tvorivá schizofrénia. ()

TheHofi

Jo nový Evil Dead je super hororová jízda, která vzdává holt i původním filmům téhle série hlavně v záběrování jednotlivých scén. Všichni herci tu hráli na jedničku, ale nejvíc si svojí roli Alyssa Sutherland, která hraje hlavní posedlou postavu. Opravu povedený horor plný hodně nepříjemných a dobře natočených scén, ve kterých je i dost toho černého humoru. Ostudu původní dílům nedělá sice Evil Dead dvojka je furt nepřekonaná, ale já tento díl osobně řadím hned za ní na druhé místo z celé série 95%. ()

molcan2 odpad!

Nie som veľký fanúšik Evil Dead, ale keď som bol malý, páčili sa mi prvé dva filmy. Čaro týchto filmov spočívalo v nízkom rozpočte a takmer domácej nahrávke, ako aj v čiernej komédii, ktorá bola vždy prítomná za strašidelnou atmosférou. Napriek tomu som mal na toto "pokračovanie" super nízke očakávania - a napriek tomu som bol po jeho skončení šokovaný. Šokovaný v zmysle "toto môže byť dosť možno najhorší film, aký som kedy videl v kine - alebo kdekoľvek inde". Pôsobí to ako veľkorozpočtový film natočený pre nepokojnú a do seba zahľadenú selfie generáciu. Dlhý karneval "strašidelných" scén prešpikovaných cgi, ktoré do tabuľky lacných strašidelných hororov nepridávajú nič nové. O hereckých výkonoch a dialógoch radšej ani nezačínajte. Bože, bože. Ak tento film zostane časom na hodnotení 7,5+, nie som si istý, či chcem byť súčasťou budúcej budúcnosti. ()

ROCK,THE

Začnu asi tím že očekávání bylo na absolutním maximu, takže má recenze leč zbytečná když už to všichni viděli bude mírně zavádějící k mému očekávání. PS: proto píši recenze jen k filmům na kterých jsem byl v předpremiérách či premiérách ted už je to spíš volání do tmy (smích). No inu jsem rád že jsem dostal aspoň brokovnici a motorovku ikdyž už jsem se bál že motorovka nebude, to by pak mé hodnocení šlo minimálně o stupeň níž. Hlavní věcí co zde musím vypíchnout je opravdu skvělý herecký výkon obou hlavních představitelek, tady v tomto ohledu mi padla brada dolů, ale bohužel jsem čekal co se příběhu týče daleko mnohem daleko víc, doufal jsem že dostanu ten stejný feeling jaký jsem měl při sledování původních snímků z 81’ a 87’ roku kdy i dodnes na tyto dva filmy leč jsou si podobné koukám s velkým respektem a dodnes mám z nich opravdu strach a ten samý feeling jsem měl i u seriálu Ash vs Evil Dead ale tady se jaksi nedostavil, čekal jsem daleko více lekaček a propracovanosti strašidelnosti jaká byla nastavena v původních filmech, dokonce i námět že příběh se bude odehrávat ve staré bance mě plně fascinoval ale odcházím z kina s tím že mi přijde že potencionál jaký film měl nebyl tak úplně naplněn. Bylo zde spousta hluchých a zbytečných scén a natahování a přitom to diváka hned v prvních minutách filmu naprosto semele protože prvních zhruba 15 minut filmu bylo to nejlepší z celého filmu. Jak jsem již řekl očekávání bylo více nežli maximální takže tak vypadá i má recenze. Co se týče masek tak luxusní odvedená práce ale i zde musím vytknout jednu věc a to jest že jsem postrádal určitý druh humorných kreací který byl tak ikonickým v původních snímcích. A když je řec o humoru, bál jsem se že to půjde striktně hororovou cestou jakou byl remake z roku 2013 ale naštěstí zde tvůrci trochu toho humoru přinesli a opravdu bavil (scéna s okem samozřejmě), takže jsem byl mile překvapen. No leč to nebyl takový snímek jaký jsem si představoval a postrádal jsem velkou strašidelnost tak i tak byl film dobrý a nechybělo i spoustu pomrknutí po fanoušcích této série. Pro fanoušky Evil Dead povinností pro hororvé fajnšmekry už zas tolik ne. Mé hodnocení: 7.5/10 ()

warrenur

Dve hviezdy za uveritelne gore a technicku stranku filmu (CGI, svetla, masky, kamera). Zial, napriek excesivnemu nasiliu, pritomnym detickam, ci nechutnostiam, na mna neposobila ziadna atmosfera strachu. Ano, urcite mysterium sa dalo vnimat pri paradnej zvukovej nahravke "demonickeho hlasu" z platne. Zial, maminy, deticky, ci zvierata posadnute demonom s ich uskrnmi a "diabolskym" hlasom nie su absolutne nicim novym. Kvitujem vsak tento Croninov, v poradi treti horor, ktory je po technickej stranke vizualne velmi "lubivy". To je vsak vsetko. U mna je to v pripade hororu takmer vyhradne o atmosfere a pocite strachu. V pripade tohto kuska vsak fungovalo nanajvys len uvodne mystery, ale strach ziaden. Slabota. Popravde som az sokovany z tak vysokeho hodnotenia (75%). Vacsine divakov staci teda len porcia gore a nechutnosti?! Meh... 35% Ak cakate od hororu nieco viac, ako i ja, tento vam to rozhodne neprinesie. Slabe dvojhviezdie v "ligotavom spinavom pozlatku". ()

ink flo

Nevím no, jako je to zlý, démonická hustopřísně hláškující mamina povedená, celkem hezká kamera. Ale jinak to je celý založený primárně na brutalitě a gore nechutnostech, kterou se snaží kompenzovat chabej děj a jeho minimální vývoj + nezajímavý postavy. Největší impact mělo vlastně těch prvních pár minut a epická scéna s objevením titulků :-) Ten přesun z lesa do paneláku tomu taky moc nepomohl. Jde to ve stopách toho předchozího remaku, ale ten mi přišel trochu lepší, protože měl ještě nějaký zbytky ducha původní série. Který tady už moc nejsou i přes snahu na ní odkazovat věcmi jako motorovka apod. Konec je vyloženě braindeadovskej. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru