Keď sa novinár Eddie Brock stane hostiteľom nebezpečného mimozemského symbionta, stáva sa z neho jedna z najväčších hrozieb pre ľudstvo, no najmä pre neho samého. (Itafilm)

dO_od

// Udělat z Venoma losera je jedna věc, udělat losera i z Toma Hardyho je ale fakt přes čáru. Hardy se snaží, vlastně si ho i víc vážím za to, že to pro něj byl takovej srdeční projekt, s tímhle béčkovým scénářem ale minul dobu a pár hlášek na tom nic nezmění. 4/10 a proboha už do žádnýho blockbusteru neobsazujte Michelle Williams, nejde jí to... ()

filmfanouch

Důležitým bodem dnešního filmového světa jsou komiksové adaptace- nejlíp se asi přitom vede Marvelu, ať už ohlasem kvality nebo finančními výsledky. Marvelu se navíc časem podařilo dostat postavy, které před tím dávno rozprodali. Nedávno Disney zakoupil studio 20th Century Fox a do pár let se tak Marvelu- který Disney vlastní- vrátí do majetku X-Meni i Fantastická čtyřka. A nepřímo se do domovské garáže vrátil i Spider-Man. V Sony se totiž po dvou nejistých Amazing-Spider-Manech rozhodli, že to zkusí ve spolupráci s Marvelem, kterému Spider-Mana zapůjčili v rámci Captain Americy: Občanské války a Avengers: Infinity War a za oplátku jim v Marvelu pomohli s vypracováním úplně nových Spider-Manovských sólovek, Spider-Man: Homecoming a již teď chystané pokračování Spider-Man: Far from Home. Sony ale pořád ví, že Marvel je dost žádaná značka a byli nyní v ošemetné kaši kvůli tomu, že se o Spider-Mana nyní dělí a nemůžou tak jeho potenciál plně vydojit. Dostali ale jiný nápad: Stále jim totiž zůstali práva na všechny Spider-Manovské postavy a rozhodli se proto vypracovat vlastní Spider-Man vesmír........ bez Spider-Mana! Tím statečným hrdinou, který si vytáhl spálenou sirku se stal Venom. Ten se již ukázal ve filmu Spider-Man 3 a schytal celkem velkou kritiku i když zpracování od Sama Raimiho s odstupem rozhodně nebylo zle. Spin-off s Topherem Gracem nikdy nevzniknul a to stejné se týká Venoma odehrávajícího se ve stejném vesmíru jako filmy ze série Amazing Spider-Man. Film Venom vznikl až teď. Režíruje Ruben Fleischer, tvůrce slušných snímku Zombieland a Gangster Squad a do hlavní role byl obsazen Tom Hardy! Tedy ten, kterého byste v podobné látce nečekali, Hardy si totiž své role pečlivě vybírá, avšak Venom ho jednoduše zaujal a šel do toho. Od začátku bylo pak podivné, že by se Spider-Man ve filmu neobjevil a Venom by měl tak vzniknout bez Spider-Mana. Minimálně tvůrčím zázemím to vůbec nevypadalo marně a trailery rozhodně film neposílali do pekel. První dojmy však očekávání přece jen trochu zchladili. Jak to tedy nakonec dopadlo? Na Venoma jsem osobně vyrazil bez žádných velkých očekávání a byl jsem prostě zvědavý co dostanu. Rozhodně jsem ale nečekal film, který mě chytne od samotného začátku a už mě do konce nepustí, film, který zase pojme komiksový žánr tak trochu jinak a především u kterého bude každá tvůrčí pozice tak znát. Začnu u Rubena Fleishcera- Člověk, který mě ani Zombielandem ani Gangster Squadem neuchvátil ale byl jsem si jistý, že má své kvality. Neřekl bych, že jde o úplně geniálního režiséra ale Venom mi přijde jako pevně poskládaný a zajímavý film, což je zajímavé vzhledem k tomu, že se údajně vystřihlo až 40 minut materiálu. Akční scény jsou přehledné, nápadité a zajímavé a i přes to, že je plný digitálních triků nikdy nepůsobí přehnaně nebo odbitě. Jiné technické stránky jsou také na jedničku- Kamera šikovného filipínce Matthewa Libatiquea je nádherná a především na IMAX promítání opravdu zapůsobila. Hudba mého oblíbence Ludwiga Göranssona lahodí uším a především.... i když tomu klipy z filmu nenapovídali, film je velice kvalitně sestříhán a akční scény jsou opravdu přehledné. Tom Hardy je jinak oficiálně bůh! Před filmem jsem slyšel různá témata tipu jak je Hardy ve filmu vtipný a scény s ním jsou k smíchu. Někdo ale jakoby nepochopil to, že ty scény mají být k popukání a k smíchu i když jsou vevnitř smutnou psychologickou dírou do duše zlomeného člověka zmítaného ,, parazitem´´. Hardy si s rolí opravdu vyhrál a potvrzuje status jednoho z nejlepších herců současnosti. Zbytek obsazení je také velice dobrý- Dokonce se stalo to, že mi Michelle Williams nevadila a i když se dle mně pořád jedná o neuvěřitelně nesympatickou herečku, tady mi tolik nevadila a především v jedné scéně se opravdu vyhrála. Kdo naopak potvrzuje své kvality je Riz Ahmed, který ztvárnil hlavního padoucha snímku a i když s ním je ten problém, že nevypadá jako zlý záporák, vůbec mu to nevadí a jeho Carlton Drake sice není jeden z nejlepších filmových záporáků všech dob ale taky není jedním z nejhoších. Další zajímavá castingová trefa. Největší radost mi ale udělal Woody Harrelson, který jako by omládl o 20 let a doufám, že se s ním a jeho Cletusem ,, Masakrem´´ Kasadym ještě uvidíme. Největší radost mi ale udělalo jedné (ne) očekávané cameo, které se najednou z ničeho nic objevilo a vyvolalo mi obrovský úsměv na tváří. Film především zabaví i když slavný Venom chybí. Postava Eddieho Brocka v podání Toma Hardyho totiž děj dokáže zabavit i pouhým detektivním vyšetřováním. Bavila mě Brockova komunikace s bejvalkou, bavil mě psychicky zhroucený Brock, bavilo mě jeho postupné přátelení s Venomem..... Nejedná se sice o nejlepší komiksovku, jedná se ale o nový, zajímavý pohled na komiksovou adaptaci a především podařenou. Dvě potitulkové scény mi navíc udělali radost a už se těším na dvojku s Woodym Harrelsonem, ten chlap na to prostě má. Velký, překvapený palec nahoru! () (menej) (viac)

