Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Motinski

Na prekvapenie to dopadlo celkom fajn. Musíte sa odosobniť od hier, pútavosťou a rozprávačstvom im film nestíha ani náhodou. Hlavne od štvrtého dielu je na míle ďaleko. Postava Sullyho diametrálne odlišná ale pre tých čo nevedia o čom hovorím môže príbeh veľmi dobre fungovať. Uncharted mi pripomenulo Netflixovske Red Notice (a to takmer vo všetkom, od súbojov, lokalít až ku zvratom) ale páčilo sa mi o niečo viac. Akčná stránka milo prekvapila, originálna síce nie je ani trochu, klišé strieda klišé a fantázii pri skákaní, lietaní, atď sa medze nekladú, no ani na chvúľu sa nestíhate nudiť. Rýchlo to ubehne, veľa krát rozosmeje a Holland sa mi páčil aj keď som v ňom miestami stále videl Petera Parkera. V kine to zabralo ako oddychová popcornovka a dokonca by som si pozrel aj ďalšie diely. ()

UhLee

(5,5/10). Jako první bych rád zmínil, že herní předlohu jsem nehrál a nemám k ní vůbec žádný vztah. Před shlédnutím filmu jsem už tak trochu věděl co od Uncharted očekávat - šílenou akční jízdu, která nás nenechá ani na chvíli vydechnout a bude sázet hlavně na akci před zeleným plátnem. Proto mě docela mile překvapila kontaktní akce, kterou Tom Holland předváděl. Mimochodem nemám problém s obsazením tohoto britského sympaťáka do hlavní role, ale taky bych si tam z fleku dokázal představit někoho jiného. Chápu, že týpek je v kurzu, ale nemusíte ho cpát všude. Celkově to obsazení bylo nemastné neslané - Mark Wahlberg mi přišel v roli Sullyho hrozně toporný. O Antoniu Banderasovi ani nemluvím. Ten měl úplně zbytečnou roli a o "hlavní záporačce" ani nemluvím. Kromě toho se mi moc líbily hádanky, které provázely celý film. Byly nápadité a místy i nečekané. Ve výsledku se jedná o průměrnou podívanou s přemrštěnou a nereálnou akcí. Uvidím jestli dám dvojce šanci. ()

Triple H

Všetky ingrediencie na zábavný popcorn tam sú. Ale nejako neladia dokopy a Fleischer nedokáže dodať potrebné grády. Jedine scéna výskoku/vypadnutia z lietadla mi trošku zdvihla tep. Holland sa snaží ako vždy, ale aj tu je Peter Parker a nie Nathan Drake. Detto Wahlberg nie je Sully, ale klasický Mark Wahlberg. Toho je pritom asi najväčšia škoda, lebo Sully je na papieri super postava - na kvadrát vyčuraná, a všetkými masťami mazaná, ale vlastne aj kus nemotorná a smiešna. Keby ho hral napr. Chris Pratt, alebo Bradley Cooper, mohla to byť paráda, ale Wahlberg to dal na autopilota a nevie si zo seba urobiť srandu dosť na to, aby tú postavu predal. Hodne sa čerpá z videohernej štvorky, ktorej sa film pocitom epického dobrodružstva, napätím ani emóciami nepriblížil ani náhodou a možno sa ukázalo aj že to čo pôsobí akceptovateľne vo videohre je vo filme predsa len možno už kus moc (viď. posledná naháňačka s loďami, ktorá síce tromfla aj výjavy z hry, ale IMO už bola za hranicou toho čo je aj na takýto film predsa len trošku moc a obzvlášť na jeho prvý diel). ()

