Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

MoiJe

Zábava! Marka nemusím, ale Tom by mohol hrať nového Spidermana alebo čo. Ani len gravitácia mu nerobí problémy a akčné scény, ktorých je tu vďakabohu početne, sú tak o to bombastickejšie. Mala som obavy, ale nakoniec som sa polku filmu spokojne uškŕňala, je to presne také hlúpe akčné dobrodružstvo, v aké som dúfala. ()

Chermy

Upřímně, už dlouho jsem neviděl tak špatně natočený film... Neskutečně hloupé dialogy, jak z pera 12 letého kluka pro kterého je filmovým vrcholem Flynn Carsen.... postavy úplně debilní od paní co se jí vykadil pavouk na hlavu až po absolutní herecké prkno Marka Walhberga - který mě uráží už jen svou existencí ve vysokorozpočtovém filmu! Jeho herecká kariéra měla skončit někde ve videoklipu k Life in the streets! Všechny ty "zvraty" jsou šokující asi jako libovolná epizoda Kačeřích příběhů... všechno je tu špatně... nulová herecká chemie, dialogy při kterých mi bylo trapně asi jako při sledování Daredevila s Benem Afleckem... Je fakt neuvěřitelný, že má tahle břečka 4 scénárisy... ale zase vše dává hned větší smysl, když se podíváte, že dva z nich jsou autory "Muži v černém: Globální hrozba" a "Transformers: Poslední rytíř" - dva největší filmové průjmy, co šly v posledních letech do kina.... Vážně... jestli si nějaký filmový producent řekne, že je dobrý nápad uplácat dobrodružný film se scénáristy podobných filmů, Markem Walhbergem v hlavní roli a režisérem Venoma, tak si zaslouží zkrachovat ()

JohnCZ

Not my Uncharted... ale i tak slušná dobrodružná oddychovka, kterou si divák nejvíce užije v případě, že za a) nezná hru nebo za b) hru zná, ale bude film brát jako alternativní universe. Já jakožto fanoušek herní série jsem v tom ty postavy prostě necítil. Castingově je to mimo, atmosférou je to mimo, hudba jakbysmet (zmršené použití původní Nate theme nepochopitelné) a děj je jen jakýsi mashup motivů z herní série bez elementární snahy dodržovat byť jen základní canon. Což mě upřímně teda docela zaráží, protože bych naopak čekal naprostý fan-servis na míru ušitý právě hráčům herní předlohy. Pro ty tenhle film moc není. Pro ty ostatní ale imo fajn dobrodužný akčňák podle šablony, který sice dech nevyrazí, ale ani neurazí. ()

corpsy

Už neraz som v recenzii pri nejakom prepise počítačovej videohry písal, že nie som hráčom a tak sa sústredím na film a nehľadám v tom porovnávanie a nemám tým pádom problém užiť si ho. UNCHARTED je pre mňa príjemným prekvapením, pobavil ( nieje to však žiadny Jones ) a to je pre mňa pri sledovaní filmu hlavné. Myslím, že vo videohre nie sú žiadne podobné hlášky a odľahčená atmosféra. ()

PauloZ

Takové oddechové dobrodružné taškaření, které dokáže vtáhnout a pobavit. Zdaleka se to ale nevyrovná Indiana Jonesovi ani Lovcům pokladů a už vůbec ne Pirátům z Karibiku. Přitom potenciál na pořádný blockubuster tam rozhodně byl. Scénaristicky je to totiž hrozně jednoduché, nenapínavé a bez jakéhokoliv zvratu a netuším proč ze Sullyho udělali ve velké míře tak nesympaticky bezpáteřního zmetka. ()

monsieurR

Příjemný dobrodružný film s akčními prvky i několika komediálními. Těším se na pokračování, je to takový moderní Indiana Jones. ()

hous.enka

Další hledačskopokladový film? Ale jo, proč ne. Ústřední trio je sympatické, honba za pokladem napínavá a po nějaké době jsem se zas podívala do krásné Barcelony. Uncharted jsem si užila a je vidět, že tenhle žánr má i od dob Lovců pokladů stále co nabídnout. ()

baribal

Oddechová zábava je to dobrá, ale já čekal od Uncharted víc. Velkých akčních scén, které by vyrážely dech, tu moc není. Hledání pokladu rovněž není příliš vynalézavé a v podstatě s jedním artefaktem se Nate dostane až na samotný konec. Docela mě pobavila šablona, podle které celý film zlotřilé ženy podrážejí poctivé a správné muže. ()