pepo

Back to 90´s. Hardy si to neuveriteľne užíva a každá scéna s ním je sranda (aj keď občas nie zámerná), ale ten zvyšok je hrôza. Akčné scény nudné, dej je až otravný a celý zvyšok castingu je mimo. Ohromne tomu chýba Spidey. Na druhej strane je to krátke (stopáž skresľuje dlhá potitulková scéna), takže sa to dá dopozerať. Ale s dvojkou by som problém nemal, pretože Hardy by to potiahol. Problém je to všetko okolo neho. 5/10 ()

liskam

Perfektní Tom Hardy, mizerná Michelle Williams. Povedenej Venom, trapnej Carlton Drake. Skvělá hudba, mizernej střih. Tak nějak to vypadá, že Fleischer tenhle film prostě nezvládl, nebo možná zvládl, ale studio se mu do toho moc sralo. Už jen ten nevyužitý potenciál přístupnosti R. Hodnotil bych 3* , čtvrtou přidávám už jen proto, protože doufám v rozšířenou Rkovou verzi a protože mi za ty necelé dvě hodiny Venom prostě přirostl k srdci. ()

Jara.Cimrman.jr

"Teď jim všem uhryznem hlavu a dáme je na hromadu." Ukousávání hlav mě obvykle nebaví, dokonce mám pocit, že s ním ani tak úplně nesouhlasím, ale v případě Venoma to alespoň bylo zábavné. Vlastně se jednalo jen o doplňování paliva, takže tomu jsem ochoten rozumět. Taky se mi hodně líbily svižné akční scény, sarkastické hlášky a samozřejmě žádání souseda o klid. Ten trik se musím naučit. Nakonec jsem však zjistil, že to kolem mě jenom prosvištělo a zase to zmizelo, aniž by to ve mně cokoli zanechalo. Tak už to Marvelovky dělají, ale já bych si z toho chtěl odnést víc, než pouhou rovnici: novinář + parazit = uhryznuté hlavy. ()

• V komiksech se Venom objevil i jako součást týmů Strážci Galaxie či Avengers. (TheEvilTwin)
  • Eddie (Tom Hardy) pije pivo Pabst Blue Ribbon. (ČSFD)
  • Zbraně použité ve filmu byly útočná puška M-4, odstřelovací puška M-107 a Colt 1911. (K98)

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

25.04.2023

Tak nikoli Venom, ale až komiksový Kraven se dočká exkluzivního a mezi blockbustery stále ne moc běžného eRkového ratingu. Pro studio Sony a jeho pavoučí vesmír bez pavouka je to tedy dospělácký… (viac)

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)