filmmovier

Narozdíl od Ztraceného města tohle naopak zklamání bylo. Potenciál byl nepochybně mnohem větší a i má očekávání byla vysoká, neboť Uncharted mohl být parádní dobrodružňák. Jakékoliv PS či PC hry mi absolutně nic neříkají, všude propírané změny oproti předloze mi tak vlastně byly docela jedno. Na Hollanda, Banderase i Wahlberga jsem se těšil a od nich jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Holland je skvělý, Wahlberg fajn, Banderas hraje posté to samé, ale furt parádně a navíc mě dost bavily i obě hlavní ženské postavy, takže není co řešit. Jenže ten příběh je slabší. Start byl fajn, ale většinou stopáže jsem se sice nepronudil, ale dost jsem přemýšlel o tom, jak to mohlo vypadat úplně jinak a lépe, neboť film nepřináší vůbec nic zajímavého, kromě tedy nahého Hollanda, který mě ale naprosto nezajímá. Závěrečná akce s lodí ovšem byla báječná a je škoda, že tak nevypadal celý film. Lákání na dvojku je taky fajn a já se na ní vlastně docela těším. Uncharted je fajn jednohubka (na léto), ale vracet se k ní asi moc nebudu. 60%. ()

4ct10n

Další zpackaná filmová adaptace videohry, kde to vypadá, že tvůrci nepochopili přednosti předlohy. Ve výsledku vznikla jen tuctová akční podívaná, kde nepřesvědčí humor, efekty ani samotné postavy. Casting a práce s herci jsou přinejmenším pochybné a i přes to že se u filmu pravděpodobně nebudete nudit, tak kroutit hlavou určitě budete. Radši se znovu podívám na o něco povedenější adaptaci Tomb Raidera. ()

Honzek

Kdyby celý film jel na vlně potitulkové scény byl bych vlastně nadmíru spokojen. Jenže se tak nestalo a nejzábavnější na celém Uncharted byl začátek a konec. To mezitím bylo místy až plytké a občas i nudné. Snímek tahal z průšvihu především dobře vystavěný humor mezi Sullym a Natem a občas i dobře využité kulisy. Co mi opravdu nesedlo byl jeden ze záporáků v podání Tati Gabrirlle která měla kromě naprosto debilního sestřihu i problém hrát a nevěřil jsem ji ani prd. Co se týče různých pomrknutí a easter eggů něco se zde našlo a bylo to někdy i u srdce hřející. Každopádně ke větší spokojenosti bych potřeboval staršího Toma a větší práci na scénáři protože pár hezkých lokalit a dobrá akce to prostě nespasí. Nicméně se rozhodně jedná o příjemnou dobrodružnou jednohubku která rozhodně nemůže nikoho urazit ale bohužel asi ani nadchnout. Zůstalo to někde na půl cesty. Ale je to rozhodně jeden z lepších filmů podle hry. Viděl bych to tak na 65% alias 3*. Doporučení vidět v kině asi ne, ale doma u dobré večeře by to mohlo sednout. ()

BROKEN_

Od začátku do konce tolik scenáristických failů, že jsem si ve druhé půlce říkal "tohle myslíte vážně?". Holland a Walhberg castingoví omyl. Tempo to má sice fajn, ale to jakým způsobem mě to nedokázalo zaujmout (a to jsem měl vyplej mozek) jsem se chvílema fakt nudil. Záporák v podání Banderase měl nějaké charisma, ale ve chvíli kdy se film rozhodne udělat zvrat okolo něho, tak jsem opravdu ztratil zájem to sledovat. Finále celkem ušlo a tam se přiznám, že jsem cítil trochu ten feeling videoherní série. Bohužel je toho strašně málo a celkovému filmu by prospěl kreativnější režisér a scenárista, který zapne mozek a udělá z toho smysluplnější podívanou. Takhle je to podprůměrná záležitost. P.S. Co mě nejvíce potěšilo bylo cameo dabéra Nathana Drakea z her. 3,5/10 ()

Johnny.ARN

Presne ako Assassin's Creed, ani tam som nemal chuť po dopozeraní filmu si zahrať hru. Neviem, čo na to hovoria hráči. Z filmového hľadiska je úlet, kde nefunguje fyzika, nefungujú zvraty, príbeh nás síce zavedie na rôzne miesta po svete, ale neponúkne nič viac. Neviem, snáď v hrách sú tie postavy komplexnejšie a hlbšie a snáď to aj viac baví, ale nechcem to zisťovať. Dvojku svet nepotrebuje. Slabé 3 z 5 ()