maddy

Tak nie, nezvládol to Assassin's Creed, nezvládol to nový Resident Evil, ani Tomb Raider a bohužial ani Uncharted. Prekliatie videoherných filmov pokračuje a Hollywood sa stále nenaučil ako ich adaptovať na plátno. Aj keď v prípade Uncharted som teda čakal oveľa horší výsledok, aj vzhľadom na fakt, že to točil režisér Venoma. Fanúšikovia síce musia byť zákonnite sklamaní, až naštvaní, keďže filmový Uncharted má, s výnimkou pár ikonických akčných scén, s videohernou sériou len pramálo spoločné (o kvalite nehovoriac už vôbec), ale pokiaľ na Uncharted idete ako rádový divák, tak ponúkne neškodný dobrodružný film. Dobrodružný film, ktorý má síce bližšie k National Treasure, než k tomu najlepšiemu v žánri alebo samotnej videohre, ale ako jednohubka dokáže fungovať. Holland hrá stále toho istého sympaťáka ako v Spider-Manovi, tých pár akčných scén funguje bezproblémovo na takej tej prvoplánovej blockbusterovej úrovni (lietadlo, záver na lodiach), akurát sa nie je nutné zamýšlať nad absolútne priehľadným dejom, nevýrazným záporákom, chabou chémiu medzi Hollandom a Wahlbergom ... a vlastne ani všetkým okolo. Fleischer je jednoducho priemerný režisér, ktorý Sony dodal priemerný blockbusterovský produkt. Produkt, ktorý sa ale aspoň netvári ako nič viac a priemernú zábavku zvládne ponúknúť bez problémov. Akurát je škoda pozerať na to, že Sony si kvôli tomu založilo samostatnú filmovú divíziu Playstation Productions (ich úvodné logo je priam fantastické a musí potešiť každého Playstation hráča) a nakoniec chŕli takéto priemerné adaptácie ich kultových videoherných značiek. CELKOVO: 6/10 ()

Paxxx.cz

Myslím si, že hodně lidí ma s uncharted podobný problém jako s filmem Joker- spojit si příběh herců s hlavní postavou. Zde je potíž vě věkovém rozdílu v porovnání postav z herní série vs věk herců - rozdíl je totiž cca 15 let a Sully ani nemá svůj ikonický knírek. Mě se to ale upřímně docela líbilo (asi kvůli mé slabosti pro filmy typu Indiana Jonese) a ano projel jsem na PSku všech pět dílů a řadím se mezi fandy hry od Sony (letos by měla btw vyjít i na PC, ale to předpokládám většina hráčů ví). Odkazů na herní sérii tu ale naštěstí bylo docela dost, napaditá akce střídá pár vtipných scén. Vím, že většinou tyto konverze herních hrdinů nedopadají dobře. Při pohledu na Wahlberga jsem si vzpomněl na bídnou verzi Max Payna. Nejlepší filmem podle hry je pro mě stále Princ z Persie: Písky času, ale musím říct, že kdyby filmy podle her dopadaly alepoň takto lehce nadprůměrně, tak bych jich uvítal více, silné tři a těším se na případné pokračování...6/10. ()

Wysch

Původně jsem si myslel, že casting Nathana a Sullyho bude ten největší problém, který s filmem budu mít. Překvapivě je to ten problém nejmenší týhle generický zábavy, která čest herní předloze nedělá. Na druhou stranu to žádnej vyloženej průser taky není, no. ()

Bordoshut

5/10 – Lehký podprůměr. Videoherní klasiku jsem nehrál, takže hodnotím čistě svůj dojem z filmu jako takového, který není sám o sobě úplně zavrženíhodný – ne víc než kterýkoli film s Dwaynem Johnsonem. Nejedná se vyloženě o žádný průser, spíše jde o to, že už do tří dnů po zhlédnutí se Rubenovo Uncharted nenávratně přesune z krátkodobé paměti do složky Koš. Ta se nejdéle do jednoho týdne vysype a vy pak už jenom matně tušíte, že Uncharted byl takový ten film, kde se Tom Holland dvě hodiny honil za pokladem. Víc vám toho v hlavě bohužel nezůstane, protože všechny ostatní (ne)výrazné atributy filmu splynou s jinými průměrnými akčňáky, vytvoří nepřehlednou změť family friendly soubojů, neoriginálního provedení a klišoidních zvratů a vy pak ještě rádi kliknete na Delete, aby vám ta fádní sebranka nezatěžovala procesor. Jedním uchem tam, druhou Tati Gabrielle ven. Čímž samozřejmě nenaznačuju, že by byla ucho. Těch má všech pět pohromadě. Nemístná poznámka: "Jak to tak po sobě čtu, tak dneska už mám dost." ()