DaUr

Neurazí, a to ani navzdory tomu, že kompletní herní sérii jsem dohrál během uplynulého roku. Holland se sice na Nathana vizuálně moc nehodí, a to ani na jeho mladší verzi, ale jeho charakter v rámci možností převzal slušně - a to stejné s Wahlbergem, protože Sully určitě nebyl odjakživa ten sympatický postarší knírač, kterého známe z her. Naopak v případě Chloe se tvůrci trefili jak vizuálně, tak charakterově. Upřímně doufám v pokračování, které se bude nadále hrami pouze inspirovat, a ne je tupě kopírovat - na to je Uncharted samo o sobě dostatečně filmové a přímou adaptaci tedy nevyžaduje. ()

Sfinkter

Jako fanoušek herní předlohy jsem nadšený nebyl, postavy nejsou trefně obsazeny a příběh je vymyšlený na míru výdělkům a příliš mladému publiku. ()

Dreaker.24

Chyby a i trochu té hlouposti tam je o tom žádná, ale dneska jsem schopný to všechno tak nějak odpustit a dát ještě 3/5, je to dobrodružnější oddychovka na pohodový odpolední klídeček. 65% ()

neoBlast

Hry od studia Naghty Dog miluji (všechny!) a proto přiznám, že asi opravdu nejsem cílovka téhle oddechovky pro všechny teenagery a rodiny. Film je tak rutinní, nudně odfláknutý a zkrátka vykalkulovaný až hanba honosit se drahým jménem. Obsazení se opravdu moc nepovedlo a je očividné, že Sony obcházela a iterovala hodně dlouho než se zasekli na mladých tvářích doufaje, že snad vyrobí franchizu v nějakém novém SCU© (Sony Cinematic Universe©). Je celkem úsměvné jak oba starší herci o parník předčí zbytek baby-facovské ansámblu, což jenom dokazuje, že tvůrci vsadili na úplně, ale úplně špatné karty. Padíka dávám za slušnou chemii Wahlberga s Hollandem, Nolana Northa v cameu a ucházející záporáky. Zbytek je jen generický vývar, takový v který jsme zase jednou marně doufali, že už se od dob Tomb Raidera a Prince z Persie v Hollywoodu nevaří.   50 % ()

elanius

(51/2022) / Príbeh úplný štandard, humoru poskromne, mne ale tak sadli Mark a Tom, že som si film fakt užil. Parádna chémia. Kým sa dej odohrával v meste, nešlo o žiaden zázrak, ale druhá polovica všetko zdarne vynahradila. Oddychovka. (6/10) ()

ywo666

Pohodicka. Hru nepoznam. Ocakavania som mal nulove. Chut na nieco jednoduche a zabavne. Je to zmes medzi tomb raiderom a lacnym Indiana Jonesom. Akcia obcas fajn. Parkour potesil. Obcas padne vtipna hlaska. Obcas fajna zrada. Dokopy to dieru do sveta nespravi, ale mna to pobavilo na 70%. ()