GodComplex

Neni to tak strasny. Pokud pominu priserny casting hlavnich hrdinu. Stejne jako hra je to dobry dokud se to drzi vypravne historickeho dobrodruzstvi v Indyho stylu a ve chvili kdy se to prepne na akci to jde do kytek. 5/10 ()

Tereza_T

! SPOILERS ! Proč vůbec ztrácet čas získáváním drahocenného kříže k otevření tajného podzemního chrámu chránícího tajemství ztraceného zlata, když je do onoho chrámu vidět kanálem z hlavní ulice? Proč hlavní představitel Nate nechal svůj člun u vchodu do zatopené jeskyně a namáhal se dlouhým plaváním, když se dalo evidentně zajet člunem až dovnitř jeskyně jako to za pár minut udělali jeho nepřátelé? Jak se tam potom objevil Sully nechápu už vůbec. To jsou situace, který mě okamžitě praštily od očí a věřím, že při druhém shlédnutí by se našlo takových nesrovnalostí víc. Hlavní postava Nate se chová dost naivně (oba jeho best buddies mu lhali, ale jakoby nic, všechno je odpuštěno po tom, co mu jeden z nich zachrání život za cenu ztráty zlata – přemýšlel nad tím asi jen tak 5 minut). Příběh má dost trhlin a chyb, věci se objevují a mizí tak, aby se to hodilo, ale bez vysvětlení. Představitelka hlavní záporačky mě nebavila, což bude nejspíš způsobeno herečkou Tati, která se snažila zahrát badass bojovnici už v seriálu Sabrina a podle mého ani v jednom ne moc úspěšně. Přítomnost Antonia neurazí nenadchne. Pozitivním shledávám to, že jsem se během sledování ani jednou nepodívala na hodinky, několikrát se zasmála a zapomněla na strasti běžných dnů. Vizuál se mi líbil. Tom Holland mě nezklamal a pořád v něm vidím potenciál do budoucna, a to nejen v druhém díle Uncharted, kterej byl v potitulkový scéně neteasován dost slibně. Celý bych to shrnula komentářem mého bráchy: jsem ráda, že jsem to viděla a znovu to vidět nechci. ()

Alementina

Strašně akravina, kde nedávalo smysl vůbec nic, ale když si celý film v kin evymenujete dojmy, co se asi stane dalšího... Tak je to zábavná hra... ()

italka63

Vcelku zklamání, ač film docela odsýpá, některé scény bylo nutno brát s velkou nadsázkou. Konec předvídatelný a Banderase moc nebylo. Typický průměr. ()

scroochy

Hry vůbec neznám, ale tohle mě příjemně překvapilo. Fajn dobrodružná podívaná, která pobaví, i když v ničem nijak zvlášť nevyniká. ()

Helo

Sympatický dobrodružství, který táhne především Holland a jeho interakce a špičkování s Wahlbergem, jimž ta chemie dost sedla. Po akční stránce je to tak nějak standard, třebaže se to Fleischer snaží i nějak důmyslně opepřit (akční interakce mezi Drakem a Sullym v závěrečný bitce), takže rozhodně neurazí, a logických děr se tam nezdálo taky tolik. Hodně hezký 3*. Doufám v pokračování. ()

Derek

z Uncharted mohol byt nastupca Indiana Jonesa, ale to by na reziserskej stolicke nemohol byt rutiner bez napadu Ruben Fleischer. len si predstavte ak by to reziroval Spielbergo (ked bol na vrcholku svojich sil) ci taky Gore Verbinski (ktory by si zasluzi dalsiu sancu a riadny comeback). Uncharted je nakoniec len slusne popkornove remeslo ktore i ked nicim nenadchne, tak aspon pocas celej stopaze nenudi... ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)