JohnSmith

S herní předlohou nemám žádné zkušenosti, takže nebudu alespoň srovnávat. Natočené je to velice slušně, stopáž pod dvě hodiny celkem uteče a film nenudí. Je fakt, že kamera byla poněku méně výrazná, což je u takového filmu škoda. Závěr s loděmi pak mile překvapil. Toliko klady a teď zápory. Ač mám Wahlberga i Hollanda rád, musím být přísný, i když to nebude zas tak úplně jejich vina. Holland se na roli prostě nehodí. Bohužel se silně zaškatulkoval jako Spider-man, což by zas tak nevadilo, ale hlavní hrdina měl být starší, vyzrálejší. Klidně bych si v jeho roli dokázal představit Wahlberga. Ten zas ve své roli dost pokulhává. Přišlo mi jako by mu ta role moc nesedla, nebavila ho nebo ho prostě režisér nedokázal pořádně vést. To byl zřejmě i důvod toho, že chemie mezi Wahlbergem a Hollandem prostě nebyla taková, jaká by být měla. Jak se říká, kde nic není, ani smrt nebere a když je scénář fakt slabý, tak s tím nenadělá nikdo nic. O předvídatelnosti ani nemluvím. Divák pomalu tuší co herci v následujících chvílích vypustí z pusy. Hned po scénáři je největší slabinou filmu casting. O úvodní dvojici jsem již psal, takže se nebudu opakovat. Takový film by měl stát na záporákovi. S výkonem záporné postavy pak stoupá i padá celý film. Banderas by nebyl špatný, ale dostal strašně málo prostoru. Ostatní bad guys/girls jsou naprosto mdlí, charizma nula, výkony nula. Za mě slušná zábava, u které vypnete a jen budete počítat vykrádačky z jiných filmů. Nevím, jestli bych to chtěl vidět znovu ,možná, pozdějc, večer, zítra. ()

hroubek

Kdyby se to nejmenovalo Uncharted a nemělo to postavy z her, tak by to bylo lepší. Protože vše, co ve filmu vidíme je slabší odvar z her. Byl to souboj, který film nemohl vyhrát. Naštěstí pro nás to dopadlo důstojně a dostali jsme fajn dobrodružný film, který celkem šlape. Režisér Ruben Fleischer se snaží, aby byl děj svižný a zábavný a stihl představit všechny důležité postavy. To se mu víceméně povede, ale úplně bezchybné to není. Co mi, ale moc nesedlo je akce. Akce je v hrách napínavá a zábavná. Tady je taková nevýrazná, nepřehledná a místy nudná. Těšil jsem se na řešení rébusů a odkrývání záhad, bohužel pro mně toho tady moc není, nicméně scéna s kostelem je dobrá. Film táhnou to herci. Tom Holland není špatný a své si odehraje, ale pořád mu toho Natea moc nevěřím. Mark Wahlberg neurazí a pár hlášek si ukradne pro sebe. Tati Gabrielle a Sophia Ali si svoje odehrají, ale tím to pro mě končí. Potěšilo mě, že to má reálné lokace a vizuálně to nevypadá vůbec zle. Má to několik dobrý scén, dialogy taky nejsou úplně špatné a docela mi sedla chemie mezi postavami. Film má hodně chyb, dokonce se bojím, že za pár dní si z toho nic nebudu pamatovat, ale jako fajn dobrodružný film to s přimouřenými oči funguje. Pokud bude dvojka, tak by to chtělo odvážnějšího režiséra a lepší scénář. ()

lykan9

Já jsem nadšencem hry Uncharted a všech pět dílů jsem odehrál již několikrát a stále se k těmto hrám vracím. Z toho důvodu jsem měl docela obavy, jak se vyvede její filmové zpracování a musím uznat, že skoro na výbornou. Je pravda, že by to chtělo více akce (prakticky žádná střílečka - to je opravdu tristní a ani přesto, že bojové scény byly povedené, tak přidat by přece jen chtělo), ale dobrodružnou podívanou mi stačilo i to, co jsem viděl. Dokonce jsem byl spokojen i s obsazením, i když jsem si myslel, že Holland i Wahlberg jsou na role moc mladí. V kině jsem se prostě bavil a doufám, že i filmové zpracování Uncharted bude mít úspěch a že se dočkám pokračování. ()

fabecc1222

Poctivá nálož dobrodružné akce se vším, co k tomu patří. Sem tam nějaká ta hláška, střídání jedné zajímavější lokace za druhou. Extrémně přepálená a odlechčená akce. Ohýbání historických mýtů, záhad, nejasností a objevování stovky let starých tajemství. Za mě jednoduchá nabídka, která si na nic nehraje, a v rámci očekávané poptávky dokonale splňuje zadání. Hry jsem jako zaritý PCčkář nehrál, takže nemohu porovnávat, ale chuť zahrát by si je byla, to ano, tak třeba někdy... :) ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)